Jump to content
tengkuhaadi

Kereta Negara Kita X Bagus?

Recommended Posts

yg aku tgk,kalu brg mlysia ni kalu org mlysia sendiri kutuk lg rasa nikmat..kalu kutuk kereta import yg katakan mmg tak bagus mmg x nikmat sgt kutuk..nape ek..

ituler dia orang kiter. pasai tuh ler jangan heran kalo topik camnih wujud ;)

orang kiter gaks yang perlekehkan barang sendrik... tuh pasai orang luar seronok join sekaki

kalu nak komen,berpada2 la,bukan nye x bagus langsung mcm keta sorong ke....mcm kite main bola la,kalu bapak kite join sekali pastu main x best tak kan nak kutuk kaw2 nyer..melalut lak aku..hehe..

yg aku tgk,kalu brg mlysia ni kalu org mlysia sendiri kutuk lg rasa nikmat..kalu kutuk kereta import yg katakan mmg tak bagus mmg x nikmat sgt kutuk..nape ek..

Mcm ne tak best....sebab dah tau brg tu tak best...

Pada aku, kutukan tak akan ade kalu tak de minor problem yang pelik2....

kengkadang org komplen design x lawa..tp sape2 yg pandai lukis cube la design kan tengok lawa ke tak..tu baru dr segi luaran..belum citer dalaman lg..

Teringat aku kat satu design keta proton ni dulu....orang panggil "peti ais bergerak".Rugi pelaburan.

aku pakai proton gak sbb murah.kalau sbb saja nak support,tak payah ler sbb dr dulu2 model proton ni bermasalah tak jemu2 jugak buat silap pasal kualiti tu tapi laku gak sbb pengguna takbyk pilihan nak beli yg import,mahal sbb tlh dimahalkan oleh cukai.hakikatnyer proton tak murah.

Seriously aku heran pada sesetengah orang yang lebih suka mengutuk keta tempatan. Kereta tempatan aku rasa lebih affordable berbanding kereta lain yang diimport, sesuailah dengan gaya hidup kita yang rata-ratanya kureng skit masyuk (berpendapatan sederhana).

Aku sendirik pakai Proton Saga Aeroback yang lama dulu tu (14 tahun dah)...alhamdulillah..masih cool dan bolehlah nak ajak fight ngan awek-awek keta besau tu. :P

P/S:Engine korek abis dah... :P

kenapa orang masih beli proton?? kerana harganya mampu dimilik oleh golongan sederhana rakyat Malaysia dan memberikan ruang keselesaan yang lebih sedikit berbanding produa..walaupom harga or cc lebih kurang sama.

p/s :kalo kerajaan bagi perodua buat kereta sedan..rase-rasenya proton bleh bungkus.. :P

sebenarnya macam ni je la aku rasa

kalo keta luar negara lagi murah dari keta nasional kita aku gerenti keta kita takkan laku sangat

itu je teori dia

walau ape pun aku tetap tak bersetuju dgn harga kat luar jauh lagi murah dari negara sendiri

SENARAI NILAI-NILAI KENDERAAN MOTOR YANG DIIMPORT PASANG SIAP (CBU) (BARU) 2006 YANG DIWARTAKAN

link yg member aku bagi...

cuntuh ketta favorite aku....

1. skyline - rege naza jual - rm22xk ...tapi rege CBU sebelum tax - rm88k

kalo le diikutjan AFTA yg kecoh2 dlu tu...mungkin rege skyline dlm lingkungan rm100k...

harap2 la gorment kotakan kate dier...lagi 2-3 tahun nak lepas kan proton...time tu...kebykan rege ketta turun gile...

SENARAI NILAI-NILAI KENDERAAN MOTOR YANG DIIMPORT PASANG SIAP (CBU) (BARU) 2006 YANG DIWARTAKAN

link yg member aku bagi...

cuntuh ketta favorite aku....

1. skyline - rege naza jual - rm22xk ...tapi rege CBU sebelum tax - rm88k

kalo le diikutjan AFTA yg kecoh2 dlu tu...mungkin rege skyline dlm lingkungan rm100k...

harap2 la gorment kotakan kate dier...lagi 2-3 tahun nak lepas kan proton...time tu...kebykan rege ketta turun gile...

pasal afta tu rasanya dah bertahun aku dengar tapi still tak jalankan..

maybe sebab kalau buat, proton tak laku..

AFTA tu satu citer dongeng jer tue..huhu

Bukanlah.. di tertangguh disebabkan Asian sendirik yang takut kat Amerika... tu pasai. Amerika akan rugik besau kalau AFTA dijalankan.

Bukanlah.. di tertangguh disebabkan Asian sendirik yang takut kat Amerika... tu pasai. Amerika akan rugik besau kalau AFTA dijalankan.

susah ASEAN nak implement AFTA tu sbb masing2 nak jaga kepentingan masing2... x sanggup/berani persaingan bebas...and tahap development negara2 berkenaan x seimbang...amerika musti happy jer kalo AFTA ni jadik sbb tak byk barriers utk brg2 diorg masuk dlm pasaran asean in term of govt taxes and tariffs and other types of protection..diorg just invest, buat kilang kat rantau ni then mudah nak eksport and import among asean countries

Edited by locco

Singapore buat kereta x? Tentu tak kan.. Kira OK ape Malaysia mampu buat kereta berbanding negara jiran kita yg dah taraf maju. Negara kita masih tahap membangun lagi. Mata wang kita plak lebih rendah dari mata wang singapore, tapi ade kereta..

singapore bukan xnk buat keta...tapi dalam ASEAN, dah ada satu perjanjian yang menetapkan setiap negara mempunyai satu pasaran sendiri..xnk persaingan antara negara jiran.

malaysia - kereta nasional

singapore - kapal / kereta api

thailand - motor

i2 antara yang aku ingat laa..kalau salah,tlg betulkan

singapore bukan xnk buat keta...tapi dalam ASEAN, dah ada satu perjanjian yang menetapkan setiap negara mempunyai satu pasaran sendiri..xnk persaingan antara negara jiran.

malaysia - kereta nasional

singapore - kapal / kereta api

thailand - motor

i2 antara yang aku ingat laa..kalau salah,tlg betulkan

oic..bukan pure FTA (Free Trade Area) la AFTA mcm tu

Singapore buat kereta x? Tentu tak kan.. Kira OK ape Malaysia mampu buat kereta berbanding negara jiran kita yg dah taraf maju. Negara kita masih tahap membangun lagi. Mata wang kita plak lebih rendah dari mata wang singapore, tapi ade kereta..

nak eksport keter m'sia ke thailand pun susah sbb keter international yg lain murah kat sane...indon ari tu kata nak bundle keter proton jd taxi kat sane x tau citer slanjutnyer...ader national car tp bekubu kat local market jer pun susah jgk..huhu

aku tak paham le kat negara kite nie....asik produce kette baru jek jek....setahun sejuta lebih ketta baru kluar dr kilang...kat area rumah aku nie...kat batu caves punye la byk ketta secondhand car....takde ka satu company/kilang yg boleh recycle ketta tuk produce ketta baru....can negara lain....kat batu caves jek dah lembih 10 tokei keta secondhand...kebykan ketta proton lame...aku ada tanye tokei tu...dier kate sebulan dpt jual ketta bawah 10 buah...yg trade lebih 15 buah sebulan...

gorment takde ikhtiar ka...???takkan nak suh rakyat wat collection ketta kat rumah bebebyk..???

oic..bukan pure FTA (Free Trade Area) la AFTA mcm tu

nak eksport keter m'sia ke thailand pun susah sbb keter international yg lain murah kat sane...indon ari tu kata nak bundle keter proton jd taxi kat sane x tau citer slanjutnyer...ader national car tp bekubu kat local market jer pun susah jgk..huhu

jadi taxi airport..tapi 52 unit proton wira jer,xbnyak :lol:

harga kat uk kali 4 la utk dapat harga malaysia :D sama je harga dia leeee ..mahal sikit kat sana jee

hokhokhokhokho. sebabtula aku kata rakyat malaysia kita ni suka memperlekehkan barangan sendiri. dalam topik ni je boleh nampak diorang takda point lain nak carik. disebabkan minda dia asyik pikir nak kutuk negara sendiri, memacam jenis benda la dia keluarkan. termasuk la dia TERLUPA nak convert RM ke pound sterling dulu, atau ke EURO dulu. IPB Image

hokhokhokhokho. sebabtula aku kata rakyat malaysia kita ni suka memperlekehkan barangan sendiri. dalam topik ni je boleh nampak diorang takda point lain nak carik. disebabkan minda dia asyik pikir nak kutuk negara sendiri, memacam jenis benda la dia keluarkan. termasuk la dia TERLUPA nak convert RM ke pound sterling dulu, atau ke EURO dulu. 68.gif

Ko kata rakyat Malaysia kutuk barangan sendiri,Aku sokong tue,sampai bila nak maju negara sendiri,Rakyat patut bagi dorongan kepada Negara yg sedang mambangun.Ini tidak !! :wacko: