Jump to content
noorqueen

Bagaimana Halau Penyewa

Recommended Posts

Cakaplah macam ni

Rumah ni dah dijual kepada orang lain...orang yang beli tu nak duduk dalam minggu ni..so suruh dia pindah...satu lagi ajak laa sapa-sapa berlakon sebagai pembeli...

memang benda ni macam menipu tapi itu cara yang terbaik....lagi pun dia tak bayar sewa rumah ...

good luck

Cakaplah macam ni

Rumah ni dah dijual kepada orang lain...orang yang beli tu nak duduk dalam minggu ni..so suruh dia pindah...satu lagi ajak laa sapa-sapa berlakon sebagai pembeli...

memang benda ni macam menipu tapi itu cara yang terbaik....lagi pun dia tak bayar sewa rumah ...

good luck

Pergh.. nie cara memang bagus... cakap sekali dah bayar deposit 3 bulan.

Nanti kalau penyewa minta surat perjanjian sewa beli rumah macam mana ?

klu aku jadi ko kan..aku selit kan pistol mainan kat tepi....then mase ko borak2 ngn die tu ko buat la muke seyes ganas skit ..smbil2 ko selak jaket kulit ko tu bg menampakn kan pistol ko tu........tp pistol yg nmpk real skit la bro.......jgn ko letak pistol mainan anak ko yg kaler pink tu ....ko yg kene :lol: sembur nnt ..muahahahha

Senang jer, ikut jer mende nih: Buat baik berpada2, buat jahat jangan sekali.

So maksudnye kebaikan noorqueen dah sampai tahap berpada2 dah, so baik buat sesuatu. Bukan nk bersikap zalim, tapi klau diri sendiri yang susah baik kite pikirkan diri sendiri dulu. Lagipun, saya rase noorqueen masih lagi berhati perut sebab benarkn tinggal tanpa sewa 5 bulan, sape nk bagi tuh?? Si pemilik pun kena la paham, klau dier ader masalah, semua manusia pun ader masalah. Klau ader masalah duit, x mampu bayo sewa, carik rumah yg mampu nk bayo, pindah kampung sementara ker. Nih nk mengharap org lain pahamkn diri dier pulak, tapi xnk pahamkan org lain!!

Ingat ar, sumer manusia ader masalah masing2, bukan kite jer ader masalah, dan jgn la menilai masalah diri sendiri lebih besar drpd org lain...

Camnih la, kasik notis 2 bulan lagi, klau x terpaksa la suruh beredar. Buat2 ar mcm ader org nk tgk2 rumah....

klu aku jadi ko kan..aku selit kan pistol mainan kat tepi....then mase ko borak2 ngn die tu ko buat la muke seyes ganas skit ..smbil2 ko selak jaket kulit ko tu bg menampakn kan pistol ko tu........tp pistol yg nmpk real skit la bro.......jgn ko letak pistol mainan anak ko yg kaler pink tu ....ko yg kene :lol: sembur nnt ..muahahahha

bhaya nanti penyewa tue call Polis nanti :lol:

ts dah hilang... aper dh maner ts ni... bagi aku aper hak ko ko amik... orang lain pun ader gak masalh nyer takder lah nak buat mcam tu kan... aper2 rumah tu hak ko.,.. pandai2 lah dier tak dapat umah sewa ker tidak ker bukan masalah ko... jgan berlembut sangat lah ... melyu ni bukan leh bagi muker... lagi berlembut lagi naik kepala... mmg kiter ni dasar bangsa subsidi pun sumer nak senang.. pantang ader kesempatan... suemr nak cekau...pertahankan hak ko ... jangan bagi orang pijak kepala.., ni area maner ni meh bagi alamat aku halau family tu kuar... aku tolong takder masalah sakit hati lak aku tgk ader gak orang mcam ni tak tau malu nyer manusia... dah tau susah... jangan nak susahkan orang lain...

ts dah hilang... aper dh maner ts ni... bagi aku aper hak ko ko amik... orang lain pun ader gak masalh nyer takder lah nak buat mcam tu kan... aper2 rumah tu hak ko.,.. pandai2 lah dier tak dapat umah sewa ker tidak ker bukan masalah ko... jgan berlembut sangat lah ... melyu ni bukan leh bagi muker... lagi berlembut lagi naik kepala... mmg kiter ni dasar bangsa subsidi pun sumer nak senang.. pantang ader kesempatan... suemr nak cekau...pertahankan hak ko ... jangan bagi orang pijak kepala.., ni area maner ni meh bagi alamat aku halau family tu kuar... aku tolong takder masalah sakit hati lak aku tgk ader gak orang mcam ni tak tau malu nyer manusia... dah tau susah... jangan nak susahkan orang lain...

btul tue...aku sokong 99.9% :lol:

btul tue...aku sokong 99.9% :lol:

Assalamualaikum semua,

Terimakasih atas segala pendapat yang diberi. Baru dapat peluang ke cc. Untuk pengetahuan semua, alhamdulilah penyewa telah pindah pada tarikh yang dijanjikan. Tapi malangnya penyewa keluar rumah tanpa menyerahkan kunci. Bila kami lalu depan rumah pada waktu malam tengok2 rumah gelap je. Jadi kami masuk perkarangan rumah dan kami dapati pintu rumah tak berkunci. Bila kami masuk dalam rumah, tiada satu barang pun dalam rumah. Sungguh menyedihkan sebab beberapa barang rumah seperti katil, almari, peti ais, meja dan kerusi sofa habis dibawa bersama. Barang2 tu walau pun dah dimakan usia tapi sangat sentimental bagi kami sebab arwah ayah yang beli.

Dan lagi satu perkara, bil letrik tak berbayar sejak bulan 9 tahun lepas berjumlah RM700. Aduhh!! Sungguh malang nasib kami. Sudah jatuh ditimpa tangga pula. Bil air belum cek lagi!

Ini merupakan pengalaman dan pengajaran yang amat pahit bagi kami. Kepada tuan2 rumah yang lain, periksa lah bil2 air dan api rumah sewa setiap dua bulan ke supaya tidak dianiaya oleh sipenyewa.

Kalaulah si penyewa ni terbaca forum ini, harap pulangkan lah barang2 kami.

Macam manalah nak dapat kan barang2 ni semula? Dalam fikiran kami, tuan rumah manalah pula yang jadi mangsa pada penyewa ni.

Salam semua,

Pemilik yang tak sakit hati dah tapi sangat kecewa.

erk.. x de no kontact dia ke, sms je... coz bende tu bukan dia punya... gi taw akhirat nnt lebih parah... :D

Assalamualaikum semua,

Terimakasih atas segala pendapat yang diberi. Baru dapat peluang ke cc. Untuk pengetahuan semua, alhamdulilah penyewa telah pindah pada tarikh yang dijanjikan. Tapi malangnya penyewa keluar rumah tanpa menyerahkan kunci. Bila kami lalu depan rumah pada waktu malam tengok2 rumah gelap je. Jadi kami masuk perkarangan rumah dan kami dapati pintu rumah tak berkunci. Bila kami masuk dalam rumah, tiada satu barang pun dalam rumah. Sungguh menyedihkan sebab beberapa barang rumah seperti katil, almari, peti ais, meja dan kerusi sofa habis dibawa bersama. Barang2 tu walau pun dah dimakan usia tapi sangat sentimental bagi kami sebab arwah ayah yang beli.

Dan lagi satu perkara, bil letrik tak berbayar sejak bulan 9 tahun lepas berjumlah RM700. Aduhh!! Sungguh malang nasib kami. Sudah jatuh ditimpa tangga pula. Bil air belum cek lagi!

Ini merupakan pengalaman dan pengajaran yang amat pahit bagi kami. Kepada tuan2 rumah yang lain, periksa lah bil2 air dan api rumah sewa setiap dua bulan ke supaya tidak dianiaya oleh sipenyewa.

Macam manalah nak dapat kan barang2 ni semula? Dalam fikiran kami, tuan rumah manalah pula yang jadi mangsa pada penyewa ni.

Salam semua,

ko buat mcmana sampai si bahalul tu kuar rumah?

mak aku pon ada rumah sewa...

dulu pernah sewa kat orang bujang (lelaki) bayar sewa dah la slalu lmbt... bila minta mcm2 alasan di bagi. aku tak tau brape jumlah orang yg duduk situ... aku rasa 4 orang kot.. diaorang ni member2. ada gak yg baik.. stp bulan byr.. yg kwn2 dia liat nak byr .. tu yg slalu byr lewat (nak kumpul duit dr stp org). pastu bila dia orang tak nak duk situ.. suka2 je replace ngan member yg lain.. dengan tak bgtau tuan rumah... siap bwk member cuci kereta kat umah lg.. lagi sakit hati.. last2 mak aku kasi notis suh kuar rumah tu sbb ada org lain nak duduk.. mak aku kasi notis sebulan.. diaorg mmg kuar dr rumah tu.. tp mmg teruk.. sampah berguni2 diaorg tinggal kan dlm umah tu.. pastu uamh aku umah kayu.. diaorg ketuk2 pakai tukul.. dinding berlubang2.. diaorang simbah dinding ngan minyak hitam... mmg teruk sgt.. diaorng buat keje2 tu siang(time tu tak der sorang pon ahli keluarga aku kat umah...).. balik keje tgk umah dh kosong.. cm tongkang pecah.. pastu mak aku dah serik nak amik org bujang lagi..

mak aku lebih suka amik yg dh berkeluarga... tp tgk gak dr mana asal.. sorry la kalo ada yg terasa.. bkn sume.. tp segelintir ni yg wat mak aku serik nak amik org2 dr kedah menyewa kat umah... mak aku pernah kasi sblm ni.. yg menyewa & melapor diri cuma 3 org jer.. tp dia bwk satu family dia duk umah tu.. aku rasa ada lah lebih 10 org duk umah tu.. bil api air mak aku byr.. diaorang byr sewa jer.. kalo dh duduk umah tu lebih 10 orang... sentiasa ada kat umah(ada yg keje ada yang tak) bil api air mesti la melambung tinggi... bukan sekali terkena cm tu.. dh dua kali cam tu.. tu yg buat mak aku serik...

nak suh org pindah ... kau kena kasi notis la.. notis sebulan ker.. kau ckp jer ada org nak duk situ... ckp jer la sepupu kau yg baru kawen tu nak duk ker.. mmg la kita ni bertimbang rasatak dpt cari dalam masa sebulan tu ok la... lanjut kan sket.. tp jgn la smpi melampau sgt.. umah tu uamh kita.. hak kita.. kena tegas la. gunakan pihak ketiga utk membantu

aku sendiri pun ada pengalaman nie..

lebih kurang macam korang jugak..

Malu nya muka aku... nak minta sewa rumah sendiri pun serupa minta sedekah dibuatnya.

penah jumpa macam macam fe el... yang berkeluarga... dengan masalahnya kewangannya sendiri..

yang buat keja contrack.. dengan masalah belum dapat paymentnya..

yang bujang... dengan masalahnya kena buang kejanya...

yang student... dengan boyfreind nya dok sekali...

aku pulak sebelumnya amat lebih kurang... sampai satu tahap... aku laki bini gaduh sebab depa.. apa tak nya..

aku kena bayar bulan bulan kat bank, kalu lambat kena late charge... depa selamba derk jee...

pas tu aku bertukaq jadi hulk... aku bagi notis.. cakap mulut jee.. (depa cakap aku ugut, lantaklah..)

pas tu notis cakap mulut kedua.. agak keras sikit tapi masih dalam adap melayu

ketiga kasaq sikit.. hangpa keluar la dari rumah nie, sewa kira cincai...

kali keempat... aku pecah masuk rumah.. angkat semua barang dalam rumah letak depan rumah.. rumah aku kunci...

pas tuu... tak jumpa jumpa lagi depa... tak pa la... ada bekal sikit kat akhirat nanti...

Kita orang melayu nie beradap sopan, tapi selalu kena main... kadang kadang kena buat macam dalam filem mat saleh.. macam nak suruh tetamu balik... buka pintu rumah kat dia, cakap "ok bye, saya nak tidor nie, esok keja"

Assalamualaikum,

Nak halau penyema yang tak banyar sewa? Kacang je kerja tu, hang ada dua cara camna nak halau penyewa berkenaan samada degan cara perang saraf atau perang dunia ke-3.

Berikut, aku bagi tips-tips untuk perang saraf:-

1. Memula upah laa sesiapa saja untuk berlakon sebagai buyer, kemudian ajak "buyer" tu masuk terus dalam rumah sewa hang takpa perlu meminta izin daripada penyewa hang. Berlakonlah seperti seorang "buyer dan penjual" yang berminat untuk menjual rumah berkenaan dengan membelek-belek setiap sudut rumah tersebut DAN pastikan si penyewa dan ahli keluarganya tu ada sekali. Lakukan operasi ini setiap hari dengan "buyer" yang berlainan. InsyaAllah, dalam masa 2 minggu penyewa berkenaan akan mem"blah"kan dirinya sendiri secara otomatik takpa perlu dipaksa.
  2. Kalau teknik pertama tak berjaya, masuk teknik kedua yakni dengan cara lebih keras iaitu memotong kelengkapan utiliti seperti air dan api. Pergi ke pejabat TNB dan JBA (SYABAS, SYABU, SYAHWAT..... setiap negeri lain dia punya syarikat air, gunakan website nih kalau gagal mengenalpasti syarikat air mana yang menguruskan air negeri anda) dan mintak mereka untuk melaksanakan sekatan terhadap bekalan utiliti berkenaan di rumah sewa anda selama tiga bulan. InsyaAllah beliau yakni si penyewa akan berambus dengan kadar yang segera sebab tak tahan hidup seperti makcik di rancangan BersamaMu TV3.
  3. Kalau dia masih berdegil, amik kamera digital kemudian tangkap gambar dia. Pastu buat satu poster berbunyi camni "KEHENDAKI, DUIT SEWA, SILA BAYAR DALAM KADAR SEGERA SEKIRANYA RUPA MUKA DI DALAM POSTER INI MENYAMAI MUKA ANDA. HARAP MAKLOM". Jangan lupa untuk masukkan sekali nama penuh si penyewa berkenaan. Photostat poster berkenaan kepada beberapa salinan untuk ditampal di dinding kedai kopi, pokok, tiang elektrik, dan yang terpenting, dinding rumah sewa anda. InsyaAllah, beliau bukan sahaja akan meninggalkan rumah anda malah akan meningggalkan kampung berkenaan kerana malu dengan tindakan anda menampal poster menuntut hutang.
  4. Dan kalau cara ini pun tak berkesan, maka tindakan terakhir adalah berjumpa dengan pengamal perubatan traditional untuk menghasilkan sejenis ubat untuk menghalau si penyewa berkenaan. Beliau dengan izin Allah SWT akan keluar dari rumah berkenaan (jangan dok jumpa tok sami, tok dukun yang duk puja setan pulak, kang dengan korang-korang sekali goal..).
  5. Kalau cari ini pun tak berkesan, maka anda kena mulakan tindakan dengan mengistiharkan perang dunia ke-3 kepada penyewa berkenaan.

Aku sangat busylah, nanti aku bagi tips dan plan-plan untuk perang dunia k-3, stay tune...ohkhokhohohkoko

1. Memula upah laa sesiapa saja untuk berlakon sebagai buyer, kemudian ajak "buyer" tu masuk terus dalam rumah sewa hang takpa perlu meminta izin daripada penyewa hang. Berlakonlah seperti seorang "buyer dan penjual" yang berminat untuk menjual rumah berkenaan dengan membelek-belek setiap sudut rumah tersebut DAN pastikan si penyewa dan ahli keluarganya tu ada sekali. Lakukan operasi ini setiap hari dengan "buyer" yang berlainan. InsyaAllah, dalam masa 2 minggu penyewa berkenaan akan mem"blah"kan dirinya sendiri secara otomatik takpa perlu dipaksa.

Haaa, taktik ni aku ngan memember aku pernah buat lebih kurang gitu. Menjadi gak. Member aku ni nak try halau sorang housemate dia yang bermasalah, tapi mamat tu cam lagi tua dari dia & dia tak berani, so dia mintak tolong aku. Aku pun berlakon jadi orang baru nak masuk umah tu. Siap datang rumah, buat muka tak puas hati apasal lambat sangat, cakap banyak problemlah, itulah inilah, tinggikan suara sket, buat cam taiko sket. Alih-alih dalam seminggu lepas tu mamat tu blah.

[*]Kalau dia masih berdegil, amik kamera digital kemudian tangkap gambar dia. Pastu buat satu poster berbunyi camni "KEHENDAKI, DUIT SEWA, SILA BAYAR DALAM KADAR SEGERA SEKIRANYA RUPA MUKA DI DALAM POSTER INI MENYAMAI MUKA ANDA. HARAP MAKLOM". Jangan lupa untuk masukkan sekali nama penuh si penyewa berkenaan. Photostat poster berkenaan kepada beberapa salinan untuk ditampal di dinding kedai kopi, pokok, tiang elektrik, dan yang terpenting, dinding rumah sewa anda. InsyaAllah, beliau bukan sahaja akan meninggalkan rumah anda malah akan meningggalkan kampung berkenaan kerana malu dengan tindakan anda menampal poster menuntut hutang.

aku suke niey....pakai topeng ar korunk~ :lol:

Assalamualaikum semua,

Salam semua,

wow..sangat parah jadi pemilik rumah sewa nie yer??

Perlukan khidmat mencari dan menarik harta anda yang telah diambil masyarakat yang "masuk air"??hehe~aku ade kenalan brader yg kerjanya menarik kunci rumah dan kereta orang yg x bayar sewa.. ^_^

Kita orang melayu nie beradap sopan, tapi selalu kena main... kadang kadang kena buat macam dalam filem mat saleh.. macam nak suruh tetamu balik... buka pintu rumah kat dia, cakap "ok bye, saya nak tidor nie, esok keja"

That's what i like about ORANG PUTEH...hahah....

Diorg ni jenis direct.......kite ni terlalu penakut.....barang sendiri pun takut2 nak claim......

Bagi aku lah pasal tak bayar sewa nih....kalo 1-2 bulan ok lagi....kalo 3 bulan aku halau dgn apa cara skalipun.....mcm TS sampai 5 bulan tu mau aku parang sorang2... :lol:

Cara berkesan tapi agak keras : potong bekalan air api.

sebelah umah saya ni dah kena dah. diorg sewa tapi tak bayar 3 bulan. tuan umah suruh keluar, tak gak keluar2.. last2 bila kena potong air api..baru le angkut barang. kitorg pun pelik gak nape la umah diorg ni gelap je. mlm2 diorg dok kat luar sbb tak tahan panas :lol:

hmmm selepas aku baca dari muka surat pertama , kira ada risiko jugak jadi tuan rumah ni .Ni susah jadi orang malaysia ni kekadang kita ni punya la bertimbang rasa taknak halau direct dia(penyewa) buat camni , dah la keluar senyap2 , siap curi barang lagi . ni orang islam ke hape nih . :angry:

kepada TS aku turut bersimpati ko ade penyewa camtu . :(

mak ayah saya penah ader masalah nih jugak.... sampai 8 bulan tertunggak....

ingat senang ke nak halau org...... kesian la... -_-

umah sewa tuh blkg umah kitorang lak tuh.... nak tak nak mmg kene lalu depan umah kitorang kalau nk kuar.....umah kampung..

diorang kuar awal2 pg, balik senja2 atau lewat mlm..... tanak terjumpe tuan rumah la kononnye.....hehehe :P

sampai skrg la dier tak baya.... yg bestnyer..... dier kuar siang2... siap bwk lori parking depan umah mak ayah saye... sungguh tak malu

siap ckp kat ayah saye..."duit tak bawak mati pak aji"... lalu ayah sy balas, "tapi hutang bawak mati"... mentang2 la mak ayah sy dah tue...huh!

(pandai plak ckp pasal mati... gi ke surau pn tak penah.... <_< )

itulah dier dugaannye...dah bukan rezeki agaknye....yg penting dier kuar..... itu jer...... sudah.

Askm semua,

Perkembangan terkini. Alhamdulilah ramai jugak yang bertanyakan rumah sewa arwah ayah saya tu. (Yang hairannya kami tak iklan pun tapi dia orang tau aje rumah tu kosong untuk disewa.) Tetapi disebabkan trauma dengan penyewa dulu kami serik benar takut pisang berbuah dua kali. Dan kami juga takut bahawa yang menanyakan rumah tu adalah kaum kerabat penyewa dulu. Apapun ada tak sesiapa yang boleh berikan tips-tips yang baik untuk memilih penyewa yang baik. Kebiasaannya berapakah deposit yang perlu diambil? Bagaimana nak mengelak kejadian yang sama berlaku lagi?

Salam semua

Phobia dengan penyewa

Assalamualaikum,

Bagaimanakah cara hendak menghalau penyewa? Penyewa ni dah tak bayar sewa 5 bulan. Arwah ayah saya tak buat surat perjanjian sewa. Jadi bila kami adik beradik halau dia, penyewa cakap kami zalim. Kami dah beri notis tarikh untuk dia keluar tapi dia kata tunggulah sampai kami dapat rumah sewa lain baru kami pindah (bermakna tiada had tempoh ... boleh jadi 3 bulan, setahun atau 2 tahun). Apakah tindakan yang boleh diambil oleh kami untuk penyewa ni membayar sewa tertunggak dan seterusnya keluar dari rumah tersebut?

Bolehkah saya kunci rumah tersebut? Report polis ke? Atau mintak TNB dan JBA potong bekalan?

Harap sesiapa dapat beri pendapat.

Pemilik hatinya sakit.

Dalam hal mcm nie...kita x tahu nak wt mcm mane kan???tapi cuba la bwk bincang baik2 dulu,tanya kenaoa xnak carik rumah sewa lain???tawarkan diri anda cuba carikkan rumah sewa kepada dia...kalau dia tolak twaran 2,bagi la notis kt dia,bagi tempoh dlm masa sebulan ke...Kita bukan nak zalim,rumah kita 2 hak kita.dah la duk rumah x bayar2...x syok la...ini la nama dia PILIHAN...samada nak dibiarkan atau pun HALAU.....so,hang sanggup ke smpi 5 bulan x byr2???

ORAit!!PK le....

Askm semua,

Perkembangan terkini. Alhamdulilah ramai jugak yang bertanyakan rumah sewa arwah ayah saya tu. (Yang hairannya kami tak iklan pun tapi dia orang tau aje rumah tu kosong untuk disewa.) Tetapi disebabkan trauma dengan penyewa dulu kami serik benar takut pisang berbuah dua kali. Dan kami juga takut bahawa yang menanyakan rumah tu adalah kaum kerabat penyewa dulu. Apapun ada tak sesiapa yang boleh berikan tips-tips yang baik untuk memilih penyewa yang baik. Kebiasaannya berapakah deposit yang perlu diambil? Bagaimana nak mengelak kejadian yang sama berlaku lagi?

Salam semua

Phobia dengan penyewa

Nak pilih rumah penyewa yang baik??ermm,x tahu le nak ckp cmne..apa yg penting..surat perjanjian mesti ada,satu untuk dia,satu untuk hang...pastikan dia setuju segala syarat2 yang hang wat sendiri..so apa2 terjadi nanti,surat perjanjian 2 boleh dijadikan bukti...

:rolleyes:

aku ada tips dan kira proposal .... aku nie still menyewa kat kajang.. oleh kerana tuan rumah nie selalu terkena ngan penyewa cam norqueen.. bila time aku masuk. aku plak jadi mangsa... lambat seminggu tak bayar nak halau keluar... lom lambat sebulan.. tu pun sebab raya punya cuti... ikut kan ati nak je aku blah sewa umah org lain... tapi hak dia dan tempat aku keje dekat... terpaksa sabar. . tapi yang besh nyer aggrement aku yang buat nak menyewa rumah dia.... hehe sib baik aku tak buat duk free 99 tahun...

antara yang perlu di tambah lam perjanjian...

jika 2 1/2 bulan tidak berbayar tuan rumah berhak memotong bekalan air dan letrik di agensi syabas dan tnb

jika 2 bulan tidak berbayar pihak tuan rumah berhak mengambil deposit rumah bagi mengantikan tunggakan

notis 1 bulan utk menamatkan kontrak dari penyewa ( deposit akan dipulangkan setelah ditolak dari kerosakan rumah semasa menyewa )

notis 2 bulan jika tuan rumah ingin menamatkan kontrak tanpa perlu dibayar dan di tolak dari deposit rumah (jika 2bulan deposit )

deposit letrik dan air akan dipulang setelah penyewa membayar tunggakan akhir pengunaan letrik dan air tersebut.

yang lain tu macam biasa... yang di atas ni je aku tambah masa buat perjanjian sewa rumah.....

*matikan setem rm10 je kot