Jump to content
Balthazor

Sesapa Pakar Motivasi.help Meeee

Recommended Posts

Rumah aku ada 3 bilik tido 2 bilik air....pastu aku ada 7 orang adik beradik (5 lelaki 2 perempuan) kakak aku semua pi belajar........semua dah tua2 belaka.....pastu mak aku keja sebagai guru dan mengajar di sebuah sekolah.......bapa aku pun mengajar agama......pastu aku keje sebagai technician komputer.....gaji aku xde la banyak juz RM 850........pastu semalam dah plan nak beli MyVI installment bayar bulanan RM 550......kereta warna Hitam......tu xde masalah.......pastu ngan komputer aku

spec

3.0GHZ HT 800FSB

2GB DDR PC400

250GB SATA 7200RPM 8MB

6600GT AGP8X

17 inchi LCD monitor

streamyx wireless pakej RM 66 unlimited

spec dah canggih tapi still rasa sunyi gak......macam aku tercari2 something......but x tahu apa........kekadang aku menangis keseorangan kenapa aku rasa sunyi masa ni........pastu kebelakangan ni aku selalu buat muka ngan adik beradik aku.......kekadang rasa macam murung x tentu pasal.....sikit2 hentak pintu.....pastu kalo naik moto bawa macam seorang pelumba :ph34r: langgar lampu merah....x tengok kiri kanan ....padahal aku pakai EX5 je..........x modified pun.....installment tarak hal x pernah sangkut........bisnes makin hari makin OK......lagipun bos aku dah mula buat `AFTA` :lol: .....jadik untung aku akan naik mendadak........simpanan alhamdullialh mencukupi..........aku baru je berusia 21 tahun (aku lahir 11.12.1986)

kebelaknagan ni aku rasa macam memerlukan seseoarang..................nak bermain.....bergurau........ketawa sama2 ...menangis sama2...........apakah ini normal apabila aku berusia 21 tahun?.................

terharu aku tengok kisah hidup ko ni. tapi aku paham sangat dengan situasi ko ceritakan. perasaan yang menjadi2 tu ade penawar sebenarnye. selagi ko tak kawin dan sempurna selagi tu dilema ko tak kan habis. :lol:

biase la lumrah manusia...

akan rasa bosan bile takde benda nk buat..

try la sibuk2 kan diri ngan minat...cari minat baru ke...

g explore tmpat2 baru ke..jalan2 sket..

ke nk kawin?..huhu

umur baru 21..kang bosan laks kalu kawin awal2...hehehe :lol:

ke nk kawin?..huhu

umur baru 21..kang bosan laks kalu kawin awal2...hehehe :lol:

bukan kawin......ada perasaan lain ntah susah la nak terangkan..... :( .......

kau dtg bulan ker? hehehe.... :lol:

aku sarankan kau pergi la bercuti kemana2 ambik angin, tenangkan fikiran cari ilham

ni season ker berapa yer? aku x ingat la ^_^

Edited by madaya

Assalamualaikum...

Lailahaillallah... td YM aku pasal kesunyian ni, tgk2 dia bukak thread rupanya... aduss.. pasal amoi dia tu.. aku dah bg pandangan aku td kat YM.. skrg turn korang lak bantu/nasihat dia.. :blush:

Assalamualaikum...

ambil Quran..baca lepas subuh.

Spac Komputer...

tengok aku punya kat bawah 2.. aku tetap happy.

v

v

v

v

v

V

Assalamualaikum...

Lailahaillallah... td YM aku pasal kesunyian ni, tgk2 dia bukak thread rupanya... aduss.. pasal amoi dia tu.. aku dah bg pandangan aku td kat YM.. skrg turn korang lak bantu/nasihat dia.. :blush:

Assalamualaikum...

Datok Seri..kat mana nk main YM ni..aku nk join

g la jln2 tgk wayang..

kebelakangan ni byk gaks citer bez2...

hang out wif friends ke..

ataupun mungkin angle kene mendekatkan diri kepadaNYA kot...

ni ada petikan dari lagu nasyid ak jumpe..

renung2 kanlah yerk :rolleyes:

-------------------------------------------------------

Hakikatnya bahagia itu adalah ketenangan

Bila hati mengingati tuhan

Semua insan kan mengerti

Maksud terseni Ilahi

Itulah zikir yg hakiki

Bahagia itu dalam diri

Kesannya zahir rupanya maknawi

Terpendam bagai permata di dasar hati

Bahagia itu ada di jiwa

Mahkota di singgahsana rasa

Bahagia itu adalah suatu kesabaran

ape kate ko try kire bulu kucing dekat2 situ. bulehlah lupe sementare konflik perasaan ko tu. :lol: aku kalu serabut dan ade gangguan perasaan aku dengar lagu metal je.

kire bulu kucing susah.. halus.. nanti cepat rabun :lol:

aku ari tu ade pergi satu motivation preview... 3 jam jer.. termasuk sesi preview, dan makan karipap... ntah.. tu je aku selera nak makan kat hotel tu :lol:

yang aku paham dari preview ni...

manusia perlu ada matlamat hidup, dan perlu berusaha untuk mencapai matlamat tersebut.

dan sesetengah manusia akan hilang arah kembali apabila matlamat dia tercapai.

contohnya mereka sudah berkahwin dengan kekasihnya, memiliki harta yang banyak, pengaruh yang luas...

mereka dah mencapai matlamatnya... memiliki segalanya,

tetapi mereka merasa amat sunyi, tak tau nak buat apa, kepuasan hidup dah tercapai, apa nak cari lagi...

sehingga 'terseksa' dengan 'pencapaian' dia sekarang...

.....

akhirnya mereka 'sakit jiwa'.... tidak puas hidup... mereka mencuba pelbagai kaedah..

ada yang pergi bercuti berbulan2...

dan lebih ekstrem... sesetengah daripada mereka yang telah memiliki harta berbilion2 dolar, sanggup 'turun level',

sanggup menjadi pekerja bergaji rendah...

menjadi cleaner...

tinggal di ceruk pedalaman...

untuk mencari dimanakah 'kehidupannya' dan 'nikmat hidupnya' yang sebenar

..

ada sesetengah dari mereka yang telah mencapai tahap ini pun masih merasa kesunyian.. serba tak kena...

akibat 'masalah mental' ni... ada yang diantara mereka mengambil jalan shortcut... harakiri (bunuh diri :ph34r: )

tetapi manusia kadang-kadang terlupa kepada kepada satu matlamat yang sebenar... AMAT BESAR

iaitu untuk beribadah dan mengabdikan diri kepada Yang Maha Esa...

Itulah matlamat hidup manusia yang sebanar-benarnya

*untuk maklumat... kes sebegini katanya banyak kat US, Jepun, Eropah..

* balik dari preview tu baru aku paham... maksud ayat (hadis tak silap aku)

"Kita hendaklah bersederhana dalam kehidupan kita"

sampai sini coretan saya, sekian <------- melalut jap

p/s kalau dah kate teman bermain, ketawa, menangis sama2

aku boleh bagi 2 jawapan je (aku bukan tau sangat)

1. rakan paling rapat ngan ko

2. isteri.... wakaka

Edited by neko

Aku setuju dengan pandangan yang dikemukakan oleh neko tu.

Rileks, ko pergi la jumpa kawan-kawan ko kalau nak elakkan dari kesunyian.

Nak lagi best jom turun main bola kat padang.

Aku rasa ko dah lama tak pergi bersukan ni, asyik kerja je.

Pergilah berjogging sambil mencuci mata di taman permainan ke .

Pergi ke membeli-belah ke, pergi memancing ikan ke, pergi jungle treking mendaki gunung ke, berkelah di tepi pantai ke ..

Tak pun yang paling best bila ko sunyi je ko masuk forum ni.

Tak pun ko pergi ke zoo negara melihat haiwan-haiwan dan serangga.

Sekaligus ia dapat menenangkan fikiran.

21 tahun umur ko. Biasalah.. emosi kekadang tak stabil lagi. Ko tunggu 24 tahun mesti okey..

Hehehe..

La...kengkawan kat sini tak paham2 lagi ker...huhu

Dia rindu/kangan bangat ngan amoi dia tue la..biasalah symtom2 camni will be occur. Frust la tu agaknya.. :lol:

La.. Rindukan Ah Ling rupa-rupanya.

Jom kita pergi jumpa Ah Ling.

Kata kat dia, Angel rindukan Ah Ling la.

Lalalala...

Huhuhu..

samer umo ngan aku jer....

biaser la tue.. ko ngah mengalami satu evolusi... wakakaka

ilek bro.. ko ikut ckp bro² yg bg nasihat tue.. tue btol blake yg dickp tue..

dun woli be lappy... hohoho

aku rase tuh masalah kemurungan............ikut kate ahli nujum or doktor langit ko kene pegi berubat salah satu contoh depresion bahaye maut tuh keh keh keh.if ko pegi check pon mungkin kat card expension ko akn dilabelkan mental kot............lepas nih kemungkinan ko berhalusinasi hantu la.....jerangkong la.........momok comei la...................keh keh keh :P

better kawen cpt untk mengelakkan perkara yg tak diingini.................................cnth bunoh diri bukannyer maksiat keh keh keh keh :P

aku rase tuh masalah kemurungan............ikut kate ahli nujum or doktor langit ko kene pegi berubat salah satu contoh depresion bahaye maut tuh keh keh keh.if ko pegi check pon mungkin kat card expension ko akn dilabelkan mental kot............lepas nih kemungkinan ko berhalusinasi hantu la.....jerangkong la.........momok comei la...................keh keh keh :P

yang tue ader kemungkinan... tapi aku plik ngan momok comei tue... plik jer.. wakakaka

yg penting kene rajin semayang, org cine pun rajin semayang tau.. hohoho

aku rase ko kene jumpe sendiri dengan pakar motivasi atau psikologi untuk mengubati konflik perasaan ko tu. kalu tak berat sangat ko ambil lah cuti dan pergi kemane2 saje untuk mencari ketenangan. balik kampung lah sebab buleh makan buah banyak2. lepas tu pergi mandi kat jeram. best dan seronok. :lol:

kire bulu kucing susah.. halus.. nanti cepat rabun :lol:

aku ari tu ade pergi satu motivation preview... 3 jam jer.. termasuk sesi preview, dan makan karipap... ntah.. tu je aku selera nak makan kat hotel tu :lol:

yang aku paham dari preview ni...

manusia perlu ada matlamat hidup, dan perlu berusaha untuk mencapai matlamat tersebut.

dan sesetengah manusia akan hilang arah kembali apabila matlamat dia tercapai.

contohnya mereka sudah berkahwin dengan kekasihnya, memiliki harta yang banyak, pengaruh yang luas...

mereka dah mencapai matlamatnya... memiliki segalanya,

tetapi mereka merasa amat sunyi, tak tau nak buat apa, kepuasan hidup dah tercapai, apa nak cari lagi...

sehingga 'terseksa' dengan 'pencapaian' dia sekarang...

.....

akhirnya mereka 'sakit jiwa'.... tidak puas hidup... mereka mencuba pelbagai kaedah..

ada yang pergi bercuti berbulan2...

dan lebih ekstrem... sesetengah daripada mereka yang telah memiliki harta berbilion2 dolar, sanggup 'turun level',

sanggup menjadi pekerja bergaji rendah...

menjadi cleaner...

tinggal di ceruk pedalaman...

untuk mencari dimanakah 'kehidupannya' dan 'nikmat hidupnya' yang sebenar

..

ada sesetengah dari mereka yang telah mencapai tahap ini pun masih merasa kesunyian.. serba tak kena...

akibat 'masalah mental' ni... ada yang diantara mereka mengambil jalan shortcut... harakiri (bunuh diri :ph34r: )

tetapi manusia kadang-kadang terlupa kepada kepada satu matlamat yang sebenar... AMAT BESAR

iaitu untuk beribadah dan mengabdikan diri kepada Yang Maha Esa...

Itulah matlamat hidup manusia yang sebanar-benarnya

*untuk maklumat... kes sebegini katanya banyak kat US, Jepun, Eropah..

* balik dari preview tu baru aku paham... maksud ayat (hadis tak silap aku)

"Kita hendaklah bersederhana dalam kehidupan kita"

sampai sini coretan saya, sekian <------- melalut jap

p/s kalau dah kate teman bermain, ketawa, menangis sama2

aku boleh bagi 2 jawapan je (aku bukan tau sangat)

1. rakan paling rapat ngan ko

2. isteri.... wakaka

yo buddy you still alive?

di malaysia pon ade dah kes cam nih just tak nak nak dikecohkn la tuh dalam media .just mati kerane tak dapat memenuhi impian (version malaysia).............. kalo tak bunoh diri pon pi bunoh org <_<

Edited by wrecked

aku rase tuh masalah kemurungan............ikut kate ahli nujum or doktor langit ko kene pegi berubat salah satu contoh depresion bahaye maut tuh keh keh keh.if

aku dalam kemurungan? :huh: ...aku ada perangai macam orang murung ke?........

P:S aku still lagi macam ni pada hari ini :( ..dalam keadaan mencarik2 something......

aku dalam kemurungan? :huh: ...aku ada perangai macam orang murung ke?........

P:S aku still lagi macam ni pada hari ini :( ..dalam keadaan mencarik2 something......

tu symptom depression la

betul la........ko ni......aku ade terbace kat paper berita harian pasal mental2 nih 2 or 3 hari lepas....baik ko cari balik paper tuh.........maner tau bleh help ko plak keh keh keh :P

http://www.sabah.org.my/bm/nasihat/artikel...akit_mental.htm

nak tau info lagi ko mental ke idak kui kui kui

Edited by wrecked

tu symptom depression la

betul la........ko ni......aku ade terbace kat paper berita harian pasal mental2 nih 2 or 3 hari lepas....baik ko cari balik paper tuh.........maner tau bleh help ko plak keh keh keh :P

kejap...aku selalu tido lambat kebelakangan ni kekadang pukul 3pagi.........tu menambah kemurungan ke atau penyebab kemurungan? :(