Jump to content
wu ming

Kena Tindih Dengan Hantu..

Recommended Posts

putera ultimaz lebih kurang sama laa , tapi yg dasyatnya membe aku tu pon 1 minggu meracau mlm2 jenuh gak aa membe aku sorang g nak ubat last2 sekali bawa balik kampung berubat ok terus tu aku rasa die ni bukan celupar mulut die tu tapi x sengaja di tegur tu laa pasal org cakap kalau nampak ke aper ker jgn di tegur kalau tegur mesti die ikut betul x....

membe aku lak

mase tu aku plik die xbgn g klas

spatonyer da lewat

pastu ak pgl..die x myahut..ak sentuh dier bru die ley bgn

die ckp die mcm kne tindih...ssh nk bgn

taim aku sentuh tu bru die ley bgn

hhuhuuh

tak lama sangat..agak2 sampai dah sesak sangat nafas aku quit..

meraga sukma tu apa...tak pernah dengar...benda ni ker?..

tak pernah dengar ke? :blush: abis tu yang ko buat tu belajar dgn sape? meraga sukma tu mcm ko beritahu kat atas tulah. ko cube keluarkan roh dari badan ko sendiri. ia dapat bergerak seperti seperti ko dalam mimpi tapi dalam keadaan sedar. ape yang ko nampak bile ko buat mcm tu? :D

korang ni citer pernah tgk hantu la pulak.

aku prnh tgk jugak tapi xprnh tgok rupa hantu setan yg ngeri ada mata,mulut,gigi tajam ker haper tapi dlm bentuk penjelmaan.

aku ni dok kampung, tanah tapak umah pun memang yg tok nenek dulu2 aku punya.

tanah lama, klo mlm2 rasa seram. ye la ada pokok nyok yg tinggi2, pokok pelam/mangga besar2, pokok pinang yg yg tinggi2, pokok buluh dan pokok nipah.

klo mlm2 angin dtg, bunyi macam2...

masa aku tdok dlm umah aku dulu masa budak, aku tdok dlm kelambu.

mlm tu aku susah tidur sbb entahlah, tgh malam.. tiba2 dr alang rumah aku yg beratap zink itu keluar 3 cahaya, aku rasa cahaya kelip2 3 ekor. klip2 itu asyik pusing keliling kelambu aku. aku tgk sajer ler klip2 tu. lama2 klip2 tu cahaya dia makin besar, sebesar guli pulak, aku naik cuak dgn fenomena itu. aku syak itu bukan kelip2 biasa tapi setan. aku pun selimut muka aku sbb takut. namun aku nk tahu jugak ada lagi x kelip2 tu. aku pun mengintai dr celah selimut aku yg berlubang,

mashaalllahh.. di satu sudut hujung bilik aku satu cahaya berbentuk mata seperti anak mata binatang ular/buaya.seram aku tenung mata itu cahaya dia xsilau tapi suram nampak ganas dn ngeri mcm mata binatang bercahaya. aku cuba tdok juga dlm ketakutan dn aku terlena juga...

pengalama kedua, di suatu petang hampir magrib hujan renyai2 aku masih bermain diluar.. mak aku panggil aku masuk umah, tapi aku asyik lagi dgn ikan2 yg aku dpt hasil menyerkap ikan dibendang. aku terpandang diatas pokok bumbung umah aku tu ada makhluk besar berbulu seperti monyet tapi besar.. aku bagitau mak aku, benda tu hilang slps itu... xmungkin monyet atau kera,aku pasti sbb makluk tu xder ekor.dn bertubuh gempal mcm tempayan..

pengalam ketiga, aku lupa sblm ni aku kata ada dua.

aku dn kawan2 bila malam akan mnyuluh dn mencari katak air utk buat umpan taut ( sejenis joran dr buluh yg dipacak dlm sawah dgn umpan katak ditinggalkn skali dikail, dtg kemudian tgk dpt ikan ke tdk, kdg dpt kura2, belut dn ular, cis xguna)

aku dn kawan bbekalkn lampu suluh berbateri 4 jenama every day yg cap kucing atau cap kambing masa tu kot. akan cari katak dikawasan kampung.

kadang2 sampai kawasan tanah yg tuan tanah dh pindah tmpt lain hanya mniggalkn tapak tanah dn pokok2 yg tinggal. sampai kawasan sini aku dn kawan2 ku 2 org leka disitu sbb disitu ada katak bnyk sbb paya sikit kat hutan bemban, celah2 pokok benban yg berair tu bnyk katak. masa mcari katak tu, entah dr mana, ada kucing hitang yg buruk mcm kucing kurap mengikut kami, kami ingat kucing biasa tanpa peduliknnya, dia memerhatikn kami. aku xsedar entah mcmmana kucing yg buruk tadi dh xder yg ada kucing putih yg gebu bulu ada pulak, kami ingat kucing biasa xhirau jugak, xlama lps tu kucing tu hilang, kami rasa ada org baling tanah kat kami pulak, bruppp..brupp... tanah tu kena pokok pisang dn jatuh dlm air ditepi aku..iangat ada org yg nk mgusik kami, kami xhirau jugak ler.

last2 terdengar mcm org terjun dlm hutan pokok nipah, lps tu siap goncang pokok nipah kuat2, mcm ada org kelupur dlm pokok tu pun ada. ni bukan org dh ni, nampak macam king kong dh ni hitam besar kat pokok2 nipah tu.

aku dn kawan lari balik umah ler..

itu dulu2..skrg umah aku buat lain, umah batu sikit, kawasan tanah dulu pokok2 dh kena tolak ngan back/hoe. tambah tanah merah rata bg tinggi buat umah lain..kawsan kami cari katak dulu tu pun dh xder sbb dh kena sunggkur dgn traktor buat sawah.........

itu jer la, citer pasal tgk hantu kena usik ngan hantu..dlm hidup.

Oh ye, satu tips .. letak bantal atau tekup bantal kalu tido terlentang (kalu memang dah x leh ubat tabiat nih) .. ni pun kengkadang leh elakkan mender tuh .. cume x leh wat ape la kalu dah tunggang terbalik mase tido nanti .. hehehe

P/s: Baca doa sebelum tido pun x kena2 lagi .. tapi biasanya lupa .. tu yang kena selalu, busan sungguh .. kekekeke :P

ahahahah baca cite korang ni ada yg kelakor ada gak yg serius ni ahah yg kelakor tu aku pon rasa nak gelak jerrrr...

sebenar nyer aku pon penah kene gak tindih menindih ni aku penah kene kat umah ngan kat surau kat umah tu tok sah cakap laa tengah tgk tb best2 mata rasa ngantuk jer terus lelap lom sampai 5 minit aku lelap tetiba jer rasa berat badan aku ni per lagi ayat pertama aku basa al fatihah laa terus die x kacau pastu lelap g kene lagi baca al-fatihah lagi ilang lak kene lagi baca lagi sampai kali ketiga aku kene terus g ambil air sembayang pastu lelap kat tempat aku kene tindih tu x pulak die nak datang tindih tu yg aku geram gak tu ehehehe...tapi masa aku kene tu aku x nampak laa benda itam ker benda lari ker aper ker yg aku nampak masa kene tindih tu cuma cahaya putih jer bila baca al-fatihah ilang tapi masa tu aku baca al-fatihah x habis mata aku jadi berat plak terus aku terpejam masa tu jugak aku kene lagi tindih sampai 3x kali ke 4 aku g ambil air sembahyang ok terus..yg best nyer bila masa kene tu bangun jer releks jer tgk sekeliling famili aku ngah tgk tb aku ni dah macam nak mengelupor masa tu pon die org x sedar herankan....

kat surau lak masa aku kene tu masa tu aku mmg nak tdor bab boring tapi tdor jer terus kene yg baru aku rasa ada byg2 itam tapi terlalu cepat aku nakckp betul ke tidak ke aku pon tak tahu....tapi ayat pertama aku al-fatihah gak yg aku ingat lain2 haram satu pon x leh nak baca nasib baik al-fatihah gak leh baca kalau x leh baca alamat lam surau tu gak laa aku mengelupor kot...ahahahhahaahah

nak kata benda ni x wujud x leh gak bab mmg wujud benda ni.. aku pon penah tgk dan tlg org kene hesteria ni pompuan kene kalau biasa tgk pompuan ni lembut jer sekali kene hestira mak aik tenaga die tu tok sah ckp laa 3x ganda tenaga lelaki korang tau...pastu akupenah gak kene usik kat highway gurun > sp siap aku lalu kat sebelah die g tu ngan membe aku die nak tunjuk kataku ngan membe aku gamak nya pakai baju ngan seluar jean dok kat tepi deviver ngan atar motor motor lak bukan koman motor RXZ tu tapi bila lampu motor aku suluh jer kat die org , kat muka tu aku nampak gelap jer selalu kalau lampu kite sulu muka nampak gak muka tu kan ni x muka x nampak tu pon kol 4 pagi tu ngeri gak aku masa tu ngan membe aku ......

tapi sekarang ni alhamdulillah laa dah x berapa nak kene tindih dah tapi ada gak laa kekadang tu die kan apa satu mungkin nak uji keimanan kita dan kekuatan iman kita tu sal kita kene ....... apa pon beringat laa makhluk halus ni memang ada dan sentiasa ada sebelah kita jer bukan nyer kita tahu pon kan..bab tak nampak kalau nampak mampus aku ingat lari lintang pukang pon ada gak ni...ahahahahahah

tapi membe aku penah kene lagi ngeri pada aku pon ada gak kat johor tu die nampak burung besar terbang terbalik maknanya sayap ke bawah die kuak ke atas aku x tau la betul ke tidak tapi die pandai2 g tegur 1 minggu demam nasib baik membe aku sorang lagi tu belajar silat dan pandai gak laa nak mengubat sekali die cakap kene badi org mati bila bagi ker membe aku yg kene tu mandi habis satu badan kuar lendir ngan bau cam mayat perghhhhhhh aku dengar pon dah terpacak bulu roma aku ni ......... ok la malas nak tulis panjang2 tu jer leh kongsi pengalaman aku ngan korang ....

panjang giler ayat2 ko... sakit kepala nak baca <_<

pasal aku bkwn ngan antu, mak aku ckp masa tu umur aku dlm 3thn kot. masa tu magrib. aku duk kat flat lumut, pasal abah aku navy.

masa tu mak ngan abah aku dgr aku ketawa2 kat blkg pintu bilik. bile diorg tanya aku watpe, aku jwb aku tgh main ngan kwn. abah aku cuak masa tu, terus amik aku. pastu dia tanya aku main ngan sape. and aku jwb, aku main ngan kwn pompuan, pakai baju gaun, rambut cam abah aku (kerinting), putih, cantik. sama besar ngan aku.

pastu mlm yg sama, masa tgh baring2 tgk tv, aku tiba2 je panggil mak aku, tunjuk kat lampu siling, sambil ckp "tu la kwn yg main ngan along tadi"...aku tak tau la apa mak ngan abah aku buat masa tu. baca ayat2 la kot

diorg tak penah bukak cite ni sampai umur aku 14thn. itu pun sepupu aku yg bukak citer, ckp aku la budak yg bkwn ngan antu masa kecik. bile aku tanya2, baru diorg nak cite...

kdg2 duk fikir, btul ke aku main ngan antu masa tu? kalau btul, mesti antu tu pun dah sebaya ngan aku skang. ataupun apa yg jd masa tu cuma imaginasi aku masa budak2...

wahh ... cik wawa ... x sangke ko ader pengalaman camtuh .... kot2 benda yg mnumpang blakang ko tuh ... kawan ko dulu kot ... aku gurau jekk

mak aku cakap dulu mase aku kecik .... aku kena rasuk sbb ayah aku bawak kerete tpt jalan org jarang lalu ... maser tuh magrib ... tetiba aku gigit bahu mak aku sbb maser tuh mak aku dukung aku .... aku x tau slps tuh adakah sampai bdarah atau x sebab mak aku x cerita sangat kat aku ... abg ngan kakak aku cakap aku jahat maser tuh sanggup gigit mak aku .... isk2 sedeh tul .... abg aku pon slalu kena rasuk mase kecik dulu ... mngamuk sampai rosak meja kekadang kena ikat dier kat tiang ....

tp mujur le aku x pernah nampak antu sampai skarang .... walopon maser aku dok asrama aku temankan kawan aku pegi tandas kol 3 pagi ... dier nampak benda putih dok ngadap kat masjid sbb dier jalan depan aku ... tp bile aku tunggu dier kat koridor aku x nampak pon maser aku pandang kat masjid ... banyak lagi kejadian blaku kat asrama aku .... tp aku x ingat sangat ...

Edited by katak_dancing

aku pon pernah nampak hantu gak...

pengalaman sewaktu keluar mlm.. dlm kol 11 mlm aku nak blk rumah naik motor..

terpaksa gak la.. lalu dekat kwasan gelap.. tetiba sampai jer dkt satu kws gelap dekat satu pokok besar tuh aku nampak satu mende putih.. yg kaku dekat ats pokok..

memula aku ingatkan plastik ke kain ke.. dan tetiba plak bulu roma aku meremang,,

aku tengok bebetul nampaklah satu lembaga yg berambut panjang (hantu pompuan yg selalu kaco org) tp muke dier memang hodoh! tp mate dier kecik je dan bercahaya berwarna merah.. takut punye pasal aku pon memecut motor aku .. sampai jer rumah aku demam sehari.. dlm seminggu gak ler aku x keluar mlm..

p/s percaya x spisis hantu lain pon takut dgn hantu raya hahah..!!

tak pernah dengar ke? :blush: abis tu yang ko buat tu belajar dgn sape? meraga sukma tu mcm ko beritahu kat atas tulah. ko cube keluarkan roh dari badan ko sendiri. ia dapat bergerak seperti seperti ko dalam mimpi tapi dalam keadaan sedar. ape yang ko nampak bile ko buat mcm tu? :D

aku memang tahu la sket2 perinsip ni tapi istilah jer tak tahu..aku belajar ni pon dari arwah bapak aku..tentang gambaran yang aku nampak sebenarnya tidak ada apa yang aku nampak..kalau keadaan sekeling tu aku dapat rasakan la cam sunyi dan sejuk ..mungkin pasal badan dah down....cam kalau nampak macam keluarkan roh pada badan ni kira untuk yang mahir la....pasal kat sini bermula telephati...tu memang aku tak dapat nak buat... :lol:

kalau ada tip ..sembang jer la kat aku..hehehehe..

kalo nk tgk hantu cyber

tgk citer Pulse

hokhok

hantu le wujud bile ade gelombang wireless,tepon dn ape2 jek

kalo nk tgk hantu cyber

tgk citer Pulse

hokhok

hantu le wujud bile ade gelombang wireless,tepon dn ape2 jek

aku dah tgk cite nie. sampai bile nak duk kat tempat yg takde signal langsung...

assalamualaikum...

aku pon penah kena tindih ngan hantu tuh.. first kena mmg seram aku.. terus xtido smpai pagi

rupanya kat peha aku ada darah..(bukan darah apa..aku jantan la woi :D) petang tuh aku gi kebun ada pacat gigit.. :D byk plak tuh darah dia n lmbat kering.. kn ker antu2 nih sukakn darah..

tapi lepas tuh kena impit lagi naik darah plak aku .. ngacau aku tido..cis smpai terbawak2 dlm mimpi bengang aku tuh.. time tuh aku mimpi antu pontianak.. pastu aku lak yg pegi cekik dia (bengang punya pasal)

tapi lepas aku amalkan bismillah 21x alhamdulillah xder lagi..

aku pon penah gak kene.....

mase 2 aku trjaga..... aku rase cam badan aku takleh nak gerak....

tetibe jer aku nampak cam ade lembaga hitam kat dpn aku.....

aku sebut nama allah maha besar banyak kali....pastu aku cube gerakkan ibu jari kaki aku..

pastu aku pon bleh bangun......

................................

penah kena jugak...utk megelakkan panic..aku byg kan sesuatu yg indah..bayangkan tg dan kaki ko diikat..pastu ade awek cun membelai ko...cuba sambung tidur....selalunye sebelum tidur cuba baca ayat Kursi pastu usap dari atas kepala sampai ke ke hujung jari kaki..( kakak aku kata kalo buat camnie Allah akan hantar malaikat utk jaga kita masa tidur..)

sedap tul aku dengar citer hantu korang nih...aku ade gak pengalaman kene tidih tapi banyak kene kat asrama...sekali tuh memang banyak kali aku kene dalam satu masa ..cam ni citernye aku tidur kat katil atas,kiri kanan aku tak de orang..tetiba rase kene tindih aku pun bace ayat kursi tapi tak sempat abis tiba okey,aku pun sambung tido..yang geramnye benda tu blaku kat 3,4 kali...aku pun gi turun tido kat katil kawan aku sebab dia tido kat lain..tapi benda tu jadi lagi..time tu aku letak tangan aku kat pinggang aku pun cuba gerakkan tangan aku, aku rase cam telinga orang beralaskan kain yang lembut,cam 'benda' tu letak kepala dia kat pinggang aku..seramm gak time tu,lepas terlepas dari benda tu je aku ajak kawan aku tido skali...semenjak haritu aku sblm aku tido aku x lupe baca ape yang patut..

ni cite aku kena tindih plak....

masa tu aku tgh tido kat satu bilik songsorang kat skolah lama aku....masa tu lepas studi malam aku malas nak balik asrama...jd bantai tido kat skolah je la....

memula time tido tu walaupun gelap zulumat....aku x takut sangat...tp ble dah layan tido 1 jam x pasal2 aku tersedar.....

aku cbe ah gerak badan....tp x boleh...memula lawan la dkt 2-3 kali + bismillah....x nak lepas.....yang powernye aku masih boleh fikir secara rasional....jd aku buat mcm putera ultimatez gak....aku cume fikir yang aku nak lepas drpd menda tu je....

last2 bleh gak....bangun2 tu badan aku berpeluh2....pastu aku tanpa berfikir panjang terus berlari menuju hostelku....hahaha(takut la katakan)

assalamualaikum...

xtau ler korang kena cam aku tak.. masa kena impit tuh mmg xleh gerak berat sgguh.. mulut pon dpt sebut Allah je byk2 psl mulut pon kaku gak

lagi satu rasa mcm badan semacam je..kerap terkejut tgh2 malam pastu bepeluh, rasa risau n berdebar.. tapi xder apa2 yg menjelma la..

kalu time mimpi..aku dh bleh tau mimpi tuh akn sebabkan aku kena kacau kejap lagi.. sebab dlm mimpi tuh aku bleh rasa belah rusuk kiri aku mcm kena ramas2 urat2 dia..adui sakit siol..

tu la punca aku bengang sgt.. dh pindah tempat tido pon kngkadang kena gak..mcm2 lagi aku wat..terbalikkn bantal, tukar posisi tido - kedudukn kepala ngan kaki

kalu kumpul citer korang ni pastu dibuat filem ke drama ke,kalu tak pun cam citer Misteri kat TV3 mesti best...bley mengalahkan citer Jangan Pandang Belakang..serammm...hehe..

kalu kumpul citer korang ni pastu dibuat filem ke drama ke,kalu tak pun cam citer Misteri kat TV3 mesti best...bley mengalahkan citer Jangan Pandang Belakang..serammm...hehe..

haha..bleh lak buat lawak..psl cite kene tindih ni,aku xnafikn..time duk asrama dulu.ramai mber2 kene..aku alhamdulillah..xkene..tp aku kene angkt jela..haih...

korang semua ingat, walau apa pun yg terjadi

JANGAN PANDANG BELAKANG!!!

aku pandang belakang cume ade pintu ngan dinding je..haha..

haha..bleh lak buat lawak..psl cite kene tindih ni,aku xnafikn..time duk asrama dulu.ramai mber2 kene..aku alhamdulillah..xkene..tp aku kene angkt jela..haih...

emm...aku pun tak nafikan asrama nie memang tempat 'benda' tu slalu berlaku..cam kat asrama aku dulu pun banyak betul kes2 hantu berlaku, kalu aku cerita mungkin setebal kamus dewan kot..huhu...gurau je...nape yek asrama jadi tumpuan 'benda' tuh...

x PerNah La PLaks aLami siTuasi Camni...

tP adEr mEmber Pernah Kene...

caM keNe GenJutsu JErk... :lol:

BiLe aDe oRg Laen Sentuh, Baru Org yg KeNe Tindih Tu seDar...

emm...aku pun tak nafikan asrama nie memang tempat 'benda' tu slalu berlaku..cam kat asrama aku dulu pun banyak betul kes2 hantu berlaku, kalu aku cerita mungkin setebal kamus dewan kot..huhu...gurau je...nape yek asrama jadi tumpuan 'benda' tuh...

dia suka ke asrama-2 dan sekolah-2 agama dan kebiasaannya mangsa histeria dan gangguan-2 nih adalah MUSLIM...(x dinafikan ada yg kata bukan muslim pun kena jugak)

ustaz aku kata sebab dia nak kacau supaya menganggu proses pengajian...jadi terbelenggu dengan perasaan ketakutan dan sebagainya...contohnya di

best gak video tu dan cerita-2 pendek yg diUpload oleh USER tersebut...

geng putera.com gak ke tu??

dia suka ke asrama-2 dan sekolah-2 agama dan kebiasaannya mangsa histeria dan gangguan-2 nih adalah MUSLIM...(x dinafikan ada yg kata bukan muslim pun kena jugak)

ustaz aku kata sebab dia nak kacau supaya menganggu proses pengajian...jadi terbelenggu dengan perasaan ketakutan dan sebagainya...contohnya di

best gak video tu dan cerita-2 pendek yg diUpload oleh USER tersebut...

geng putera.com gak ke tu??

kire jaat jugak ler eh..ngaco org nk blaja..

aku rase2 lak coz kat asrama ramai xsmayang..buat hal..tu yg kene kaco tu..kalo kat uma,sume rajin je smyg..