Jump to content
Helghast

Kenape Korang Minat Kat Putera.com Ni?

Recommended Posts

mungkin yg menarik kat putera ni emmm..

sebab, apa2 pertanyaan dan kemuskilan yg dihadapi oleh warga putera,

pasti ada seseorang yg sudi membantu.. kan! kan! kan!

Sebab?

Sebab ni forum pertama aku join masa aku nak ambik PMR, 6tahun yg lalu. Sebab lain, kat sini lah mulanya aku berkenalan dengan awek aku yg kini merupakan ahli tak aktif..

Putera.com?

Cuma medium jer..takde apa pun yang best! :ph34r:

Tapi...

Forumer kat sini yang best..putera.com is nothing kalau tanpa forumer2 biasa.

aku masuk putera.com sebab nak minta tolong pasal psm. then kenal ngan slaughter ngan prontoxp. thanx to bro prontoxp sebab byk tolong aku utk psm ni.. and dia banyak gak bagi idea pasal projek aku ni.. :P

then rasa cam besh jer forum ni. aku ada join forum IT lain, tapi agak formal.. so cam takla aktif kat sana tu... :)

-------------------------

face to face... aku da jumpa ngan someone dari putera.com ni.. he is a very nice guy. very very nice guy... :)

tapi dia da tak aktif dah.. rasanya orang lama kenal ngan dia kot....

Edited by eeya_hunny

aku masuk putera.com sebab nak minta tolong pasal psm. then kenal ngan slaughter ngan extreamparanoid. thanx to bro extream paranoid sebab byk tolong aku utk psm ni.. and dia banyak gak bagi idea pasal projek aku ni.. :P

then rasa cam besh jer forum ni. aku ada join forum IT lain, tapi agak formal.. so cam takla aktif kat sana tu... :)

-------------------------

face to face... aku da jumpa ngan someone dari putera.com ni.. he is a very nice guy. very very nice guy... :)

tapi dia da tak aktif dah.. rasanya orang lama kenal ngan dia kot....

takde ke yg dah bertemu jodoh kat putera ni eh? :lol:

salah satu aku aktif dan minat kat putera ni,asalnye aku masuk suka2 aje,mula2 aku buka 3-4 topik elok aje respon,pastu ada satu topik kat bhgn cadangan kalau korang singgah nampak la topik aku yg aku dah closed,teruk jugak aku kena inquiry,kena sound,tapi kat situ aku nampak pemikiran diorg ni mmg matang la cuma mase aku bg pendapat aku tak fikir sangat,iyelah pendapatlah katekan... <_<

Edited by loy_azloy

aku minta putera sebab ada C-fu :P

C-Fu ko ajar adik sedara ko ni ayat minat dia cakap minta..ahaha

putera??

once upon the time...cewah...mula² dulu aku nak cari ruangan untuk tempat aku bertanya pasal komputer..macam² benda aku nak tanye...tapi tak jumpe plak putera ni..last² tah macam mner satu hari yang hepi tu aku tertekan lak link ni...

so wat kali kelapannye aku trus jatuh cinta kat forum ni..pe lagi aku trus la dengan kadar a.s.a.p nye trus mendaftar kan diriku ini...

so skunk ni aku keje kat cc....

so ari² dapat masuk putera.com...kui kui kui

aku rasa klau satu 1 hari tak dapat masuk putera seksa o....

rasa macam dah lepas banyak ilmu..

walaupun aku jarang open topic tapi aku banyak bace usler² sni punye topic..

banyak yang aku dapat belajar dari sini....

tabik yang teramat hormat untuk creator web page ni..en shanai n all the crewz.......

muah² <-------cam bapok lak plak....

Edited by ekam

kita suka putera.com ni sebab......

1) orang2 kat sini pandai2 belaka:

i) dalam menyelesaikan masalah.

ii) dalam memberi pendapat.

2) orang2 kat sini lawak2...maksudnya ada sense of humor....setiap kali kita baca apa2 topik pun kat dalam putera.com ni, mesti ada yang buat kita tersenyum...boleh buat kita release tension :)

3) putera.com ni memang beshhhhhh!!!!..... :)

korg sume mmg sporting!!!

mmg besh!!!

kalo wat gathering... mcm2 lapisan kite leh tgk....

dr ahli yg kecik dan mungkin yg ader skrg ni dah pun bergelar datuk :lol:

ps: aku byk balaja kat putera.com ni :lol: and aku still belajar dan juga seorg pelajar~

Kembang la admin kita nanti wei... ^_^

so sekarang ape yg korang sume harap putera.com ni satu hari nanti?

lebih maju?

lebih baik?

lebih ramai ahli?

lebih lebih?

lebih kurang? :rolleyes:

Kekalkan prestasi sediada, disamping menjemput otai2 menyumbang di Putera.com tanpa jemu

aku pun sokong gak...putera.com memang besh....

macam² leh dapat kat sni....

aku memang ske ngn putera. com ni...

klau la putera.com ni pompuan....

mesti aku dah ngorat pastu kawen....

Aku jd pelawat anonymous sejak dari bangku sekolah lg.. memang minat putera.com.

Oleh sebab dulu aku keje yg xde kene mengena penggunaan internet.. jarang usha putera ni dah..

Sampai la 1 hari dah terjun keje bidang komputer.. dan ada streamyx.. aku register sebagai ahli. (menyesal pon ada bertahun lama tercicir)

Kesimpulan: 'Putera.com Penyelesaian Masalah Komputer dan ICT' - Kalo korang suka komputer, suka internet, cinta ilmu ict.. bila ada masalah.. ini lah forum yg sesuai korang nak rujuk & lepak.. :blush: (mcm aku la)

Edited by AtokHead

aku start register sebab nak jaul barang komp.

aku jarang post sebab dulu aku cari info yg penting2 jer.

skang ni baru aku masuk ruangan sembang.

putera best sebab kite sesama bangsa dapat bertukar2 ilmu dan pendapat.

korang terfikir tak?kalau sblm ni ade segelintir remaja kalau buka internet mesti nak cari gambar2org bogel2,tapi aku rasa diaorg masuk putera mesti asyik dgn perbincangan kwn2 kita,sekurang2nye diaorg takdelah sempat nak masuk laman web lucah...

setuju? :blink:

setuju

sebab actually aku suka suasana forum macam ni

ya..aku pun setuju.

kat Putera.com ni aku blh dpt jawapan utk soalan yg aku tanya, pas tu blh mta tlg bagi pendapat lg. siap blh kutuk lg..heheh... :lol:

..terutamanya beberapa ahli yg kira dh lama kt forum ni...

anyway...Putera.com blh menggalakkan minda anak muda utk mendalami bidang IT yg pd masa ini adalah salah satu cara kita menguasai dunia...

Edited by gaman80

forum ni bagusnye sebab dia utk orang yang dari basic. kekadang orang2 yang taktau apa2 bertanya, mod dan ahli2 kat sini menjawab dengan menggunakan bahasa yang agak mudah..

sebab tu aku melekat kat forum ni...

Aku suka forum ni sbb ada perbincangan dari pelbagai topik,dari IT sampai la ke peribadi.Bagi aku,kat forum ni memberikan kita pilihan utk kita pilih topik yang kita suka dan memberikan pendapat dan pandangan masing2...

Lagi 1,sume moderator dan supervisor kat sini pun bagus,takde yang kedekut ilmu..sume baik2 belaka..

Aku suka forum ni sbb ada perbincangan dari pelbagai topik,dari IT sampai la ke peribadi.Bagi aku,kat forum ni memberikan kita pilihan utk kita pilih topik yang kita suka dan memberikan pendapat dan pandangan masing2...

Lagi 1,sume moderator dan supervisor kat sini pun bagus,takde yang kedekut ilmu..sume baik2 belaka..

yup mod2 serta ahli2 kat sini suma x lokek ilmu,aku pun same,kalau forum lain tu diaorg lebih banyak jd ahli sbb nak cari awek/pakwe,sikit2 minta no hp.

aku ingat lagi masa aku form 2 kalau silap, jumpa putera.com nie dalam search engine google masa aku carik cheat untuk cs.. lepas tu terus melekat kat sini.. dari kosong masa tu, putera.com banyak membantu aku... ahli2nya yang peramah dan lawak.. leh buat aku gelak sorang2 bila baca post.. hehehe.. per2 pon, thanks putera.com dan rakan2 forumers sekalian..

p/s: kita kat sini kenal nick name jer.. cam mana lah muka sorang2 nie.. teruja jugak aku nak tengok muka2 korang nie.. hokhokhokhokho...

aku ingat lagi masa aku form 2 kalau silap, jumpa putera.com nie dalam search engine google masa aku carik cheat untuk cs.. lepas tu terus melekat kat sini.. dari kosong masa tu, putera.com banyak membantu aku... ahli2nya yang peramah dan lawak.. leh buat aku gelak sorang2 bila baca post.. hehehe.. per2 pon, thanks putera.com dan rakan2 forumers sekalian..

p/s: kita kat sini kenal nick name jer.. cam mana lah muka sorang2 nie.. teruja jugak aku nak tengok muka2 korang nie.. hokhokhokhokho...

yup aku pun tak sabar nak kutuk korang depan2 ahahaha...

tapi avatar sir pyan mmg mcm cipan,aku kalau tgk asik nak tergelak aje. :lol:

aku harap kat putera ni biar ramai ahli yg baik,sporting dan matang.