Jump to content
slaughters

Cadangan Dalam Urusan Jual Beli

Recommended Posts

rajin ko slaughters...

wahaha :lol:

transaksi ke org tengah pn kene la cas jugak kan~

hehe~

ps: COD is the best.. tp kalo jauh cam sabah sarawak camne?? n kalo jarak lebih dr 30KM berbaloi ke COD korg rase kalo si penjual untung RM20~30 je??

maybe at a same state bole la~

even aku rase nak COD ke kws selangor (aku kl :lol: ) pn rase berat nak melangkah~

tp sebelum tu aku pastikan aku kenal seller dulu...

kalo x kenal aku COD je...

amik kws dekat ngan aku~

setakat ni aku dah wat byk deal... dr post smpi la ke COD... dua2 ader PROS ngan CONS

Bagus initiative ko slaughter. Salam. Aku dah lama join, tp jarang join forum. Mcm aku, awal2 dulu, memang aku join putera khas utk beli n jual barang. Setakat ni aku berurusan, alhamdulillah. Barang selamat sampai ke tangan aku (aku pembeli) dan ke tangan forumers lain (aku penjual). Sumernye guna pos.

Pada aku, sebagai pembeli, korang patut percayai peniaga yg betul2 sincere je. Contohnya, mintak no telefon dia n call dia. Try sembang dgn dia dlu. Kalo dia mcm elak2, korang jangan buang masa layan mamat tuh. Peniaga yg betul2 sincere hanyalah mereka yang betul2 terangkan produk dia dgn baik, tanpa gagap2. Pastu lak, diorang bg nama penuh dan alamat lokasi peniaga tuh. Kalo jadi fraud, repot je kat polis. Kan ke skang ni no phone sume dah berdaftar?

Tapi bese la, kalo nak jadi fraud pon jadi gak. Mcm lecturer aku dlu pon ade cakap, Malaysia ni adalah antara negara yg mpunyai teramai skali fraud di dunia. Filipina pon tmasuk gak. huhuhu

Last but not least, aku rasa takde cara yg betul2 dpt mencegah fraud ni. Cuma hati2 je la. Jangan mudah percaya dengan tawaran harga yg tak masuk akal. Mungkin kt forum @ alam cyber ni kita boleh dpt barang harga murah sikit, but don't expect too much.. huhu :lol:

biar aku jadik orang tengah. sape nak berdagang, tapi takut duit kene kebas, bank in kat aku dulu, so pas terima barang, dah kompem, baru aku tranfer kat penjual.. aku jadi orang tengah sebagai bank amanah putera.com.

Hahahha.. satu kerja plak aku nak buat mende nie.. adoi2..

boleh la tu...tapi make sure ko mesti amik commission la...kalau tak penat jer..

buat jangan tak buat... :lol:

aku sokong..

lagi 2 orang?

actually aku tawarkan diri aku jadik orang tengah aje..

untuk ape ? untuk mengelakkan masalah berlaku, nanti dipersoalkan plak, ade user baru register tapi betul2 nak berniaga kat sini. tapi kene ban pasal die user baru..

so, untuk menyelamatkan keadaan, dan untuk tidak menutup periuk nasik masing2, aku tawarkan diri aku jadi orang tengah..

step yang aku cadangkan..

dua2 PM aku kasi no phone dan no IC. then aku akan bagi no akaun aku. pihak pembeli akan tranfer duit pada akaun aku, then aku akan maklumkan pada penjual, bahawa duit dah masuk, dan die boleh post barang. sekiranya dah terima barang, baru aku tranfer duit pada penjual.

So, senang kan ?

takde la berlaku kes macam powerroot dimana duit tak dapat, barang di kebas.

aku tak paksa, cuma sape2 rasa nak selamat saje boleh guna cadangan aku nie. Hehehe..

Cas RM 2 untuk setiap traksaksi perniagaan yang berjaya. :lol:

biar aku jadik orang tengah. sape nak berdagang, tapi takut duit kene kebas, bank in kat aku dulu, so pas terima barang, dah kompem, baru aku tranfer kat penjual.. aku jadi orang tengah sebagai bank amanah putera.com.

Hahahha.. satu kerja plak aku nak buat mende nie.. adoi2..

Tapi, untuk apa mesti Putera.com percaya kepada ko untuk menjadi pemegang amanah. Ada jaminan tak tidak akan berlaku penipuan. Kalau apa-apa terjadi, apakah jaminan yang ko boleh beri. Katakan, semasa penghantaran duit tu duit tu hilang. Boleh ganti?

No offense, but if you're putting yourself in admin shoes, then u'll think the same thing also :)

memang betul, sebab tu aku kata tak paksa.

aku pun takde ape2. Huhu.. Sape2 kat sini pun tak berani nak jadi pemegang amanah.

just cadangan aku. maybe ada cadangan yang lebih baik selepas aku cadangkan perkara ini. sape tau.

tunggu dan lihat. setiap masalah mesti ada jalan penyelesaian die. samada kita tau atau tak, kita nak atau taknak, dan kadang2, jalan penyelesaian itu datang dengan cara yang kita tak sangka - sangka.

Buat ape2pun boleh memburukkan nama putera.com sekiranya penipuan atau tidak amanah berlaku..

seperti kes one_concept dan print-screen, dah jelas2 memalukan kita semua kat sini... senang sangat kene tipu..

sape2 ade cadangan, boleh la kemukakan.

aku pun tak teringin sangat nak buat mende nie.. cuma tak sanggup lihat ade orang kene tipu beratus2.. sampai bile mende ni nak berakhir.. nak kata aku amik untung.. huhu.. logik a kan.

at least aku cuba lakukan sesuatu dengan memberikan idea agar masalah yang sama tidak berlaku.. semoga kita semua temui jalan penyelesaian yang terbaik. InsyaAllah.

memang betul, sebab tu aku kata tak paksa.

aku pun takde ape2. Huhu.. Sape2 kat sini pun tak berani nak jadi pemegang amanah.

just cadangan aku. maybe ada cadangan yang lebih baik selepas aku cadangkan perkara ini. sape tau.

tunggu dan lihat. setiap masalah mesti ada jalan penyelesaian die. samada kita tau atau tak, kita nak atau taknak, dan kadang2, jalan penyelesaian itu datang dengan cara yang kita tak sangka - sangka.

Buat ape2pun boleh memburukkan nama putera.com sekiranya penipuan atau tidak amanah berlaku..

seperti kes one_concept dan print-screen, dah jelas2 memalukan kita semua kat sini... senang sangat kene tipu..

sape2 ade cadangan, boleh la kemukakan.

aku pun tak teringin sangat nak buat mende nie.. cuma tak sanggup lihat ade orang kene tipu beratus2.. sampai bile mende ni nak berakhir.. nak kata aku amik untung.. huhu.. logik a kan.

at least aku cuba lakukan sesuatu dengan memberikan idea agar masalah yang sama tidak berlaku.. semoga kita semua temui jalan penyelesaian yang terbaik. InsyaAllah.

Aku faham, kau cuma memberi cadangan sebab kau nak beri yang terbaik untuk Putera.com. Supaya tiada lagi kes penipuan. Cuma pandangan aku, ia lebih beri masalah terutamanya pada diri kau sendiri. Orang kata, saje cari penyakit.

Aku faham, kau cuma memberi cadangan sebab kau nak beri yang terbaik untuk Putera.com. Supaya tiada lagi kes penipuan. Cuma pandangan aku, ia lebih beri masalah terutamanya pada diri kau sendiri. Orang kata, saje cari penyakit.

Kalau dia nak tolong kes2 yang tak boleh guna COD apa salahnya bro....sebelum tu slaughter kene berikan detail dia termasuk IC kat Admin dulu...senang nak refer kalau dia nak "songlap"..

rasa takde masalah pon kan..

susah nak cari orang yang sukarela ni....kalau dia nak commission pun tak salahnya..berdasarkan perjanjian la.. :ph34r:

Kalau dia nak tolong kes2 yang tak boleh guna COD apa salahnya bro....sebelum tu slaughter kene berikan detail dia termasuk IC kat Admin dulu...senang nak refer kalau dia nak "songlap"..

rasa takde masalah pon kan..

susah nak cari orang yang sukarela ni....kalau dia nak commission pun tak salahnya..berdasarkan perjanjian la.. :ph34r:

Aku bukan apa. Aku tak kata slaughters nak songlap. Tapi katakan masa nak menjalankan transaksi tu, ada masalah teknikal atau tak teknikal. Katakan masa tu la duit dia kena pau ke, duit tu hilang ke. Apa-apa jelah yang menyebabkan kehilangan. Dan deal tu berjumlah beribu-ribu. Katakan user yang beli tu adalah user baru. Buyer claim 100% atas kehilangan duit tu. Sanggup ?

Buat je la, kalau korang rasa itu yang terbaik. Benda ni forum kan, atas dasar perbincangan. Tak semestinya aku betul, dan tak semestinya aku salah juga. Kalau itu persetujuan ramai, aku pun OK je. Kalau berjaya, aku pun nak mencuba-cuba juga. Aku pun tak kisah sangat komisyen2 ni, asalkan barang dapat.

darkwan mmg rock.. wakaka... rambut panjang tu bela lagi ke... :P

papehal semua cadangan & perbincangan... bincang la lelok..

& yang pasti.. walaupon admin tak sempat nak jenguk..

jangan membelakangkan admin.. klo tak sempat mintak pendapat dia pon..

dah ada kata putus.. sila pm dia untuk persetujuan.

Keh Keh Keh..

aku hanya accept online transaction..

OK, kita tutup cadangan aku tadi, kita buka cadangan baru..

cadangan untuk mengelakkan masalah penipuan dalam jual beli di putera.com..

sila2 bagi idea..

cadangan ic tu, rasanya tak salah... sebelum nak amik ic, buat report polis dulu,kata nak amik ic, atas sebab... kalau jadi,mungkin terangkat martabat web putera.com sebagai web yg berkaliber, selamat, dan jaga forumer dia.. ceewaaaah...

tapi munkin inisiatif seller kecil kecilan terbantut, sebab kena lalui proses yang menyusahkan...

Tu la aku tak pernah guna COD la..siot jer madaya gelak, hmm nevermind la..

Sapa kat sini tahu...ada tak company yang leh uruskan COD ni..

aku rasa perkidmatan ni best kalau ada syarikat yang leh sediakan service ni..

sbnrnya ada sykrt yg menguruskan urusniaga di antara dua pihak...mereka memastikan pembeli ingin membeli dr penjual tersebut dan penjual tersebut akan menjual brgn kpd pembeli tdi, dan seterusnya sykt tersebut mengenalpasti tempat urusniaga...alaaa cm jugak lelongan rumah yg dibuat, ada org tgh yg menemukan penjual dan pembeli....masalahnya kos perkhidmatan yg mahal..tu yg aku taw...salah btulkan. :unsure:

Amik salinan ic org pun aku rasa susah lah sebab itu maklumat peribadi. Aku rasa pemegang tu kena dapatkan kelulusan dpd kjn. Dgn sapa tu aku tak sure lah pulak.

Amik no. hp lagilah jadah nya... haram tak guna. Sampai org buat panggilan bom guna hp pun sampai la ni tak leh detect. Apa masalah pun tak tau.

Nak jadi org tengah... ambil duit org tu pas tu bagi kat org ni... lagi bahaya kot... silap2 kalau cecah ribuan ringgit kena caj ambil deposit secara haram pulak.

Susah2 apa kata kita kumpul duit sorang seringgit bukak syarikat macam si jirah tu ckp. Keuntungan sama rata. Syarikat senang beroperasi asalkan berdaftar. Syarikat nak dapatkan kelulusan buat itu ini pun senang... nak ambik deposit ka... nak amik salinan ic ka... as long jgn jadi cam ctos dah lah... jual maklumat... belakang kena banned ngan kjn... hahaha.. YG PENTING DAPAT KELULUSAN.

Amacam ada berani???

p.s.: kalau tak berani jugak... tak payah jual beli kalau tak berani abih cerita. Kalau taknak cod walaupun boleh cod banned jer terus.... ganazzzzzzz aku.... huargh..huargh... beringat sebelum kena.

Edited by Krank

ha... terasa aku... :wacko:

macam mane nak aku upload akunya IC?

maksud aku siapa yang nk tengok?

aku jual betul2 tau.... tak tipu orang...

aku sekarang tinggal kat Telok Panglima Garang, Selangor

aku kerja kat INTI College Subang Jaya, Selangor

Aku kerja sebagai ICT technical support kat sini.

pas2 ada la wat repair2 upgrade PC sikit2...

nanti aku update akunye profile nak jumpa aku pun boleh....

aku pun sedar dengan penipuan yang byk terjadi sekarang ni...

yang pasal SDRAM ni pun aku nak jual sebab dah salah beli. aku rugi sikit tak ape... janji aku ada duit buat rolling bisnes aku... hehehehe... :lol:

aku sendiri pernah mintak salinan fotostat ic dari seller (masih ader thread dier dlm ni)

dier plak kate x bole pastu bg alasan....

"kite sesame melayu, islam x kan nak tpu sesama bangsa kot bro??"

alasan ni aku dah muak dengar~

pokoknya, jgn la korg buat transaksi dgn org yg korg x kenal~

atau ragu2 dgn seller tersebut~

buruk padahnya~

Tak jugak la..ebay pon tak pakai no IC..

amacam pakai perantara jer untuk gantikan duit...maksudnya peblei tak bayar penuh dahulu sebelum menerima barangan..pastu kalau dah sampai..baru bayar penuh..

kalau ni tak best...kita buat jer syarikat khas untuk jaga duit transfer ni.. :ph34r: