Jump to content
Sign in to follow this  
kezamx

Kematian Bruce Lee

Recommended Posts

bkn cm Kame Hame Ha atau Hadou-ken la.hehe

klo ko nk tau ko kne belaja la bru ko tau ape itu ilmu batin.

Kalau camtu ni mesti melee punye teknik kan . . . Sentuhan/impak fizikal . . .

Kalau camtu ni mesti melee punye teknik kan . . . Sentuhan/impak fizikal . . .

ok cmni,ilmu batin trdiri dari bnyak aliran.bukan stakat teknik yg saudara ckap tu tpi menyeluruh cm pukulan jarak jauh ckup dngan melibas dari jauh dn org itu akan terasa seksa nyer.ianyer boleh mengubati sakit dalaman.dan ia nyer boleh mngubah anda mnjadi keb. senang ckap ilmu ni bnyak fungsi.:D

ape fakta yang menyatakan ilmu batin ni kalau di tuntut sah disisi agama islam ?

kita blaja dari guru yg benar cntoh guru dari chakra alam.

nasihat aku carilah guru yg benar klau kite trsilap pilih guru sesat la jadi nyer.

aku xnak belajar ilmu batin...

tapi aku nak belajar ILMU HISAB boleh tak??

khokhokhokhokhokho...... :lol:

selamat hari raya....lalalalala!!!

ok cmni,ilmu batin trdiri dari bnyak aliran.bukan stakat teknik yg saudara ckap tu tpi menyeluruh cm pukulan jarak jauh ckup dngan melibas dari jauh dn org itu akan terasa seksa nyer.ianyer boleh mengubati sakit dalaman.dan ia nyer boleh mngubah anda mnjadi keb. senang ckap ilmu ni bnyak fungsi.:D

dlm erti kata lain melalui apa yg aku paham ilmu batin nih adalah sama mcm ninjutsu taijutsu dsb nye hohohoho..

mcm naruto woo... :lol:

ow,silat de mcm2 jenis.dlm latihan gelanggang perlu dibuka dengan mmbaca ayat suci mahupn mantera supaya apa yg kita brlajar mudah masuk dn dbrkati.tpi dlm keaadan berada dijalanan kita x perlu mmbuka nyer terus kita hnya mengunakn jurus2 yg kita belajar.

ni dah banyak mlencong dari bruce lee tapi kena cakap jugak.

ada silat yg ilmu batin dia tak betul

memang menjadi le bila lawan mmg sakit orang

tapi tak betul le dari segi agama

yg tak tahan tu, banyak orang yg alim2 ikut silat kat skolah saya dulu sebab nampak lagi melayu/islam le dari karate atau tekwando. yg tak alim pun jadi alim tak betul niat, yg tak tahan tu ada jugak tu member silat non muslim hafal2 bacaan tu tapi tak paham ntah. yg muslim pun ramai mana tau maksud. Sampaikan ianya serupa syirik dan khurafat yg bacaan tu yg buat diorang hebat. Mmg banyak le kehebatan diorang ni yg buat saya hampir terikut. macam kata tadi ada silat sentuh, sentuh sikit sakit nak mampus. lagi jarak jauh efek terus ke jantung siap muntah2 org kena. Hentak dengan barang apa pun, barang tu yg pecah, lagi pulak boleh masuk mimpi orang dan boleh panggil burung (ntah burung betul ke jin)

last last diorang haramkan silat ni kat skolah. banyak kesan sampingan. kesian ustaz kitaorang sibuk dekat setengah tahun nak baca2 untuk release kan diorang satu2. Khabarnya jin tapi manale tau yg setan pulak.

nasihat saya, takyah le belajar ilmu2 batin ni takut tersilap langkah. chakra alam tu macamana pulak, penuh dengan bacaan2 ke? susah pulak nak caya ada batin yg tak menggugat iman. Nabi dulu pun tak pakai ilmu batin mcm silat ni pergi perang.

ni dah banyak mlencong dari bruce lee tapi kena cakap jugak.

ada silat yg ilmu batin dia tak betul

memang menjadi le bila lawan mmg sakit orang

tapi tak betul le dari segi agama......

betul ke ni? seram pulak aku bace

tp yg plg byk aku dengar psl kematian bruce lee

ialah racun ngan silat.....tp xpasti pesilat dr mana..yg aku dgr pesilat dr indonesia

tp yg plg byk aku dengar psl kematian bruce lee

ialah racun ngan silat.....tp xpasti pesilat dr mana..yg aku dgr pesilat dr indonesia

ow, org indon tu ialah aktor terkenal Indonesia, Dicky Zulkarnain.tpi bkn die yg tewaskn bruce lee.

pada Disember,1987 Dato’ Meor Abdul Rahman menghadiri Kejohanan Silat Sedunia di Kuala Lumpur. Pengakuan aktor terkenal Indonesia, Dicky Zulkarnain bahawa bukan beliau yang menewaskan Bruce Lee tetapi Dato’ Meor Abd.Rahman.tu yg benar.

racun silat tu makne nyer batin la bang..

bebalik pada bruce lee,die ni dari aliran wing chun tpi x sempat mendalami seni trsebut.

dan pada hari ini june kune do dah bnyak mix kn dngan silat.

ya ka dah mix ngan silat? yg aku nampak JKD ni ala2 tomoi... tak nampak pon buah2 silat....

ingatkan jeet kuno do yg bruce lee asas kan tu pun dah memang mix martial art. malahan aliran pertama yg benar2 mma. memang asal dia nak serap banyak lagi jenis seni pertahan diri tapi tak sempat

bruce lee slalunyer akan menerapkn segala jenis seni yg brkesan .

hurm buah tomoi,nk ckap mana2 seni pn ade buah tomoi aku rse sbb seni prtahankn diri ni sama jer semua nyer cumer langkah2 cara mmbuang nyer jer.

jikalau org nk menceburi bidang seni prtahankn dri ni org tu msti lah brpegang kuat pada prinsip dan brdisiplin bru boleh maju.

salam. aku masa kecik x percaya sangat pasal cerita bruce lee kena bunuh pesilat melayu, cam cerita mengarut kat mastika la plak, tambahan lagi masyarakat kita nih citer ngarut2 cepat percaya. pas aku baca forum nih aku pon teringin nak seldik hugak. manalah tau betul.

aku tanya bapak aku. bapak aku gelak jer. dia kata cerita tuh sumer ngarut dan menipu. pasal silat gayong tuh sumer, aku x sebut dia pon x tau. tempat kat air kuning pon dia kata tau, dia kata kat sebelah sekolah dan kawasannya berpagar. bapak aku cakap kereta dia siap ada tulis 'mahaguru silat gayong' something like that kat belakang.

bapak aku cakap yg meor nih dulu pernah wanted oleh polis kerana menipu dan ada jugak kluar masuk penjara. insiden 13 mei sedikit sebanyak telah angkat populariti silat. time tuh silat gayong la cekak la sumer naik. sampaikan ada tok guru ambek kesempatan mer.. ahem3.

berbalik pada bruce lee, bapak aku cakap zaman tuh jugak, cerita cina penuh ngan kehebatan kungfu, gerak geri yang pantas. indonesia pulak dengan cerita silat, keluar magic2. jadi berlaku la perbandingan. time bruce lee mati, ada plak yang ambek kesempatan wat2 cerita la kot. mungkin diorang inagt cerita kat tv tuh betul cam dunia sebenar.

apa2 pon aku dah baca biografi dato tuh dan aku ada rasa x kena gak la:

1. dari mana tah bruce lee kenal dato nih dan apa sebab plak dia nak tunjuk power.

2. kalo gaduh kat airport, dah lama dah polis tangkap. ingat senang2 jer gadoh. lagipon gadoh kat bilik, mesti wat temu janji atau booking. ingat senang2 masuk bilik gaduh.

3. ada plak versi indonesia lah pesilat singapura lah. banyak giler versi.

4. ada teori mengatakan bruce lee mati kerana dadah, nak kasik kuat (nih ada gak releven)

5. bruce lee tuh pelakon dan ahli seni kungfu, dia tayang jer gerak geri jer, bukan kaki pukul.

korang fikir2 kan. fakta diatas tuh aku dapat dari bapak aku direct, cam aku percaya la coz bapak aku dan masuk logik akal. apa2 pon bukan bermakna 100% betul sebab medium dia dari mulut ke mulut jugak. bukan nak fitnah atau nak mengaibkan sesiapa, cuma aku rasa malu plak kita claim bruce lee mati kerana silat walhal entah2 tak. apa2 pon pada pandangan aku, kita tengok banyak sangat tv dan dah berpuluh-puluh tahun kena tipu.

korang plak camner? ok x versi aku bawak nih?

Edited by hdroxy

1. dari mana tah bruce lee kenal dato nih dan apa sebab plak dia nak tunjuk power.

2. kalo gaduh kat airport, dah lama dah polis tangkap. ingat senang2 jer gadoh. lagipon gadoh kat bilik, mesti wat temu janji atau booking. ingat senang2 masuk bilik gaduh.

3. ada plak versi indonesia lah pesilat singapura lah. banyak giler versi.

4. ada teori mengatakan bruce lee mati kerana dadah, nak kasik kuat (nih ada gak releven)

5. bruce lee tuh pelakon dan ahli seni kungfu, dia tayang jer gerak geri jer, bukan kaki pukul. ahaha

1,sbbnyer pada mase tu bruce lee dh kaji pasal silat dan dato meor ni pakar dlm seni silat.bruce lee dtang cabar pasal die nk tau sejauh mana silat org melayu banggakn tu.lagi stu die nk tunjukn pada dunia yg seni jeet kune do yg hebat.

2,nama pn hong kong kt situ bnyak la org dtang mencabar pasl seni prtahankn dri.ape nk pelik.alah lagi pn klo nk gadoh mana2 pn jadik.diorang lawan sembuyi dengan adalah bape org bruce gan dato meor.

lagi satu utuk org melayu jgn sekali prlekehkn seni silat kerana bnde ni lah yg prtahankn bumi melayu dri segala ancaman dari zaman dulu lgi smpai rusuhan kaum 18 mei tu.masa tu gaduh kaum besar bunuh2 semua.kalo bkn silat ni aku rse kaum lain yg tadbir bumi melayu skang ko tau x.

ok. aku bangga dengan seni silat dan aku langsung x perlekehkan silat. aku cuma rasa malu dengan cara mempromosi silat dengan menipu masyarakat dengan cerita2 bruce lee sebegini dan aku cuma sampaikan apa aku tau dan dengar2. takkan oleh disebabkan silat, hak milik orang melayu, bila ada cerita hebat2 pasal silat kita x boleh mempersoalkan kebenarannya. manalah tau ada orang nak ambek kesempatanyang boleh memudaratkan bangsa dia sendri. pasal hong kong tuh, no komen. versi singapura plak bruce gaduh kat singapura plak. adus. mana satu nih.. pasal biografi tuh samapi boleh tukar bunga kepada bunga lain, ada mahluk masa mengandung, jumpa hang tuah, dan lain2 seolah-olah dah macam mukjizat dah. apa kata kita kaji sama2. hurm. kalo komen aku diatas nih x sesuai, bagitau aku jerk. aku boleh buang. :rolleyes:

Edited by hdroxy

cerita ni bkn pasal kuar kt tv ker x,lagi pn kt tv mane de dorang ckap hal sebenar pasal kematian bruce lee ni.diorang sembuyikn lagi ade lah.sebb nk jaga seni jeet kune do si mati tu.yg kt singapura tu ngarut jer.diorang lawan kt hong kong bru btul.dato meor ni seorang pendekar,die dh laui macm2 asam garam.die pegi perang,mencabar pndekar .die bkn smbarangan org.sbb idopnyer dri kecil smpai la besar hnya brgelumang dngan silat.silat yg mengalah kn bruce lee memang btol.kenapa org x kata yg kalah kn brucee lee ni kung fu ker,tek wan do ker,boxing ker,muay thai ker.sbb yg tewaskn bruce lee ni silat dan org nyer dato meor.klo ko suft kt tenet ni silat dh trkenal kt antarabnsa pn alasan diorang yg silat ni brkesan.

kalau korang dah tengok kat episod last human weapon cerita pasal silat

kalau nak banding dengan eps lain yg ada seni lain, yg silat ni paling best, siap diorang letak kat final eps tuh

hari tu ada kat stage6 ntah kat mana dah susah nak cari

kalau tengok kematian dia mmg pelik apsal di rahsia kan sampai banyak pulak orang buat teori itu ini.

mmg ada le benda nak di sorok tanak malu

korang ingat lagi ke kematian seorang artis malaysia S.......

banyak orang cakap itu ini begitu begini.

tapi ada yg sah benar. (mmg sah benar, tak puas hati buat satu lagi topik pasal benda ni)

kata pepatah 'kalau takder angin, masakan pokok bergoyang'

masakan timbul teori konspirasi kat insiden 11 sept kalau sebab banyak perkara di rahsiakan dari buku 9-11 comission. Mungkin banyak teori yg kita dengar tentang kematian bruce tu yg menybebkan susah nak caya, sebab banyak sgt percanggahan, cth pesilat tu org indon le, singapura le, malaysia le, tapi asal cerita dia sama

silat yg kalahkan bruce lee

betul tuh. banyak teori. cam aku bapak aku bawak teori yg mengatakan cerita nih tipu. bapak aku dapat dari sumber lisan cam korang jugak, sampaikan kat aku. entahlah, kene kaji balik. btw, DRS, tlg pm aku pasal kematian artis S tuh, nak tau gak...

entahlah aku sebenarnya pening gak. kalo betul, cerita pasal tukar bunga ke bunga lain, jumpa hang tuah sedangkan hang tuah tusendri ntah ye ntah x wujud tuh sumer membuatkan aku ragu2 ler...