Jump to content
electron

Mana Melayu Yang Nak Tolong Melayu...

Recommended Posts

T

gkla page2 blkg tu, saper yg start dulu???saper yg start citer pasal subsidi la, bantuan x cukupla....biler bagi reasons, x nk terima. pointnyer xde, rujukan xde, at least kalau x setuju tu, kasila resources n reasons....so what else? agak2 saper yg live in state of denying agak2nyer?

ya...read dari awal, u will see who is the real idiot. BTW, saper yg merencanakan perpecahan melayu ni? sendiri fikir la.....

See, saper yg start xhormat pada pendapat org lain?

cuba fahamkan betul2..kan saya kata tadi kalau ade sape2 yang faham tolong la terangkan..tu je..dah tu salah ke?..Tapi kalau tak faham jugak takpelah...masing2 ada pendapat masing2..sape yang tak hormat org..kata org bodoh,idiot...hmm..apepun,saya hormati pendapat awak..end-

Edited by shafinah

Ya betul, tp ayat ko tu i see as an insult. I respect yours too. I am out of here. Period.

ps: kepada spoket, kalaula ko kata yg edit msg2 terdahulu utk tegakkan benang yg basah tu adalah aku, let me tell you, aku x pernah edit msg lama utk tukar points. Semua tu jadi secara teknikal. Waktu aku edit msg tu, tiada siapa lg yg reply, maknanya post aku tu adalah yg terakhir. Lepas aku submit edit, barula aku perasan dh ada reply kt bawah tu. Faham??Editing on grammar mistakes not count

Isu Chua Soi Lek: Alahai Islam Hadhari!

Dari rumah saya di Segambut saya ditemubual oleh SCTV Jakarta mengenai perletakan jawatan menteri dan skandal video seks.

Saya tidak bercadang mengeluarkan sebarang kenyataan selain menonton drama MCA dan sokongan padu pemimpin Umno terhadap Chua Soi Lek.

Media milik Umno-BN khususnya NST merayu agar rakyat menghormati pendirian Chua yang bertanggungjawab dan sedia memaafkannya. Mereka yang terlibat merakam dan mengedar akan didakwa! Tanya Musa Hassan dalam kes sebelum ini! Haha!

PM Abdullah menghormati pendirian Chua. Dan MCA serta Umno turut bersedih.

Alahai Islam Hadhari!

nie salah satu nie,,,, melayu tak tolong melayu, tapi melayu tolong menteri yang terjebak dengan skandal video seks

huhuhu :)

betul lah ni masing2 utarakan pendapat, be profesional la.. namanya pon serious discussion kenalh serius sikit bro..

negara aman saja tak cukup kalau tak sejahtera keseluruhannya termasuk pemimpin yg tak BERSIH.. pemimpin ni sbg bapa beri teladan.. bapak borek anak rintek lah jadinya.

takyah banding negara orglah, cuba tgk kat kg2 sana nu especially kat sabah swk, ramai lagi yg hidup tanpa kemudahan asas jalanraya elektrik air bersih etc.. jgn hanya nampak yg depan mata pk kan nak hidup sendiri senang je.. ni isu masyarakat kena pk kan semua lapisan masyrakat.

kena ingat negara kita yg merdeka skang ni masih dijajah dgn budaya sekularisme penjajah dulu.. jika sekularisme yg makin menjadi2 skang ni tidak dibendung bimbang akan jadik mcm Turki di zaman Al Tartuk.. depa jatuh kerana sekularisme.

talk with proof boy. saying that leaders that have been chosen by thousand's of ppl is doing bad thing should be proven by evidence not just some kedai kopi talk.. i hope that is not the professional talk u was talking about..sekularisme or not seem thats malaysia is doing better in this region aside from singapore.. they just really really fast growing.. and u should really know about the topic too.. its melayu tolong melayu.. y go to sabah serawak when there hardly a melayu there.. y dont u just go to kelantan and see what going on there.. see what ur tok guru been doing aside from telling ppl that im a moderate leader who's lazy to work and get a better life or a better house... yea yea he's old... but that just show that his youth is just as useless as his brain... many ppl who get rich are religiously strong.. it just that you ppl only cant except that fact ..

korang nie dah macam langar etika berforum jer

dah lari dari topic starter

dah tidak menghormati pendapat

gaya bahasa menghina org like idiot or stupid or something else

cuba la profesional skert whai bro2

jgn mengelabah sgt

makin ramai pengguna yang termasuk dalam perenggan kedua terakhir dari posting admin di sini: http://forum.putera.com/tanya/index.php?s=&a...st&p=366748

jadi tolongla, kalau kurang bijak sekalipun, sekurang-kurangnya fahamkan konsep dan tujuan forum ni ditubuhkan:

perbincangan majoriti berkenaan teknologi dan perkara berkenaan IT dan sewaktu dengannya. tapi ramai yang buat forum ni macam forum politik dah. aku tau ramai yang berkelayakan menentukan mana yang nas mana yang batil, tapi terus terang aku cakap, korang salah tempat. nak berdebat tentang parti mana betul parti mana salah, pegi forum politik. jangan semakkan forum ni dengan ideologi politik anda.

dah banyak dah topik macamni wujud dalam ruangan "serious discussion" ni. banyak sangat yang menangguk di air yang keruh menggunakan kesempatan dengan subforum ni untuk jadi ahli parlimen dan ahli politik.

yang sebenarnya banyak topik-topik sampah macamni wujud dalam "FORUM IT" ni bukan sebab moderator lain tak nampak, cuma terlalu LETIH nak kawal jadi terbiar jela sampai jadi macamni.

jadi kepada yang suka sangat memulakan api:

1. api perkauman

2. api perpecahan

3. api permusuhan

4. api perbezaan ideologi

tolonglah, anda salah masuk forum. dalam bahasa kasar, anda salah masuk kandang. kalau tak reti kawal diri sendiri, dan tak reti berehat dari bukak topik sampah macamni, pihak moderator boleh tolong rehatkan anda yang berkenaan. amik la cuti seminggu, belajar camana nak guna forum putera.com. banyak benda lain boleh dikongsi, daripada benda yang sampai kiamat takkan selesai dan takkan tau mana betul salahnya tu.

topik ni aku tak kunci, tapi aku tau korang semua bijak dan boleh fikir sendiri. kalau lepasni kat bawah ni penuh balik dengan posting meleret-leret, nilailah diri sendiri.

sekian salam hormat.

haiya itu supervisor sudah masuk laa..

mana lu org yg kutuk gua td ar..?

manyak tensen ini mcm...

:lol:

Amacam Dato Seri?

Ada sihat?

Apa mau buat sikalang?

Jual char kuay? :lol:

*Alamak. Beberapa posting kat sini dah kena edit/buang. Sapa2 yang kritik Melayu, posting dah kena edit/buang. Aku sebut nama bekas Ketua Menteri pun kena gak. Tak bebas dah camni.*

Edited by yusri

datuk seri byk gentleman lah, wa suka sama cara datuk ceri itu.. macho pon ada. wakakakakaakakka :D

Assalamualaikum...

topik asal ada pasal kelantan delight (aku rasa dah setel dah), tp melarat sampai masuk parti tu parti ni, politik tu politik ni.. .. mmg ni serious discussion, tp tak semesti kita bebas nak ckp mcm2, flame mcm2.. ingat, Putera adalah berteraskan IT, pusat rujukan teknologi maklumat.. bak kata orang, berpada2 lah yer bila berposting tu...

Assalamualaikum...

Pada ana mana2 idea yang keras2 sangat, cuba la lembutkan supaya lebih bersopan...pun begitu ikut tempat la..

Biarkan idea masing2 keluar, sekurang-kurangnya kita memberikan sedikit kebebasan berforum.

tuan yusri, rujuk kenyataan user yang bernama "datuk seri" tu dan ko akan nampak apsal posting ko hilang. dan posting ko macamtu yang ko panggil sebagai kebebasan? sebenarnya kalau nak bebas 100%, buat forum sendiri, atau blog sendiri, dan cerita la apa yang ko nak cerita dalamtu, takda sapa akan marah. kalau marah pun paling kuat diorang akan nuke je website tu sampai down, sebagaimana yang dibuat oleh bijak pandai IT kat luar tu terhadap forum ni, sampai forum ni inaccessible berhari-hari lamanya.

dan kepada user yang daftar masuk forum ni semata-mata nak post benda yang tak berfaedah, dan 100% posting dia bebalik pusing ke politik, bebalik pusing ke provokasi, aku rasa korang dah salah masuk forum. jadi aku rasa, belajar mengenal fungsi dan konsep sesebuah forum tu sebelum main redah. bukan apa, camana orang nak terima pendapat bijaksana korang kalau awal-awal lagi korang tak kenal fungsi forum tu?

sekian salam hormat.

Topik perbincangan ini ditutup kerana perbincangan telah tamat atau persoalan telah diselesaikan. Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...