Jump to content
Balthazor

Sesapa Pakar Motivasi.help Meeee

Recommended Posts

kejap...aku selalu tido lambat kebelakangan ni kekadang pukul 3pagi.........tu menambah kemurungan ke atau penyebab kemurungan? :(

hek ele tu pasal ko minom kopi jantan kuat sangat kot.ke tongkat ali ker.........mende le lu ni keh keh keh :P .........tu hah info aku bagi ko bace bagi habeh

kejap...aku selalu tido lambat kebelakangan ni kekadang pukul 3pagi.........tu menambah kemurungan ke atau penyebab kemurungan? :(

sbnrnyer aku pun pnah alami mcm ko... maser tue aku duk melake...

xder sedare mare..ader cmer member jer.. member lak mcm² jenis.. leh kater sume jenis la... hehe

aku cadangkan ko active lam sport or something else.. jgn bz sgt ngan keje..

yg penting nak cakap.. ko mesti pikir mender bahagia jer.. xyah layan sgt psal murung ko tue.. nanti melarat...

dari exp aku nie.. xtipu hohoho

Aku pon ada prob mcm ko jak..tapi xparah sangat..

Sebab perubahan hormon kot..

Jalan yang aku ambik.. KAWIN...

Aku ajak member aku kawin...

lepas kawin..terus O.K, berat badan bertambah, makan berselera..happy sokmo.. huhuhu..

Ko dah kija angel..kawin je lah....

aku cadangkan ko active lam sport or something else.. jgn bz sgt ngan keje..

yg penting nak cakap.. ko mesti pikir mender bahagia jer.. xyah layan sgt psal murung ko tue.. nanti melarat...

dari exp aku nie.. xtipu hohoho

kebetulan aku bukan jenis active sport....mmg x join dari sekolah lagi.......jangan tanya aku pasal bola sepak ke...badminton ke hapa ke aku x tau..................aku jarang pi sukan.....yg aku tau kerja+kumpul duit+bina empayar

Ko dah kija angel..kawin je lah....

aku gaji RM 850 je.....kalo aku ikut cara ko tu macam ada masalah besar je lepas ni.....

kebetulan aku bukan jenis active sport....mmg x join dari sekolah lagi.......jangan tanya aku pasal bola sepak ke...badminton ke hapa ke aku x tau..................aku jarang pi sukan.....yg aku tau kerja+kumpul duit+bina empayar

aku gaji RM 850 je.....kalo aku ikut cara ko tu macam ada masalah besar je lepas ni.....

ko pernah tengok rancangan bersama mu tak? kalu pernah tengok cube bandingkan pendapatan ko dengan diorang yg dah kawin dan ramai anak dalam rancangan tu. jauh bezakan. percayelah pade rezeki yang Allah berikan. orang kate rezeki akan bertambah bile dah kawin. dan sememang itu benar bile telah terjadi pade aku. :D

hohoho.. len org len raser.. ko patut melibatkan lam sesuatu aktiviti.. anything happening laa.. xkire la paper.. tp jgn la buat mender jahat lak.. huhu

jgn tiru mcm aku...

ko pernah tengok rancangan bersama mu tak? kalu pernah tengok cube bandingkan pendapatan ko dengan diorang yg dah kawin dan ramai anak dalam rancangan tu. jauh bezakan. percayelah pade rezeki yang Allah berikan. orang kate rezeki akan bertambah bile dah kawin. dan sememang itu benar bile telah terjadi pade aku. :D

Sokong²!!! hahaha

saje nak menyibuk.....

pendapat aku kn apa yg ko alami tu NORMAL jer...

xperlu nak takut @ risau pe pn....

terima jer laaaa......

ada masa kita sunyi n ada masa kita akan serabut...

so terima kjer laaaaa

ko tau kenape diorang tak de duit??????? sebab diorang tak pernah rase nak ubah nasib diorang ko tau tak(asyik berserah pada tuhan tu je ayat yg kluar bile tanye).sbb tu la masok bersamamu la la.jejak kasihan la...........aku ni pon asal org susah jgk.pasal aku tak nak jadi cam diorang la aku ubah nasib aku sampai skang nih.alhamdullilah........segale usehe aku hasil.........skang ni keje bagus income ok dah kawen lagi bini keje kerajaan ade anak sorang dah bro ade rumah kereta everything complete.................tepok dade tanye selera la bang <_<

. percayelah pade rezeki yang Allah berikan. orang kate rezeki akan bertambah bile dah kawin. dan sememang itu benar bile telah terjadi pade aku. :D

diorang tu carik masalah........menyusahkan orang lain.....dah tau punca carian xdepi kawin pastu buat anak ramai pastu semua kecik2 belaka.......ada yg menyusu lagi memburukkan lagi keadaan tengok ada yg sakit la penyakit atau kurang2 pun `istimewa`...(x leh gerak).. :huh: ..........pastu majoriti yg ada kat dalam Bersamamu tu bangsa kita.....seagama ngan kita <_<

diorang tu carik masalah........menyusahkan orang lain.....dah tau punca carian xdepi kawin pastu buat anak ramai pastu semua kecik2 belaka.......ada yg menyusu lagi memburukkan lagi keadaan tengok ada yg sakit la penyakit atau kurang2 pun `istimewa`...(x leh gerak).. :huh: ..........pastu majoriti yg ada kat dalam Bersamamu tu bangsa kita.....seagama ngan kita <_<

Mungkin masa sblm kahwin mrk rasa boleh survive. Lepas kahwin lain cerita. Tengok balik la, tujuan kahwin tu pasal apa. Kalau kahwin sebab nak mengelakkan maksiat, nak meramaikan umat Muhammad aka nak meramaikan orang Islam, nak ikut sunnah nabi, insya Allah, Allah akan tunjukkan jalan. Rezeki tu Allah yang beri. Ramai antara kita yang jadikan duit sebagai alasan tak kahwin tapi boleh pula buat maksiat :angry:

Kahwin ni mudah, tapi adat dan budaya kita yang menjadikan payah. Mas kahwin zaman Rasulullah dulu, mengajar al-Quran pun dah OK. Orang kita .. :rolleyes:

Mas kawin aku..aku bg kat bini aku..pas kawin, bini aku beli gelang emas..pas tu, dia beli barang2 dapur..peti..mesin basuh..bls..bla.. kitaorang kongsi..

Jadi..kawinlah dengan orang Kelantan :D

Skrg.. dia kija, aku kija.. tempat kija dia depan opis aku..hahahah.

To angel: Ko ngorat cikgu lah..senang :D

orang kate rezeki akan bertambah bile dah kawin.

Tak jugak la @nie feng...ada yang makin papa pun ada, kalau rezeki bertambah tu biasanya kerana usaha dan keberkatan...tak kawen pon leh kaya!

Kalau harta paling berharga dapat pas kawen tu adalah anak!...tu pun kalau dapat anak yang baik..kalau dapat anak cam setan camner plak ..huhu

Aku pon cam @wrecked, pernah rasa susah.. (tapi lum kawen jer)takde apa pun walaupun dah lama abis study, usaha dan tawakal yang patut kita lakukan..

Ada gak orang jadik gila pasal nak kaya!..jaga2 la.. :ph34r:

Tak jugak la @nie feng...ada yang makin papa pun ada, kalau rezeki bertambah tu biasanya kerana usaha dan keberkatan...tak kawen pon leh kaya!

Kalau harta paling berharga dapat pas kawen tu adalah anak!...tu pun kalau dapat anak yang baik..kalau dapat anak cam setan camner plak ..huhu

Aku pon cam @wrecked, pernah rasa susah.. (tapi lum kawen jer)takde apa pun walaupun dah lama abis study, usaha dan tawakal yang patut kita lakukan..

Ada gak orang jadik gila pasal nak kaya!..jaga2 la.. :ph34r:

Sebab tu aku tekankan, kenapa nak kahwin. Kita ni, semua perkara kalau dibuat kerana Allah, insya Allah ada berkatnya.

[Terjemahan an-Nur, ayat 32] Kahwinkanlah anak-anak kamu (yang belum kawin) dan orang-orang yang sudah patut kawin dari hamba-hambamu yang laki-laki ataupun hamba-hambamu yang perempuan. Jika mereka itu orang-orang yang tidak mampu, maka Allah akan memberikan kekayaan kepada mereka dari anugerahNya."

Kalau rasa memang tak mampu gila nak kahwin, baik jangan kahwin. Puasa ke, apa-apa jelah untuk dekatkan diri dengan Allah. Mungkin aku cakap ni klise sangat, tapi masa cerita Angel ni dengan Ah Ling dia tu, aku pernah suggest supaya dia solat istikharah. Solat istikharah ni, kita serahkan kepada Allah untuk buat keputusan. Kalau itulah yang terbaik untuk kita, Allah akan tunjukkan jalan. Kalau tak, Allah akan beritahu juga.

[Terjemahan al-Baqarah, ayat 216] Boleh jadi kamu benci kepada sesuatu padahal ia baik bagi kamu dan boleh jadi kamu suka kepada sesuatu padahal ia buruk bagi kamu dan (ingatlah), Allah jualah Yang mengetahui (semuanya itu), sedang kamu tidak mengetahuinya.

Sama dengan kes kesunyian, Nabi Adam pun terasa kesunyian. Sebab tu diciptakan perempuan. Tapi kalau kita ni tak dapat perempuan, balik semula kepada fungsi asal kejadian kita.

[Terjemahan al-Dhariyat, ayat 1] Dan (ingatlah) Aku tidak menciptakan jin dan manusia melainkan untuk mereka menyembah dan beribadat kepadaKu.

Aku bukan ustaz, belajar agama pun kurang. Tapi aku pun pernah je rasa macam ko rasa. Nak cari jalan pintas, pegi la bawa motor laju-laju, clubbing, , main game, dengar lagu kuat-kuat. Tapi tu semua efek sementara je. Lepas tu masalah datang balik.

Ko mungkin nak nafikan, tapi mcm sekarang ni ko dengan Ah Ling ko tu pun dah renggang. Ko sunyi sebab perempuan kan? Pakar motivasi Melayu/Islam, mcm mana pun baik Fadzilah Kamsah, HM Tuah Iskandar, mereka semua pun akan kata perkara sama.

Balik kepada Allah :)

PS: Tak kahwin mmg boleh kaya, tapi kalau dah kaya tapi tak kahwin, itu tak betul. Sebab kahwin tu Sunnah.

Maka barangsiapa yang tidak suka dengan Sunnahku, dia bukan dari golonganku.†(Shahih, HR Muslim, 9/179)

hohoho... dah pjg lebar tue...

xkan xdpt ikhtiar lagi...

Ko mungkin nak nafikan, tapi mcm sekarang ni ko dengan Ah Ling ko tu pun dah renggang. Ko sunyi sebab perempuan kan?

entah la....aku pun x tahu nak cakap apa :ph34r: ........nak kata idak/x betul nampak sangat aku ni tipu........ :huh:

P;s kira keadaan aku ni bukan penyakit la kan? ke aku ada salah makan?

still mencari2 apakah ia...............

kalau kau ada masalah cinta, kekasih, dan kehidupan. kau luahkan dekat ruangan LUAHAN RASA bersama Putri dekat mingguan Malaysia. mungkin dia dpt menolong...

Ada sesuatu yang menggangu fikiran anda dan anda tiada tempat untuk meluahkan rasa hati? Jangan bimbang, Luahan Rasa sedia berkongsi masalah bersama-sama anda untuk mencari penyelesaian. Hantarkan masalah anda kepada Putri, Luahan Rasa Mingguan Malaysia, 46M, Jalan Lima Off Jalan Chan Sow Lin, 55200, Kulala Lumpur atau emelkan ke [email protected] atau faks 03-92213752. Sertakan nama penuh, alamat dan nama semaran. Identiti anda akan dirahsiakan.

ceh ... promote pulak tp aku mmg suka ruangan ni :D

bla bla bla ako nak nangis bla bla bla ako ade period

1. ko tu pondan. dah umo 21 nangis tapi taktau apsal. slalu pompuan period je camtu.

2. ko tu bodo. gaji kecik ade hati nak pakai myvi. loan 9 tahun ke? gile bangang.

3. ade sesape kisah ke ko pakai pc spec tu?

4. ko tu budak kecik lagi. lelaki melayu lambat matang, kalo nak mengikut experience ako. lagi2 yang keje salesman, keje waiter, keje belakang kaunter.

5. dulu ako cakap jangan layan minah cina tu, tapi ko tanak dengar. ako cakap ko bodo skarnag, ko takkan dengar nye. so kesimpulannye, ko bukan mencarik nasihat. mencari nasihat hanya akan jalan kalo orang tu ade hati untuk DENGAR.

ko takde arah tuju sekarang, kan? so, takde la bende yang menghalang ko untuk cuba apa2.

contoh, let's say arah ko adalah untuk membukak kedai pc. so halangan ko adalah tentangan mak bapak ke, tak cukup duit, takde skill, etc.

simple question je ako tanya. adakah arah tuju hidup ko untuk kawen ngan budak cina gemok? atau, adakah arah tuju hidup ko tu beli myvi? jangan kate mengarut lak, pasal myvi akan jadi tanggungjawab ngko untuk 7, 10 atau 15 tahun akan datang. kalo myvi 500, gaji ko 1000, maka separuh hidup ko adalah untuk sebuah kereta. berbaloi?

sila jawab.

another simple question, rentetan daripada soalan di atas. jika ko takde arah tuju, apa yang menghalang ko untuk mencuba professional cub racing? atau bukak kedai pc?

Edited by C-Fu

hebat gile ko sifu bidas-:::::aku tak kisah,bukan aku kenal ko pown:::::-

maslah ko maybe ko terlalu fikirkan kesunyian ko sekarng

cuba ko kate diri ko nie penuh dengan confident dan cube buat2 confident

sah dalam mmase sehari ko rase ade perubhan

percaya pada diri sendiri adalah perkara yg paling baik

so kesunyian ko mesti ade puncanya

jangan fikirkannya sangat

cube tengok cite yg bole buat koserabut

sah tak sunyi lagi

ahahhahahha

gadoh2 kui kui kui....................... :lol:

1. ko tu pondan. dah umo 21 nangis tapi taktau apsal. slalu pompuan period je camtu.

2. ko tu bodo. gaji kecik ade hati nak pakai myvi. loan 9 tahun ke? gile bangang.

3. ade sesape kisah ke ko pakai pc spec tu?

4. ko tu budak kecik lagi. lelaki melayu lambat matang, kalo nak mengikut experience ako. lagi2 yang keje salesman, keje waiter, keje belakang kaunter.

5. dulu ako cakap jangan layan minah cina tu, tapi ko tanak dengar. ako cakap ko bodo skarnag, ko takkan dengar nye. so kesimpulannye, ko bukan mencarik nasihat. mencari nasihat hanya akan jalan kalo orang tu ade hati untuk DENGAR.

ko takde arah tuju sekarang, kan? so, takde la bende yang menghalang ko untuk cuba apa2.

contoh, let's say arah ko adalah untuk membukak kedai pc. so halangan ko adalah tentangan mak bapak ke, tak cukup duit, takde skill, etc.

simple question je ako tanya. adakah arah tuju hidup ko untuk kawen ngan budak cina gemok? atau, adakah arah tuju hidup ko tu beli myvi? jangan kate mengarut lak, pasal myvi akan jadi tanggungjawab ngko untuk 7, 10 atau 15 tahun akan datang. kalo myvi 500, gaji ko 1000, maka separuh hidup ko adalah untuk sebuah kereta. berbaloi?

sila jawab.

another simple question, rentetan daripada soalan di atas. jika ko takde arah tuju, apa yang menghalang ko untuk mencuba professional cub racing? atau bukak kedai pc?

die tuh..............................pompuan ker? :ph34r:

Dia marah-marah sayang tu... biasa la..orang tua.

ayat bisa..tapi kalau difikir elok2 yang dia cakap, banyak manafaat & pengajaran...

--------------

Nk buka bisnes..gi kursus ngan MARA, daftar dalam Web dia..kursus seminggu, pas tu dia tawar wat Loan ngan dia.. buka bisnes..bila lagi nk merasa duit RM ribu2 dalam tangan.. tapi nk rasa ribu2 tu..banyak halangannya

Berubahlah ke arah yang lebih baik..

DarkWan, aku suka la post ko..betul2 mantap.. bestnye.. :lol:

Segala yang baik itu datangnya dari Allah, yang buruk itu datang dari aku sendiri. Aku bukan siapa-siapa, cuma Allah beri pertolongan kepada sedara kita ni, tapi melalui aku. Aku ni cuma asbab aja. Macam kejadian kita, Allah yang jadikan kita. Cuma yg melahirkan kita ialah ibu kita. Itu saja :)

entah la....aku pun x tahu nak cakap apa :ph34r: ........nak kata idak/x betul nampak sangat aku ni tipu........ :huh:

P;s kira keadaan aku ni bukan penyakit la kan? ke aku ada salah makan?

still mencari2 apakah ia...............

Kau salah makan :blink:

Manusia ni terdiri daripada dua. Jasad dan ruh. Jasad kau mungkin makan gizi seimbang, tapi ruh kau kelaparan. Katakan bila jasad kau lapar, kau makan limau bali. Mungkin rasa kenyang sekejap, lepas tu lagi sakit perut sebab limau bali tu ada asid. Sama macam kau, bila ruh kau lapar, kau cari hiburan luar. Tapi semua tu tak mengenyangkan pada hakikat. Lalu kau pun tak beri makan ruh kau (duduk termenunglah, katakan). Jadi, terus-terusanlah ruh kau lapar (mencari-cari).

Kau mulakan dengan baca Quran dulu. Kalau tak reti baca Quran, merangkak-rangkak (macam aku) la katakan, baca je surah Yasin setiap malam lepas Maghrib. Lepas tu, lepas Subuh pun baca Yasin juga. Masa suasana senyap sunyi paling sesuai la. Lepas tu kau mesti rasa bersemangat. Rasa macam kereta baru lepas dapat V-Power.

Kalau susah juga sebab huruf jawi pun tak kenal, kau pergi surau atau masjid, dengar ceramah dulu ke. Dekatkan hati tu dengan nur agama. Lepas tu, belajarlah dengan orang alim. Berbalik kepada point aku yang sebelum ni, macam mana pun manusia kena balik kepada agama (Allah). Kalau tak buat sekarang, tua tua pun kena buat juga. Sama je. Kalau sempat la. Kau pun bukan ada benda nak buat sekarang ni kan.

Paling power, dan memang disuruh pun, cuma aku sendiri pun tak terbuat lagi (nanti jangan kata aku ni pandai cakap je tapi sendiri tak buat) ialah solat jemaah lima waktu sehari semalam di masjid/surau. Sembahyang ramai ni bagus, sebab kita rasa kekuatan dalam jemaah. Macam kau dulu kat sekolah mesti ada geng kan. Pastu kalau lepak Sogo/Midvalley/KLCC ramai-ramai terasa hebat kan. Nak ngurat awek pun rasa berani je. Sekarang ni ko terbalikkan sikit lokasi dia, ko pegi masjid. Solat jemaah. Nanti kau pun ada kekuatan untuk baca Quran, dan solat-solat sunat yang lain.

Contoh aku boleh kasi yg terjadi kat diri aku sendiri, kat rumah aku tak pernah pun solat sunat sebelum solat wajib (Zuhur, Maghrib, semualah). Tapi kalau pergi masjid, katakanlah sampai baru-baru lepas azan, tak perlu disuruh pun boleh je solat sunat dulu. Sebab suasana tu ada.

P/S: Aku cakap ni just in case la. Kalau kau memang solat berjemaah lima waktu sehari semalam kat masjid/surau, baca Quran setiap hari, aku RASA mungkin ada yang tak kena dengan amalan selama ni. Wuduk tak sempurna ke, cara taharah tak betul ke, cara instinjak ke. Wallahu a'lam ..

Betul kata Darkwan tu.

Solat dapat menenangkan hati dan jiwa yang resah-gelisah dan gundah-gelana.

Jadikan solat dan doa sebagai penolongmu di kala susah atau senang.

Duit memang boleh dicari.

Tapi ketenangan hidup yang dicari.

Kalau nak berteman tu.

Minta doa banyak-banyak kepada Tuhan.

Agar ko dikurniakan isteri yang solehah Hairi ..

Wasalam. :)

Edited by hairulfadly