Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

yer asas...yela kut asas mcm tuh Camel apa? Jamalun Kamus apa Kamusun but rasa xlah detail sgt benda mcm tuh maybe baca buku n paham sendiri then diorank ajar korank bukan masuk zaman skola semua diorank nak suap..3-4bulan je ko belaja tuh x tolak cuti..byk sendiri beb..lagi2 UIA aku dgr lecturer diorank (kawan aku ckp la n X-gf aku citer) lecturer kekadang x masuk..but UIA kat PJ tuh Matrix tau..korank belum buat major course lagiiiii..UIA apa lagi ek..owh ye masa korank daftar masuk UIA bulan 7 nanti korank kena buat test english tgk english lvl korank x silap aku lv 4 1 tahun setengah = 3 sem lv1-3 2tahun = 4 sem

lv 5-6 1 tahun je =2 sem termasuk la yg lv english dia tinggi apantah diorank panggil exemted aku pun x tau betul x..(semua tuh depend pada course ko amik) rasa kalo medic utk UIA buat kat Kuantan.. :)

kalo yg lv english dah high rasa bole drop subject english~ kalo salah harap maaf sebab aku bukan dak UIA nih based pada apa yg aku tau dari kawan2 aku yg study sana..

kalo ko rasa susah arab tuh x yah la masuk UIA mcm aku..hahahahaha sebab malas nak amik arab aku x choose pun UIA dlm borang UPU aku hehehehe~

:blink::blink: That so Ka?

malam nih aku bincang ngan cikgu aku ngan fren aku ape nak pilih dlm borang upu tuh.... nampaknyer kene pakai kabel la.... coz aku dgr diploma seni reka byk bdak2 sastera amik.

hackezkk, klo ko nk isi borang online, pi isi kol 3 pagi la. konfem dpt nyer.

lg satu, btolla surf putera lembap giler babas..... torrent 45 kbps plak.... bandwidth 20% kosong tuh dah penuh...

aku dapat 6A 4B

argh.... sakit kpale aku tengok borang upu... banyak sangat course.....

account sem 1 mmg la senang blaja balik basic masa f4-f5 but change in english la..cuma buat kunci kira2 je lain skit..sem 2 ngan sem3 ko tgk mcm mana gile account nih..but course nih market demand mmg tinggi..so kalo rasa math ok n sanggup tension kan kepala buat benda nih...aku pun jadi tension buat account hahahahaha..

haha... time f4 n f5 aku x blaja akaun....

aku amik civil....

tup2 pas spm malas lak nak sambung...

haha... aku suke jpe rmai org...

amik marketing la best.... :D

enjoy siot....

diploma pemasaran a.k.a dpr a.k.a diploma paling rileks............. :P

haha.... :D

tp, kalo susah cr keje, aku cadang amik pendidikan la pulak.....

janji keje jumpe orang..... :rolleyes:

aku nasihat sesaper nak amik sc. com jgn amikla. coz graduan skang melambak ngan course tuh.

janganlah matikan niat orang yang nak ambil course sains computer ni..... setiap course yang diambil itu sama penting dan ada peluang pekerjaan......hanya masa dan rezeki sahaja yang akan menentukan bila kita akan kerja nanti.....habis tu graduan lain tu tak melambak ke setiap tahun? takkan asyik² course sains computer dan IT jea yang kena hentam....kalau macam tu nanti aku nak tukar course ehh? sebab kau kata graduan dari bidang sains ni dah berlambak kan kan?

yer lor...

aku ingat .. nak test , Civil engineer , walaupon .. result ku tak braper

..emm takpon, cekup .. sains sukan.. je. , Com , nih .. bleh blaja sendiri.

janganlah matikan niat orang yang nak ambil course sains computer ni..... setiap course yang diambil itu sama penting dan ada peluang pekerjaan......hanya masa dan rezeki sahaja yang akan menentukan bila kita akan kerja nanti.....habis tu graduan lain tu tak melambak ke setiap tahun? takkan asyik² course sains computer dan IT jea yang kena hentam....kalau macam tu nanti aku nak tukar course ehh? sebab kau kata graduan dari bidang sains ni dah berlambak kan kan?

hm, aku rase bukan maksud die camtu la...

aku rase maksud die, kalo sape2 yg t'ingin nak blajo sc tuh, kene btul2 keje keras...

result kene power... baru senang cari keje...

kalo sesapa yg blajo setakat nak ada sijil dip tuh...

tp, result x wape nak best...

baik lupekan niat korang.... B)

bukan camtuh... rezeki mmg ader dimane2, tp kite yg blom masuk ipt nih masih ader peluang nak memilih... ni pon nasihat cikgu2 aku coz mmg melambak dah sc. com nih..... peratus utk dpt rezeki utk setiap org tuh berlainan, so ape yg kite bole buat ialah pilih da best choice je. betul kate mc zairysha tuh. market skang nak kite berlainan dari yg lain. different from others. so buatlah yg terbaik. aku x bermaksud nak perlekehkan sesaper yg amik sc. com kt sini.

hm, aku rase bukan maksud die camtu la...

aku rase maksud die, kalo sape2 yg t'ingin nak blajo sc tuh, kene btul2 keje keras...

result kene power... baru senang cari keje...

kalo sesapa yg blajo setakat nak ada sijil dip tuh...

tp, result x wape nak best...

baik lupekan niat korang.... B)

owh, bidang sains computer + IT jealah kena kerja keras, baru boleh dapat kerja besh? course lain² tu tak payah kerja keraskan pun boleh dapat kerja besh kan kan?

owh, bidang sains computer + IT jealah kena kerja keras, baru boleh dapat kerja besh? course lain² tu tak payah kerja keraskan pun boleh dapat kerja besh kan kan?

isyh.. emo btul la...

samela... sume cos pon kene keje keras gak...

kalo x, hampeh la.... B)

ouh. matriks = PJ

medic = kuantan

heaven x... ko lelaki ke? anyway, pakai la dot. pening aku baca.

UIA i mean..

rilek civ3 aku tau ko dak IT a.k.a CS rilek sabar2..tuh cuma opinion org jeeee..

ouh. matriks = PJ

medic = kuantan

heaven x... ko lelaki ke? anyway, pakai la dot. pening aku baca.

UIA i mean..

owh sorry..ko mmg minat ker masuk UIA nih? ker sebab ko nak dok area KL nih? aku cadangkan la kalo ko dpt UITM baik masuk UiTM..but kalo ko mmg minat agama & dunia pak arab & dunia mcm dak skola pakai seragam masuk la UIA PJ ( matriks ) kalo ko nak rasa University Life go for UiTM hehehehe..but lepas ko masuk UIA gombak dah start la university life..hehehehe

weih aku LAKI la...apsal? aku tulis mcm girl ker? gilossssss siudddddd

xpe nanti aku tunjuk pix aku pakai baju seragam pilot hahahaha :lol:

Sains com best la... banyak demand especially di bidang software engineering.. yg jadik isu melambak takde kerja tu kan sebab salah graduan..bukan course tu sendiri..

sebabnya melambak graduan SC menganngur ni ialah SC ni course kegemaran ramai.. so ramailah yg pilih dan masuk course tu.. tp ramai yg masuk tu takleh perform. so sebab tulah melambak.. bukan salah course.. tp salah students tu sendiri.. benda ni pun sama je dengan course lain.. yg nampak melambak dari SC tu sebab mmg students course tu banyak. kan masalah ni dah pun dikenal pasti dan dah ada liputan di media :D

Member aku graduan SC ramai yang dapat kerja baik, starting gaji yang lebih dari memuaskan.. sebab? result cemerlang dan portfolio gempak. so takyah takut nak amik SC ni... dengan syarat perform baik. Nak cakap real life situation.. ada pengaruh juga dengan tempat/IPT di mana ko amik SC tu sendiri.. biasalah benda ni.. :D

tambah lagi.. takkan government nak bagi course yg takde peluang pekerjaan.. kalau takde dah lama tutup course tu.... kan tu policy mana2 IPTA di malaysia ni.

Edited by electroboy

chuak gak aku... aku ingat nak masuk Uitm je..... diploma senireka tuh.... ader sesaper bdak senireka? bg tips sket nak pi temuduga nanti...

Di bawah ni aku sertakan beberapa sebab kenapa budak-budak fresh grad ramai 'tanam anggur':

1. Tidak menguasai Bahasa Inggeris

2. Tidak tahu membuat kerja walaupun pointer tinggi (ni pasal pembelajaran secara teori semasa di IPT, banyak baca dari hand by hand, praktikal)

3. Selalu memilih kerja

4. Tidak ambil / minat course yang sesuai semasa di IPT

copy paste dari blog aku yang sungguh membosankan dan klik di SINI pasal graduan menggangur

Edited by civ3

heaven x laki ker? then sape www.myspace.com/heavenx ??

UIA nih student dia x der life ke? bimbang gak ek. aku jenis lepak sampai kol 3 am... shopping complex...

alo... ade saper2 tau tak biasiswa yg ade selain yayasan telekom, PNB, Bank Negara, JPA, MARA and Petronas... kalu leh nak yang boleh apply online... tlg yek..

alo... ade saper2 tau tak biasiswa yg ade selain yayasan telekom, PNB, Bank Negara, JPA, MARA and Petronas... kalu leh nak yang boleh apply online... tlg yek..

kat dalam surat khabar kan banyak...

ari2 pon ade... :rolleyes:

heaven x laki ker? then sape www.myspace.com/heavenx ??

UIA nih student dia x der life ke? bimbang gak ek. aku jenis lepak sampai kol 3 am... shopping complex...

student dia ada life laaaa..cuma aku ckp dok UIA mcm dok Asrama penuh bukan mcm dok University..ko nak lepak sampai pagi?? kalo UIA PJ x silap aku hari weekdays x bole kuarrr kalo nak main kuar kena amik borang kuar..kecuali ari jumaat dimana tuh hari balik..ari sabtu bole kuar sampai kul 10pm ari ahad kul sampai 7pm hahahaha..x ke tension..kalo UiTM sampai 12am ko leh kuarrrrr..kalo nak kuar atas 12am ( weekend) baru amik borang kuar..nih based pada UiTM Shah Alam..uitm cawangan rasa bole gak kawan aku ada gak buat mcm tuh..tapi tgk la cawangan mana..kalo cawangan nih semua stock kampung..ko nak overnite pun x tau nak gi mana..hehehehe jangan marah ha student2 uitm caw. hehehehe~

UIA ko x bole nak dating ngan awek kat port2 cafe dlm tuh kalo x kena saman rm50 or above..kalo buat silap or kuar lelama tempoh waktu kena saman..pikir duit je diorank..kalo UiTm amik nama maybe kena tata tertib jee..pastu kalo nak dating ngan awek dlm tuh xde hal laaaaaa..janji jgn tempat gelap laaa.. :lol:

sapa dak Maskom UiTM lagi la kawan aku ckp kolej pompuan ngan kolej lelaki seberang jeeeee..gile x gile la..

tapi aku ckp la sekang pilih nak masuk U utk study bukan utk lepak2 jeeee..kang lingkup study ko..

setau aku heaven x tu lelaki...

hm, biase la ltk gambor org lain...

isyh... macam x biase lak...

ya betul aku lelaki..& betul kata mc tuh..kakak ku mmg betullllll..

Edited by HeaVen X

http://www.scholarship.com.my/

dan discuss pasal biasiswa masuk thread INI

nak discuss pasal ptptn masuk thread INI

waaaa tulong aku.. tak tau nak pilih aper..

omg.. aper. kos.. leh aku.. tibai..

aku minat.. Sukan , IT,

so cos aper

waaaaaaaaaaa

waaaa tulong aku.. tak tau nak pilih aper..

omg.. aper. kos.. leh aku.. tibai..

aku minat.. Sukan , IT,

so cos aper

waaaaaaaaaaa

da kate minat sukan...

minat it...

pilih la cos yg sangkut paut ngan yg ko minat tuh... :rolleyes:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...