Jump to content
joetbg_x

Portable Antivirus

Recommended Posts

Dapatkan Portable Antivirus yang terbaru... fungsi update dah diperbaiki...

Versi terkini: 1.5.315

Versi VDF: 1.5.317

Date: 19/03/2007

(at the time I wrote this)

alternator,ape beza versi VDF tu???

Best !!.. Versi yang terbaru nie mendapat "kerjasama" dengan AVIRA.... :lol:

Saya nak tanya sikit , boleh ke PAV nie dijalankan dalam DOS ?

Kerana kadang2 terdapat kes yang berat dimana langsung tidak dapat masuk ke Windows, sampai ke logo aje , restart .

Kalau ada dua PC boleh la dibukak HDD tu dan scan ke PC kedua, tapi lecehlah nak bukak HDD.

Jadi apa yang selalu saya lakukan, saya akan gunakan boot cd, kemudian gunakan anti virus DOS version untuk detect dan delete virus tersebut.

Setelah boleh memasuki windows, saya akan scan lagi menggunakan anti virus versi windows lagi. Memang Clean habis !.

Kalau dapat PAV tu dijalankan melalui DOS atau ada versi DOS nya saya rasa amat baik !

Sekadar cadangan..... ;)

alternator,ape beza versi VDF tu???

Ok... VDF tu adalah singkatan bagi Virus Definition File. Ianya menunjukkan versi terkini bagi database untuk detect virus tertentu.

Best !!.. Versi yang terbaru nie mendapat "kerjasama" dengan AVIRA.... :lol:

Saya nak tanya sikit , boleh ke PAV nie dijalankan dalam DOS ?

Kerana kadang2 terdapat kes yang berat dimana langsung tidak dapat masuk ke Windows, sampai ke logo aje , restart .

Kalau ada dua PC boleh la dibukak HDD tu dan scan ke PC kedua, tapi lecehlah nak bukak HDD.

Jadi apa yang selalu saya lakukan, saya akan gunakan boot cd, kemudian gunakan anti virus DOS version untuk detect dan delete virus tersebut.

Setelah boleh memasuki windows, saya akan scan lagi menggunakan anti virus versi windows lagi. Memang Clean habis !.

Kalau dapat PAV tu dijalankan melalui DOS atau ada versi DOS nya saya rasa amat baik !

Terima kasih atas cadangan yang diberikan...satu cadangan yang baik... Buat masa ni Portable Antivirus hanya support versi Windows sahaja. Untuk DOS version akan dipertimbangkan... ^_^

Dapatkan Portable Antivirus yang terbaru... fungsi update dah diperbaiki...

Versi terkini: 1.5.315

Versi VDF: 1.5.317

Date: 19/03/2007

(at the time I wrote this)

If you provide program updates, it would be much nicer that way so that users do not need to always re-download PAV every time a new version is released. Just my opinion. Keep up the good work. :)

If you provide program updates, it would be much nicer that way so that users do not need to always re-download PAV every time a new version is released. Just my opinion. Keep up the good work. :)

Actually, Portable Antivirus already provided a programs updates. It will check for updates from the web and then prompt to the user whether to download an updates or not. For next updates I will put 'Check for updates' menu for easier user to get an updates.

Anyway, thanks a lot for your opinion... :D

Actually, Portable Antivirus already provided a programs updates. It will check for updates from the web and then prompt to the user whether to download an updates or not. For next updates I will put 'Check for updates' menu for easier user to get an updates.

Icic...coz i thought it only updated the VDF. You're welcome. :)

emm...tak pahamlah.

ko cakap PAV ni ada fungsi utk cek update....lepas aku update

tapi bila aku tengok kat laman web ada versi yg lebih baru.

seolah-olah ia tak update pun. Jadi terpaksa aku donlod sekali lagi PAV tu utk mendapatkan versi yg terkini.

1st sori aku terlambat ucap trime kasih altenator kerana dh tolong kite semua memberi variasi av.

sblum ni pun alternator bnyk gak menjawab persoalan aku kat sudut sekuriti ni

aku sbnrnya dh lama pakai PAV ni tp terlupa nak ucap tahniah kat alternator huhuhu sori bro

dan dh diremeken dan digunapakai secara meluas pun kat opis aku

tahniah alternator

Aku cadangkan supaya dibuat "progress bar" semasa proses scan sedang dijalankan. Baru nampak cam best sikit tengok berapa % dah kena scan. Selain itu, update pun kena buat dalam bentuk GUI yang best skit agar sejuk mata memandang. Selain tu jugak, apa kata skin dia boleh ditukar2... aku rasa ramai kat putera nie terer bab2 buat skin untuk PAV nie... Banyak pulak aku punya cadangan nie... hehehehe. Takpe, banyak boleh improve lagi... teruskan usaha anda. :D

Edited by LanoG

PAV could be much more better so I'll list down a few must haves:

1. More dedicated keys for specific features like updating, scanning, etc.

2. A progress bar for scanning and updating sessions.

3. A GUI update screen.

4. A re-sizable window for easier viewing.

5. Bundled with 'msvbvm60.dll' to save ppl the trouble of downloading it though most systems already have it.

Some minor improvements on the official website:

1. Grammatical/spelling error(i can volunteer to help out

2. Outdated detection list/unsynchronized

3. Links that can be seen but unaccessible

Pros:

1. No server downtimes(so far), quick download speeds(installer).

2. Effective sample submission form, a form for short descriptions would be a plus.

*Bug*

- Choosing 'No' in the confirmation dialog box when the 'Start' button is clicked does not cancel scan. Scan can only be stopped using main 'Stop' button. This also applies to the 'Selected Area' scan as well. Minor bug though.

Other than that PAV is a pretty good backup/portable AV app to compliment the other major AV apps out there. Keep up the good work!

Edited by matthew.upm

alternator..nk tnye sket leh,knp av ko xda pause button?kalo ade pause,aku rase lebih besh...coz byk gak fungsi pause tu...

barang dah free.. tapi mintak macam2, seolah2 barang tu barbayar plak..

kalo korang ade bagi sumbangan kat alternator, seronok a sket die..

manusia kadang2 UP, kadang2 DOWN.. takleh nak duga..

sometimes kita nengok muka seseorang tu tersenyum. tapi hati siapa tau..

So.. faham2 la.. bukan senang nak buat AV sensorang..

To Alternator.. aku harap ngko sentiasa bersabar and kuatkan semangat. Ngko dah sampai tahap nie. Ngko kene teruskan usaha ngko tu.

Jangan terlalu cepat putus asa tau !

Hehe..

adei..perli tu.. :unsure: aku suggest je...isk3..

Hahaha.. perli ke tak, memang kalau bagi cadangan sebenarnya akan dapat improve lagi PAV.

Kalau takde feedback, nanti lambat plak perkembangan antivirus tu.... sebab developer takkan tahu kehendak pengguna. Mana2 syarikat besar pun akan mintak feedback daripada users dia, so diorang boleh buat apa yang user expect daripada software berkenaan untuk improve kan lagi banyak perkara. Sebab tu dalam setiap version pasti ada improvement... :lol:

Hahaha.. perli ke tak, memang kalau bagi cadangan sebenarnya akan dapat improve lagi PAV.

Kalau takde feedback, nanti lambat plak perkembangan antivirus tu.... sebab developer takkan tahu kehendak pengguna. Mana2 syarikat besar pun akan mintak feedback daripada users dia, so diorang boleh buat apa yang user expect daripada software berkenaan untuk improve kan lagi banyak perkara. Sebab tu dalam setiap version pasti ada improvement... :lol:

huhu.. aku memberikan kenyataan berdasarkan barangan yang dihasilkan tidak membawa ape2 keutungan dari segi kewangan kepada alternator.. so.. kalau dibandingkan dengan syarikat2. diorang tu kene jaga improvement sebab itu cara diorang nak dapat profit..

aku tak mau nanti alternator kata kita just pandai nak komplen... memang seronok bagi komen.. ehehe.. :lol: aku pun suka.. tapi kene jaga hati alternator gak..

hehehe.. aku rasa dia pun suka komen² & idea² bernas mcm tu.

aku rasa dia akan implemen idea yg korang cadangkan tu. tp bkn serta-merta la. dia perlukan masa gak utk coding.

kutuk beza dengan komen/kritikan...

kalau kutuk, bermakna/seperti merendah-rendahkan satu2 hasil kerja seseorang. seperti hasil kerja tu amat teruk, tidak berguna, tidak berfungsi, bla..bla...bla..

tp kalau komen/kritik... adalah satu pandangan satu sudut berbeza... lain org lain cara dia menilai sesuatu, namun punya matlamat satu...contoh, lain org akn tgk PAV dr sudut berbeza, tp matlamat masing2 nak PAV improve. bagaiman nak improve, dgn menyenarai serta melihat pada semua komen/kritikan...

dr senarai2 tu kita boleh tgk..mana yg perlu..mana yg mampu dilakukan...

Alternator buat ni secara freelance & free of charge...

so, bila Alternator rasa ada mood & masa utk fix/improve hasil kerjaya, dia blh tgk senarai komen/kritakan@cadangan2 dr kawan2, dr pengguna...

bayangkan kalau tak ada komen/kritikan@cadangan... PAV dah siap, boleh run..boleh guna... Alternator tentu kering idea juga nak improves dr sudut mana...takkan nak release VDF jer, sekali sekala tentu ada nafsu nak improve User Interface, Add New Function bla..bla...

so, teruskan memberi komen/kritikan/pandangan yg positif... selain bagi pandangan, kalau ada dr idea kita tu kita sendiri rasa dapat bantu... tentu lebih baik.. mcm matthew.upm , dia bg komen dan dia juga kata boleh bantu utk baiki apa yg dia komen ( Grammatical/spelling error(i can volunteer to help out ).

apa lagi kalau ada yg duit terlebih tu boleh bank-in kat Alternator. ;)

sorry aku malas nak baca satu2.Aku pun selalu gune PAV ni dan yg aku perasan die memang auto delete file yg ade virus.Yg aku nak kepastian, adakah PAV ni tahu mane file yg selamat di delete?Sbb kalau kita tgk AV yg dah lama kat pasaran.Die ade option utk pilih action.Del, repair move etc.So sbg pengguna dan penyokong PAV, aku harap pihak2 yg expect pasal benda ni buleh tolong Altenator

Semoga satu hari nanti kita buleh jumpe PAV @Putera Antivirus dijual kat pasaran dgn harga yg mampu di beli.InsyaALLAH

To Alternator.. aku harap ngko sentiasa bersabar and kuatkan semangat. Ngko dah sampai tahap nie. Ngko kene teruskan usaha ngko tu.

Hehe..

setakat nak bg sumbangan bleh ra aku tlg.demi memajukan PAV ni dan menyokong buatan malaysia

huhu.. aku memberikan kenyataan berdasarkan barangan yang dihasilkan tidak membawa ape2 keutungan dari segi kewangan kepada alternator.. so.. kalau dibandingkan dengan syarikat2. diorang tu kene jaga improvement sebab itu cara diorang nak dapat profit..

aku tak mau nanti alternator kata kita just pandai nak komplen... memang seronok bagi komen.. ehehe.. :lol: aku pun suka.. tapi kene jaga hati alternator gak..

jangan pandai cakap je........tapi habuk pun xda.tapi aku x maksudkan korang sume.korang sume otai2 belaka beb.aku baru kecik2 anak je dalam dunia av ni

hehehe.. aku rasa dia pun suka komen² & idea² bernas mcm tu.

aku rasa dia akan implemen idea yg korang cadangkan tu. tp bkn serta-merta la. dia perlukan masa gak utk coding.

dengan idea dan komen mcm ni r portable av mampu sampai ke tahap ni.

alternator,xpyhla taruk fungsi pause kat portable av yg ko create..thanx coz wat av ni free..i`m appriciate it..

syabas bro. satu lagi usaha anak Malaysia!

tapi nak tanyer sikit.... AV ni antara bende yg leh dipatenkan x? klo leh, patenkan la.

Antivirus ni belum dipatenkan lagi memandangkan kos untuk paten adalah tinggi... so, aku cadangkan biar aku buat betul2 dan improve segala coding dulu pastu baru aku buat paten kan...

ni cadangan aku lagi satu....

boleh tak kurangkan penggunaan ram komputer.?? aku rase mcm berat ajer....tapi jgn kurangkan speed scan plak. contohnye ko buat mcm scan melalui comand line ajer....dan boleh scan secara melalui background. sambil buat kerje sambil scan.............. B)

Mmm... aku kena test nih... :blink: buat masa ni aku tengah upgrade coding baru untuk speed-up lagi proses scanning dan kurangkan penggunaan memory...

Kepada yang lain yang mempunyai masalah dengan Portable Antivirus, nantikan update terkini...

PAV could be much more better so I'll list down a few must haves:

....

Other than that PAV is a pretty good backup/portable AV app to compliment the other major AV apps out there. Keep up the good work!

Thanks alot for the idea... I really appriciate it... I'll to do my best to improve the PAV... I'll take note for that... Thanks again...

alternator..nk tnye sket leh,knp av ko xda pause button?kalo ade pause,aku rase lebih besh...coz byk gak fungsi pause tu...

Pause... akan dipertimbangkan... nanti aku pikir mana nak letak...

Hehe..

It's ok... komen dan pandangan sebegini adalah sangat dialu-alukan... ni akan improve lagi kualiti sesuatu produk yang aku cuba hasilkan... thanks a lot friends...

Yup.. betul tu... den sokong...

sorry aku malas nak baca satu2.Aku pun selalu gune PAV ni dan yg aku perasan die memang auto delete file yg ade virus.Yg aku nak kepastian, adakah PAV ni tahu mane file yg selamat di delete?Sbb kalau kita tgk AV yg dah lama kat pasaran.Die ade option utk pilih action.Del, repair move etc.So sbg pengguna dan penyokong PAV, aku harap pihak2 yg expect pasal benda ni buleh tolong Altenator

Semoga satu hari nanti kita buleh jumpe PAV @Putera Antivirus dijual kat pasaran dgn harga yg mampu di beli.InsyaALLAH

Terima kasih atas sokongan yang diberikan...

Aku akan cuba sedaya upaya untuk improve kualiti software yang aku buat... lagi pun ni memang minat aku dari kecik... so, aku kena buat betul2.. ^_^

tadi bile sy buka PAV ni,ade availabe update..pastu bile lepas update, kat command tu kuar la ayat "CONGRATULATION..You have succesfully..bla bla bla..Pastu kene press any key kan. Lepas sy enter, kuar paparan tulih "..\portable.exe is not a valid Win32 application." kenape yerk?..

pastu terus xleh buka PAV tu.. :(

tadi bile sy buka PAV ni,ade availabe update..pastu bile lepas update, kat command tu kuar la ayat "CONGRATULATION..You have succesfully..bla bla bla..Pastu kene press any key kan. Lepas sy enter, kuar paparan tulih "..\portable.exe is not a valid Win32 application." kenape yerk?..

pastu terus xleh buka PAV tu.. :(

Thanks for using Portable Antivirus...

Mmm... masalah begini mungkin terjadi disebabkan beberapa kemungkinan... antaranya, terdapat lost connection semasa proses update dilakukan, penggunaan dialup internet dan berkemungkinan untuk terjadinya lost connection...keadaan macam ni akan menyebabkan data transfer akan terputus atau tidak lengkap...

Saya cadangkan awk download baru secara manual..

bro alternator,nak tanye skit ni.PAV tak dapat detect ke virus yang dok dlm archive?cam kalau kite compress virus tu pakai winrar ke..

just nak tny..