Jump to content
electroboy

Laman Web Khas Untuk Beginner Belajar...

Recommended Posts

tuan punye artikel dah bagi kebenaran utk amik artikel dia tu.. apo laie... copy & paste...

jgn lupa creditkan nama dia skali ..

ke guane abang scorps kite ?

electroboy

aku mengesan satu kesilapan besar yang ko laku kan ..

http://www.izuardi.net/beta1/tutorials/pas...one_index06.php

cuba lihat skrew driver ko tu ... ko main tala cam tu je ke arah motherboard..

bahaya oooooo..

kalau boleh .. pandu kan mata screw philip tu .. dengan sebelah tgn lagi.

ini mengelakkan berlaku terjahan secara tak sengaja pada litar mobo . dan mengakibatkan berlakunya calar / merosakkan litar..

anti elektrostatic wristband mana ?

tak de pun aku nampak ko pakai wristband tu ? heehe..

kalau boleh perkenalkan wristband tu skali ekk..

motherboad .. kurang elok diletakkan di atas simen/lantai dsb..

kalau boleh carikkan satu pelapik khas ...

screw driver philip.. kalau boleh cari yang ada magnatic kat dpn tu .. yang prokitnye ok gak ..

ok itu jerk dari aku

p:s=>pernah jadik jurulatih juruteknik komputer apa (MLVK)

tuan punye artikel dah bagi kebenaran utk amik artikel dia tu.. apo laie... copy & paste...

jgn lupa creditkan nama dia skali ..

ke guane abang scorps kite ?

bereshhh...

Cara pemasangan PC ko nie kalau ikut format MLVK memang belum terampil. Aku sebagai PPD Juruteknik Sistem Komputer (MLVK) menyarankan ko refer NOSS Juruteknik Sistem Komputer (D-041-2/3)

Kalau ko tak faham apa itu NOSS, PPD, pp, trampil dsb cuba refer psychox laugh.gif

Edited by OngBok

Cara pemasangan PC ko nie kalau ikut format MLVK memang belum terampil
yup betul betul..

TRAMPIL.. <= teringat aku kat mamat yang bagi ceramah . ala ala aw aw tu .. huhuhu. apa ntah nama dia..

huuhu. MLVK . terlalu tinggi requirement yang diperlukan.. dan terlalu byk kerenah birokrasi di dalam nya..

POLITIK booosssss..

Edited by psychoX

mungkin link yg aku bagi ni berguna utk website ko tu..

Kategori Virus

pastu pandai2laa kau edit yee...

Insya -Allah... nanti kitorang baca dan kaji dulu, terima kasih bebanyak, sungguh berguna link tu....

electroboy

aku mengesan satu kesilapan besar yang ko laku kan ..

http://www.izuardi.net/beta1/tutorials/pas...one_index06.php

cuba lihat skrew driver ko tu ... ko main tala cam tu je ke arah motherboard..

bahaya oooooo..

kalau boleh .. pandu kan mata screw philip tu .. dengan sebelah tgn lagi.

ini mengelakkan berlaku terjahan secara tak sengaja pada litar mobo . dan mengakibatkan berlakunya calar / merosakkan litar..

anti elektrostatic wristband mana ?

tak de pun aku nampak ko pakai wristband tu ? heehe..

kalau boleh perkenalkan wristband tu skali ekk..

motherboad .. kurang elok diletakkan di atas simen/lantai dsb..

kalau boleh carikkan satu pelapik khas ...

screw driver philip.. kalau boleh cari yang ada magnatic kat dpn tu .. yang prokitnye  ok gak ..

ok itu jerk dari aku

p:s=>pernah jadik jurulatih juruteknik komputer apa (MLVK)

Pasal screwdriver tu... mmg aku akui tak boleh tala gitu je koe mobo dgn satu tgn... Hehe..biar aku dedahkan satu rahsia pd korang... sebenarnya, masa tu, sebelah tgn memegang skru driver dan sebelah tangan lagi memegang camera shot gambar laugh.gif serius aku buat pengambaran ni sesorang aku je... takde sapa yg nak tolong (sbb time aku buat ni di rumah aku,bukan di kampus, so aku sorang je time tu).

Insya-Allah lepas ni aku mmg bercadang nak rombak balik tutorial tu, nak tambah banyak lagi benda, contohnya pasang hdd sata, dan install windows xp ke hdd sata. pastu nak buat semula penggambaran.

Pasal antistatic wrist strap tu.. aku dah info awal2 langkah2 berjaga2 kalau tak guna antistatic wrist strap di sini,"Sebelum mula memegang device PC..." :

http://www.izuardi.net/beta1/tutorials/pas...one_index02.php

aku sengaja tak gunakan antistatic wrist strap sebab aku cuba nak bagi latihan pasang pc tanpa menggunakan antistatic wrist strap, but of course dgn langkah berjaga-jaga.

anyway...terima kasih banyak2 psychoX, aku mmg memerlukan komen sebegini. Pasal ejaan banyak yg dah hantar pembetulan (annoymous feedback, so aku tak pasti sapa yg hantar), Insya -Allah minggu depan aku upload balik dgn membaiki segala kelemahan. skang sibuk skit assignment + test...kena study arr... biggrin.gif

Cara pemasangan PC ko nie kalau ikut format MLVK memang belum terampil. Aku sebagai PPD Juruteknik Sistem Komputer (MLVK) menyarankan ko refer NOSS Juruteknik Sistem Komputer (D-041-2/3)

Kalau ko tak faham apa itu NOSS, PPD, pp, trampil dsb cuba refer psychox

Err...mana aku boleh dapat copy ni sebagai reference...? bab bayar no hal punya, janji tak mahal sgt biggrin.gif

Satu lagi dalam Bahagian 1 Pemasangan, kenapa gambar foto blur bila dibesarkan.

Kualiti gambar perlu dijaga jugak.

Huhhhuu... aku sememangnya marah dgn gambar blur sebegini. tp apa yg boleh dibuat...kamera yg digunakan pun ikut kemampuan student cam aku je... sebab tu penggambaran kedua nanti aku kalau boleh nak cuba dapatkan kamera bagus... dan maybe aku letakkan video sekali. wink.gif

Oleh kerana ramai sgt dah membantu aku (termasuk dari luar putera...) aku bercadang nak tukar nama website ni,... apa nama yg sesuai arr, suggestion, thanks...?

P/s: 1. Banyaknya feedback aku dapat tanya aku macam2 problem komputer diorang... semua aku reply suruh post di Tanya @Putera.. haha secara tak langsung aku mempromote putera ...

2. Terima kasih bebanyak pada korang semua... camna la aku nak balas balik, hanya Allah je yg mampu membalasnya, kalau ada peluang aku belanja makan..hehe... Thanks everyone.

pasal panduan NOSS tu .. nanti aku tgk tgk kat dalam backup komputer aku nih kut kut ada... lama dah tinggal bende nih .

umm website yang bagus tuk biginner.. sesuai nama yang korang taruk kat title topik nie...

Assalamualaikum,

Izuardi Network V1

sempena hari raya yang mulia ini, aku nak maklumkan yang website ini telah diperkemaskan ke dalam CMS agar nampak lebih pro dan teratur dan terurus berbanding dengan sebelum ini. Log in ke http://www.izuardi.net dan tgk lah sendiri.

Well, obviously, seperti apa yg korang lihat, aku menggunakan CMS popular kegemaran ramai Joomla!, sepagi hari raya ini org lain sibuk makan ketupat aku sibuk test dan repair bugsy-bugsy yg muncul setelah aku upload core ke server hosting... banyak betul bugs nye..penat dah aku ni, baru settle ..tp kalau korang jumpa apa2 bugs lain harap bagitau aku la ye..skang aku nak tido jap..hehe...

Perubahan? hanya satu sahaja, iaitu website ini akan menyampaikan berita2 terkini mengenai perkembangan komputer peribadi, updated at least dalam setiap 12 ke 24jam (dan sekiranya kami tiada aral lintang lain, Insya-Allah).. walaupun taklah sehebat betanews.com, the inquirer dan lain2, tp kami harapkan dapat berikan info terkini dalam bahasa melayu secepat mungkin berbanding akhbar nasional yg ada ruang komputer seminggu sekali saja, peace... tongue.gif

Dan sukacitanya dimaklumkan Izuardi Network akan ditutup dan akan diambil alih oleh sebuah badan organisasi berlesen dengan kerjasama teams aku sekarang, dan kami akan muncul semula dengan jenama dan nama baru tidak lama lagi...... setelah penat kami bermeeting + melobi + buat paper works + carik sponsor +buat homeworks, aku harap badan organisasi bukan komersil yang akan mengambil alih ini dapat memberikan info dan prestasi 500% lebih dari apa yg kami usahakan sekarang ini.... di samping menyediakan materials ygjauh lebih bermutu dan professional berbanding apa yg ada sekarang ni (sebab bakal tulang belakang nanti mmg org professional, while aku dan teams skang ni plak students je)...

walaupun begitu, aku sebagai pemilik intelektual yg sah masih menjadi mastermind dalam projek ini di masa akan datang walaupun ia bukannya dikenali sebagai 'Izuardi Network' tidak lama lagi....konsep tetap sama, hanya PERCUMA dalam BAHASA MELAYU untuk semua smile.gif

..dan sebagai menghargai jasa putera.com yg turut menyumbang dalam pembangunan masayarakat Malaysia agar celik IT, maka aku tidak mensia-siakan module banner yg terdapat dalam joomla! dan aku harap annamir tak marah aku gunakan banner putera.com beliau utk promo putera.com di wesite izuardi.net..boleh tak annamir ..? tongue.gif

.. dan seperti yg aku janjikan pada en. shanai dan members PDP putera.com, anda bebas utk gunakan tutorials dan artikel dalam website izuardi.net ini untuk diisi di ruangan artikel putera.com tidak lama lagi...

Sekian... selamat Hari Raya dari aku dan teams Izuardi Network. Maaf Zahir dan Batin.

Edited by electroboy

pergh.....giler ah! makin hebat electroboy ni...nanti bila puteranetwork buat competition web tu, ada harapan nak menang ni.... biggrin.gif peace...

Yeah.. Aku Doakan Agar Electroboy berjaya mengajar anak2 melayu yang masih buta I.T

Dunia Sekarang sangat penting I.t

So Good Luck Bro

Hehehehe pasal promote web ko tu dont worry.. aku letak dalam projek aku smile.gif

ko tengok la nanti b/w ko tak cukup nak tampung hahahaha

Assalamualaikum,

Izuardi Network V1

Dan sukacitanya dimaklumkan Izuardi Network akan ditutup dan akan diambil alih oleh sebuah badan organisasi berlesen dengan kerjasama teams aku sekarang, dan kami akan muncul semula dengan jenama dan nama baru tidak lama lagi...... setelah penat kami bermeeting + melobi + buat paper works + carik sponsor +buat homeworks, aku harap badan organisasi bukan komersil yang akan mengambil alih ini dapat memberikan info dan prestasi 500% lebih dari apa yg kami usahakan sekarang ini.... di samping menyediakan materials ygjauh lebih bermutu dan professional berbanding apa yg ada sekarang ni (sebab bakal tulang belakang nanti mmg org professional, while aku dan teams skang ni plak students je)...

pergh.. agensi mana tu???

bila saya klik button pdf kat artikel, keluar bende ni

Please make sure your "media" directory is writeable (CHMOD 777).

button print ok pulak....

ape-ape pun well done... smile.gif

bila saya klik button pdf kat artikel, keluar bende ni

Please make sure your "media" directory is writeable (CHMOD 777).

button print ok pulak....

ape-ape pun well done...  smile.gif

thanks dude..lupa plak chmod tak apply pada sub-folder biggrin.gif

anyway aku dah fix yg ni tgh hari tadi..sepatutnya dah ok skang..

problemnya skang ialah aku tak dapat sertakan image sekali embed ke dalam PDF yg digenerated tu... sementara aku godek2 software ni.. ada sesiapa yg ada idea..? sad.gif

pergh.....giler ah! makin hebat electroboy ni...nanti bila puteranetwork buat competition web tu, ada harapan nak menang ni

ehehe... tak adil la kalau aku guna joomla masuk competition...yg tu... aku nak guna web app aku sendiri, tu pun kalau tiada aral lintang la... biggrin.gif

Thanks for your feedback... dan beberapa volunteer putera.com yg baru contact aku nak tolong aku..terima kasih... dan, project en shanai artikel tu pun jangan la lupa yek, sama2 tolong juga.. tongue.gif

Edited by electroboy

bagus.. bagus electroboy, aku suka sekali.

Aku nak tanya pasal pertukaran banner. Dari maklumat yg aku baca dalam web tu banner yg diterima adalah bersaiz 700 x 200 pixel (besar tu). Aku cuma nak letak saiz 468 x 60 je. boleh tak confirmkan dulu sebelum aku contact through email.

bagus.. bagus electroboy, aku suka sekali.

Aku nak tanya pasal pertukaran banner. Dari maklumat yg aku baca dalam web tu banner yg diterima adalah bersaiz 700 x 200 pixel (besar tu). Aku cuma nak letak saiz 468 x 60 je. boleh tak confirmkan dulu sebelum aku contact through email.

Aduss... so sorry.. wrong info tu... aku dah tukar dah.

Actually saiz maksimum utk banner exchange boleh sampai 478 x 69 pixels. sorry technical mistake. kalau 468 x 60 tu okey le.. wink.gif

Talking of which, sesiapa yang ingin buat banner exchange juga dialu-alukan. tp aku tak jamin boleh approve semua banner exchange korang dan beberapa kriteria perlu dipatuhi (boleh baca dlm polisi website Izuardi Network)...

Terima kasih atas feedback anda semua wink.gif

izuardi..

satu-satu artikel yg dibaca tu tak boleh dikomen ke kat bawah dia? maksud aku lepas baca, orang lain boleh bagi komen..

Contoh bila aku baca artikel Kerjasama IBM dan Sun Microsystems untuk mengimbangi monopoli Microsoft Office rasa berminat lak nak kasi komen..

kalau boleh dimasukkan fungsi ni?

izuardi..

satu-satu artikel yg dibaca tu tak boleh dikomen ke kat bawah dia? maksud aku lepas baca, orang lain boleh bagi komen..

Contoh bila aku baca artikel Kerjasama IBM dan Sun Microsystems untuk mengimbangi monopoli Microsoft Office rasa berminat lak nak kasi komen..

kalau boleh dimasukkan fungsi ni?

Bagus idea tu... mmg aku dari awal nak masukkan komen + rating, tak lama lagi. skang aku masih di peringkat testing.... wink.gif

herm...bagus electroboy...

nie aku nyer cadangan lak :

tapi aku rasa kalo ko guna cms joomla tu baik ko tukar dier nyer LOGO (.ico) kat browser tu...

ko dah ader logo yg tetap ker cam putera nie...kalo dah ader aper lagi ko buat ler trademarking...ko jenamakan, hehe-->>aku tumpang bangga kalo ader org melayu dpt bangunkan portal cam ko nyer...

aku skarang tengah develop aku nyer website pakai dragonfly cpg...siap nanti aku masukkan affiliate ko ek..

aku nak tanya skit jer..agensi maner yg sponser/ambil alih laman web ko tu....untung siot..

herm...bagus electroboy...

nie aku nyer cadangan lak :

tapi aku rasa kalo ko guna cms joomla tu baik ko tukar dier nyer LOGO (.ico) kat browser tu...

ko dah ader logo yg tetap ker cam putera nie...kalo dah ader aper lagi ko buat ler trademarking...ko jenamakan, hehe-->>aku tumpang bangga kalo ader org melayu dpt bangunkan portal cam ko nyer...

aku skarang tengah develop aku nyer website pakai dragonfly cpg...siap nanti aku masukkan affiliate ko ek..

Hehehe.. aku perasan yg tu.. nanti dulu kot, takde idea lagi.. lgpun semua busy skit skang ni... buat masa skang bagilah kredit kat diorang OSM tu dulu.... biggrin.gif

aku nak tanya skit jer..agensi maner yg sponser/ambil alih laman web ko tu....untung siot..

Hmmm.. bukan ajensi la... it's more like an organization. yg ni masih di peringkat awal perancangan... bila dah nampak hasil nanti baru aku cakap... tak guna cakap benda yg tak wujud lagi kan? biggrin.gif anyway aku optimis dgn perubahan pentadbir ni kami dapat perform lagi ganas, aku estimate 500% dengan lebih ramai tenaga kerja yg terurus. Hope so.... wink.gif

ooo00ooo...cam gitu ekkk

thnx for da info!

woow hebat...website tu.. tahniah electroboy....sekurang2nya ada lagi rakyat malaysia dapat bagi info berguna utk terutama generasi akan datang...

ada sapa2 lagi yang ade info macam ni....

Bagus izwardi... teruskan upgrade website anda...

Cadangan saya:

Adakan club member. Supaya anda boleh menhantar tips yang mungkin tak terdapat dalam website anda ke email ahli anda. Ini akan menambahlagi minat ahli anda supaya terus kunjung ke web anda.