Jump to content
Sign in to follow this  
kezamx

Kematian Bruce Lee

Recommended Posts

hahah artis S tuh en.Sudir ke?? DRS ko ada lagi link video silat yg ko jumpa kat stage6 tuh kalo ada kasi taruk sini mahu lihat la

Bruce Lee bukan kosong! walaupun kafirun ada la ritual kerohanian dia sendiri walaupun Jet Koon Do tu physical press.

Tentang kematian beliau,..aku dengar dari ramai pengamal silat gelanggang, beliau dikalahkan oleh pendekar Indonesia aliran apa tak tahu la pulak tapi namanya Zulkarnain.

Dikalahkan tu kalah luar dalam, beliau tak la mati masa lawan...sempat balik HK pun dan mati kat sana tak berapa lama selepas tu.

Silat Gayong bagi MASTER kebanyakkan bagi aku secara peribadinya tak mampu nak tagak jet koon do

Tapi kala MG OmarDin tu aku berani taruh 90% akan menang..

Bruce Lee bukan kosong! walaupun kafirun ada la ritual kerohanian dia sendiri walaupun Jet Koon Do tu physical press.

Tentang kematian beliau,..aku dengar dari ramai pengamal silat gelanggang, beliau dikalahkan oleh pendekar Indonesia aliran apa tak tahu la pulak tapi namanya Zulkarnain.

Dikalahkan tu kalah luar dalam, beliau tak la mati masa lawan...sempat balik HK pun dan mati kat sana tak berapa lama selepas tu.

Silat Gayong bagi MASTER kebanyakkan bagi aku secara peribadinya tak mampu nak tagak jet koon do

Tapi kala MG OmarDin tu aku berani taruh 90% akan menang..

tpi bkn ker pada Disember,1987 Dato’ Meor Abdul Rahman menghadiri Kejohanan Silat Sedunia di Kuala Lumpur. Pengakuan aktor terkenal Indonesia, Dicky Zulkarnain bahawa bukan beliau yang menewaskan Bruce Lee tetapi Dato’ Meor Abd.Rahman.die sndiri wat pngakuan.

yg pasal tukar bnga jadi batu jmpa hang tuah tu.kite kne tau yg die ni seorng pndekar bkn cm kite dan bkn cm zaman sekarang ilmu prsilatan x cm dulu lgi.sbb zaman skang org dh pndai pk mana yg sah dan x boleh di sisi agama.

abis silat tu bkn untuk real fight ker.

sbb bnyak bnga tu la bruce lee cbar silat.dan org slalu prlecehkn silat kenapa.apa yg org slalu tngok silat ni dekat sukan yg x mmbawa prtarungan sebenar silat,pas tu org slalu tngok kalo diorang wat demo memang lah kuar semua bnga tu sbb nk tunjuk kn seni budaya.

dan kita jarang tngok silat dlm prtempuran sebenar.cm bunga2 tu untuk mndidik langkah2 dalaman dn menguat kn kukuatan otot.kalu dh masa nk lawan mane de dh org nk wat bnga2 tu yg kuar langkah2 maut nyer.nk ckap cm silat ni bnyak langkah2 mematikan musuh.smpai tentera british pn blaja silat.

bagi aku laa...

Silat = byk bunga/seni

JKD = real fight

silat real fight la bro.

Takkan ko nak buah terus sedangkan ko taknak bunganya..

ni la namanya tertib mengikut turutan kalau kko nak tahu bunga silat ni bukan mudah bro,..kalau nak belajar ko kene ulang sampai beribu kali pergerakkan yang sama barulah akan terhasil tindakkan refleks dimana badan dan anggota ko leh sense sendiri kepada bahaya. Ni lah pentingnya bunga..

yang pukul tendang terajang tu buahnya...kalau bunga ko bagus maka buah boleh bagus..

kalau bunga ko tak betul gugur2 buah kompom tak best hehee..

Pergerakkan sweep silat adalah terunggul 360 darjah atas bawah boleh block..padahal JKD tu dah banyak buang move sweep ni coz dia amik yang penting jer..

Cuba tengok Kuntau, kuntau tu pun silat gak tapi aliran baru la dah tak fresh pasal ramai bangsa yang belajar..nanti ko dapat tengok move harimau yang sama ngan JKD.

ni baru skit jer...senjata kita keris tu camner pulak...sedangkan assasin pakai dagger pun 2 belah tangan tapi silat hanya keris sebelah tangan...siap leh block parang dan pedang lagi...wahh hebatnye silat ni...JKD boleh ke buat camni?..Kalau monchuck tu hebat tapi tetap gak tak sehebat keris.

apsai link kat history tu takder?

btw, kat veoh banyak episode human weapon tu yg selain silat

kalau nak tengok full ko pi download veoh tv pastu type human weapon kat tab veoh, pastu download

yg silat ni episode 13, apsal takder kat veoh, bengang.

hari tu semua eps human weapon ada kat stage6 mungkin diorang dah delete

ada pulak eps 14 ninjutsu. ingat hari tu kata season finale

Edited by DRS

apsai link kat history tu takder?

btw, kat veoh banyak episode human weapon tu yg selain silat

kalau nak tengok full ko pi download veoh tv pastu type human weapon kat tab veoh, pastu download

yg silat ni episode 13, apsal takder kat veoh, bengang.

hari tu semua eps human weapon ada kat stage6 mungkin diorang dah delete

ada pulak eps 14 ninjutsu. ingat hari tu kata season finale

hah drs bagi link video tu aku nk tngok gak episod full die.

mcm yg saya kata tu lah

download dan install program 'veoh tv'

pastu kat search type je human weapon

ada 3 tab=google,yahoo,veoh

ko pi carik kat tab veoh. kat google ada gak tapi semua pendek2

tukar tukar bunga, jumpa hang tuah tuh bagi aku mesti jin nyer. silat pon ada yg berjin kan?

btw, silat ada jadi johan pertadingan seni mempertahankan diri antarabangsa. aku lupa nama dier. mungkin sebab silat nih x laju2 betubi2 cam kungfu orang ingat lembik kot. tapi boleh membunuh gak. haah

Kalau bab jin tu bukan silat..tu bomoh la bro. hehe

kalau ada jugak tu mungkin segelintir kecil saja..

Tentang ko cakap silat tak laju ni tak berapa best didengar lah

bila ko ni pelatih seni silat tentu kau tahu apa pantang silat ni

Silat ni lincah dan merbahaya walaupun takde senjata.. kalau ko nak tahu setiap move dalam silat tu berpontensi untuk bagi kecederaan kritikal pada bahagian serangan.

Takde alasan lain la pergerakkan silat, sebenarnya ia untuk bunuh orang dengan cepat, tu maksudnya...tak perlu pun pukulan tubi2 kalau miss point jer..

TEngok Seni Gayong,..dah berapa banyak tapisan tu tapi tetap gak bahaya...

Kalau ko nampak silat tetap tak laju..tu mungkin diorang belum sampai tahap refleks..mungkin pesilat ni hanya menghafal move2 saja..pasni apa orang hulur ni tepis camni..kalau gitu memang nampak slow la..

tu la sebab kalau belajar silat kat kampung berbulan2 tersekat kat satu buah pukul jer kene ulang pergerakkan sama beribu kali baru boleh benar-benar faham.

p/s-Mungkin bapa TS pengamal silat jugak ni....

aku setuju dengan putera silat ni memang membunuh musuh dengan cepat.bunuh musuh sebelom musuh bunuh kita.

sememang nyer silat ni satu seni yg indah dan juga membunuh.sebelom seseorang itu mahir dlm silat ianya mempunyai tahap tertentu untuk melepasi ujian.apa yg aku tngok skarang diorang belatih silat ni dah x seganaz dlu dah,sbb dlu peww memang menakutkn klo tngok siap pukol parang kt badan mcm2 lagi lah.

betul tuh

bebanyak seni pertahankan diri

silat je yg ada taktik kotor serang orang dah baring jadi moves macam biasa je common knowledge

gerakan yg bertujuan utk bunuh secepat mungkin

tak macam kebanyakan seni lain yg kalau musuh dah jatuh tak tahu nak buat apa

ni sangat ketara kalau ko ikut semua siri human weapon tu

siap diorang kata silat ni macam tak pernah dengar tapi moves boleh tahan brutal

cuma kebanyakan sparring biasa dan silat sukan telah tapis kebanyakan unsur unsur brutal ni

Aku keliru la, kalau dakwaan tu benar, adakah ini bermakna Dato' Meor itu adalah seorang...pembunuh? :blink:

ini bukan melibatkn membunuh ngan desengajakn ianya melibatkn maruah seni prtahankn diri.lagi pn klo kita nk ckap pmbunuh sepatutnya bruce mati masa lawan tu tpi bruce mati lepas tu.

(PERINGATAN)bruce mati bkn masa lawan.lagi satu klo kita nk ceburi bidang seni pertahankn diri ni kite kne lah menghadapi kematian sbb ia nya melibatkn nyawa.bkn sekadar tumbukan,tendagan dan sebagainya.ingat jgan melebalkn arwah si pembunuh.

Aku keliru la, kalau dakwaan tu benar, adakah ini bermakna Dato' Meor itu adalah seorang...pembunuh? :blink:

Kalau die bunuh lama kene tangkap da . . .