Jump to content
electroboy

Laman Web Khas Untuk Beginner Belajar...

Recommended Posts

Ok...thanks semua....c-fu, pencacai,ongbok, kerim...everyone...aku akan review balik semua feedback korang..sbb skang aku tgh busy skit 1st week di kampus...ok aku appreciate semua feedback..thanks...kalau ada lagi harap tegur aku lagi untuk aku improve web tu...terima kasih semua smile.gif aku hargai komen korang, thanks

Edited by electroboy

aku sedang giat sedia material baru....expect hujung bulan ni update ejaan semua + dead link + 50% content baru..... ok termia kasih semua, kalau ada lagi feedback harap hantar....

PERHATIAN: Kepada semua yg hantar feedback, aku dah hantar respon pada feedback korang melalui PM....terima kasih, terima kasih... laugh.gif

Edited by electroboy

a'kum..hehe..baguih la ekau buek website tu..leh gak org yg x tau dapat ilmu sikit hehe..tahniah..terima kasih..dan teruskan usaha murini anda hehe.. biggrin.gif

belajar wat website tu php ke html je? tapi mana2 pun ok je janji dapat belajo hehe..kalu boleh bg tutorial siap ngan gambo sekali la..lagi senang org nak belajo hehe..termasuk den la laugh.gif

Edited by wadud

satu lagi ako leh lupe nak reply: JANGAN GUNA URL CLOAKING.

cloak macam ko sembunyikkan url asal dengan boh dalam satu frame, dan kat tempat url dalam browser, die hanya nampak izuardi.net je. lagi2 penting kalo site tutorial. simply pasal takleh bookmark.

Edited by C-Fu

satu lagi ako leh lupe nak reply: JANGAN GUNA URL CLOAKING.

cloak macam ko sembunyikkan url asal dengan boh dalam satu frame, dan kat tempat url dalam browser, die hanya nampak izuardi.net je. lagi2 penting kalo site tutorial. simply pasal takleh bookmark.

itu mmg aku sengaja buat buat sementara waktu sebelum aku sewa hosting berbayar..maybe dlm satu ke dua minggu lagi..thanks wink.gif

Assalamualakum dan salam sejahtera,

Berkaitan projek Izuardi Network - Laman rekreasi Ilmiah Komputer peribadi dan Teknologi Maklumat (BETA 1)

Terlebih dahulu aku nak ucap terima kasih pada semua warga putera yg hantar annoymous feedback mengenai projek kami ni , izuardi.net (aku rasa warga putera la, sbb aku tgk banyak referrer dari putera.com). kami pun tak sangka terlalu banyak yg bermurah hati utk tegur mana-mana kekurangan di projek ini, malah ramai betul yg sukarela bagi artikel (walaupun kami tak dapat masukkan lagi ke website, nak verify ketulenan dan kualiti dulu), gambar,diagram tambahan yg boleh digunakan utk projek ini, thank you very much. Projek ini so far menerima hits sebanyak 1,500 sehari secara purata.

Kepada mereka yg hantar maklumat diri supaya kami contact, dan tanya soalan itu ini, terima kasih... tp kami tak dapat jawab semua soalan sbb memerlukan kajian yg lebih sebelum balas pertanyaan korang. dan aku pun personally dah balas balik feedback supaya mereka yg bertanya utk cuba tanya di putera ni, sbb lebih ramai yang akan membantu.

Utk pengetahuan semua, projek ini adalah projek yang dijalankan secara sukarela demi membantu anak bangsa kita mahir dalam pelbagai kemahiran di bidang IT, selain menambah ilmu pengetahuan pengunjung dalam bidang IT secara PERCUMA. Ia dipelopori oleh kami, student undergraduate computer & communication engineering UPM (terima kasih member2 ku semua). boleh baca lagi lanjut di sini.

Tapi kami sendiri tak sangka begitu ramai 'jentera sukarela maya' yg menyumbang pada projek ini, dengan memantau, memaklumkan sebarang typing errors and dead links, dan kami menerima terlalu banyak feedback, malah ada dua feedback yg mendakwa diri mereka dari syarikat komputer terkemuka (aku pun terkejut dgn feedback dari 'nama syarikat tu' ) dan menyokong projek ini dari segi pendapat dan teknikal. aku saspeknya, yg byk menyumbang dan bagi feedback ni adalah korang semua member2 aku di putera.com berdasarkan referrers yg aku dpt dlm statistik. so aku pun decide nak announce di sini.

Jadi untuk itu, kami bercadang untuk perluaskan projek ini secara meluas ke seluruh malaysia. soalan aku:

1. Ada idea tak utk statement aku di atas? Media advertise? hmm...aku pun dah abis RM500 duit poket aku utk projek ni (forgot to mention aku hanyalah sorang student), lagipun ini bukan website komersil. personally aku ada strategies sendiri, tp maybe idea korang boleh dijadikan panduan.

2. aku bercadang nak tukar nama, izuardi.net is too personal, cam blog aku la plak, ada suggestion domain name yg sesuai utk dibeli? rekreasipc.net? bengeklpc.net?

3. ada sesiapa tak boleh bagi idea, cam mana nak mantapkan lagi website tu, dari segi coding etc. aku dlm proses nak siapkan CMS yg stabil utk digunakan ganti hard core html yg ada skang.

Permintaan aku plak:

1. sesiapa yg rasa projek kami ni useful, sila invite kenalan korang ke website tu.

2. sesiapa yg rasa bermurah hati nak tolong sumbang apa2 bentuk bantuan, boleh info aku atau refer di sini. kalau korang nak provide article atau tutorial, dipersilakan juga untuk berbuat demikian (sila bagi contact info), tp maybe proses verify lambat skit, nak cari org yg boleh sahkan (sapa ada pangkat Dr dlm bidang berkaitan, sila info aku, so that aku tak payah cari org nak verify, just go through cincai je). more info di sini.

3. sesiapa yg ada tutorial, atau artikel tp by the same time ada website korang sendiri, kita boleh buat webring. tp kami kena approve dulu la, boleh info aku link ke site korang pd aku. so far aku hanya letak link ke forum putera.com je di website kami tu.

4. korang boleh ambil dan ubah sesuka hati korang content di website kami tu, sama ada utk tujuan komersil atau bukan komersil, (tertakluk pada syarat2), tp kalau dah ubah content asal kami tu, tak yah la letak referrer ke izuardi.net. aku perasan ada beberapa individu buat begitu, tp bkn member2 di putera.com la

Akhir kata, aku juga nak amik kesempatan utk berterima kasih pada ongbok sbb aku terima beberapa hits dari http://komputer.myvnc.com/webpage/

(ni ko punya kan?) dan tak lupa gak pada yg lain-lain... I love you all guys. wink.gif

Assalamualakum dan salam sejahtera,

Berkaitan projek Izuardi Network - Laman rekreasi Ilmiah Komputer peribadi dan Teknologi Maklumat (BETA 1)

3. ada sesiapa tak boleh bagi idea, cam mana nak mantapkan lagi website tu, dari segi coding etc. aku dlm proses nak siapkan CMS yg stabil utk digunakan ganti hard core html yg ada skang.

setiap artikel@tutorial kalau boleh, boleh ditukar jd format pdf mcm dlm mambo..

sng sikit nak save dlm hardisk@pen drive...

huhuhu...aku pun suruh member gurl kelas aku refer pada site izuardi ni utk langkah pemasangan pc... biggrin.gif

why susah2 nak reinvent the wheel? mediawiki dah ade, proven bagus, ape lagi yang ko nak?

apsal takde orang reply? ako suspek mesti pinguspy pegi haack ni ohmy.gif:o

Edited by C-Fu

why susah2 nak reinvent the wheel? mediawiki dah ade, proven bagus, ape lagi yang ko nak?

apsal takde orang reply? ako suspek mesti pinguspy pegi haack ni ohmy.gif:o

loh...bila masa pulak aku h@ck!! huh.gif

setiap artikel@tutorial kalau boleh, boleh ditukar jd format pdf mcm dlm mambo..

sng sikit nak save dlm hardisk@pen drive...

terima kasih. nanti aku usahakan dlm cms yg aku tgh developed.

huhuhu...aku pun suruh member gurl kelas aku refer pada site izuardi ni utk langkah pemasangan pc...

Best la ko nyer website....

Tapi aku harap ko tambah lagi/perbanyak lagi content nyer.

Aku dah bookmark ko nyer website

sama-sama, kalau rasa website tu useful, rajin2lah hebah kpd rakan-rakan utk sama-sama kita kongsi ilmu smile.gif

Kami mmg giat tambah content dari semasa ke semasa. kalau rajin boleh tolong aku gak, kalau rasa nak contribute any materials don't hesitate to email me admin"@"izuardi.net

Terima kasih la kerana ko pun secara tak langsung promote website gila2 aku nie

sama-sama.

so far aku kurang puas hati lg dgn kebanyakan GUI CMS under project sourceforge.net. Mediawiki aku akui best, tp kalau keadaan terdesak maybe aku guna mambo je.

Sebab apa aku tak guna cms sourceforge? aku nak ada identiti sendiri, lgpun developed application cam CMS ni boleh tambah pengalaman diri. Insya Allah BETA 2 tahun depan aku akan gunakan CMS aku sendiri. aku akan announce di sini utk sesapa otai2 web dev utk test CMS tu. tp tak jamin boleh siap, busy sgt aku dgn study di UPM ni. yg ada sekerat jln skang pun tak stabil, so tak berani nak guna (kang kena penangan pinguspy laugh.gif ), maybe sbb aku masih tak cukup ilmu... tongue.gif

loh...bila masa pulak aku h@ck!!

tadi... dry.gif

Edited by electroboy

errr..

dah ke belum pasal setting adsl modem utk buat router,streamyx installation ,pc networking ??

aku tak jumpa pon lagi ni.... smile.gif

errr..

dah ke belum pasal setting adsl modem utk buat router,streamyx installation ,pc networking ??

aku tak jumpa pon lagi ni.... smile.gif

yeps... mmg aku dlm perancangan nak tambah section baru, iaitu all about networking, tutorials and tips and stuffs... tp aku tgh tunggu confirmation sorang hamba Allah tu setuju atau tidak dia nak tolong aku provide materials utk networking. bukan apa, biarla org yg certified handle, lagi afdal prepare materials utk benda sebegini. Aku dan member2 lain yg manage site, tak sorang pun mempunyai ilmu yg cukup tinggi nak ajar org lain plak tongue.gif

Kalau dia tak setuju, maybe tangguh dulu networking section. sad.gif

anyway, ada suggestion nama lain utk site ni? izuardi.net is tad too personal, cam blog aku plak. any domain suggestion?

ok ni komen daripada master of pupet.. muhahhaha "ako besh"..

secara keseluruhan .. isi kandungan ok

design .. kene pertingkatkan lagi ..

kalau boleh la electroboy.. ko kene match kan byk browser .. jgn tertumpu pada IE jerk... sbb kekadang tu kalau ko pakai CSS .. mungkin ada yang tak comply ngan mozilla

ini untuk ko la kan.. kalau boleh .. bior semua gambor tu ko watermarkkan .. supaya hasil kerja ko tu tak di curik oleh mereka mereka yang nak kaya cepat..

seperti kata member kita .. kalau bleh buat print artikel lagi bagus.. tak semestinye dalam bentuk pdf / generate pdf.. ko bleh buat artikel tu di view sebagai print page..

dan satu lagi .. artikel ko nih . bior la ada suatu bende yang mengawalnya .. like copy right .. tapi bukan copy right... tapi di bawah

http://creativecommons.org/

ni geng geng GPL gak nih..

rupe lesen ko cam nih contohnya

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/

ok ni komen daripada master of pupet.. muhahhaha "ako besh"..

secara keseluruhan .. isi kandungan ok

design .. kene pertingkatkan lagi ..

kalau boleh la electroboy.. ko kene match kan byk browser .. jgn tertumpu pada IE jerk... sbb kekadang tu kalau ko pakai CSS .. mungkin ada yang tak comply ngan mozilla

ini untuk ko la kan.. kalau boleh .. bior semua gambor tu ko watermarkkan .. supaya hasil kerja ko tu tak di curik oleh mereka mereka yang nak kaya cepat..

seperti kata member kita .. kalau bleh buat print artikel lagi bagus.. tak semestinye dalam bentuk pdf / generate pdf.. ko bleh buat artikel tu di view sebagai print page..

dan satu lagi .. artikel ko nih . bior la ada suatu bende yang mengawalnya .. like copy right .. tapi bukan copy right... tapi di bawah

http://creativecommons.org/

ni geng geng GPL gak nih..

rupe lesen ko cam nih contohnya

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/

satu pesanan yang bagus tuuu....

baik ko amik perhatian..

ok?? smile.gif

terima kasih bro psychoX atas feedback professional, dari sorang pakar web di putera.com ni biggrin.gif

aku sebenarnya tgh mengkaji GNU free licensing, tima kasih, nanti saya kaji plak common sense free licensing.

tp apa2pun aku tanya kpdnhep... masih dlm perbincangan. nanti aku decide cam mana, terima kasih atas link dan suggestion yg ko bagi tu psychoX, nanti aku usaha-usahakan. thanks to everyone yg reply gak. wink.gif

mungkin link yg aku bagi ni berguna utk website ko tu..

Kategori Virus

pastu pandai2laa kau edit yee...

Edited by scorps