Jump to content
saberry

Dah Nak Raya Ni, Musim Main Mercun Datang Lagi...

Recommended Posts

saudara/ri pasti ke yg mak bapak atau org tua yg suruh budak2 baling mercun kat mah org?org2 tua tu x gi smayang trawik ke..mgkin salah faham kot..maklumla bdk2 makin dilarang makin buat..kalau betulla apa yg ko ckp...memang kurang ajorla org2 tua yang mengajor anak dia tu...ko repot je kat JKKK kg ko tu...

Kalo ko tak percaya, bleh datang n tanyalah bebudak pemain tuh, sesaper ada buat pasal atau sibuk2 nak tegur kelakuan bapak2 pemain mercun(yng jugak main mercun sekali sekala) rumah dia akan di'aim'. bab orang lalu lalang pulak tak kenal mangsa, bedal jer, bila orang mengamuk baru diam SEKEJAP, JKKK memang tak wujud kat sini, aku pun pelik gak, kat kampung bapak aku di melaka ada JKKK walau sekecil-kecil kampung sekalipun. Penghulu pun ada dua kat sini, satu penghulu PAS dan satu lagi penghulu UMNO. Kalo ada masalah apa2 kena tgk pada parti apa yang disokong, tu pasal penduduk kat sini macam berpecah belah. Sini dekat dgn rumah Nik Amar, orang kuat PAS tu, so ramai la yang refer pada dia n penghulu PAS, problemnyer masalah main mercun kurang ajar ni(baling rumah orang, baling kat orang lalu lalang) telah diadukan kepada Nik Amar, tapi dia buat tak tau jer... Tau tau dari mulut orang, rupanya, pemain mercun dan suku sakatnya yang juga bekas banduan adalah kroni dia, gilerrr... patutla diam jer....

sebenarnya bukan kes mercun jer, banyak lagi kes lain yang boleh mengkategorikan kampung panchor ni kampung yang tidak harmoni. kalau nak crita, penat la nak menaip, aku yang baru menetap kat sini tak sampai lima tahun pun tak tahan dengan keadaan kampung sebegini. Yang aku nak buat skrg ialah kumpul duit dan pindah kat kampung bapak aku..aku membesar kat sana sebelum ni tak penah ada problem cam kampung nih...

rakyatmalaysia...kalu org baling ngko dgn merecn, ko buat laporan polis cepat2 pastu ko saman. saman la tingi2 sket, bagi tuntutan lebih sket...tuntutan gangguan emosi ka, gangguan ketenteraman ka...kalu tak pun, ko lastik org tu biar sampai pengsan. ko ikat kat pokok kayu, lilit dgn merecun pastu bakar...hahaha...tak pun ko letupkan merecun yg lagi power kat rumah org yg baling merecun kat ko...hehehe..amacam?

anyway, aku masa2 kecil2 dlu pernah jg main merecun. ada hari tu semua famili aku berkumpul di dapur tgh buat persediaan utk kenduri malam raya. aku kt bwh dh ready nak baling merecun (besar tangan aku) kt dlm, tp pd saat2 akhir aku tak jd baling kt dlm dapur, aku baling kat bwh rumah. aku pn tak tau napa tak jadi baling, aku tak dpt bayangkan apa yg akan terjadi pada famili aku kalu aku buang kt dlm dapur. dah la merecun tu meletup mcm bom, smpi org yg kt dlm dapur terlompat....

sekarang ni aku dh tak main merecun lg, meriam buluh pon tak main...

Juga musim ada orang ke usung dalam kereta jenazah sebab tak puasa :lol:

ko ada masalah camtu ke kat kampung ko? maksud aku tmpt tinggal ko skrg, satu lagi, comel avatar ko (aku ni peminat kucing) :lol:

rakyatmalaysia...kalu org baling ngko dgn merecn, ko buat laporan polis cepat2 pastu ko saman. saman la tingi2 sket, bagi tuntutan lebih sket...tuntutan gangguan emosi ka, gangguan ketenteraman ka...kalu tak pun, ko lastik org tu biar sampai pengsan. ko ikat kat pokok kayu, lilit dgn merecun pastu bakar...hahaha...tak pun ko letupkan merecun yg lagi power kat rumah org yg baling merecun kat ko...hehehe..amacam?

anyway, aku masa2 kecil2 dlu pernah jg main merecun. ada hari tu semua famili aku berkumpul di dapur tgh buat persediaan utk kenduri malam raya. aku kt bwh dh ready nak baling merecun (besar tangan aku) kt dlm, tp pd saat2 akhir aku tak jd baling kt dlm dapur, aku baling kat bwh rumah. aku pn tak tau napa tak jadi baling, aku tak dpt bayangkan apa yg akan terjadi pada famili aku kalu aku buang kt dlm dapur. dah la merecun tu meletup mcm bom, smpi org yg kt dlm dapur terlompat....

sekarang ni aku dh tak main merecun lg, meriam buluh pon tak main...

ehh zalim sangat la gitu...... memang ada ura2 nak belasah jer, salah seorang bapak kepada pemain mercun dan dia jugalah pemborong mercun penah kena belasah pasal kes camni gak, tak silap aku time tu aku tgh sek. men. lg, dengar crita jauh2. tp manusia ni boleh puji bab tak PUTUS ASAnya nak buat dajal, cuma silap jalan jer, kalau tak putus asa nak buat amal kan ke bagus....

masing masing ada pengalaman main mercun, tp ada ke mak bapak atau sedara atau suku sakat korang suruh korang baling kat orang, baling kat rumah orang, especially orang tua, ada ke korang nampak orang dah umur 40 lebih main mercun baling kat rumah orang tua yang mudah terkejut n ada sakit jantung, ni aku refer kat salah sekor bekas banduan yang memula aku crita td tu, tak taula kut2 tak puas dok penjara atas kesalahn memiliki ganja pastu nak rasa duk penjara atas kesalah membunuh tanpa niat, ops silap, membunuh tak sengaja..(ada ke hukuman camtu?)

Edited by rakyatmalaysia

oleh kerna perayaan hampir tiba, maknanyer mercun kembali mengganas...kalau org mengganas, kita pun kerna join jd ganas...apakata, ko ajak satu kampung ko pakat2 kongsi beli mercun pastu baling ke umah dia..nak bg best lg ko wat sehari sblm rayer(hari bantai)..kalau dia marah, ko ckplah meraikan kegembiraan berhari rayer...sure diaorg x marah punyer...nak best lg, ko panggil geng kompang..sambil membaling sambil berkompang...CAMNA??? ok lah pd ahli2 putera, selamat berpuasa...ni nak buka dah..aku berbuka bihun sup jer....

oleh kerna perayaan hampir tiba, maknanyer mercun kembali mengganas...kalau org mengganas, kita pun kerna join jd ganas...apakata, ko ajak satu kampung ko pakat2 kongsi beli mercun pastu baling ke umah dia..nak bg best lg ko wat sehari sblm rayer(hari bantai)..kalau dia marah, ko ckplah meraikan kegembiraan berhari rayer...sure diaorg x marah punyer...nak best lg, ko panggil geng kompang..sambil membaling sambil berkompang...CAMNA??? ok lah pd ahli2 putera, selamat berpuasa...ni nak buka dah..aku berbuka bihun sup jer....

kreatifla idea ko, hmmmm..... terpikir gak nak ajak kwn2 aku buat....heeeeeee ^_^

HA HA HA HA, NI MESEJ UNTUK MEREKA, WAHAI PENDUDUK YANG TINGGAL BERHADAPAN DENGAN DESA MARDHIAH BINARAYA YANG JUGA PENGEDAR MERCUN DAN PEMAIN MERCUN. DISINI ADA SATU PENGUMUMAN. AKU DAN KAWAN AKU DAH ADER BUAT PINJAMAN SONY CAMCODER DENGAN FUNGSI NIGHT VISION DARIPADA AWEKS KAWANKU SELAMA SEBULAN NI, SO MAINLAH DENGAN LEBIH GANAS DAN SAMSENGNYA. SO KALO KERETA ATAU MOTOR AKU LALU, BALINGLAH KE ARAH KERETA DAN MOTOR AKU YEE... SENANG SIKIT KEJER AKU NANTI HUARGH HUARGH HUARGH..... TIMA KASIH KEPADA BRADER YANG BAGI IDEA NI. :D

sama2..tp aku pun pernah jd cam ko tuh..tp situasi lain..tp ada kena mengena dgn samseng gak...camni citer nyer...kat tpt aku ni ada sorg ni, katanyer dia geng kongsi gelap..so bila berckp x pernah berfilter..melawak pun kasar2..ckp lepas je..kami ni diam je...sabar, tp duk ngata blkg je sbb x puas hati...so satu hari aku pakat ramai2 kenakan dia..mula2 kami buka satu topik yg dia marah sgt(pasal dia samseng2 pun takut kat awek kehkeh)..so bila dia nk tunjuk samseng, kami ramai2 kuar sambil ramai2 maki kutuk dia(APADAA TAKUT AWEK)...nak jd best nyer kami ramai2 gelak sambil menari2...dia memang marah sgt tp x leh...sbb kami kata kami ramai2 hari ni nak seronok2..so dia diam...start dr aritu, dia senyap terus...kurg ckp..bkn apa takut kena dgn kami lg...hehe...MACAM2 org skrg...

ko buat surat secara pakatan la...pakat jiran2 yg jadi mangsa... buat surat...atau ramai2 pakat pegi balai bersama, buat repot... jgn takat repot jer... kalau dah datang ramai2 tu...mintak nak jumpa ketua balai skali kalo ada... paling koman sarjan ke... gegar balai dulu..then biar balai gegar rumah org tu plak... hahaha...

ko buat surat secara pakatan la...pakat jiran2 yg jadi mangsa... buat surat...atau ramai2 pakat pegi balai bersama, buat repot... jgn takat repot jer... kalau dah datang ramai2 tu...mintak nak jumpa ketua balai skali kalo ada... paling koman sarjan ke... gegar balai dulu..then biar balai gegar rumah org tu plak... hahaha...

susah skit nak pakat2 gitu, sedangkan sembahyang jumaat pun ada yang pegi kat masjid yang jauh n ada yang tak pegi sebab kononnya masjid terdekat adalah masjid orang UMNO, kang masuk neraka lak...penduduk kat sini majoritinya agak fanatik politik.. ko pikir la, kalo bleh buat camtu, dah lama diorang tubuhkan JKKK cam kat kampung aku di Melaka. nak pakat tu bleh, ada la 2-3 orang kwn2 sekampus dulu yang kebetulan tinggal sekampung. tp kitaorang budak muda2 ada yang tak abis blajar lagi, power kurengggg....

aaaa kebetulan terkeluar pasal pakat ni, ada sesape tahu tak camne nak mintak supaya JKKK diwujudkan?

baik ko report kat polis sapa yang menjual mercun tu.. hapuskan pusat penjualan dulu.. baru boleh kurangkan masalah mercun ni..

Note : tanya budak2 yang main, kat mana ada jual.. pas tu gi la siasat.. kalau betul ada, report la kat polisi ;D

baik ko report kat polis sapa yang menjual mercun tu.. hapuskan pusat penjualan dulu.. baru boleh kurangkan masalah mercun ni..

Note : tanya budak2 yang main, kat mana ada jual.. pas tu gi la siasat.. kalau betul ada, report la kat polisi ;D

selepas sisasatan sendiri dilakukan, didapati tak de pusat penjualan la kat area aku ni, cuma diorang beli mercun maybe nak jual untuk kegunaan sendiri atau jual kat suku sakat diorang, aku tnya senyap2 penduduk berdekatan dan mendapati majoriti mengesaki ada dua ekor suspek. sekor bekas banduan yang dikenali sbg RAJA UMAR RAJA DAUD, dan sekor lagi adalah dikenali sbg SAYED ADNAN. Kalau aku betol2 tau n conform, memang senang nak repot, ni tak pasti lagi. kalau polis takleh nak buat apa2 maybe aku bleh upah orang belasah kut... :ph34r:

klu yer pun, x payah la kau nak letak nama dia sekali dlm forum ni... x de kaitan pun

sini bukannya CSI hehehe :lol:

Biasa la Madaya, aku pon hot gak ngan orang main mercun, lebih2 lagi kalau kita ada baby..pas tu pulak baby kita demam ke, payah tido ke..hot la jugak.. tahun lepas aku pernah kejar budak2 main mercun, diaorang baling dalam telaga umah aku (telaga kat luar umah), penuh nga kertas mercun dalam telaga tu..huhu.. hot la aku

pasal baby tu aku paham sgt, tp nak buat camner dah tiap2 tahun sama jer..

raya+mercun, jd aku dah lali dah.... kdg2 seronok pulak tgk budak2 ni main... hehehe

klu yer pun, x payah la kau nak letak nama dia sekali dlm forum ni... x de kaitan pun

sini bukannya CSI hehehe :lol:

geramm ngan orang camtu..bodoh... buat anak tau, ajar anak tak tau, jgn2 mak bapak dia pun sma, cam mak kepada mak bapak dia pun sama begitulah sterusnya... kita sbg ibu bapak harus ajar anak2 dgn baik, ni tak, kadang2 makin nak tunjuk samseng, kta tegur kelakuan jahat diorang, makin diorang nak tunjuk samseng tak ingat mati, cuba ko pikir, dulu ada sorang makcik pergi marah anak2 buah si pemilik syarikat BAS WIRA RANTAU ENT. ni sebab mencuri ayam yang mak cik tu bela, dah la curik, pastu kurung sampai mati...

bila mak cik tu marah2, si pemilik syarikat BAS WIRA RANTAU ENT. (aku tak tau nama si bahalol boroi tuh, cuma penah nampak muka jer.) cakap mak cik tu orang gila sebab ngan budak2 pun nak ambik kira, tp peliknya time family dia kehilangan burung, siap repot polis suruh polis tangkap sorang suspek, (budak jugak) yg sering lalu lalang di kws rumah diorang...

Edited by rakyatmalaysia

Relex Rakyat..jangan hot sangan..jangan tuduh2..xelok pose2 ni.. xpasal2 kurus pahala puasa..

Demo gi kechek ngan tok ngulu, duo2 tok ngulu dulu.. kalu demo tu wak payoh.demo pakat2 ngan ore kapong, ejah bue molek..kalu demo dok post kat forum ning..xleh bagi selesai jugak.

tuh mercun skang....boleh main baling2....ko tak tgk lagik 'mercun' yang x bleh baling..hahaha...casing dia lebih kurang 4 kaki ( ehsan dari tiang letrik tnb)...pastuh kena tanam dalam tanah lebih kurang 3 kaki....sekali letup kalu...satu kampung leh dengar....huhuhu

mak ai, besaunya :ph34r:

*agaknya zaman aku tua2 nanti bom tangan dah sama taraf ngan mercun kot...

Ish apalaa nak jadi dengan orang main mercun tu? Sia-sia ja ada game Silkroad Online tu. Main je laa game tu. Nih main mercun, dah tu tuju pulak kat motor ngan kereta yang lalu-lalang. Itu yang dikatakan kuang ajor. Kalau tempat aku laa, mau kena langgar bebudak tu.

hah~ aku yg kat tgh2 bando nih pon selamber jer dia org main tak takut pak pulisi pon~

kalau biasa serangan berlaku dari darat ke darat tapi kat sini serangan dari darat ke darat (yg nih biasalah)... darat ke udara (tembak rumah flat ngan apartmen org di buat dgn cara serangan hendap "hit n run"), dari Udara ke darat (rumah flat yg kena tembak membalas serangan ke bawah), dari udara ke udara (blok a tembak blok b bergitu juga sebalinya), penguguran bom berangkai (org atas flat menjatuhkan pelbagai jenis mercun yg di bakar ke bawah)...

Relex Rakyat..jangan hot sangat..jangan tuduh2..xelok pose2 ni.. xpasal2 kurus pahala puasa..

Demo gi kechek ngan tok ngulu, duo2 tok ngulu dulu.. kalu demo tu wak payoh.demo pakat2 ngan ore kapong, ejah bue molek..kalu demo dok post kat forum ning..xleh bagi selesai jugak.

post sini sebab nak tnya pendapat, camne nak handle problem cam ni, kita sbgai mangsa kadang2 tersepit dgn keadaan. sedangkan makhluk Allah yang banyak buat kezaliman terus terusan bermaharajalela. post kat sini pun sbg salah satu nak luahkan perasaan, daripada aku pg belasah sampai hancur tgn diorang, cra ni lebih baik....main poin skrg aku ingat nak trima idea penubuhan JKKK, tp tak tau camne prosedurnya.... yelah, kita selalu nak yang terbaik, kalo bleh kes kecik2 gini tak perlu terus direct to the police, melainkan telah melibatkan kecederaan....

hari ini di umumkan mangsa pertama letupan bom~ eh~ mercun~

spt rekod taun lepas kedah mendahului dengan mangsa pertamanya~ cedera di kedua belah matanya~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

hari ini di umumkan mangsa pertama letupan bom~ eh~ mercun~

spt rekod taun lepas kedah mendahului dengan mangsa pertamanya~ cedera di kedua belah matanya~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

bagus ler ko ni, ikuti perkembangan semasa sokmo, yang tahun lepas pun ko leh ingat...abis yang seterusnya negeri mana agaknya?

Ish apalaa nak jadi dengan orang main mercun tu? Sia-sia ja ada game Silkroad Online tu. Main je laa game tu. Nih main mercun, dah tu tuju pulak kat motor ngan kereta yang lalu-lalang. Itu yang dikatakan kuang ajor. Kalau tempat aku laa, mau kena langgar bebudak tu.

idea ko tu memang bagus, main game bleh release tension, main mercun apa yang kita dapat hah? ntahla, lain orang lain pemikiran, tambah2 orang yng memang kuang ajar mcm kat kg aku ni. main mercun nak tunjuk samseng...

Edited by rakyatmalaysia

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...