Jump to content
slaughters

Cadangan Dalam Urusan Jual Beli

Recommended Posts

Aku selalu beli barang kat ebay,setakat ni tak pernah kene tipu laa.Aku suka sistem feedback yang ada pada ebay,sbb dgn feedback tu aku leh tau samada seller atau buyer tu penipu @ joybidder.Aku hanya akan beli barang dengan orang yang ada feedback lebih dari 5 dan kalau boleh 100% positif la..

Pastu,baru aku yakin nak beli terus atau bid item tu.Sebagai langkah berjaga2,aku akan contact orang tu dulu,email atau apa saja untuk pastikan seller atau buyer tu jujur dalam urusniaga tu..

Lagi 1,disebabkan barang tu kebanyakannya lokasi jauh jadi aku hanya akan bid item yang tidak terlalu mahal..cth kurang dari RM100 ke macam tu..

Kalau barang tu mahal melibatkan beratus2 RM,aku akan COD dengan apa cara sekalipun..

Jadi aku rasa at least letak feedback la untuk yang banyak buat urusniaga kat sini...at least orang yakin untuk membeli..then tinggalkan komen supaya orang lain boleh baca.

Kalau pakai orang tengah tu pun bagus gak untuk buat urusniaga,tapi terpulang lah pada suara ramai... B)

kepada moderator.............aku nak tanya berapa lama kes macam nih pernah terjadik?.......sepanjang aku 2 tahun join putera .com nih baru sebulan 2 nih penipuan berlaku.........tu pun aku perhatikan

1) produk yg ditawarkan x masuk akal....(HDD 500GB/20 inch LEnovo LCD) aku sendiri nyaris2 kena tipu

2)aku cadang nak offer diri jadik POLIS yg sedang melakukan mission UNDERCOVER.......dimana aku akan berusaha mendapatkan YM orang tuh dan try borak2 korek rahsia............aku banyak masa untuk itu

3)Ada x sesiapa yg rajin memantau forum lain punya kes penipuan?.......mean kalo kita leh trace kat situ forum lain dia masuk sini kita TRAP je la dia........

4)aku nih ada gak jual barang kat putera.com alhamdullialh semua ok............

Feedback pun ok..tapi feedback tu hanya akan jadi pada trader yang berjaya jual barang dia..so feedback pertama tu macamana?..

camner trader baru nak dapatkan feedback serta merta? :ph34r:

Feedback tu bagi aku cuma nak tambahkan keyakinan pembeli aje...untuk yang byk wat urusniaga so buyer baru rasa terjamin la skit itu aje..

kalo camtu byk la feedback aku kasi nanti~

semua urusan aku berjaya dan aku amat puas hati~

tp setakat ni aku berurusan ngan forum putera.com ngan lyn je~

Inilah Cadangan Yang sempurna.. semoga tiada lagi penipuan dikalangan jual beli.. baru ada confident nak beli barang.. tapi kalau yang orang orang baru yang macam aku ni nak menjual barang macam mana pulak.. nanti takde "safe trader" dah takder orang nak beli kat aku.. keke

Inilah Cadangan Yang sempurna.. semoga tiada lagi penipuan dikalangan jual beli.. baru ada confident nak beli barang.. tapi kalau yang orang orang baru yang macam aku ni nak menjual barang macam mana pulak.. nanti takde "safe trader" dah takder orang nak beli kat aku.. keke

tu yang buat comment first susah nak capai..huhu :ph34r: