Jump to content
queenice_effa

Cinta Di Universiti

Recommended Posts

slam..

tumpang2 sembang cket..

adik aku bru ade kat uitm xsampai staun lg blaja..

alih2 aku tawu dah cintan2..

die dak skola agme..

yang aku nak tawu,ape aku ptot wat sbg akak die??

sbb aku ni xbcinte time kat u dulu..

skg aku dah keje..

ade jgk bf..

aku dga skg mcm universiti tu dah jd mcm tmpat cr jdoh..

btol ke?..

emm.aku riso adik ak jd teruk..

die bdk yang bek..

dulu skola xterdedah bnd2 xelok..

aku riso die mcm nak try something new 4 her..

btol ke elok cinte smbil blaja??

help me pliz..

Edited by hairulfadly

wsalam.

awk seorang akak yang baik, coz ambil berat perihal darah daging sendiri.

memang bercinta di tempat belajar tak elok, sebab ada kalanya dapat menghilangkan tumpuan kepada pelajaran dan menjejaskan pelajaran dia sendiri. Tapi hakikatnya, dia sudah berpunya atau dgn kata lain sudah bercinta dan mempunyai pasangan idaman hati. Adalah tidak elok jika mengharapkan dia berpisah dengan pasangannya tersebut krn itu juga akan menjejaskan pelajarannya contohnya frust dan tekanan dari keluarga. Ada baiknya, awk pantau dan memberikan nasihat kepadanya agar tidak over dalam bercinta dan patut menumpukan perhatian kpd pelajaran lebih dari kekasih. Sy yakin, adik awk seorang yg dapat menilai buruk baik berpasangan krn dia lepasan sek agama.

walau apapun, nasihat dan teguran dari keluarga adalah penting. Mengharapkan dia berpisah bukan jalan yg betul krn akan menguris bukan sahaja hati adik awk, tetapi hati pasangannya juga.

Kata orang, ada kalanya bercinta masa belajar dpt memberikan semangat yg lebih kuat utk belajar dan berjaya, dan ada juga yg kecundang.

Thanx. Maaf kalau terkasar bahasa.

emm.aku riso adik ak jd teruk..

die bdk yang bek..

dulu skola xterdedah bnd2 xelok..

aku riso die mcm nak try something new 4 her..

btol ke elok cinte smbil blaja??

Nasihatkan adik anda supaya menjaga batas2 pergaulan menurut Islam. Jika adik anda seorang perempuan, suruh lah dia menjaga auratnya dengan elok. Laranglah apa yang ditegah oleh agama. Dan ketahui siapa rakan-rakanya dan dengan siapa dia berkawan.. Pantaulah tingkah laku adik anda agar dia tidak terjebak dengan perkara-perkara yg tidak baik. Nasihat yang berguna pastil akan menyelamatkannya kelak.

haha.. ntah r.. sukahati dia kot.. mak bapak aku dulu kenal pun kat u gak

tapi kena jaga adab r

Edited by MADReaLJL

Berkawan adalah baik untuk hubungan sesama manusia-Gambar Hiasan

Dekat U ni lebih baik tumpukan kepada pelajaran...

Aku ada juga kawan yang masa U bercinta akhirnya berkahwin juga...

Perkahwinan merupakan jalan menuju kebahagiaan-Gambar Hiasan

So.. fikir baik dan buruknya terlebih dahulu ..

Biar cinta dan pelajaran seiring dan sejalan...

Jangan jadi yang dikejar tak dapat..

Yang dikendong keciciran...:)

well... bg aku bercinte wkt u atau sek nie ade negatif dan positifnye.. positifnye,bile ade gf @bf nie smgt nk belajo tu membara dan leh bantu sesame sndri tp yg negatifnye, huh.. kalo putus.. prestasi pelajaran leh merosot, mulalah x keruan.. tapi aku se yg penting kene pandai balance ant bercinta dgn belajar.. biar dua2 berjaya...

personally aku rase better jgn bercinta mase study ni but kalo dah bertemu jodoh kat U tu kita trime jela :) aku bertemu jodoh ngan isteri mase study kat U...start bercinta tahun 2001, kawen thn 2008...sepjg tempoh study tu aku akui mmg ader effect sket pada performance, kalo gaduh musti kacau pointer :lol: so, kalo terjebak dlm hal ni kene matangkan emosi tu, jgn ikutkan perasaan sgt, lg satu batas pergaulan tu kene jage la ek...huhu

Bagi saya..sebaiknyer xyahla kapel dulu..kawan2 bese dulu..sbb byk efeknye..sbb sy pun pnh lalui bende2 nih..dan hasil pemerhatian sy..bercinta dekat U nih mmg besar kemungkinan x tahan lame..ade yg kawin ngan kapel diorg kt U..tp skit..x byk yg sy dgr..sume mesti clash dalam 1-2 tahun..sbb ape?boring..tuh yg x sedap tuh..tp kalu dah jodoh xleh kate apela..

Sebaiknyela..xyah dulu..kalu betul2 nak..tggula abis bljr nnt..dpt keje..kmpl duit..baru kawin..skg harge brg pun bkn murah2..mahal beb..lgpun kan sedap skit berkapel bile dh keje..ade duit sendiri di saku..sng skit nk blanje awek..xdela mintak mak ayah nk blanje awek..malunye kalu mcm tuh..hehehe.. :D

Apa yang susah ialah nak bagi nasihat kat adik sendiri...pasal orang yang baru bercinta ni biasanya tak brape nak dengar nasihat orang2 yang terlebih dahulu makan garam dari diorang... <_<

erm , kadang2 perempuan mmg macam tu , satu2 nye tempat dia boleh cari lelaki yg "bijak" excellent dekat U la , so diorg dah MIND SET kan mind diorg , jadi tak mustahil la dia akan menerima pujuk rayu mana2 lelaki :) .

satu lagi Gaya hidup sana la , sebab mostly semua kawan2 dia maybe dah ada pakwe so , dia mungkin cenderung nak ada juga , jadi itu la dia peningkatan Usia dalam remaja . Ingin mencuba dan merasa :)

aku confuse nih si TS nih aku baca kat thread lain dia baru nak masuk U..mcm mana adik dia leh masuk U dulu..

n dia ckp dia 18tahun..hurmmm aku confuse.. <_<

harap2lah saya x terlibat dgn percintaan kat U nanti~~~~saya nak tanya kamu semua yg sudah makan garam lebih dahulu dari saya ni,kalau masa dulu mungkin masa menengah atas dan di IPT dia x minat utk bercouple2 ni dan jarang2 sangat layan kawan2 perempuan ni,ada kemungkinan besar x org tu akan berubah masa di U nanti??contohnya dari x minat bercouple bila masuk U nanti tetiba dia minat nak bercouple lak???dari pendiam jd x pendiam dan lain2.

harap2lah saya x terlibat dgn percintaan kat U nanti~~~~saya nak tanya kamu semua yg sudah makan garam lebih dahulu dari saya ni,kalau masa dulu mungkin masa menengah atas dan di IPT dia x minat utk bercouple2 ni dan jarang2 sangat layan kawan2 perempuan ni,ada kemungkinan besar x org tu akan berubah masa di U nanti??contohnya dari x minat bercouple bila masuk U nanti tetiba dia minat nak bercouple lak???dari pendiam jd x pendiam dan lain2.

sebenarnya itu adalah lumrah manusia , Biologi , aku pon dulu masa ting5 tak minat budak perempuan , aku selalu tengking2 ngan budak prempuan nih , sampai naik form6 terus jatuh centa dekat sorg budak gurl , then sejak dari tu ar aku jadi frenly ngan gurl , huhuhu

kadang tu ada hikmah juga bercinta nih , tapi ar kan aku mmg dah serik ngan budak perempuan nih , kat U nanti mmg kena tabah sket lagi2 ar Ex aku tu satu U ngan aku sek baik tak satu kos

saya yg umur 13 pon daahhhhh ader awekkkkk..

:lol:

itulah cinta....

hehe..

perghh,betul ke umur 13 tahun ni???advance betullah budak2 zaman sekarang ni.saya yg dah umur 18 tahun ni mmg x pernah ada aweks dan langsung x terfikir nak ada aweks walaupun majoriti kawan2 saya baik lelaki atau perempuan masinh2 dah berpunya. :lol:

perghh,betul ke umur 13 tahun ni???advance betullah budak2 zaman sekarang ni.saya yg dah umur 18 tahun ni mmg x pernah ada aweks dan langsung x terfikir nak ada aweks walaupun majoriti kawan2 saya baik lelaki atau perempuan masinh2 dah berpunya. :lol:

ngurat awekz laa..

hahakzzz..:lol:

ngurat awekz laa..

hahakzzz..:lol:

tp masalahnya saya x minat nak buat perkara2 yg x berfaedah tu buat masa sekarang~~~kat fikiran sekarang ni belajar x3 sampai degree atau atas lagi kalau boleh~~~~~ :blush:

tp masalahnya saya x minat nak buat perkara2 yg x berfaedah tu buat masa sekarang~~~kat fikiran sekarang ni belajar x3 sampai degree atau atas lagi kalau boleh~~~~~ :blush:

btol tuhh...

belajar tuhh penting..!!

:rolleyes:

kalau nak bercinta jangan abaikan solat dan pelajaran..jgn lebih bercinta dari pelajaran..nti kompom fail exam.. ^_^

kalau nak bercinta jangan abaikan solat dan pelajaran..jgn lebih bercinta dari pelajaran..nti kompom fail exam.. ^_^

mcm ada pengalaman je ni encik faiz???hu6 :blush:

cinta tak kira umur... :lol:

tul tak?

masalahnye ko tu bawah umur . tak matang lagi

cinta itu buta bila dah berkahwin tgk dia nye age.. muda ke tua

itu cinta tak mengenal usia , bukan cinta babi buta masa bawah umur dik oi

masalahnye ko tu bawah umur . tak matang lagi

cinta itu buta bila dah berkahwin tgk dia nye age.. muda ke tua

itu cinta tak mengenal usia , bukan cinta babi buta masa bawah umur dik oi

yups,betul tu,degree pun x sampai,ibubapa pun masih tanggung kita lagi,jgn nak memandai nak bercinta2 ni.dan kalau bolehlah jgn bercouple,kahwin je terus kalau dah suka,kalau bolehlah.semuanya bergantung pd diri masing2.

pendapat aku la kalu slalu men msg ngan awek lupe sampai xingt nak blaja fail r exam..blaja kat u nie kene byk blaja..bahan2 kerja sume nak kene cari sendiri..lain macam skolah cikgu boleh bekalkan..stakat kalu dgr lecturer besyarah je tanpa wat ape2..payah nak dapat pointer hebat.. :P