Jump to content
joetbg_x

Portable Antivirus

Recommended Posts

ni adalah dr forumer lowyat.net cakap pasal portable av ,

hurmm..

mungkin boleh diperbaiki mana yg patut.. :unsure:

Thanks for the information...

Bahagian virus info sedang dalam proses update... data yang ada sekarang pun dalam bentuk plain HTML sahaja. Ia sememangnya mengambil masa memandangkan 'pekerjanya' sorang je.. hehe... walaubagaimanapun harap user dapat bersabar...aa_Peace.gif

Maaf la nak bagi tau.... AVIRA masih tidak menerima PAV nie... walau pun telah di upgrade ke version 307....

satu lagi AVIRA telah detect satu trojen TR/Crypt.Gen Crypt.F.Gen tetapi PAV tak detect....

:blink:

Tapi yang bagus nya PAV nie dia standalone..... ;)

bro alternator, kenapa pav ko tak leh nak detect keylogger ??

aku scan dgn avg boleh detect plak??

Maaf la nak bagi tau.... AVIRA masih tidak menerima PAV nie... walau pun telah di upgrade ke version 307....

Mmm.. tak terima macam mana tu? Aku buat test scanning majoriti antivirus yang mempunyai heuristic scanning lepas dari false-detection...

satu lagi AVIRA telah detect satu trojen TR/Crypt.Gen Crypt.F.Gen tetapi PAV tak detect....

:blink:

Tapi yang bagus nya PAV nie dia standalone..... ;)

kalau ada sample virus tu boleh lah uploadkan kat www.data0.net

bro alternator, kenapa pav ko tak leh nak detect keylogger ??

aku scan dgn avg boleh detect plak??

kat dunia ni ada beratus ribu keylogger... so tak semua keylogger dapat detect.. kalau ada sample boleh lah upload kat www.data0.net.

hehe kepada orang yang komplen2 tak detect ngan PAV ni jangan le komplen je

korang tolong la bro Alternator ni kasi sample tu kat dia

so mudah la kerja dia letak dalam database PAV tu nanti

pastu korang pn happy guna PAV ;)

Mmm.. tak terima macam mana tu? Aku buat test scanning majoriti antivirus yang mempunyai heuristic scanning lepas dari false-detection...

kalau ada sample virus tu boleh lah uploadkan kat www.data0.net

kat dunia ni ada beratus ribu keylogger... so tak semua keylogger dapat detect.. kalau ada sample boleh lah upload kat www.data0.net.

It's only normal for that to happen, it depends on the on the number of ppl who send in samples and the size of the company, alternator's PAV is manned by only a single person so you can't really expect 100% success all the time right? No offense there but yeah, it's good to have an alternative AV app which is truly Malaysian. :)

It's only normal for that to happen, it depends on the on the number of ppl who send in samples and the size of the company, alternator's PAV is manned by only a single person so you can't really expect 100% success all the time right? No offense there but yeah, it's good to have an alternative AV app which is truly Malaysian. :)

Agreed... aa_Peace.gif

AVIRA masih mengatakan yang PAV ni adalah virus, so saya tak boleh simpan dalam HD , saya burn ke CD aje. kalau saya simpan dalam HD, AVIRA akan delete, kerana saya set kan auto delte ajer, malas nak tunggu lelama bila dia scan.

Yang pelik nya Spyware Doctor , XOftSpy , NoAdware boleh berkongsi HD... ngan PAV tapi Avira x bagi... :D

Tentang virus tu saya tak sempat nak quarintin kan , maklum ler 40 PC nak saya jaga, saya set kan ke auto delete aje ler,....

Nanti kalau jumpa lagi saya akan send kan...

mr.alternator, kwn kelate i dh reverse engineer u nyer PAV tuh guna IDA Pro. dia kata banyak bugs, pas tu kuat false positive. U nyer coding x brape kemas, kalau ada variant baru susah nk detect.

tu lah pendapat kwn kelate i yg keja kt firma IT security tuh. huhu.

source code tuh x leh share lah.

mr.alternator, kwn kelate i dh reverse engineer u nyer PAV tuh guna IDA Pro. dia kata banyak bugs, pas tu kuat false positive. U nyer coding x brape kemas, kalau ada variant baru susah nk detect.

tu lah pendapat kwn kelate i yg keja kt firma IT security tuh. huhu.

source code tuh x leh share lah.

So, apa bugs nye?

Every application sememang ada bugs. Untuk PAV ni well known bugs yang akan timbul adalah pada Windows Vista. Of course lah sebab tu aku tak recommend untuk Vista user lagi... banyak penggunaan API nak kena ubah..

Mana kau tau coding tak berapa kemas... kalau Reverse Code Engineering (RCE) sememangnya kod akan terpapar dalam bentuk Assembly... dah tentu kod tu bukan kod tepat dan kelihatan berserabut (Thats normal lah tu)... tapi still boleh baca bagaimana ia beroperasi...

False Positive memang susah nak elakkan sebab kebanyakkan perisian antivirus menggunakan Heuristic engine yang berlainan... solutionnya, buat testing dan ubah suai coding...

Sepanjang aku buat RCE tak pernah lagi aku jumpa yang perfect coding... (kecuali program kecil lah).. mesti ada bugs punya...

Anyway, thanks for that info... at least give me a reason for that bugs... so I can get improvement...

Apa versi terbaru PAV ni?

Semalam buka PAV ada update...

Dari 1.5.307 jadi 1.5.308...

:huh:

Mmm... website updates agak slow skit memandangkan aku kekurangan masa... walau bagaimanapun untuk protection, akan akan cuba pastikan virus definition akan sentiasa updated...

Edited by Alternator

Apa versi terbaru PAV ni?

Semalam buka PAV ada update...

Dari 1.5.307 jadi 1.5.308...

Tapi bila refer kat web data0.net EXE Version still 1.5.307...?? :huh:

relax2..yg penting portable tu sentiase update..jgn tensenkan si alternator tu...

die da le poning psl virus.. :rolleyes:

Mmm... website updates agak slow skit memandangkan aku kekurangan masa... walau bagaimanapun untuk protection, akan akan cuba pastikan virus definition akan sentiasa updated...

Ooo...itu mcm ka...

Ingatkan ada ralat apa tadi...

Neway...PAV ni adalah yg terbaik setakat ni yg aku pernah guna n yg penting paling friendly...

Mudah dibawa ke mana saje...

Ramai gak member yg aku kenalkan ngan PAV ni ucap time kasih...

Byk masalah berkaitan virus terbaru dpt diatasi walaupun AV lain masih lagi xleh nak detect...

relax2..yg penting portable tu sentiase update..jgn tensenkan si alternator tu...

Bukan nak peningkan...he..he...cuma tanya sket je... :lol:

p/s: Support le barangan keluaran anak tempatan...

Alternator, klu ade versi corporate/small business edition ke jgn lupe bgthu...

Ada org minat nak try...klu boleh...payment ikut e-gold lagi best... :D

Edited by nucxhazardx

Hehee... takde la sampai penin... hehe

Ooo...itu mcm ka...

Ingatkan ada ralat apa tadi...

Neway...PAV ni adalah yg terbaik setakat ni yg aku pernah guna n yg penting paling friendly...

Mudah dibawa ke mana saje...

Ramai gak member yg aku kenalkan ngan PAV ni ucap time kasih...

Byk masalah berkaitan virus terbaru dpt diatasi walaupun AV lain masih lagi xleh nak detect...

Bukan nak peningkan...he..he...cuma tanya sket je... :lol:

p/s: Support le barangan keluaran anak tempatan...

Alternator, klu ade versi corporate/small business edition ke jgn lupe bgthu...

Ada org minat nak try...klu boleh...payment ikut e-gold lagi best... :D

Terima kasih banyak sebab menggunakan software kecik nih... aku akan cuba buat yang terbaik untuk semua dan yang penting Free!! :D

Software-software yang lebih besar masih lagi dalam ujian... untuk versi Vista juga sedang diuji... nanti kalau dah ready aku akan umumkan... aa_Peace.gif

hehe..xpa je...btol ckp ko..support barangan tempatan..=)

Thank you very much... much appriciated... aa_Peace.gif

Terima kasih banyak sebab menggunakan software kecik nih... aku akan cuba buat yang terbaik untuk semua dan yang penting Free!! :D

Software-software yang lebih besar masih lagi dalam ujian... untuk versi Vista juga sedang diuji... nanti kalau dah ready aku akan umumkan... aa_Peace.gif

Thank you very much... much appriciated... aa_Peace.gif

He...he...yg free tu le yg best nak dgr tu...

Walaupun free tapi barang baik...sign0188.gif

Xpe bro...

Biar lambat asalkan semuanya berjalan seperti yg dirancang...sign0098.gif

Dapatkan update yang terbaru untuk Portable Antivirus...

Fungsi terbaru telah dimasukkan yang lebih flexible... Pengguna boleh menggunakan fungsi Drag and Drop untuk scan fail... Just drag fail yang disyaki virus dan drop pada Portable Antivirus... kalau ianya virus ia akan automatik senaraikan... ;)

Fungsi menarik lagi akan diumumkan dalam masa terdekat...

Alternator ,

PAV ni dia akan disablekan file yang extension dia .reg ke ?

kenapa ek aku tak boleh bukak .reg

dia kuar Not a valid Win32 application.

PAV tak disable fail dengan extension .REG. Sebaliknya mungkin ko dah guna tools lain contohnya seperti software yang boleh fix registry... so, bahagian .reg fail telah berubah settings...

Kalau macam tu ko try guna tools ni..

Download here!

Run fail tersebut dan pilih Yes...

Lepas tu cuba try ada error lagi tak...

He...he...yg free tu le yg best nak dgr tu...

Walaupun free tapi barang baik...sign0188.gif

Xpe bro...

Biar lambat asalkan semuanya berjalan seperti yg dirancang...sign0098.gif

btol tu..yg penting free..tp puas ati..ehehe!!lgpon tempatan pnye...tu yg besh!! :rolleyes:

btol tu..yg penting free..tp puas ati..ehehe!!lgpon tempatan pnye...tu yg besh!! :rolleyes:

pav ni takder kan real time protect??,

bila lagi nak tambah fungsi nii??

sesuai ker??

pav ni takder kan real time protect??,

bila lagi nak tambah fungsi nii??

sesuai ker??

Real-time scan sedang dalam proses ujian... akan diumumkan bila ia dah ready...

Sesuai untuk semua Windows... :)