Jump to content
LucentAmar

Slownya "putera.com"

Recommended Posts

Di sini kawe nak tanyalah...apasal tetiba jer PUTERA.COM jadi slow jer ni. Kawe ada test kat PC (XP-Win2000-RedHat) dan Server HP (Xeon 3Ghz SCSI HDD 10KRPM- OS XPSP2), masa nak loading page putera..fuh kemain slow. Lain-lain web, tak seteruk putera....Letih menunggunya...Kalo dulu, laju jer...test jugak kat PC yang baru format, sama jugak... sad.gif

Pada saya ini akan menyebabkan ahli-ahli Putera.com boleh hilang minat nak browse soalan-soalan dan menghantar jawapan. sad.gif

Putera ada masalah ka ataupun PC-PC saya yang berproblem sebenarnya. Kalo boleh tunjuk ajar nak bagi laju sikik...dipersilakan dan dialu-alukan. sad.gif

Kat office yang pakai STREAMYX 3.072 MB SDSL (Special request dari TMNET) pun sama...dah mati akal saya sebenarnya ni...Silalah bantu... blink.gif

2 kemungkinan :

hosting lembap

bandwidth tenet lembap

2 kemungkinan :

hosting lembap

bandwidth tenet lembap

Aku pun kekadang camtu, kekadang tak dapat loading langsung, tapi tak lama problemnya, kira2 setengah jam gitu, tapi bukan hari2. biasala putera.com popularkan ramai pengunjung, jalan raya sesak hehehe, majulah putera.com untuk negara

Banyak problems yg berpunca dari website lembap ni. tp dari apa yg aku slalu nampak pada error mysql line, ni berpunca dari masalah internal server ni (betulkan aku kalau silap).

Aku tak nak persoalkan putera.com ini slow sebab masalah teknikal, rasanya admin dah buat yg terbaik mungkin sekadar termampu utk optimize putera ni. Tp aku cuma nak maklumkan bahawa putera.com telah kehilangan khidmat beberapa kenalan aku yg sememangnya pakar/professional/certified dlm bidang IT ni yg pada mulanya involve dlm putera.com ni dan kemudian tak berminat lagi... antara alasan utama mereka ialah putera.com terlalu slow dan ada kalanya bila taip panjang2... tekan submit button dan puff... connection timed out dan sia-sia saja diorang taip panjang2.

Harap maklum.

Banyak problems yg berpunca dari website lembap ni. tp dari apa yg aku slalu nampak pada error mysql line, ni berpunca dari masalah internal server ni (betulkan aku kalau silap).

Aku tak nak persoalkan putera.com ini slow sebab masalah teknikal, rasanya admin dah buat yg terbaik mungkin sekadar termampu utk optimize putera ni. Tp aku cuma nak maklumkan bahawa putera.com telah kehilangan khidmat beberapa kenalan aku yg sememangnya pakar/professional/certified dlm bidang IT ni yg pada mulanya involve dlm putera.com ni dan kemudian tak berminat lagi... antara alasan utama mereka ialah putera.com terlalu slow dan ada kalanya bila taip panjang2... tekan submit button dan puff... connection timed out dan sia-sia saja diorang taip panjang2.

Harap maklum.

betul gak tu brader... kekadang tu bila aku taip panjang2, nak send tetiba ada error kuar, mysql error, jadi skrg ni aku slalu taip guna notepad dulu, pastu copy paste, baru send... bagi sesetengah orang tekan back button masih ader apa yg ditaip, tapi kalau sekuriti terlalu ketat maka hlanglah jawabnyer....

Hmm.. saya tahu.. ni tengah risau nih.

Slow dia tu semakin menjadi-jadi sehari dua ni kan?

atau memang dah lama?

minggu lepas pun ader gak, hari selasa tengah hari kira kira pukul 12:45, manakala hari jumaat, 4:30 petang, dan semalam pukul 1:30, tak tentu gak, intermittent problem.

bila ping putera, masih ader reply.

atau memang dah lama?

mgu lpas aku selalu kena tp kalo aku xleh masok pg ptg boleh masok

time aku leh masok pg tghari lak xleh masok

ingt bandwith sini wat hal

2 kemungkinan :

hosting lembap

bandwidth tenet lembap

ha ah, pembetulan

host loading lembap

bandwidth tenet sesak

Kalo connection speed, bolehlah dikira lembab due to its speed calculation... bandwith tu boleh diibarat sebagai "lebuh raya" smile.gif

kalau tak keberatan.. aku ingin bertanya.. pakai hosting apa ye?

sendiri atau sewa provider lain? smile.gif

sebab setiap kali putera ni prob.. ada satu lagik forum yang ada prob yang sama.. kalau putera slow.. forum tuh pun turut slow jugak.. smile.gif

kerap jugak slow tu bro. biasanya database down la. selalu sangat keluar mysql error down.

atau memang dah lama?

Dah lama juga yg ni terjadi, sejak saya mulai aktif kembali di putera beberapa bulan lepas... sampai dah biasa diri setiap kali habis taip reply, mesti Ctrl +A dan Ctrl + C dulu sebelum submit.. takut terjadi perkara yg tak diingini...

kalau tak keberatan.. aku ingin bertanya.. pakai hosting apa ye?

sendiri atau sewa provider lain? smile.gif

sebab setiap kali putera ni prob.. ada satu lagik forum yang ada prob yang sama.. kalau putera slow.. forum tuh pun turut slow jugak.. smile.gif

Aku tgk di whois, hosting luar ni kan? Network Operations Center Inc

http://www.whois.sc/putera.com

..maybe nak consider tukar hosting lain, terpulang pada budi bicara admin.

kalo boleh pakai opera jer..pasal die ade simpan cache lagi..so kalo dah error tu boleh back lagi..

tu la yg aku maksudkan, kalau sekuriti tinggi tak ke nayer... hilang terus, bukan kat putera jer aku pakai notepad, forum lain pun camtu, hehehe ader backup selain cache.

hmm.. tukar hosting lain bukan macam salin baju.. mungkin banyak $$$ dan juga banyak usaha yg perlu (backup/transfer database) yang perlu dilakukan oleh admin pula untuk tukar ke hosting yang lain..

bukan link international tmnet yang bermasalah ke sejak akhir2 ni ?

p/s serik dengan hosting malaysia..

Edited by izwan

yup aku pon nak mereport...web putera.com nie sejak 2 menjak nie slow semacam je....sedangkan aku bukak web lain ok je....tp apa2 pon putera.com tetap best!!!!!!!

p/s serik dengan hosting malaysia..

Bukan putera.com pakai hosting US ke? Maksud aku company aje Malaysia (reseller) tapi servernya kat US.

Server afraid.org (70.84.177.195) tu sebenarnya kat US tu. webneutron (64.191.95.195) pun sama gak kat US. Respond time antara 300 - 400ms.

Ada satu forum dari Malaysia (popular) guna server meltechsystems.net (located in Malaysia) tengok betapa cepatnya loading page dia.

Kesimpulannya, pakailah server Malaysia. Takde sebab nak serik kalau kita tak buat masalah kat negara sendiri.

Edited by puteranetwork

Bukan putera.com pakai hosting US ke? Maksud aku company aje Malaysia (reseller) tapi servernya kat US.

Server afraid.org (70.84.177.195) tu sebenarnya kat US tu. webneutron (64.191.95.195) pun sama gak kat US. Respond time antara 300 - 400ms.

Ada satu forum dari Malaysia (popular) guna server meltechsystems.net (located in Malaysia) tengok betapa cepatnya loading page dia.

Kesimpulannya, pakailah server Malaysia. Takde sebab nak serik kalau kita tak buat masalah kat negara sendiri.

betul tu walaupun ku tak pandai sangat...tapi semenjak 2menjak ni memang slow la putera.com leh ckp. kadang2 rase malas tapi demi putera.com oklah...

tak, tak pernah keluarkan kenyataan pun yang putera.com guna hosting MY. smile.gif

seperti yang kebanyakan kita mungkin ketahui, hosting Malaysia semua banyak berpusat di Cyberjaya, tak kira la Jaring ke, TMnet ke tapi kebanyakan TMnet la..

ost Name : meltechsystems.net

IP Address: 202.71.100.92

inetnum:      202.71.96.0 - 202.71.111.255

netname:      EASTGATE

country:      MY

descr:        Telekom Multimedia of Telekom Malaysia Berhad

descr:        Telekom Exchange II, Jalan Lingkaran Fauna

descr:        63000 Cyberjaya, Selangor, MALAYSIA

Host Name : www.helew.com

IP Address: 202.157.176.230

inetnum:      202.157.176.0 - 202.157.176.255

netname:      ACME-INTERNET-DATA-CENTER-3

country:      MY

descr:        Co-Location & Dedicated Hosting

descr:        Web hosting & Email Hosting

descr:        IDC-3 Cyberjaya, Malaysia

memang la reply ping tu cepat pasal lokasi host/mesen tu dekat, saya rasa abang puteranetwork sendiri sedia maklum tentang perkara ini. kalau nak ping tu lagi cepat, try ping localhost.. kan lagi cepat macam tu ? pasal kita sedang ping mesen sendiri.. memang la cepat.. konklusinya, semakin hampir pelayan (host) tu dengan pelanggan (client), semakin cepat balasan (reply) ping yang kita akan dapat.. itu saja.. pasal loading cepat tu, kira pada speed connection pulak.. tapi kalau Cyberjaya spt EASTGATE memang laju, tambahan kalau akses dari tempatan.

takkan kita nak ambil contoh ping reply dari web berdomain .ZW dengan sebuah web berdomain .SG yang diakses dari Malaysia? *kabel sambungan link international TMnet juga memainkan peranan.

berkenaan p/s saya tu berdasarkan pengalaman member2 Putera yg dah beli hosting dari Malaysia, pasal uptime tak berapa elok.. sikit2 restart mesen/host, tapi kat website taip uptime 99.9%.. EASTGATE tu bukan diorang punya, diorang hanyaa resell balik hosting dari tu, jadi macam2 alasan kena balik kepada pengguna, peket hilang la (packet-loss), database tak sempat nak backup etc... erm.. pasal TNB agaknya. laugh.gif

Edited by izwan

Aku x sure la plak kalo Skin Putera 3.0 nih pun jd penyebab sbb berat nak load page...

Bkn ape, bila aku tukar ke skin Putera 2.Klasik, aku rasa sedikit lebih cepat la sbb dia x load keseluruhan page. Just board nih jer...

Pasal hosting local atau luar, tgk la pakai server ape... Kalo Windows, may be kerap sgt nak update patches. Kalo yg malas plak, buat autodownload & install, pastuh x ngam, kena servis balik....