Jump to content
saberry

Dah Nak Raya Ni, Musim Main Mercun Datang Lagi...

Recommended Posts

hari ini di umumkan mangsa pertama letupan bom~ eh~ mercun~

spt rekod taun lepas kedah mendahului dengan mangsa pertamanya~ cedera di kedua belah matanya~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

kan aku dah kata... kedah pantang kalah... hahahaha

the trible is ours ok... hahahahaha

Relex Rakyat..jangan hot sangan..jangan tuduh2..xelok pose2 ni.. xpasal2 kurus pahala puasa..

Demo gi kechek ngan tok ngulu, duo2 tok ngulu dulu.. kalu demo tu wak payoh.demo pakat2 ngan ore kapong, ejah bue molek..kalu demo dok post kat forum ning..xleh bagi selesai jugak.

ha'a la rakyat..demo kene ejas dgn org kg mu, dgn tok ngulu. atawapun, demo ajak la memba2 yg blh dipercayai buat siasatan mcm dlm csi tu pastu buat repot pulis...apa2 pun, gud luck n selamat hari raya :lol:

ha'a la rakyat..demo kene ejas dgn org kg mu, dgn tok ngulu. atawapun, demo ajak la memba2 yg blh dipercayai buat siasatan mcm dlm csi tu pastu buat repot pulis...apa2 pun, gud luck n selamat hari raya :lol:

ini yang mengecewakan aku ni, dah dekat seminggu dah aku pinjam camcoder tp tadak peluang nak pegi buat siasatan, balik trawih kadang2 g lepak kat kedai makan kecuali la mak n bapak aku pegi trawih skali ngan aku. ingat nak siasat n rakam jer perbuatan diorang ni, umpankan keta kenari aku :P tapi tak terbikin. sbnrnya tadak masa nak buat siasatan. tgklah, kalau dengar diorang bertindak ngan ganas lagi, baling kat keta n moto orang lalu lalang lagi, baling kat orang lagi atau baling kat umah orang lagi, maybe bleh ambik tindakan yang serius. Kalo pengulu atau wakil rakyat tak leh buat pe2, kena ambik tindakan sndiri la nampaknya.

kalau projek perumahan Desa Mardhiah Binaraya dah siap, harap2 ada la orang yang ada 'power' tolong tubuhkan JKKK atau rukun tetangga. :huh:

Edited by rakyatmalaysia

nampaknya terengganu tak mau kalah~

4 org terus cedera kat mata, badan dan juga kemaluan akibat terkena letupan bom~ ehh~ mercun~

2 drpdnya adalah saintis yg tercedera semasa menjalankan ujian pertama ke atas ibu kepada segala bom ehh mercun~ yg mereka cipta utk kegunaan masa raya nanti~

terengganu kat tempat teratas skrg nih~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

Edited by 99FoxDemon

nampaknya terengganu tak mau kalah~

4 org terus cedera kat mata, badan dan juga kemaluan akibat terkena letupan bom~ ehh~ mercun~

2 drpdnya adalah saintis yg tercedera semasa menjalankan ujian pertama ke atas ibu kepada segala bom ehh mercun~ yg mereka cipta utk kegunaan masa raya nanti~

terengganu kat tempat teratas skrg nih~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

heh macam macam lar saintis negara tak bertauliah ni. kena kat kemaluan tu kat ne ha? harap harap tak mandul la!

hoho~ sebenarnya 2 saintis + sorang pemerhati dan semuanya berasal dari tempat sama di Kampung Durian Emas, Dungun, Terengganu~

sintis2 tuh cedera masa membuat persiapan di tapak ujian apabila mereka mengabaikan tahap keselamatan yg sepatutnya mereka ikuti~

yg sorang lagi cedera akibat di bedil oleh penyerang hendap kat tempat lain~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

hoho~ sebenarnya 2 saintis + sorang pemerhati dan semuanya berasal dari tempat sama di Kampung Durian Emas, Dungun, Terengganu~

sintis2 tuh cedera masa membuat persiapan di tapak ujian apabila mereka mengabaikan tahap keselamatan yg sepatutnya mereka ikuti~

yg sorang lagi cedera akibat di bedil oleh penyerang hendap kat tempat lain~

ku~ ku~ ku~ keroro60.gif

nak tergelak aku baca post kau. cam serius menyindir jee... tima kasih sbb kongsi info... :lol:

heheh~ mmg serius~

kerana org2 yg tak berhemah nih lah turut sekali mengheret org lain jugak~

kena kemaluan tu.terjejasla prospek "masa depan" dia..

hahahaha....lawak betul la stetmen ni...hahaha.. :lol:

apsal mamat2 pemain merecun ni tetap nak main walaupun risiko tinggi? dorang ni tak reti bahasa ka, atau memang takda rasa takut?

kalu dah hilang jari, putus tangan, buta mata, "prospek masa depan terjejas" camana lagi dorang nak jalani kehidupan..kan rusi tu, hmenghabiskan sisa2 kehidupan penuh dgn kecacatan hasil perbuatan sendiri. kalu mati terus takpa la, habis cerita hidup pn tak sengsara...heh! tak paham aku...

hahahaha....lawak betul la stetmen ni...hahaha.. :lol:

apsal mamat2 pemain merecun ni tetap nak main walaupun risiko tinggi? dorang ni tak reti bahasa ka, atau memang takda rasa takut?

kalu dah hilang jari, putus tangan, buta mata, "prospek masa depan terjejas" camana lagi dorang nak jalani kehidupan..kan rusi tu, hmenghabiskan sisa2 kehidupan penuh dgn kecacatan hasil perbuatan sendiri. kalu mati terus takpa la, habis cerita hidup pn tak sengsara...heh! tak paham aku...

hilang jari takpe lagi, kalau hilang *****, camne? bleh idup lagi ke agak2?

dia masih hidup, cuma 'mati' lain je...

ari tu aku round bazar ade sorang ni jual mercun 'open'... huh, berani mati dia tu... tak takut kene serang ngan tok misai

aiiii kadang2 tok misai pun join, cuma tok misai tak main mercun ngan baling kat orang atau rumah orang atau kat masjid time orang tengah semayang terawih cam kat kampung aku ni....

huh, kalau dah kene orang memang camtu laa...

kalau ngan pakcik aku (polis) , sedara aku sume pakat sorok mercun bawah rumah... bila dah balik, baru kuarkan sepaket dua, main~

tu yang jiran rumah marah tu, abang sedara aku baling atas kereta ornag tetengah malam, jenuh tuan dia klik alarm kereta tu :ph34r:

kalau ngan pakcik aku (polis) , sedara aku sume pakat sorok mercun bawah rumah... bila dah balik, baru kuarkan sepaket dua, main~

tu yang jiran rumah marah tu, abang sedara aku baling atas kereta ornag tetengah malam, jenuh tuan dia klik alarm kereta tu :ph34r:

apahal abang sedara ko buat camtu, tak baik, kalau jiran ko ada baby camne? tiap kali baby nak tido, terkezut ngan mercun... tak taula kut kut ko memang minat ngan letupan memandangkan ko punya avatar pun penembak professional black cat, number 13 kuro neko...

Edited by rakyatmalaysia

aku takde kene mengena, aku jadi pemerhati je kat bahu jalan...

syok,

tengok semua abang sedara aku kene basuh ngan jiran :lol:

diorang (abang sedara aku) ni memang suka mende2 macam ni, sebab semuanya tentera

tak baik la buat mcm tu, kang tak pasal2 bergaduh dgn jiran pla. kalu jiran tu hilang kawalan, dibakarnya rumah ko utk lepas kemarahan camana? kan naya tu...

sebab tu aku tak join main, aku dok tepi je

tapi memang jiran sebelah rumah angin la, datang rumah face to face marah kat abnag sedara aku

hahaha...pada muka..nasib tak biru mata hitam ku...masa raya memag masa yg seronok tp tak elok kalu sampai mengganggu org lain. tu selfish namanya tu...

tapi kan, tahun ni macam senyap je, macam dah kurang mercun, adik aku pon dok habiskan stok tahun lepas punya

tapi kan, tahun ni macam senyap je, macam dah kurang mercun, adik aku pon dok habiskan stok tahun lepas punya

stok x lepas masuk kot..hehe

Aku tunggu siapa yang berani main meriam buluh kat bandar... :lol:

woh~ taun lepas kat tempat aku dia org berani main meriam tanah~ tapi dlm 10 kali percubaan hnya 2 kali jer menjadi...

tapi mereka tak perlukan meriam buluh.. pasal bom yg dia org main dah cukup kuat untuk mengejutkan org...

setiap kali meletop dah mcm serangan bom dah.. dgn alarm2 keta semua berbunyik...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...