Jump to content
wu ming

Kena Tindih Dengan Hantu..

Recommended Posts

mm btul jgk kalau kita fikir negatif so ape yg kita dpt negatif ar...

kalau tengah tido ok lagi....
baru baru nie aku kene lagi....
time tengah jawab spm lagi tu....
masa tu aku dah siap jawab soalan math dalam setengah jam jer(soalan senang giler beb)....
pastu aku pon tido la.....
pastu mata aku terbukak tapi xdapat gerak badan....
aku leh nampak pengawas lalu lalang kat tepi aku dan aku leh nampak kawan kawan aku....
sakit hati towl time tu....

itu bukan kene hempap ngn antu.. itu cramp la kot.... Edited by teri-chan

aku ni dah lali klu tindih2 nie..xtau la plak tu tindak balas saraf aku or ada makhluk lain yang tindih
sbb x penah nampak n x penah bunyi pape pun masa terjadi..
aku biakan jer...dia penah lenyek2 badan aku..tarik pastu hempas balik..ahh..biasa suma tu..
nak bergurau..so layankan jer...
tp aku hangin kalu lama2 sgt..nak terkencing pon ada..

kena tindih dengan hantu hanya kepercayaan karut orang melayu. benda ni sebenarnya dipanggil sleep paralysis

http://ms.wikipedia.org/wiki/Lumpuh_tidur

mana de benda kena tindih-tindih nih otot cram tuh... pastu dia plk letih sangat kot.. tuh yg rasa cam gitu.. bak kata mencari tuh bahasa saintifik dia sleep paralysis.. tapi tak mustahil gak benda2 spirit nih kan... kan ke memang ada benda2 halus nih.. cumanya diaorang takder keje ke nak tindih korang.. takder makna nya...

Kenapa kalau sleep paralysis selalu disertai dengan mimpi seram / halusinasi?
Tak pernah pula dengar sleep paralysis disertai mimpi lucu, atau kelakar?
Kenapa ye?
Sedangkan orang yg baru 1st time mengalami pun turut halusinasi.
Ada x kajian saintifik pasal halusinasi yg datang sekali masa sleep paralysis ni?
Apakah muscle cram ketika tidur berkait dengan bahagian otak yang menyimpan memori seram seseorang?

Kalau tanya pada ustaz / ustazah, mungkin jawapan diorang gangguan jin / syaitan.. mmg mengarut kan diorang ni..ntah ape2.
Ni yg nak tau pendapat saintis ni..

mimpi yang seram-seram nih memang datang dari syaitan/jin... mimpi baik-baik datang dari Allah... kebetulan jer tuh rasa nya... aku pernah jer tak mimpi apa-apa pung still cram jugak..sebab letih sangat... takder benda arr.. kalau korang rasa cam kena tindih tuh... jangan takut... tarik nafas dalam-dalam lepas.. gerak kan kaki perlahan-lahan.. jangan mengejut... selalu aku wat camni arr.. dah dapat gerak semua badan... baru bangun duduk dulu... pastu baru bangun berdiri.. jangan terus berdiri nanti pening-pening lalat plk...

secara saintifiknya, ada justifikasi. tetapi kita nak nafikan langsung perbuatan nakal jin tak boleh jugak.

mak aku, pernah diganggu jin, sehinggakan ujian klinikal saintifik tah-apa-namanya mengatakan mak aku menghidapi sakit jantung. tetapi setelah diuji kali kedua, bebas 100%. hospital yang sama, kaedah ujian yang sama.

jin boleh mendatangkan efek badan seperti yang boleh dibuktikan saintifik. tak mustahil kerana mereka lebih maju dari kita. dan mereka boleh menjelmakan tumor serta kanser seperti sebenar-benar tumor dan kanser.

cubalah, sesiapa yang selalu merasa kena tindih tu, amalkan sebelum tidur selama seminggu atau sebulan:
ambil wudhuk,
baca ayat kursi
baca 3qul sebelum tidur, hembus kat tapak tangan dan sapu seluruh badan, ulang 3x,
baca doa tidur,
selawat 3x dan ,
mengucap.

insyaAllah sepanjang diamalkan terhindar dari ditindih lagi. pastu cuba tak amalkan pulak, kena tindih lagi tak? ^_^

kalau "tindih" tu berlaku sebab cramp, maka diamalkan yg aku bgtau ni pun akan jadi jugak. kalau "tindih" tu sebab jin yang nakal, insyaAllah akan terhindar.

kebarangkalian kalau tak menjadi amalan tersebut:
1- aqidah tak betul, jin masih boleh ganggu, kawan dia..
2- pengamalan Islam tak betul, solat tak buat, jin memang suka lah.
3- tak bersuci dengan betul, mandi wajib sah ke idak? wudhuk?
4- tak berhenti dengan maksiat, tidur dengan kapel tapi tak kawen lagi, memang jin suka..
5- melakukan perbuatan yang dimurkai Allah
6- tak meyakini kekuasaan Allah.

yang selalu kena tindih tu, cubalah..dan elakkan senarai kebarangkalian yang boleh menggagalkan ujian tu... Edited by Panglima Khalid

[quote]ambil wudhuk,
baca ayat kursi
baca 3qul sebelum tidur, hembus kat tapak tangan dan sapu seluruh badan, ulang 3x,
baca doa tidur,
selawat 3x dan ,
mengucap. [/quote]

semua benda nih memang amalan aku sebelum tido..sebab tuh aku cakap cramp jer... sebab rasa aku tak mungkin kena benda2 jin nih... bagi diri aku laa...

bagi yang lain tuh... tengok gak arr kemungkinan2 yang bro pang5 cakap... ada betul nya jugak tuh...

[quote name='akuccputsedut' date='02 July 2010 - 02:00 PM' timestamp='1278050448' post='1039973']
semua benda nih memang amalan aku sebelum tido..sebab tuh aku cakap cramp jer... sebab rasa aku tak mungkin kena benda2 jin nih... bagi diri aku laa...

bagi yang lain tuh... tengok gak arr kemungkinan2 yang bro pang5 cakap... ada betul nya jugak tuh...
[/quote]
ciput..ko selalu kene tindih masa tido ke?

kalau ko dah try yg aku bg atas tu pun xde kesan, cube ko baca yg ini...bila2 masa pun takpe

1- al-fatihah
1- al-baqarah : 1-5
1- ayat kursi
2- surah al-A'raf : 117-122
2- surah Yunus : 79-82
2- surah Toha 65-70
3- surah Ikhlas (qulhu)
3- surah al-Falaq
3- surah an-Nas

test baca je...pastu bgtau aku ape ko rasa masa baca tu...nk test je..xpe...

[b]Kekadang terjadi kat aku sebab tidur petang/senja. Care aku selalu buat, cube mengereng ke kanan (sebab kalau kene mende ni mesti dalam keadaan terlentang). Lepas tu cube gerakkan ibu jari sambil cube bangun menggunakan siku kanan. Kalau dah bangun tu kompom amai2, pasang lampu dan kalau nak tido balik jangan tidur posisi yang sama atau tempat yang sama kalau tak mungkin akan bersambung aksi himpit-menghimpit tu.[/b] Edited by e_X

taktau la pulak kena tindih dengan hantu ni salah satu hobi .. :P

j/k

aik...tindih hantu pun kira hobi ke?...ini bukan section hobi ke?
ini hobi baru ni :D..bole dibawak ke tengah... :D Edited by betik

hahah hobi. pelik betul hobi.

tapi aku fikir2, betul jugak, mungkin boleh dikira hobi (pada aku la).
sebab, aku sendiri pun, kalau cam susah sangat nak tido, mmg saje je aku niat / mintak sebelum tidur supaya kena benda yg sains kata "sleep paralysis" ni.
supaya bila kena tu, aku lagi senang nak tidur nyenyak (salah satu cara nak pulih dari benda ni adalah dgn teruskan tidur)

aku start kena masa form 2.
masa mula2 kena tu, memang takut sebab tak tau camne cara nak pulihkan.
nak-nak lagi siap halusinasi, nampak byg2 la ape2 ntahpape, bertambah la takut pasal baru nak kenal "penyakit" ni.

tapi bila dah galak kali kena, dah tau camne cara nak pulihkan diri dari benda ni, rasa takde ape sangat.
mcm penyakit sains jugak, kalau dah tau apa ubatnya, kita tak rasa risau sgt.
tu la berani "mintak".. tapi mintak pun tak selalunya dapat.

bagi aku, benda ni kadang2 boleh disebabkan perkara yang boleh dikaji sains (sleep paralysis), boleh jadi perkara yang tak boleh dikaji sains (perkara ghaib).
sebab, kalau paralysis, kenapa aku biasanya bila baca surah al-Fatihah je telinga akan berdesing + panas seperti berbuih sebelum pulih..

ni bukan nak cakap besar, cuma nak share supaya bagi org yang baru kena "sleep paralysis" atau "gangguan jin" ni, jgn takut sangat.
kalau terkena tu just fikir je yg ada orang siap main2 lagi dengan benda ni, atau just fikir ini bukan gangguan jin tapi cuma sleep paralysis, x la takut sgt bunyinya.
so bila kena kat kita, anggap je tak mudarat pun, sekejap ke kena...benda2 ni mmg kerjanya nak menakutkan manusia.
bagi yang tak percaya tu lagi la bagus, sebab tak perlu nak takut apa2 sebab tak percaya kpd benda ghaib, so tak perlu takut apa2.

1.baring lurus..
2.jangan tido, hanya diam je tak bergerak
3.kalau rasa "gatal2" nak alih@pusing badan, jangan gerak jugak.
4.lepas gatal2 tu dah hilang nanti rasa sleep paralysis, start dari kaki naik ke atas

[quote]Has anyone had voluntarily induced sleep paralysis? AKA hypnogagia?

I tried the exact thing 2 days ago and najis was scary. You just lie on your back, in bed. Arms next to you on your bed and you just lay there. You don't need to put your mind at ease. You can just think of anything and freely listen to soft music etc.

Most important thing is that you ignore itches and the temptation to roll over to your side / stomach. After you get a few itches and you let them pass then the paralysis starts. It started from my toes all up to my head. It feels like there's a lead blanket being put over you and your breathing becomes automatized 'n it's pretty scary to be honest. When I got it I felt my pulse raising and I broke the paralysis by changing my breathing pattern.

I really suggest it, it's so strange but at the same time so awesome.[/quote]

Look at this epic feedback;
[spoiler]

When I experienced sleep paralysis it was the scariest night of my life.
To All The People Saying They're Going to Try Hypnogagia Tonight:

DO NOT DO THIS IF YOU'VE NEVER HAD SLEEP PARALYSIS. You will literally sh!t your pants if you end up getting it successfully. The first time I ever got sleep paralysis (not voluntarily) I thought it was the end of my life. I was in my bed in complete darkness and I saw my bedroom door open and some guy dressed all in black walking in. He had a gun in his hand and I knew he was coming to blow my brains out. I couldn't move sh!t no matter how hard I tried. And I was in a full blown panic thinking my life was over. Thankfully I woke up before I had a heart attack or something else.

JUST A WARNING.
oh my -censored- god, just tried the hypnagogia thing. I literally just laid still and did not move (for like 10 min) and I swear I basically witnessed my mind going from awake to asleep WHILE STILL BEING Awake. I know that makes no sense but I have never ever felt anything like that. It was a mix of euphoria and absolute terror and I literally just had to start shaking myself before shhhit got to real. - I experienced this too
Thought I could add my experience from last night.

I had the sleep par. happening to me last year for few times(posted story on pg2), i didn't know that other experienced it as well until this thread. So I thought i would give it a try last night and see if i can do it on purpose. Was laying down for approx 35 minutes, literally nothing was happening, it was hard to keep my eyes closed because of the position; then suddenly i felt my facial structures getting numb, it was weird as hell.. i guess by this time i finally fell asleep, opened my eyes and seen the exactly same looking humanoid from my first sleep par.. and again it was coming at me, it was like 3 steps away from my bed but it took it few minutes to come close to my bed, looked ****ing weird then suddenly it layed down next to me, i was getting sweaty as hell, heart pumping like it had never before; I was trying to turn my head to the left side to see what the **** it looks like, but i simply couldn't move any part of my body. It literally was simply laying down next to me, i tried to scream to wake up myself, but i had no control over my body. Then I felt the same tingling in my back like the first time and i finally woke up, sweaty as hell and ran to my bathroom for a cold shower.
The most remarkable symptoms of SP (Sleep Paralysis) are the accompanying audio and/or visual hallucinations often causing extreme terror and panic in it's sufferers, who more often than not mistakenly believe they are being visited by aliens, malevolent beings and other evil presences. OH MY GOD AWESOME.

You guys just ask questions and najis.

Oh yeah and also. Why would you do this najis to yourself voluntarily? I heard you can get some epic lucid (controllable dreams) from doing so. I'mma read up some more.

[/spoiler]

source: [url="http://www.facepunch.com/showthread.php?t=940667"]hypnogagia/sleep paralysis @ facepunch[/url]

edit: aku da try tapi tak lepas la nak abaikan rasa gatal2/ nak ubah kedudukan tuh :P huhu Edited by hampeh

[quote name='Panglima Khalid' date='02 July 2010 - 03:24 PM' timestamp='1278055481' post='1039979']
ciput..ko selalu kene tindih masa tido ke?

kalau ko dah try yg aku bg atas tu pun xde kesan, cube ko baca yg ini...bila2 masa pun takpe

1- al-fatihah
1- al-baqarah : 1-5
1- ayat kursi
2- surah al-A'raf : 117-122
2- surah Yunus : 79-82
2- surah Toha 65-70
3- surah Ikhlas (qulhu)
3- surah al-Falaq
3- surah an-Nas

test baca je...pastu bgtau aku ape ko rasa masa baca tu...nk test je..xpe...
[/quote]

tak laa aku tak pernah kena tindih seumur hidup aku nih... kalau setakat kaki aku cramp masa tido tuh biasa laa...

hihihihihi makacih bagi banyak ayat-ayat tuh.. aku cuma baca doa tido mengucap ngan ayat kursi jer.... alhamdulillah tak pernah kena tindih2 nih... hihihihi

[quote name='Panglima Khalid' date='02 July 2010 - 02:07 AM' timestamp='1278007658' post='1039926']
secara saintifiknya, ada justifikasi. tetapi kita nak nafikan langsung perbuatan nakal jin tak boleh jugak.

mak aku, pernah diganggu jin, sehinggakan ujian klinikal saintifik tah-apa-namanya mengatakan mak aku menghidapi sakit jantung. tetapi setelah diuji kali kedua, bebas 100%. hospital yang sama, kaedah ujian yang sama.

jin boleh mendatangkan efek badan seperti yang boleh dibuktikan saintifik. tak mustahil kerana mereka lebih maju dari kita. dan mereka boleh menjelmakan tumor serta kanser seperti sebenar-benar tumor dan kanser.

cubalah, sesiapa yang selalu merasa kena tindih tu, amalkan sebelum tidur selama seminggu atau sebulan:
ambil wudhuk,
baca ayat kursi
baca doa tidur,
selawat 3x dan ,
mengucap.

insyaAllah sepanjang diamalkan terhindar dari ditindih lagi. pastu cuba tak amalkan pulak, kena tindih lagi tak? ^_^

kalau "tindih" tu berlaku sebab cramp, maka diamalkan yg aku bgtau ni pun akan jadi jugak. kalau "tindih" tu sebab jin yang nakal, insyaAllah akan terhindar.

kebarangkalian kalau tak menjadi amalan tersebut:
1- aqidah tak betul, jin masih boleh ganggu, kawan dia..
2- pengamalan Islam tak betul, solat tak buat, jin memang suka lah.
3- tak bersuci dengan betul, mandi wajib sah ke idak? wudhuk?
4- tak berhenti dengan maksiat, tidur dengan kapel tapi tak kawen lagi, memang jin suka..
5- melakukan perbuatan yang dimurkai Allah
6- tak meyakini kekuasaan Allah.

yang selalu kena tindih tu, cubalah..dan elakkan senarai kebarangkalian yang boleh menggagalkan ujian tu...
[/quote]

rotan jin tu boleh x. nakal dieeeee. heheh

[quote name='akuccputsedut' date='03 July 2010 - 10:47 PM' timestamp='1278168465' post='1040134']
tak laa aku tak pernah kena tindih seumur hidup aku nih... kalau setakat kaki aku cramp masa tido tuh biasa laa...

hihihihihi makacih bagi banyak ayat-ayat tuh.. aku cuma baca doa tido mengucap ngan ayat kursi jer.... alhamdulillah tak pernah kena tindih2 nih... hihihihi
[/quote]
ye la. tp kalau ade yng tindih ko gak cmne tu. hhehe. cik abg la ek

[quote name='e_X' date='02 July 2010 - 03:42 PM' timestamp='1278056560' post='1039982']
[b]Kekadang terjadi kat aku sebab tidur petang/senja. Care aku selalu buat, cube mengereng ke kanan (sebab kalau kene mende ni mesti dalam keadaan terlentang). Lepas tu cube gerakkan ibu jari sambil cube bangun menggunakan siku kanan. Kalau dah bangun tu kompom amai2, pasang lampu dan kalau nak tido balik jangan tidur posisi yang sama atau tempat yang sama kalau tak mungkin akan bersambung aksi himpit-menghimpit tu.[/b]
[/quote]

apsal ade aksi himpit menghimpit ni. x bertoleransi punye "jiran". hehe

[quote name='hampeh' date='02 July 2010 - 04:01 PM' timestamp='1278057679' post='1039984']
taktau la pulak kena tindih dengan hantu ni salah satu hobi .. :P

j/k
[/quote]
asik kite je yang kene tindih. ape kate kite lak tindih die. biar die rase cmne sakit nye. hhohoho

apo la ngko org nih. kite kan ade amalan surah2 yang bgs2. x kire la kene tindih ngn hantu ke atau sleep paralysed ke, asal baca surah yg btl, InsyaAllah ok jew. aku pon pnh kene. kene tabah kan hati le sket. cayok2

[quote name='akuccputsedut' date='01 July 2010 - 11:29 PM' timestamp='1277998164' post='1039900']
mimpi yang seram-seram nih memang datang dari syaitan/jin... mimpi baik-baik datang dari Allah... kebetulan jer tuh rasa nya... aku pernah jer tak mimpi apa-apa pung still cram jugak..sebab letih sangat... takder benda arr.. kalau korang rasa cam kena tindih tuh... jangan takut... tarik nafas dalam-dalam lepas.. gerak kan kaki perlahan-lahan.. jangan mengejut... selalu aku wat camni arr.. dah dapat gerak semua badan... baru bangun duduk dulu... pastu baru bangun berdiri.. jangan terus berdiri nanti pening-pening lalat plk...
[/quote]
penin 2 lalat xpe jgn penin babun lak. hehe

[quote name='betik' date='02 July 2010 - 06:45 PM' timestamp='1278067504' post='1040007']
aik...tindih hantu pun kira hobi ke?...ini bukan section hobi ke?
ini hobi baru ni :D..bole dibawak ke tengah... :D
[/quote]
stuju. kol bape kite nkmelakukan hobi bru nih iaitu kene tindih ngn hantu. pggl aku klw nk wat projek tu ek . hehehe

[quote name='hampeh' date='02 July 2010 - 11:09 PM' timestamp='1278083399' post='1040036']
1.baring lurus..
2.jangan tido, hanya diam je tak bergerak
3.kalau rasa "gatal2" nak alih@pusing badan, jangan gerak jugak.
4.lepas gatal2 tu dah hilang nanti rasa sleep paralysis, start dari kaki naik ke atas

Look at this epic feedback;
[spoiler]

When I experienced sleep paralysis it was the scariest night of my life.
To All The People Saying They're Going to Try Hypnogagia Tonight:

DO NOT DO THIS IF YOU'VE NEVER HAD SLEEP PARALYSIS. You will literally sh!t your pants if you end up getting it successfully. The first time I ever got sleep paralysis (not voluntarily) I thought it was the end of my life. I was in my bed in complete darkness and I saw my bedroom door open and some guy dressed all in black walking in. He had a gun in his hand and I knew he was coming to blow my brains out. I couldn't move sh!t no matter how hard I tried. And I was in a full blown panic thinking my life was over. Thankfully I woke up before I had a heart attack or something else.

JUST A WARNING.
oh my -censored- god, just tried the hypnagogia thing. I literally just laid still and did not move (for like 10 min) and I swear I basically witnessed my mind going from awake to asleep WHILE STILL BEING Awake. I know that makes no sense but I have never ever felt anything like that. It was a mix of euphoria and absolute terror and I literally just had to start shaking myself before shhhit got to real. - I experienced this too
Thought I could add my experience from last night.

I had the sleep par. happening to me last year for few times(posted story on pg2), i didn't know that other experienced it as well until this thread. So I thought i would give it a try last night and see if i can do it on purpose. Was laying down for approx 35 minutes, literally nothing was happening, it was hard to keep my eyes closed because of the position; then suddenly i felt my facial structures getting numb, it was weird as hell.. i guess by this time i finally fell asleep, opened my eyes and seen the exactly same looking humanoid from my first sleep par.. and again it was coming at me, it was like 3 steps away from my bed but it took it few minutes to come close to my bed, looked ****ing weird then suddenly it layed down next to me, i was getting sweaty as hell, heart pumping like it had never before; I was trying to turn my head to the left side to see what the **** it looks like, but i simply couldn't move any part of my body. It literally was simply laying down next to me, i tried to scream to wake up myself, but i had no control over my body. Then I felt the same tingling in my back like the first time and i finally woke up, sweaty as hell and ran to my bathroom for a cold shower.
The most remarkable symptoms of SP (Sleep Paralysis) are the accompanying audio and/or visual hallucinations often causing extreme terror and panic in it's sufferers, who more often than not mistakenly believe they are being visited by aliens, malevolent beings and other evil presences. OH MY GOD AWESOME.

You guys just ask questions and najis.

Oh yeah and also. Why would you do this najis to yourself voluntarily? I heard you can get some epic lucid (controllable dreams) from doing so. I'mma read up some more.

[/spoiler]

source: [url="http://www.facepunch.com/showthread.php?t=940667"]hypnogagia/sleep paralysis @ facepunch[/url]

edit: aku da try tapi tak lepas la nak abaikan rasa gatal2/ nak ubah kedudukan tuh :P huhu
[/quote]

ko kalau dh kene kang terus ckp melayu mamat ni kang

Tak jadi lagi la ikut cara tu.huhu..antara aku tertidur terus atau tak dapat tido. Ada sesapa gatal nak try ? :P

Dua orang dah try tapi tak jadi2 , sesiapa nak try tu boleh tapi harap2 jangan la terkejut sampai trauma ke apa pasal sleep paralysis ni boleh mewujudkan halusinasi pelik2 huhu. You have been warned , kalau ada benda menarik nak share kalau jadi sila2 la share sini . :)

dulu selalu gak sleep paraparasakura nie
tapi bila bangun, segar bugar woo haha..

meh aku tindih korang semua ngan berat aku yang 95kg nie :P :D

sure esok tak leh bangun nye hahahah