Jump to content
wu ming

Kena Tindih Dengan Hantu..

Recommended Posts

Nak test? Letak walkie-talkie kat luar rumah tgh mlm,pastu dengar dgn walkie-talkie yg 1 lagi...

adala sora2 ngeri yang merdu..

* pernah try & hampir2 pengsan / koma..

* perasaan aku je kot???

* aku susa nak percaya..

ko pernah buat ke @teddygirl?kalau menjadi saye nak buatlah...heheheeeeeeee.......kalau pakai mic leh ke?..

hantu tindih?

ahaks...

mana ada hantu kat dunia nie...

makhluk halus ader la..

tp pelik gak...

xder tempat lain ker nak baring?

siap tindih2 lg..

anyway...terpulang la..

klu korg rasa hantu nie wujud..

korang pikirkan la ye bebaik...

Hantu nie ader bangsa cam kite ker?

Np aku cakap cam tu....

Yer la..Hantu utk bg org melayu: puntianak,langsuir,hantu raya...jenis yg pakai baju kurung,warna putih,kain kapan...

hantu bg utk org cina..hantu yg pakai bj zaman2 dulu2 punyer..

Omputih plak...Antu vampire..jenis antu bangsawan dulu2...

korg pikir la bebaik yer...

weh skang ni ader hantu tau.. siap terbang lagi..

hantu terbang = mat rempit bawak moto laju2 gaye superman.. pastu bunti dia mengilai satu kampung bleh dengar (bunyik moto)

hantu tindih = ini lagi dasyat, mangse nye ialah anak dare orang lagi kat dalam hotel murah, tepi semak, tepi sungai, dll.. keje nye "menindih" je lah..

tu je yang popular skang ni.. hehehehe

hantu nie sebenarnyee pernjelasan atau sebagai nama yang mengantikan jin, syaitan atau makhluk halus bg orang melayu.

"Yer la..Hantu utk bg org melayu: puntianak,langsuir,hantu raya...jenis yg pakai baju kurung,warna putih,kain kapan...

hantu bg utk org cina..hantu yg pakai bj zaman2 dulu2 punyer..

Omputih plak...Antu vampire..jenis antu bangsawan dulu2...

korg pikir la bebaik yer..."

untuk penyataan nie plak

makhluk halus atau jin boleh menjelma dengan pelbagai bentuk kecuali rasulullah saw

so tak salah kalau aku katakan hantu raya, pontianak, languir 2 wujud sebab jin boelh menjelma macam2 yang dia nak..

cuma nama jer

sebab orang melayu mendiskripsikan sebagai hantu walau sebenarnyee ia adalah makhluk halus, jin

seperti juga kereta

ada juga memanggil car, saiyarah dll (maksud adalah sama)

dalam islam sendiri untuk membuat satu tafsiran mestilah dari sumber al-quran, hadis, kias

untuk menjelaskan sesuatu ghaib kena berhati2

kerana ia tidak dapat di jelaskan oleh pemikiran logikan dan fakta sains..

perkara ghaib merupakan salah satu daripada rukun iman.

sebaik2 jin adalah seburuk2 nyee manusia

so takder sebab kita mempersoalkan mengapa dia nak kacau kita

sesuatu fakta sains ingin pembuktian baru percaya

benda ghaib wajib bg umat islam untuk percaya

malaikat, syurga, neraka tidak dapat di jelaskan melalui sains atau akal fikiran logikal

kalau jin atau nama mudah bg orang melayu adalah hantu jika tidak dapat di jelaskan oleh sains adakah kita percaya dia wuud ker tak???

renungkanlaa

untuk masalah tido kena tindih

kemungkinan berlaku masalah saraf akibat letih, penat yang terlalu mungkin ada

kemungkinan untuk berlaku akibat ganguan makhluk halus seperti jin pun mungkin ada

jika pesakit tidak merasa keletihan dan tidak berlaku stress atau pemikaran yang terlampau tetapi terjadi juga masalah yang sama, mungkin kita boleh membuat kesimpulan bahawa pesakit terkena gangguan dari makhluk halus.

bg sesiapa yang tetap tidak boleh terima ia datang datang dari gangguan saya hormati pandangan tersebut..

untuk mencegah dari kena gangguan tido

1)amik wuduk

2)kebuk, atau bersihkan tempat tido

3)tepuk atau kebuk bantal

4)baca doa tido

5)baca 3 qul (sapukan ke seluruh badan dari hujung rambut sampai hujung kaki)

Aku pun xcaya gak kalu hantu(makhluk halus) yg tindih...Tp pa yg aku perasan skrg, sejak bulan ramadan nie..Xpenah aku kena tindih...Smpai aku tido pelbagai gaya pun masih cun lagi...Okey ja...Kalu sebelum ni tido melentang ja,abislah...Hmpir tiap ari kena tindih...Mungkin hantu kena kurung di bulan ramadan nie kot...

akum....

aku pun nak crita benda mistik nie...

untuk pengetahuan korang... aku kena

benda nie starat tingkatan 2 lagi...

first tami aku kena aku dengar macam

orang baca al-quran... waktu tue aku ingat aku

dah padam... last2 aku dapat bangun dan suara

orang baca al-quran tue hilang..

start dari hari tue.. maybe 4 bulan sekali aku kena

tindih.. nak gerak badan dan bercakap x boleh... rambut pulak seakan

akan ditarik2...

untuk pengetahuan korang sampai sekarang

aku tanggung benda tue...

untuk pengetahuan korang sampai sekarang

aku tanggung benda tue...

aku sarankan ko tido mengiring ke kanan, sbb Nabi ajar tdo mgiring ke kanan. mgkn ni hikmahnya. Wallahu'alam...

pasal kna tindih ni, aku percaya klu sapa yg biasa dok hotel mesti biasa dgr kn. aku pon da jnuh dengar. alhmdlh x penah kena. ustaz aku pn penah kena. die kata 1st sbb penat, n 2nd sbb tido terlentang. ada btulnya die ckp, sbb syaitan die suke ganggu org yg penat, sakit, n tido x ikut sunnah.

tindih aku x penah kena tp gangguan lain tu biasak r masa kt asrama sekolah menengah dulu..

masa aku demam, siap ada org tiup harmonika sebelah aku lagi smpai xleh tdo. tp x nmpak sapa yg main,..

lg 1 aku dengar mcm org azan tengah mlm byk2 kali kt surau sekolah...smpai aku xleh tdo. igtkan org praktis azan. mmg x logik. tp dalam bilik tu mmg aku sorang je yg dengar...mmbr lain kata x dengar pape pon..

utk mengelak dari kena tindih sebelum baring di tempat tidur ambil selimut atau apa2 kain baca selawat 3 kali kemudian kebas tempat tidur.kerana sebelum kita tidur terdapat makhluk yg duduk terlebih dahulu dari kita.bila dah kebas tempat tidur baru baca ayat kursi 7 kali.insyaAllah tidak akan kena tindih.

Syukur aku x penah kena benda nih..tapi byk dgr citer dari kawan aku..

bagi aku yg paling kelakar xtau la bagi aku kelakar..kawan aku punya citer kena tindih..

masa dia kat matrix penah la kena tindih ngan Jin pastu masa dia kena tindih tuh dia rasa dia mcm beromen ngan jin tuh ntah la..2x dia kena..1x tuh siap bapak jin tuh dtg dlm mimpi suruh dia beromen ngan anak dia..kawan aku nih pegi layan je..menurut dia masa dia kena tuh sblm tido dia Melan*** pastu x mandi tuh kena ntah la tapi kelakar betul kawan aku tuh dia gi layan main ngan anak JIn tuh sangap ke apa..

yang paling gerun kawan aku budak RMC..dia nih xyah citer la mmg slalu kena tindih n slalu gak jumpa benda2 ghaib nih..

ada sekali dia kena tindih x pastu ada lak Hantu Mengilai yang lagi x bole blah masa tuh dia nampak la 1 budak kecik dok bertenggek kat atas Locker dia..pandang dia ngan tajam pastu siap ckp.."1 dah tido,2 dah tido,3 belum tido" hahaha..gle sial seram siud kena mcm tuh..

esok pagi dia ckp kat locker dia ada benda mcm cakaran..ntah la

Alhamdulillah la aku x penah kena lagi seumur hidup aku nih..

ehehee...teruk betul citarasa member ko tu,dengan jin pun jadik. :lol:

Erm,mmg dahsyat setan2 skrg nie...

Mcm aku nie,slalu kn tindih tp pngamalan yg 1 nie menakutkan tp lucu gak...

Tgh aku kena tindih 2,aku dptkan rskan kemaluan ku kena pgang2 olh setan...Terasa sentuhannya...

Yg takutnya plak, smbil pgang 2 sempat lagi ia mengilai kat telinga ku...Mengilai kesukaan... Mmg seram time 2...Aku dpt rskan ia spt disebelah telinga kita jak..

Erm,mmg dahsyat setan2 skrg nie...

Mcm aku nie,slalu kn tindih tp pngamalan yg 1 nie menakutkan tp lucu gak...

Tgh aku kena tindih 2,aku dptkan rskan kemaluan ku kena pgang2 olh setan...Terasa sentuhannya...

Yg takutnya plak, smbil pgang 2 sempat lagi ia mengilai kat telinga ku...Mengilai kesukaan... Mmg seram time 2...Aku dpt rskan ia spt disebelah telinga kita jak..

dia nak main ngan ko la tuh hahaha ko melan** ke masa tuh?? slalu aku tau mcm kawan aku tuh bile dah Melan** x reti nak gi mandi..tuh yg syok setan tindih tuh..

agaknya dia buat camtu sebab dia tau ko pun suka kot? :lol:

Setan tuh gay kot . . .

xtau la pulak klu ada setan ghey tapi aku rasa dia antar la setan tino dia... :lol:

xtau la pulak klu ada setan ghey tapi aku rasa dia antar la setan tino dia... :lol:

alahai..dah nama pun setan,ape2 pun dia tibai.janji benda tu manusia kata tak baik,tak elok,tak senonoh......

alahai..dah nama pun setan,ape2 pun dia tibai.janji benda tu manusia kata tak baik,tak elok,tak senonoh......

Kucing aku kene kacau ngan setan, mengigau . . . Tengah baring2 tetibe melompat tinggi . . . Hahaha . . .

kucing tu kena raba jugak ke?setan tu picit kuat sangat...hahaha... :lol:

kucing tu kena raba jugak ke?setan tu picit kuat sangat...hahaha... :lol:

hahaha ko jgn ari nih last posa...esok setan dtg kasi picit ko baru tahu hahahaha..

anyway Selamat Hari raya huhuhu...

Haha...Tp ini pontianak pompuan lah...Yg peliknya aku takut2 pun ttp biarkan gak...Hahaha..Gila Seks

hahaha gile nafsu kuat..masa tuh musim mengawan ko ker hahaha :lol:

salam...kat sini ade berberape tips bila korang di tindih oleh setan.Aku rasa boleh kot aku kongsi pengalaman ngan korang sbb aku dah beratus kali kena tindih dek menatang setan ni.sejak aku umur 12 tahun lagi.skg ni aku dah 25 thn sebulan sekali terkena jugak,Alhamdullillah skg dh tahu cara nk buat :)

sbb korang terasa di tindih ada 2 faktor.

jasmani dan rohani.

ok.tips nya camni.sebelum tido korang ambik air semayang dulu,pastu selawat 3 kali n baca ayat kursi.masa korang di tindih oleh setan tu korang baca ayat kursi dan fatihah dan lepas tu korang tarik nafas panjang ( tarik nafas panjang sekali).Insyallah lps tu serta merta dengan izin-NYA korang akan tersedar.

sbb ape aku syorkan korang tarik nafas sekali( sbb ini faktor jasmani) badan kita lemah pastu kita baring nk tido darah kita turun semua ke otak.itu sbb kita terasa lemas n mcm separa sedar.

yang baca ayat2 tu kemungkinan betul anda sitindih oleh setan.jadi baca lah ayat2 yg diatas tadi,maka digabungkan kedua2 petua tu Insyallah.

- jgn takut pada setan.setan x leh buat ape selain nk menyesatkan kita je.

- anggap la ni satu ujian dari Allah.siapa byk sabar maka byk lah pahala nya. :)

bila baca cerita kena tindih antu ni...teringat aku masa form 5 dulu sms di asrama....masa tu aku pukul 4 pagi mcm tu kot...aku study kat bilik prep....dah ngantuk dlm kol4 aku naik la dorm nak tido..baru jer aku letak kepala x terasa nak tido lg..tiba2 aku rasa ada benda bsr tindih aku..siot punya jin....punya bsr aku rasa,dah la ms tu mata aku dok terbuka lg...gila la masa tu..aku igt aku dah sampai ajl..serius aku x tipu...aku rasa mcm nak mati dah dia tindih aku..last kali aku tekad mengucap terus kot2 la aku rasa mcm malaikat izrail dtg nak amik nyawa aku....tp dlm seminit kot dia lps aku.....siot lps tu aku x jd tido trs sampai subuh...pegi sekolah aku tido dlm kls..wakaka

p/s:asal aku baca ayat kursi pun jin tu x nak lps aku...palat tul la...gerun wooo klu dia x nak lari wpun mcm 2aku baca ms kna tindih...siap dia ikut lg aku baca....pelik gila jin aku ni...dia nak kawin dgn aku kot..sbb tu dia sllu tido ats katil aku...wakaka

Edited by memito

dulu masa aku ddk dirumah dlm form 2 seigt aku lah.....boleh dikatakan tiap2 mlm aku kena didtgi hantu sms nak tido....masa tu pulak bilik aku aku sorg sj..abg2 aku semua duduk asrama....bila time mlm nak tido msti aku taruk bantal byk2 tepi katil aku spya x takut sgt....tp bila mula2 tido jer..trs hantu tu mai dlm mimpi aku....sbg langkah penyelesaian aku niat dlm hati n kata kat antu tu srh dia tukar jd siti nurhaliza /artis2 ppuan yg lwa2 n mengawan dgn aku..dia tukar betul dlm mmpi aku tu...siap aku leh rasa mcm siti betul.....lps aku dh mengawan dgn dia aku trs terjaga dr tido....apa lg lps bgn tu bsh hbs la dek dikawan org sang hantu yg gila seks...wakaka :D lgpun masa tu aku baru baligh..mungkin hantu tu nak yg teruna lg kot...wakaka :P