Jump to content
saberry

Dah Nak Raya Ni, Musim Main Mercun Datang Lagi...

Recommended Posts

woh~ taun lepas kat tempat aku dia org berani main meriam tanah~ tapi dlm 10 kali percubaan hnya 2 kali jer menjadi...

tapi mereka tak perlukan meriam buluh.. pasal bom yg dia org main dah cukup kuat untuk mengejutkan org...

setiap kali meletop dah mcm serangan bom dah.. dgn alarm2 keta semua berbunyik...

Giler punya kerja... 2 la dah jenis yang tak reti nak sayang nyawa...

masalahnya menyusah dan mengganggu suasana orang lain....

best sangat ke main mercun sampai ada yang kena kat kemaluan...

rentikanlah kerja-kerja yang x senonoh nie.... :angry:

wah besh nyer memalam nie raye nie main mercun..

sesajer je buat giler amik salertape, ke sumbul 5 mercun bola... bunyi macam bomb!!

plg besh masukkan 30 mercun bola dlm satu tong, simbah kesemua mercun bola tuh dgn petrol dan....

buangkan mancis tadaa.....

plg besh masukkan 30 mercun bola dlm satu tong, simbah kesemua mercun bola tuh dgn petrol dan....

ko dah penah wat ke?

fuh..ganas bunyinye??? mesti sume rakyat jelata lari bila dgr bunyi mercun ko tu kan.kan??

Sebut pasal mercun ni.. teringat aku orang2 kat Palestin ngan Iraq.. Hari2 dengar letupan mercun@bom yang real..

Aku rasa orang2 Melayu yang suka main mercun buatan sendiri ni ..gi antar kat sana... Boleh gak bantu buat gempak kat orang2 kapir kat sana... Hehehee... Boleh gak mati syahid daripada mati katak..

boleh ker menjadik~ mengikut pengalaman aku mercun bola tuh kalau campak dlm api tak kuat langsung bunyiknya mcm kentut cicak jer~

walaupon fiusnyer dah dinyalakan campak dlm api tetap sama tak kuat pon~ kecuali fiusnya dah bergitu hampir nak meletop... sbb tak kuat adalah krn plastik dia dah jadik lembut kena bahang api~ lagi 1 tak terjejas ker blerang dia dibasahi petrol~

Takde yang nak main mercun pop pop ke?ahahaha...teringat masa budak2 mercun yang famous nak baling kat orang... :lol:

Kalau macam tu beli je la 20 dozen mercun bola,ikat semua sekali kat 1 sumbu pastu bakar.Meriah trus hari raya hehehe... :lol:

kalau mercun bola, aku ngan member aku pernah wat macam ni

ambil dalam 10 mercun bola, lepas tu bukak semua casing dia

kumpulkan belerang dia, timbun kat satu tempat, wat macam bukit

cucuk satu sumbu kat atas timbunan tu... pastu bakar

tumpukan perhatian pada timbunan tu sampai semua habis terbakar

nanti jadi macam flash-bomb dalah game CS... best, berpinar mata dalam setengah minit.. wakaka :wacko:

Aku harap raya tahun nie, ramai anak melayu beli mercun. Kita kayakan bangsa lain yang jual mercun..Mudah-mudahan

:rolleyes: aku ni jenis ske modified..so slalunya aku akn beli mercun bola then ambik sebuknyer and hasilkan mercun baru..kira keatif dan inovatif gak r aku ni...hahaha :lol: aku ske gne paip PVC yg black tu...gabung byk2 utk hasilkan letupan yg mengalahkan Bom Nuklear... :P

-_- Tp skg aku dah tk main n dah tk wt benda tu...manyak lugi maaa, burning your money...baik modified PC lg baguih do ada :ph34r:

boleh ker menjadik~ mengikut pengalaman aku mercun bola tuh kalau campak dlm api tak kuat langsung bunyiknya mcm kentut cicak jer~

walaupon fiusnyer dah dinyalakan campak dlm api tetap sama tak kuat pon~ kecuali fiusnya dah bergitu hampir nak meletop... sbb tak kuat adalah krn plastik dia dah jadik lembut kena bahang api~ lagi 1 tak terjejas ker blerang dia dibasahi petrol~

agak2 la bai... k0 nk bunyi kuat ker??

ko amik belerang bunga api.. masukkan dlm besi (yg dekat tingap tu) banyak2 sampai mampat giler....

lepastu cuba ko hempaskan dekat tar jln...

p/s jgn salahkan aku kalau...

korang sume main mercun bagak2..aku main bunga api jek. tp melecur jgk. sbb? bunga api stok bile aku tataw, tp masa main tu, aku pelik api die x padam2 sampai dkt dgn tmpat aku pegang. n then...zas! mcm menyembur api tu kt tgn aku.. api die menyala kot sebelah dalam..tp sket je melecur. pedih gak r.... taun lepas mercun papan yg besar tuh meletup kt tgn...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...