Jump to content
electron

Mana Melayu Yang Nak Tolong Melayu...

Recommended Posts

Tuan Guru who??

ko ni rakyat malaysia ke burma mari.. itu pon tatau.. slow la ko ni.

ko ni rakyat malaysia ke burma mari.. itu pon tatau.. slow la ko ni.

kalau dia x tahu,kita beritahulah dia!!mungkin dia x pernah dengar org gelar Tuk Guru Nik Aziz sebagai Tuk Guru.

:lol: whatever...

ps:tu maksudnyer disrespect ler....

knp kamu x hormat dia??

knp kamu x hormat dia??

coz i dont want to......i personally dont like him, he is not credible to be a leader, yes i agree he knows deep in Islamic matters but that doesnt mean he is qualified to be a good leader nor good thinker. I never heard anything good regarding politics and economics comes out of his mouth, except that daun and goat things. Although that are not good ideas.

out of here, wanna eat with gf bye2

Edited by versanner

Nik Abdul Aziz bin Nik Mat (aku guna nama sebenar), dilahirkan di Pulau Melaka pada tahun 1931, beliau boleh berbahasa Arab, Tamil, Urdu dan Ingeris (bahasa Thai sikit2), beliau belajar di India & Al Azhar. emm lagi..lupa dah.. :D

Note : Ringkasan biodata Nik Abdul Aziz (tokoh ni, jgn anggap aku letak pada bahagian parti politik lak)

Difahamkan, PAS akan tersungkur jika Nik Abdul Aziz bin Nik Mat berundur dari arena politik.

Edited by malayNUX

coz i dont want to......i personally dont like him, he is not credible to be a leader, yes i agree he knows deep in Islamic matters but that doesnt mean he is qualified to be a good leader nor good thinker. I never heard anything good regarding politics and economics comes out of his mouth, except that daun and goat things. Although that are not good ideas.

he never need any respects from sekular guy like u.. idiot.

he never need any respects from sekular guy like u.. idiot.

and that is, a typical pembangkang follower, always thinks he is the great, and the people that against their third class ideology as idiot, infidel, secular and whatsoever . Never have a bit of self esteem to respect others. Cant blame them for their blunt mind and thought, as they never think and explore out of the box. maybe this is something that their so called tuan guru taught....

u moron

[/sarcasm]

i was in kelantan in 2003, and that was my first time and my last time ever to kelantan. yes, lain.....sebab aku xperasan yg bandar yg aku bypass tu adalah kota bharu.....kelantan, best state ever in malaysia

[sarcasm]

and that is, a typical pembangkang follower, always thinks he is the great, and the people that against their third class ideology as idiot, infidel, secular and whatsoever . Never have a bit of self esteem to respect others. Cant blame them for their blunt mind and thought, as they never think and explore out of the box. maybe this is something that their so called tuan guru taught....

versanner moron

u r really unfit to critics about tuan guru.. i do respect for him because his was great and be my idol.. include our PM pak lah he is a good man too.. and i not thinking about any opposition matters here.. why u so optimistic?

[/sarcasm]

i was in kelantan in 2003, and that was my first time and my last time ever to kelantan. yes, lain.....sebab aku xperasan yg bandar yg aku bypass tu adalah kota bharu.....kelantan, best state ever in malaysia

[sarcasm]

not sarcasm actually.. but nosense guy.. :lol:

u r really unfit to critics about tuan guru.. i do respect for him because his was great and be my idol.. include our PM pak lah he is a good man too.. and i not thinking about any opposition matters here.. why u so optimistic?

LOL .. i hope ur joking.. no.. seriously wtf.. which part is great.. u need to specify u know.. not just random... oh his idealogy and thing that he do.. nuuu.. not like that... a more specific action would do the job.. not just random things....

u r really unfit to critics about tuan guru.. i do respect for him because his *was great and be my idol.. include our PM pak lah he is a good man too.. and i not thinking about any opposition matters here.. why u so optimistic?

What's the matter with you? i don't like him, and that is my preference and why it is such a big deal for you to accept that someone and many more hate and dislike him? Why you care so much about anybody liking. Hey, don't expect and assume you are great that everything you think is f-king true and everybody has to follow and be like you! and Who is he that everybody has to like? A divine? You are the one that make nonsense, you with your little f-ed up mind cannot accept the fact that everybody isn't like you (and wanna be like you)

*he was great, so he isn't now......

Aku juga tak suka Nik Abdul Aziz.. iaitu fahaman politik dia (maknanya aku bangkang la).. tapi aku suka kat dia juga, pasal ilmu dia.. ada jugak aku dengar ceramah agama dia, lebih2 lagi yang Radio RTM siarkan..

Note : Guna BM la geng, baru ramai boleh mencelah. :)

Saya rasa anda tidak mengenali beliau, atas faktor faktor apa anda tidak mahu mengenali beliau ... bila kita lihat sekarang Media yang ada di malaysia nie kebanyakkan adalah pro kerajaan, jadi bolehlah kerajaan mengunakan

media sebagai salah cara untuk menyebarkan kempen-kempen mereka. jarang kita lihat media pro kerajaan nie

memaparkan kisah kisah ataupun jasa jasa tuan guru nik aziz. jadi banyak orang tidak mengenali beliau kalau nak tahu pun melalui TVPAS.com. tapi kalau cerita pasal UMNO labis memberi sokongan pada pesalah seks bebas masuk TV, yang nik aziz gunakan rumah beliau untuk mangsa banjir tak pulak masuk,,, nielah dia media malaysia.

not every person is perfect, melainkan Tuhan. so, jangan menilai orang melalui emosi. saya bukan islam tetapi saya bumi. saya bukan penyokong kerajaan atau pembangkang tetapi saya mengundi. sebabnya kenapa, sebabnya saya tidak suka membodek, tali barut, macam kerbau cucuk di hidung dan sebagainya. jika ikutkan era politik sekarang rasanya rakyat Malaysia akan tergadai atau terjual di tanahair sendiri. sebabnya kenapa???? sebabnya ramai ahli politik sekarang yang mementingkan diri sendiri demi memperjuangkan harta duniawi...

saya sangat kagum dengan pemimpin zaman dulu, mereka betul2 memperjuangkan politik tanahair atau mempertahankan hak rakyat daripada di jajah.. tetapi org, sekarang... bangsa sendiri dan seagama pun kutuk depan2. memang tak respect individu.....

jika anda kata BN atau kerajaan sekarang baik, siapa pernah datang sarawak atau pergi ke pendalaman sarawak... sedih bila saya bandingkan dengan semenanjung... nama saja sarawak gah di dalam peta malaysia.... tetapi tahukah anda.. bahawa 90% rakyat peribumi sarawak sekarang tinggal di tanah yang tiada gran tanah (sijil hak milik).... kenapa BN tak boleh memperjuangkan hak tersebut???? bila setiap kali pilihan raya umum sarawak penyumbang terbesar kepada parti BN.....

kesimpulannya... saya suka bila ada parti pembangkang untuk mengharmonikan arena politik tanah air.... kita sebagai rakyat malaysia jangan terlalu pandang negatif kepada parti alternatif, jika terlalu negatif bermakna anda sebahagian daripada mereka yang sukakan subsidi daripada kerajaan sekarang...... :ph34r:

:unsure:

Ya, persoalan yang penting adalah soal pokok iaitu kemampuan untuk bersaing as in bersaing samada FTA atau tidak. Kelangsungan NEP? Secara peribadi aku sangsi NEP atau dasarnya akan tetap kekal samada 10 atau 20 atau 30 tahun akan datang <rujuk tekanan dari pelbagai pihak yang membenci NEP>, dan ia tetap kembali kepada "kemampuan untuk bersaing". Jika kita mampu bersaing, maka NEP atau FTA atau apa sahaja pun tidak menjadi masalah, tapi ini mungkin cerita di topik lain. :)

Edit: Memandangkan kamu telah mengubahsuai kiriman dan menambah beberapa perkara yang hanya membawa kepada pertengkaran baru, maka aku tarik kembali kata-kata di atas. Topik ini nyata dipenuhi kebencian. Selamat berbincang dan bertukar pendapat. Atau apa sahaja.

-hilang minat-

Hmm..Tak perlula dilayan lagi sebab 'mereka'sememang dasar nya, tak mahu kalah atau mengakui kesilapan..cuba tengok je kat parlimen..pembangkang baru cakap sepatah,sepuluh org wakil bangun membantah..belum cakap apepun..walaupun ape yang nak dicakap tu untuk mewakili suara rakyat...Walaupun dah ternyata memang ada kebenarannya...

Aku bukan orang pas atau umno, Bila aku log in kat sini, aku orang putera. Bukan sebab aku tak ada pendirian. Cuma apalah gunanya menang pendapat. Kalau kita sesama kita bercakaran. Masing-masing ada pendapat. Belajar hormati orang lain jika mau kita di hormati.

Pendapat aku.

Pergilah tengok 3 atau 4 negara. Duduk kat sana kejap atau paling baik kerja kat sana dan bandingkan dengan malaysia. Sekurang-kurangngnya kita masih lagi aman. Boleh duduk minum teh semeja tanpa mengira bangsa, makan apa yang kita nak makan( kebanyakkan rakyat malaysia mati sebab terlebih makan), kalau nak balik pukul berapa pun tak kisah ( sebab tak darurat) , boleh ke mall tanpa rasa risau di bom. Orang Melayu ada masjid, orang Cina ada temple, orang india ada kuil , orang kristian ada gereja. Nak makan makanan cina, india atau western semua ada.

Cuma rezeki masing-masing kenalah pandai ikhtiar. Takkan nak minta bersamamu bantu aja. Bila tak bantu kutuk orang tu atau kutuk orang ni. Takkan nak bank negara hantar duit selori ke rumah baru kita cakap semua orang bagus. Kita bukan rakyat subsidi. Takkan nak hidup pun nak kena sponsor.

Aku bukan orang pas atau umno, Bila aku log in kat sini, aku orang putera. Bukan sebab aku tak ada pendirian. Cuma apalah gunanya menang pendapat. Kalau kita sesama kita bercakaran. Masing-masing ada pendapat. Belajar hormati orang lain jika mau kita di hormati.

Pendapat aku.

Pergilah tengok 3 atau 4 negara. Duduk kat sana kejap atau paling baik kerja kat sana dan bandingkan dengan malaysia. Sekurang-kurangngnya kita masih lagi aman. Boleh duduk minum teh semeja tanpa mengira bangsa, makan apa yang kita nak makan( kebanyakkan rakyat malaysia mati sebab terlebih makan), kalau nak balik pukul berapa pun tak kisah ( sebab tak darurat) , boleh ke mall tanpa rasa risau di bom. Orang Melayu ada masjid, orang Cina ada temple, orang india ada kuil , orang kristian ada gereja. Nak makan makanan cina, india atau western semua ada.

Cuma rezeki masing-masing kenalah pandai ikhtiar. Takkan nak minta bersamamu bantu aja. Bila tak bantu kutuk orang tu atau kutuk orang ni. Takkan nak bank negara hantar duit selori ke rumah baru kita cakap semua orang bagus. Kita bukan rakyat subsidi. Takkan nak hidup pun nak kena sponsor.

Tanak cakap banyak2..sebab semua dah ditulis dari awal...baca semua baru komen.ok?

Hmm..Tak perlula dilayan lagi sebab 'mereka'sememang dasar nya, tak mahu kalah atau mengakui kesilapan..cuba tengok je kat parlimen..pembangkang baru cakap sepatah,sepuluh org wakil bangun membantah..belum cakap apepun..walaupun ape yang nak dicakap tu untuk mewakili suara rakyat...Walaupun dah ternyata memang ada kebenarannya...

Jangan dilihat kat Parlimen je, goggle dan lihat apa yang berlaku di DUN di Kelantan di mana apabila pembangkang mewakili majoriti . Sama je dengan parlimen.

Pendapat aku.

betul lah ni masing2 utarakan pendapat, be profesional la.. namanya pon serious discussion kenalh serius sikit bro..

negara aman saja tak cukup kalau tak sejahtera keseluruhannya termasuk pemimpin yg tak BERSIH.. pemimpin ni sbg bapa beri teladan.. bapak borek anak rintek lah jadinya.

takyah banding negara orglah, cuba tgk kat kg2 sana nu especially kat sabah swk, ramai lagi yg hidup tanpa kemudahan asas jalanraya elektrik air bersih etc.. jgn hanya nampak yg depan mata pk kan nak hidup sendiri senang je.. ni isu masyarakat kena pk kan semua lapisan masyrakat.

kena ingat negara kita yg merdeka skang ni masih dijajah dgn budaya sekularisme penjajah dulu.. jika sekularisme yg makin menjadi2 skang ni tidak dibendung bimbang akan jadik mcm Turki di zaman Al Tartuk.. depa jatuh kerana sekularisme.

T

gkla page2 blkg tu, saper yg start dulu???saper yg start citer pasal subsidi la, bantuan x cukupla....biler bagi reasons, x nk terima. pointnyer xde, rujukan xde, at least kalau x setuju tu, kasila resources n reasons....so what else? agak2 saper yg live in state of denying agak2nyer?

Tanak cakap banyak2..sebab semua dah ditulis dari awal...baca semua baru komen.ok?

ya...read dari awal, u will see who is the real idiot. BTW, saper yg merencanakan perpecahan melayu ni? sendiri fikir la.....

Yang hidup berlidah mcm nilah susah nak difahami..suka membelitkan lagi keadaan..tapi takpe..kita ada pendirian masing2..Tahla,pada sapa yang faham ni terangkanlah pada sikecik ni ye... :huh:

See, saper yg start xhormat pada pendapat org lain?

hehe siap bule edit2 balik msg terdahulu semata2 nak menegakkan benang yg basah.. tragisnya huhuhu :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...