Jump to content
LucentAmar

Slownya "putera.com"

Recommended Posts

Ada sesapa boleh rekomenkan server hosting yang bagus2 (generous) kat malaysia ni?

ummmmmm exabytes? hahahahaa laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Mmg x silap!

Ada ahli-ahli Putera.com nih yg ada bisnes hosting ataupun, jd reseller.

Server plak kat Myloca. So, Sape yg ada tuh, try la kalo nak sponsor....

problem ni serentak ngan semua user atau tak,

sekarang baru leh masuk

pukul 3:00pm sampai pukul 4:15pm nih down...

saper yg tak dapat masuk putera.com tadi? aisehhmen...

IPB WARNING [2] mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11) (Line: 115 of /ips_kernel/class_db_mysql.php)

mySQL error: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11)

mySQL error code:

Date: Friday 07th of October 2005 03:58:11 AM

Reply from xxx.xxx.xxx.195: bytes=32 time=364ms TTL=49

Reply from xxx.xxx.xxx.195: bytes=32 time=431ms TTL=49

Reply from xxx.xxx.xxx.195: bytes=32 time=361ms TTL=49

Reply from xxx.xxx.xxx.195: bytes=32 time=375ms TTL=49

PUTERA diibaratkan seperti sebuah MADRASAH IT untuk penuntut2 IT.

Jadi kalo kita boleh derma dekat rumah anak2 yatim, madrasah2 atau maahad, kenapa kita x boleh derma utk PUTERA yg menjadi sumber ilmu kepada kita?

So Abg Shanai bagi la account number? Publish jer dekat sini.

Kalo nak bincang pasal nie sampai tahun depan pon x habis lagi.

Saya yakin ramai antara ahli PUTERA yang nak amik berkat bulan poser nih ...

Banyak pahala derma kepada MADRASAH IT lebih2 lagi kalo derma time bulan puasa nie.

Wassalam

Edited by pakeeza

Hmm..donate tu betullah tak perlu siarkan nama ataupun taruk gambar...cuma kita perlu jugak ingat yang donator tu pun kita jugak kena hargai...Iyelah, bukannya semua ahli nak bagi berkemampuan bagi donation yang banyak, mungkin admin boleh setkan.

Sekurang-kurangnya kita ada sikap menghargai mereka-mereka ni. Contohnya bagi privelege apa-apa ker. Saya tak taulah apa privelegenya. Mungkin orang lain boleh cadangkan kemudian. Saya tak beranilah nak cadangkan kat sini...nanti tak pepasal jer ada ahli nak TEMBAK balik..huhuhuhu...Baik diam lagi baguih...

PS: Iyelah, tak DINAFIKAN yang ada juga ahli yang baca sesuatu thread dari awal lagi ataupun mood tak baik, kadang-kadang tu masuk mencelah tanpa bagi salam, kendian kasi FLAME, ada yang tulung gelakkan orang pun ada, pastu blah slamber jer. Mungkin betul gak cadangan ni macam BITME.ORG tu buat. Hmm..rambut sama hitam, tapi kalau hati pun hitam gak..susahlah...

Tapi yang mungkin penting, setiap ahli mungkin eloklah tahu status dan keadaan kewangan putera. Bukannya main sedap hati jer berfikiran yang bukan-bukan. Iyalah, kewangan ni perlu dikawal dan diuruskan betul-betul..kalo idak, buat sakit hati jer menguruskannya.

Untuk Shanai dan Admin: Thanks..ada improvement sikik...Cuma nak start jer sangkut sikik, kendian tetiba jer dia display semuanya serentak. Terima Kasih. biggrin.gif

.. So saya nak fikirkan dulu, apa gift yang boleh saya beri sekiranya seseorang donate.

Gift? tak perlu gift.. apa yang saya harapkan (ahli-ahli lain pun mungkin bersetuju) supaya encik admin bertindak lebih tegas sedikit dalam hal-hal berkaitan dengan ahli yg bermasalah (cukup bermasalah).

Kalau admin ada masalah untuk ban user, saya boleh berikan jarak-ip tertentu (senarai penuh) tak kira dari negara mana datangnya IP tersebut.

Kalau admin ada masalah untuk ban user, saya boleh berikan jarak-ip tertentu (senarai penuh) tak kira dari negara mana datangnya IP tersebut.

contohnya kalau seseorang user tu tiada pc di rumah dan hanya login dari cyber cafe sahaja, takkan nak banned sekali IP cyber cafe tu? blink.gif