Jump to content
Sign in to follow this  
kezamx

Kematian Bruce Lee

Recommended Posts

salah tajuk nih .. bkan kematian bruce lee, bruce lee pernah dikalahkan oleh pakar silat gayong malaysia.

ape2 pon silat gayong ni still ada dan bagus utk diamalkan. tp bkan sume org leh lalu tempuh n derita sbg seorang pesilat. tp bg aku diorang ni kuat dan ada kebaikan bila saat2 diperlukan.

al-fatihah buatnya.

opss silap tajuk ker heheh.tpi bruce lee kne tumbukan maut yg dikenali sebagai kipas nandung,itu lah yg menyebab kn bruce lee mati.

sbb nak ikut kn bruce lee memang perlecehkn silat die ckap silat ni x gnu sbb bnyak bunga2.tu yg die cbar.last2 die yg tewas dan mati trkene pukulan batin.

ni sah ke buat cerita je ni

terlampau banyak le teori kematian bruce lee ni, susah nak caya

Doktor yg check bruce lee kata dia mati sebab berlebihan kanabis

tapi kanabis tu pun dia makan sebab nak tahan sakit sebab ubat tahan sakit biasa dah lali kot

dia mati tu kat hong kong, kalau nak kata mati sebab batin patut mati terus le.

paling mungkin kalau nak kena teori silat korang tu, bruce lee datang lawan silat ntah ntah kenapa, pastu sakit balik hong kong makan kanabis, mati keracunan kanabis

ini bukan wat citer tpi kenyataan sebelom bruce lee mati pn die smpat mngkaji silat.

org yg kalah kn brucee lee tu dato meor.diorang lawan secara brsembunyi xmau orng kecoh.dato meor ni org yg rndah diri.

tu la pasal org x tau,bak org kate x ske bangga2.pasal bruce lee tau pakar silat de kt hong kong tu die datang cabar.brucee lee ambik bnde ubat thn sakit tu pasal trkene tumbukan batin.(ini cerita benar)mcm brucee die cumer blaja ilmu fisikal tetapi bkn ilmu batin.pertarungan brucee gan dato meor disembunyikn smpai sekarang.tu yg bnyak org wat teori tu.

dato meor pakai batin kot sampai dia sakit makan ubat tahan sakit pun tak baik last2 dia makan kanabis. lagipun diorang rahsia kan apa yg buat dia sakit so teori silat kalahkan bruce lee tu mmg boleh pakai.

lagipun mmg saya tak nafikan ada sesetgh silat kat malaysia (indonesia pun) yg guna batin ni.

apsal takde siapa2 yg buat siasat terperinci ni buat video macam conspiracy 911 tu, siar kat youtube mesti gempak.

tu la pasal.susah oo nk crik bnde2 lama cmni.tumbukan batin ni kalou nk pulih balik kne suruh org yg bwat tu lah pulihkn klo die x mau jgn arap la nk baik.klo ko trbace sebelom bucee lee mati dortor xtau ape pnyakit die,die kne penyakit misteri.sekarang org kanan brucee lee tngah mendalami ilmu silat ni.telah diwasiat kn pada nyer oleh bruce lee.

kalo diorang producekan segala information psal ni, nama malaysia bole jd harum sbb hebat kat seni silat tp bole jd burukkan nama negara sbb ni punca kematian .. silap2 bole jd gaduh, walaupon bende da lepas, perjanjian hitam putih pon tade, tp ye lah...zmn skang bende kalo nak petik kisah dulu sume pon bule jadi.

aku rase bg sape yg tahu biar lah diorang tahu spenuhnya, biarlah kita tahu yg mana kita patut tahu.

bkan buang masa utk kita kaji, tetapi kajian tu kekadang dorong kita ke salah tempat.

mungkin off topic tp mmg hebat malaysia ni. mcm mcm ada. eheh

citer nih aku dah lama dgr dari skola lagi..byk yg ckp dia mati sebab silat gayung huhuhu..but aku pun xde bukti sahih..but most ppl mmg ckp dia mati sebab punca kalah masa lawan silat..

x paham ke maksud aku~

aiseh~

citer dah lapuk...

aku dah lame dgr...

xpaham lorh..x terang maksud ko tuh hahaha.. :lol: lain kali tulis bior t0rang bang

al-fatihah buatnya.

erkk..buat bruce lee ke?... :ph34r:

nvm...

aku dah lame tau dah mende ni..

x tau la nak bangga ke ape...

ps: aku silat jugak..

tapi bab2 batin aku x tuntut~

aku fighter kat gelangang je...

bersara dah pown~ :lol:

Edited by diamondclow

bagi pandagan aku tentang mende ni bruce lee memang patut mati sbb die suke bangga dngan diri sndri pastu ske prlecehkn org lain terutama nyer silat,skang bru die tau cmner. ;)

Ps:/memang sronok klo korang nk tau blaja ilmu batin ni

cmer rumit dan mendalam skit nk blaja. :D

bagi pandagan aku tentang mende ni bruce lee memang patut mati sbb die suke bangga dngan diri sndri pastu ske prlecehkn org lain terutama nyer silat,skang bru die tau cmner. ;)

Ps:/memang sronok klo korang nk tau blaja ilmu batin ni

cmer rumit dan mendalam skit nk blaja. :D

Ilmu batin ni cam Kame Hame Ha ke Hadou-ken?