Jump to content
fibix_014

Realiti Tv Kat Tv3

Recommended Posts

hurmm..pasnih kalo negara barat ada rancangan yg mendapat sambutan kat negara diorang mesti ada stesen TV buat punya tgk la nanti..

memacam la cara utk menaikkan rating stesen tv itu..tapi yg terpedaya ngan benda mcm nih mmg mostly Melayu la..tuh kesian aku tgk..kalo nak tgk² xpe la gak nih sampai taksub n vote mcm org gile...cuba kalo yg vote tuh byk student IPT mesti abis beli topup je ngan duit PTPTN tuh mmg merugikan je...kalo duit sendiri dari gaji xpe la kut..ntah la agaknye AF nih kalo selagi org x jemu tgk ramai la org vote kut..aku dah mula bosan tgk reality show nih..hari² reality TV bosan.. dry.gif

pemenang rancangan mencari cinta cipan tu mmg kene kawin ngan heroin tula ek? musykil abende hadiah utk winner at the end tongue.gif

semalam aku tgk japo citer tue..saper nama laki tue joe..kena singkir..ala hai..nak gelak pun ada..cam bagus jer..apa la yg best sgt pada pompuan tue..semua benda kat dia sama jer kat pompuan lain..dahla kaler rambut..sah solat tak cukup..huhuhuuhuu laugh.gif

as`kum........urm actually that programme ada gak arr positive `n` negative coz kalu diteliti sec mndlm + halus,itu bkn cara orang kiter nak cari jodoh especially for guys...kiterkan orang timur kaya dgn budi bahasa,adab sopan,tutur kata yg lembut n pelbagai lg lah...kalu nak senarai panjang sangat lah...dari situ kiter leh tgk yg all dat guys yg joined that prog. cam desperate sgt nak cari wife...i taknak komen about that lady lah..coz 4 me sumer kejadian or makhluk yg dijadikan dimuka bumi ni ada kelebihan `n` kekurangan...am i rite??so,renung2kan lah,tepuk dada tanya selera lah senang citer...but one more thing,my father memamg tak suke+benci that prog coz 4 him maruah lelaki tercabar... mad.gif huh...memang dia mengamuk tgk citer tuh...nway oklah yerk...lot`z of luv innocent

as`kum........urm actually that programme ada gak arr positive `n` negative coz kalu diteliti sec mndlm + halus,itu bkn cara orang kiter nak cari jodoh especially for guys...kiterkan orang timur kaya dgn budi bahasa,adab sopan,tutur kata yg lembut n pelbagai lg lah...kalu nak senarai panjang sangat lah...dari situ kiter leh tgk yg all dat guys yg joined that prog. cam desperate sgt nak cari wife...i taknak komen about that lady lah..coz 4 me sumer kejadian or makhluk yg dijadikan dimuka bumi ni ada kelebihan `n` kekurangan...am i rite??so,renung2kan lah,tepuk dada tanya selera lah senang citer...but one more thing,my father memamg tak suke+benci that prog coz 4 him maruah lelaki tercabar... mad.gif huh...memang dia mengamuk tgk citer tuh...nway oklah yerk...lot`z of luv innocent

heh. mende nyer yang positif ? stakat nak tunjuk budaya timur pun kene dlm tv susah la camtu ...lagi pun sape la terdesak sgt nak kahwin ,kalo ade jodoh tak lama nyer... smile.gif

bagi aku takde budaya timur..just saja nak bagi tau dlm suratkhabar..

padahal..ada benda lain..

aku ada tgk dlm program indonesia..tajuk citer itu bedah rumah..mmg tajuk gitu..dia tolong memperbaiki umah org yg tidak mempunyai kewangan..aku tgk ada lagi umah yg beralaskan tanah..tersentuh hati..jadi mereka bantu tuk baiki balik umah mereka..kalo malaysia buat camtue pun bagus gak..

ataupun perbanyakkan lagi program bersamamu..leh gak kutip sms..untung gak..disamping leh tolong mereka dlm kesusahan..

bagi aku takde budaya timur..just saja nak bagi tau dlm suratkhabar..

padahal..ada benda lain..

aku ada tgk dlm program indonesia..tajuk citer itu bedah rumah..mmg tajuk gitu..dia tolong memperbaiki umah org yg tidak mempunyai kewangan..aku tgk ada lagi umah yg beralaskan tanah..tersentuh hati..jadi mereka bantu tuk baiki balik umah mereka..kalo malaysia buat camtue pun bagus gak..

ataupun perbanyakkan lagi program bersamamu..leh gak kutip sms..untung gak..disamping leh tolong mereka dlm kesusahan..

tengok org indon pun tau nak nolong org lain bukan stakat untuk hiburan jerk ..cuba buat rancangan yang boleh tolong org lain ....tapi bukanla tolong orang lain jadik penyanyi @ carik bini jerk ...

Huh.... jangan harap dia org ni nak derma melalui sms.... ade pon berapa kerat je mcm kat gambar katun yg di post in kat sini dulu.... tu lah hakikatnya... yg sebenar... aku pon tak faham lah kpd yg sanggup berhabis kat AF dan rancangan yg seangkatan dgnnya... nti tego marah lak dia org... kata menyebok... kata rakyat m'sia ni kaya ngan budi bahasa mcm boleh dipertikaikan je... jepon pon kaya ngan budi bahasa gak... tp skrh ni tak tau la....

rakyat m'sia ni ade lagi ke budi bahasa nya... dulu banyak kot skrg ni tah tinggal sikit je kot... aku rasa kalau letak 2 bilik satu citer bersamamu satu lagi citer AF/mentor/m'sia idol... aku rasa berapa ketul je yg duk kat citer bersamamu tu... mcm tu ke yg dikatakan kaya budi bahasa, peramah, suka tolong menolong.... huh.. peramah kat pelancong asing je ade laaa...

mcm citer yg minggu lepas ni satu kuarga dok kat kilang botol... takde sapa yg ambik pedulik siap kena ejek lagi... nasib baik oner kilang bagi duduk.... kalau 12.6 juta tu disalurkan kat mereka yg mcm ni kan baik... sape lagi nak tolong kalau tak rakyat m'sia sendiri... takkan nak suruh rakyat brazil tolong kot... yg dulu tu ade skli pergh.... aku rasa malu betul jadik rakyat m'sia... sampai org jepon datang sini pi bersihkan sungai yg tercemar ni kat m'sia ni (kat mana tah aku tak ingat) sampai masuk tv lak tu... kalau pi jepon ke baik ngaku dari indon drpd dari m'sia....

tu la ramai skrg yg lebih suka derma kat org yg senang... drpd derma kat org susah.... dah masuk tv baru sebok... itu pon sebab nak masuk tv... buat kertas cek besar2 pastu baru bagi...

huuuuuu..................... dry.gif hakikat tetap hakikat ni lah rakyat m'sia yg sebenarnya........... unsure.gif

semalam aku tgk japo citer tue..saper nama laki tue joe..kena singkir..ala hai..nak gelak pun ada..cam bagus jer..apa la yg best sgt pada pompuan tue..semua benda kat dia sama jer kat pompuan lain..dahla kaler rambut..sah solat tak cukup..huhuhuuhuu laugh.gif

sokong 99.99%

apalah........ungkapan ENTAHLAH RAKYAT MALAYSIA NI......tak sesuailah........patutnya......ENTAHLAH BANGSA KITA SEKARANG NI...tu aku raser lagi sesuai......macam takder dah VALUE

kalo -ve lebey dari +ve x yah tayang pun x pe..budaya timur? apa yg timurnye? setakat budi bahasa x semestinye nak kena masuk reality TV or nak cari bini baru nak budi bahasa..ngan org tua ngan masyarakat pun bole budi bahasa..ntah la aku x tau bape org la tgk rancangan bodo mcm tuh..kalo sesapa tau rate penonton rancangan mencari cipan tuh tolong kasi tau..kalo tinggi rate dia aku x tau la apa nak jadi ngan masyarakat kite...

aku rasa pompuan tuh pun sebenarnye terdesak cari suami..yela dah tau rupa kureng so dari rancangan mcm nih la dia nak promote diri dia..aku rasa kalo pompuan cun x akan terima utk jadi "pompuan idaman" tuh..lain la kalo TV3 pay mahal kat pompuan tuh mayb dia accept

ada sesapa lagi nak sokong ker rancangan berbau maksiat nih? sila la bagi comment nak dgr gak apa best sgt rancangan mencari cipan nih?

aku nak nokok nambah skit tentang budak pompuan tu....erm..aku adeler nengok citer mencari cipan tu hari selasa haitu...

pandangan aku arr..budak pompuan tu mmg nak mamat ensem je kat dlm rancangan tuh ( walopun diorang mmg tak ensem..heheh)..aku nengok haitu..mamat yang kene reject tu..si joe labi tuh..jenis sembahyang nyer mamat..subuh pun dia sembayang...tapi last-last dia gak yang kene reject....

huhuhuh..( pasal antara semua mamat2 kat dlm tuh..dia ni kategori tak ensem)

kunun nak cari bakal suami yang beriman ..politik je semua tuh...hahahaha

dia sendiri pun rambut karat....hahaha

sian joe labi....hehehehe

kenapaler ade rancangan bangang camtuh ph34r.gif

citer tu pcm pertaruhan lak... sapa menang dapat pompuan... his... mcm plcur ce bunyik nye....

beberapa org lelaki bertanding menang dapat pompuan ngan duit... huh..... maksiat abis.... mad.gif

citer tu pcm pertaruhan lak... sapa menang dapat pompuan... his... mcm plcur ce bunyik nye....

beberapa org lelaki bertanding menang dapat pompuan ngan duit... huh..... maksiat abis.... mad.gif

aku sokong....

yang menang dpt ler 'tut' minah rambut karat tuh ph34r.gif

baik aku main ps2 ngan psp..ade gak hasilnyer...huhuhuh

sekian tengkiu

Edited by fakir

dari aku tgk citer maksiat tuh baik aku layan x-box 360 (prototype) ngan nintendo revolution aku (pre-type) hehehehehhee...besh²!!~

ok tuh je The End buhbye!!~

COol Ok No,OffenSe

Semakin Hari Kita Semakin Menghampiri Akhir Zaman, sedar atau tidak semakin lama semakin banyak tanda2 yang membuktikan betapa hampirnya kita dengan masa itu.

1) Penaklukan Baitulmuqaddis.

Dari Auf b. Malik r.a. katanya,Rasulullah s.a.w telah bersabda: "Aku menghitung 6 perkara menjelang hari kiamat."

Baginda menyebutkan salah 1 diantaranya, iaitu penaklukan Baitulmuqaddis." - Sahih Bukhari

~ dah jadi dah...

2) Zina bermaharajalela.

"Dan tinggallah manusia2 yang buruk, yang seenaknya melakukan persetubuhan seperti himar (keldai). Maka pada zaman mereka inilah kiamat akan datang." -Sahih Muslim

~ dah nampak dah...

3) Bermaharajalela alat muzik.

"Pada akhir zaman akan terjadi tanah runtuh, rusuhan & perubahan muka." Ada yang bertanya kepada Rasulullah; "Wahai Rasulullah bila hal ini terjadi?" Baginda menjawab; "Apabila telah bermaharajalela bunyian (muzik) & penyanyi2 wanita" -Ibnu Majah

~ S'pore Idol, Malaysian Idol, Akademi Fantasia, Anugerah Industri Muzik

4) Menghias masjid & membanggakannya.

"Di antara tanda2 telah dekatnya kiamat ialah manusia bermegahan dalam mendirikan masjid" - Riwayat Nasai.

~ memang dah nampak dah...banyak masjid cantik dibina tapi jarang2 org sembahyang

5) Munculnya kekejian, memutuskan kerabat & hubungan dengan tetangga tidak baik.

"Tidak akan datang kiamat sehingga banyak perbuatan & perkataan keji, memutuskan hubungan silaturahim & sikap yang buruk dalam tetangga." - Riwayat Ahmad dan Hakim.

~ ada anak tak mengaku ada mak/bapak pasal malu

6) Ramai orang soleh meninggal dunia.

"Tidak akan datang hari kiamat sehingga Allah mengambil orang2 yang baik & ahli agama di muka bumi,maka tiada yang tinggal padanya kecuali orang2 yang hina & buruk yang tidak mengetahui yang makruf dan tidak mengingkari kemungkaran" - Riwayat Ahmad

~ boleh kira berapa jer para ulama' yg tinggal

7) Orang yang hina mendapat kedudukan terhormat.

"Di antara tanda semakin dekatnya kiamat ialah dunia akan dikuasai oleh Luka' bin Luka'(orang yang bodoh & hina). Maka orang yang paling baik ketika itu ialah orang yang beriman yang diapit oleh 2 orang mulia" - Riwayat Thabrani

~ george bush

8) Mengucapkan salam kepada orang yang dikenalnya sahaja.

"Sesungguhnya di antara tanda2 telah dekatnya hari kiamat ialah manusia tidak mahu mengucapkan salam kepada orang lain kecuali yang dikenalnya saja." - Riwayat Ahmad

~ jiran sesama islam pon tak bertegur sapa...

9) Banyak wanita yang berpakaian tetapi hakikatnya telanjang.

Diriwayatkan dari Abu Hurairah r.a. "Di antara anda2 telah hari kiamat ialah akan muncul pakaian2 wanita & apabila mereka memakainya keadaannya seperti telanjang".

~ fesyen zaman skarang (tube, spaghetti strap, g-string etc etc)

10) Bulan sabit kelihatan besar.

"Di antara tanda2 telah dekatnya hari kiamat ialah menggelembung (membesarnya) bulan sabit." - Riwayat Thabrani

~ tak caya gi tengok...

11) Banyak dusta & tidak tepat dalam menyampaikan berita.

"Pada akhir zaman akan muncul pembohong2 besar yang datang kepadamu dengan membawa berita2 yang belum pernah kamu dengar & belum pernah didengar oleh bapa2 kamu sebelumnya, kerana itu jauhkanlah dirimu dari mereka agar mereka tidak menyesatkanmu & memfitnahmu" - Sahih Muslim

~ try baca akhbar2 & majalah2 yg popular skarang nie...

12) Banyak saksi palsu & menyimpan kesaksian yang benar.

"Sesungguhnya sebelum datang nya hari kiamat akan banyak kesaksian palsu & disembunyikan kesaksian yang benar." -Riwayat Ahmad

~ tengok kes peperangan Iraq

13) Negara Arab menjadi padang rumput & sungai.

"Tidak akan datang hari kiamat sehingga negeri Arab kembali menjadi padang rumput & sungai2" - Sahih Muslim

~ Dubai dah turun salji... Mina dah kene banjir

sad.gifsad.gifunsure.gifsad.gifsad.gif petikan dari bernama ape ntah?

Semakin Hari Kita Semakin Menghampiri Akhir Zaman, sedar atau tidak semakin lama semakin banyak tanda2 yang membuktikan betapa hampirnya kita dengan masa itu.

1) Penaklukan Baitulmuqaddis.

Dari Auf b. Malik r.a. katanya,Rasulullah s.a.w telah bersabda: "Aku menghitung 6 perkara menjelang hari kiamat."

Baginda menyebutkan salah 1 diantaranya, iaitu penaklukan Baitulmuqaddis." - Sahih Bukhari

~ dah jadi dah...

2) Zina bermaharajalela.

"Dan tinggallah manusia2 yang buruk, yang seenaknya melakukan persetubuhan seperti himar (keldai). Maka pada zaman mereka inilah kiamat akan datang." -Sahih Muslim

~ dah nampak dah...

3) Bermaharajalela alat muzik.

"Pada akhir zaman akan terjadi tanah runtuh, rusuhan & perubahan muka." Ada yang bertanya kepada Rasulullah; "Wahai Rasulullah bila hal ini terjadi?" Baginda menjawab; "Apabila telah bermaharajalela bunyian (muzik) & penyanyi2 wanita" -Ibnu Majah

~ S'pore Idol, Malaysian Idol, Akademi Fantasia, Anugerah Industri Muzik

4) Menghias masjid & membanggakannya.

"Di antara tanda2 telah dekatnya kiamat ialah manusia bermegahan dalam mendirikan masjid" - Riwayat Nasai.

~ memang dah nampak dah...banyak masjid cantik dibina tapi jarang2 org sembahyang

5) Munculnya kekejian, memutuskan kerabat & hubungan dengan tetangga tidak baik.

"Tidak akan datang kiamat sehingga banyak perbuatan & perkataan keji, memutuskan hubungan silaturahim & sikap yang buruk dalam tetangga." - Riwayat Ahmad dan Hakim.

~ ada anak tak mengaku ada mak/bapak pasal malu

6) Ramai orang soleh meninggal dunia.

"Tidak akan datang hari kiamat sehingga Allah mengambil orang2 yang baik & ahli agama di muka bumi,maka tiada yang tinggal padanya kecuali orang2 yang hina & buruk yang tidak mengetahui yang makruf dan tidak mengingkari kemungkaran" - Riwayat Ahmad

~ boleh kira berapa jer para ulama' yg tinggal

7) Orang yang hina mendapat kedudukan terhormat.

"Di antara tanda semakin dekatnya kiamat ialah dunia akan dikuasai oleh Luka' bin Luka'(orang yang bodoh & hina). Maka orang yang paling baik ketika itu ialah orang yang beriman yang diapit oleh 2 orang mulia" - Riwayat Thabrani

~ george bush

8) Mengucapkan salam kepada orang yang dikenalnya sahaja.

"Sesungguhnya di antara tanda2 telah dekatnya hari kiamat ialah manusia tidak mahu mengucapkan salam kepada orang lain kecuali yang dikenalnya saja." - Riwayat Ahmad

~ jiran sesama islam pon tak bertegur sapa...

9) Banyak wanita yang berpakaian tetapi hakikatnya telanjang.

Diriwayatkan dari Abu Hurairah r.a. "Di antara anda2 telah hari kiamat ialah akan muncul pakaian2 wanita & apabila mereka memakainya keadaannya seperti telanjang".

~ fesyen zaman skarang (tube, spaghetti strap, g-string etc etc)

10) Bulan sabit kelihatan besar.

"Di antara tanda2 telah dekatnya hari kiamat ialah menggelembung (membesarnya) bulan sabit." - Riwayat Thabrani

~ tak caya gi tengok...

11) Banyak dusta & tidak tepat dalam menyampaikan berita.

"Pada akhir zaman akan muncul pembohong2 besar yang datang kepadamu dengan membawa berita2 yang belum pernah kamu dengar & belum pernah didengar oleh bapa2 kamu sebelumnya, kerana itu jauhkanlah dirimu dari mereka agar mereka tidak menyesatkanmu & memfitnahmu" - Sahih Muslim

~ try baca akhbar2 & majalah2 yg popular skarang nie...

12) Banyak saksi palsu & menyimpan kesaksian yang benar.

"Sesungguhnya sebelum datang nya hari kiamat akan banyak kesaksian palsu & disembunyikan kesaksian yang benar." -Riwayat Ahmad

~ tengok kes peperangan Iraq

13) Negara Arab menjadi padang rumput & sungai.

"Tidak akan datang hari kiamat sehingga negeri Arab kembali menjadi padang rumput & sungai2" - Sahih Muslim

~ Dubai dah turun salji... Mina dah kene banjir

sad.gif  sad.gif  unsure.gif  sad.gif  sad.gif  petikan dari bernama ape ntah?

hmmmph..betul tuh..sokong sesangat

sekian..tengkiu

tanda no.6 tu...ustaz ahmed deedat pendakwah terkenal south africa meninggal baru2 ni...rindu ngan ceramah and debat perdana beliau ngan paderi otai2 christian n yahudi sad.gif moga2 Allah bg rahmat...amin

tanda no.6 tu...ustaz ahmed deedat pendakwah terkenal south africa meninggal baru2 ni...rindu ngan ceramah and debat perdana beliau ngan paderi otai2 christian n yahudi sad.gif moga2 Allah bg rahmat...amin

yer ke Innalillah. besh dgr dia hentam paderi dgn hujah2 yg bernas. susah nak sangkal. aku tgk pun dlm video tape dulu2, besh sgt.

kematian Raja Arab Saudi Raja Fahd Abdul Aziz pun satu petanda. semoga Allah mencucuri rahmat ke atas mereka. sad.gif

Aku baru tau Ustaz Ahmad Deedat meninggal semalam... tapi tak dapat baca full coverage... mmg pejuang islam yang sejati... aku dengar dia pernah dapat ancaman bunuh dari pelbagai musuh islam... Semoga Allah mencucuri rahmat ke atas rohnya.... amin!

Rancangan realiti cam 'carik cipan' ni tak lain tak bukan lagi satu propaganda freemason dalam memusnahkan umat islam tanpa disedari...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...