Jump to content
Superior

Putera.com Kurang Ahli Perempuan

Recommended Posts

ZZzzz Asam garam dunia forum, biasalah tu.... Kalo lelaki dominate, pompuan plak kena akur... begitulah sebaliknya....

Tapi yg pastinya (x kira kaum Adam ke, Hawa ke)... kalo dah buat tebiat luar tabii, mmg kena 'chop' kao²!! Malah org yg pertama yg buat kijer camnih ialah "org yg mendahului admin & mods" (Kalo sesaper yg pernah terlibat, korang taulah siapakah org ini).... takder sifat diskriminasi kaum!!

Anyway, happy foruming, mind your manners!! ;)

forum putera.com jer yg kurang ahli perempuan samada aktif atau tak..

klu kat forum yang niii (KLIK SINI)

ramai laa plakkk...

siap ader buat subforum lagi..

:lol:

tak caya pegi tgk... B)

Edited by scorps

pompuan tak mo join tu pasal depa tak gheti sgt pasal pc nih!!

hardware apatah lagi tp kalo da power nanti laki gak yg malu..pompuan dan laki skang samer taraf laaa..

ape laki boleh buat pompuan pon same takde beza pon...

siesha ni pompuan ke? :D idup lagi thread ni.. 15 page plak tu.. hehehe..

apa kata sesapa cadangkan kat forum cadangan mintak buat satu subforum ntuk pompuan.. sesaja nak tengok pompuan berkumpul.. pastu buat le girl's club macam kat sinun.

tambahan:

mc_zairysha, mungkin juge club tu dihuni oleh separa pompuan? :lol:

Edited by aku

siesha ni pompuan ke? :D idup lagi thread ni.. 15 page plak tu.. hehehe..

apa kata sesapa cadangkan kat forum cadangan mintak buat satu subforum ntuk pompuan.. sesaja nak tengok pompuan berkumpul.. pastu buat le girl's club macam kat sinun.

tambahan:

mc_zairysha, mungkin juge club tu dihuni oleh separa pompuan? :lol:

hm, kate pon ni forum utk it...

may b dorang x kan wat sub forum camtu kot...

tp, kalo wat, best jugak.. :P

hm, psal statement ko tu 'aku'...

aku x dapat la komen...

yg penting, aku tulen...

hahahaha :lol:

hm, kate pon ni forum utk it...

may b dorang x kan wat sub forum camtu kot...

tp, kalo wat, best jugak.. :P

hm, psal statement ko tu 'aku'...

aku x dapat la komen...

yg penting, aku tulen...

hahahaha :lol:

HENTIKANLAH THREAD NIH!!!! Dah banyak SEPAM menular disini..

erk.. reply aku ke yang spam? aku just bagi cadangan ntuk setelkan masalah ahli perempuan kurang.. maybe solution aku tu tak berapa kena.. tapi tu pendapat aku saje :D peace

apa yang aku perhatikan kat sini, yang menyebabkan aku tetiba meluat dan menyampah bukan sebab ada aktiviti flame, ataupun aktiviti menyumpah seranah (lebih lebih lagi dari pakar flame kita cik puan crap-fu) tapi aku meluat tengok ayat blablablablablabla

lepastu bawah dia diakhiri dengan No Offence dan diikuti dengan emoticon senyuman. benda ni yang buat aku meluat tengok.

korang nak mengutuk ke nak memaki hamun ke lantak la. memang dah dijadikan perempuan dengan lelaki tu berbeza ideologi sebabtu keluar pepatah "lelaki dan perempuan kalau boleh bersefahaman, aman dunia ni"

yup. manusia mulut bising je ko ni ek azuan.

kononnye lebih menyampah manusia yang taip blablabla, tapi ako still nampak post2 merapu camtu. tapi pos2 yang ko KURANG menyampah macam post2 ako senang lak ko delete.

sape?? akoo ke??

klu akoo...ha'ah mmg pn....nape?

if you are who i think you are then i think i know who you are, really ;)

Edited by C-Fu

yup. manusia mulut bising je ko ni ek azuan.

kononnye lebih menyampah manusia yang taip blablabla, tapi ako still nampak post2 merapu camtu. tapi pos2 yang ko KURANG menyampah macam post2 ako senang lak ko delete.

malangnya mak ayah ko hantar belajar sampai OSTOLIA (aku puas belek globe tak jumpa pun tempat ni) tapi matematik mudah pun ko tak reti. cuba bezakan jumlah post ko dengan aku, sapa lagi banyak membebel dalam forum ni? bukan ke ko lagi mulut jamban wahai cik puan sister crap-fu? malangnya ko termasuk dalam senarai pengguna bermasalah, jadi kalau post ko yang bermasalah aku padamla. tak puas hati ke? pegi la repot dengan parents ko, takpun dengan kesatuan ko ka. ko kan racist kan kan? kesian... :lol: lagipun ko mana nak nampak 60% dari posting ko tu merapu™ sebab ko sibuk cari kemerapuan orang lain.

by the way, salah satu sebab mengapa watak ko dibiarkan dalam forum ni, sebab ko ni UNIK (bukan UNIX). takda karakter orang lain yang serupa macam ko ni, kejap jadi badut, kejap jadi penceramah, kejap jadi emosi gila :lol:

uik.. 2 sahabat handai ni dah lari tajuk nampak :lol:

so, soalan pembuka thread dah terjawab kot...

setakat yang aku baca.. walaupon tak tahu benar ke idak..

1- pompuan tak berapa nak amik kisah pasal IT.

2- pompuan suke sembang bende-bende selain IT.

ini bukan aku nye pendapat aa.. aku ambil dari post2 yang terdahulu.. tapi bukan 100% ayat camtu la... org kata 'au kama qal' (atau perkataan seumpamanya)

apakata wat pertandingan mengekod ke... kategori pompuan.. masa tu leh tengok berapa ramai yang join... awardle sket sesapa yang menang.. yang pasti bukan aku le sponsor hehehe :P

salah tu. kalau aku sahabat dia dah lama aku bubuh "Crap-Fu is my sensei" kat signature aku.. hokhokhokohkohkohkohkohkohkohkohkohko.

tapi tak jugak. ramai jugak perempuan yang satu tiga tiga tujuh aku jumpa kat luar tu. kekadang diorang mampu buat sesuatu benda yang orang lelaki tak terfikir nak buat. maksud aku, kalau orang lelaki kira 2 + 4 + 7 = 13 yang perempuan ni boleh gabungkan 2 + 4 jadi 6, jadi 6 + 7 = 13.

dan aku pernah tengok pompuan yang buat C, diorang boleh pendekkan kod dengan penggunaan variable, sedangkan kebanyakan orang dok ulang2 arahan padahal boleh dipendekkan guna pembolehubah. percayalah tuan tuan, ini adalah benar :o

by the way, salah satu sebab mengapa watak ko dibiarkan dalam forum ni, sebab ko ni UNIK (bukan UNIX). takda karakter orang lain yang serupa macam ko ni, kejap jadi badut, kejap jadi penceramah, kejap jadi emosi gila :lol:

yesssss yes thats right. ulang lah ayat tu, hopefully bile dah cukup banyak nanti terus jadi betul ek

IPB Image

huhuhuhuh

if you are who i think you are then i think i know who you are, really ;)

hmm...so, ape y ko nk btau kt cni is that ko knal akoo laa ye??

klu ko knal akoo....camane tu?? cube cite sket....

pompuan tak mo join tu pasal depa tak gheti sgt pasal pc nih!!

hardware apatah lagi tp kalo da power nanti laki gak yg malu..pompuan dan laki skang samer taraf laaa..

ape laki boleh buat pompuan pon same takde beza pon...

same taraf konon.. suro buat keje sket ngadu je lebeh.. laki gak yg kene.. konon x gentlemen la ape la..

pompuan skrg poyo je lebih.. demand nak lebih tp hampeh..

tp x sume la.. bini aku nanti baik la orgny B)

hmm...so, ape y ko nk btau kt cni is that ko knal akoo laa ye??

klu ko knal akoo....camane tu?? cube cite sket....

Ah sudah~~~ ayat SMS dah 'berjangkit' masuk thread daa....

Beza pompuan ngan lelaki ialah sejauh mana 'accuracy' antara dua jenis nih pasal pc ke, IT ke.... kalo hang pompuan jenis X-stream, sukakan cabaran (bukan hangat² taik ayam), mmg bleh ikut cara lelaki; bukan sepenuhnya tapi sebahagian besar cara diorang!! Tapi janganlah pasal ini adalah 'cabaran', otak kosong mcm tong dram plak!! Kena tau cara nak ikut kursus tu... ha, pendek kata; persiapan tu kenalah menyeluruh....

P/S: lama benor tak berforum, agaknya dah "berkarat" kot jari-jemariku ini :ph34r:

same taraf konon.. suro buat keje sket ngadu je lebeh.. laki gak yg kene.. konon x gentlemen la ape la..

pompuan skrg poyo je lebih.. demand nak lebih tp hampeh..

tp x sume la.. bini aku nanti baik la orgny B)

suke2 lu jer kutuk pempuan :angry:

jgn ingat dlm forum nie x de pempuan

walaupun x de bls dr pempuan, tp ade gak yg baca

:o aku tahu kenape org perempuan kurang, sbb kebanyakannye duk kat umah jage anok.tak pun diorang malas nok pikir pasal teknologi2 ni.kalu ade mungkin student2 je. :D

assalamualaikum wbt

kalu mengikut tajuk, putera kurang ahli pompuan kan..den raso mabe keno adokan satu kaedah utk mengenal pasti jumlah ahli pompuan kek forum nih..mabe ado ahli pompuan kek sini tp menyamar guno namo lelaki dan lotak info lelaki..so, sukar nak tau dio lelaki ke pompuan..epo yg penting kek sini, keno jujur la dalam mengisi borang pendaftaran maso nak jadi ahli putera hehe..baru la leh detect bape ramai pompuan kek sini..kalu yg duo alam tu pun..ngaku jo la..baru la org tau..hehe :D

pasal lelaki dan pompuan nih..Allah swt yg ciptakan kito dah totapkan batas2 dan keupayaan lelaki dan pompuan..so, lelaki dan pompuan totap samo hebat selagi mano dio ikut segalo apo yg ditotapkan oleh Allah swt. x semuo perkaro yg lelaki buek pompuan boleh buek..dan x semuo yg pompuan buek lelaki buleh buek..so, masing-masing ado kelebihan dan kekurangan..tp skang ni, disebabkan pengaruh sekularismne dan feminisme..org pompuan dah mulo nak bersaing dgn lelaki dgn slogan "apo yg lelaki buleh buek pompuan pun boleh buek"..sampai nak jadi imam pun nak berebut..dah ditotapkan oleh agama yg hanyo lelaki leh jd imam..ni tak..pompuan pun boleh..katonyo..tu yg muncul amina wadud tu..nickname den lak tu..ceh <_< ..sebahagian besar cara hidup kito dapek kito lihat melalui solat berjemaah..cubo ekau org fikirkan dan kaji ttg solat berjemaah tu..kenapo agaknyo solat menjadi suruhan pertamo Allah swt kepada Rasulullah s.a.w. dan kenapo kito disuruh agar solat secara berjemaah? sehinggakan ado satu kisah pado zaman Rasulullah s.a.w. seorang buta dtg bertemu dgn baginda dan berkata "ya Rasulullah. aku ini buta dan tiada siapa yg ingin memimpin ku utk pergi solat berjemaah (di masjid). adakah boleh aku tidak pergi ke masjid (utk berjemaah)? jawab Rasulullah s.a.w. "boleh." mendengar jawapn itu, si buta td ingin beredar namun ditanya kembali oleh Rasulullah s.a.w. "adakah kamu mendengar azan?" jawab si buta tadi "ya..aku dengar" maka jawab Rasulullah s.a.w. "jika kamu mendengar azan, hendaklah kamu pergi ke masjid (utk berjemaah)."

apo yg kito dapek dari kisah tersebut? dah tentu kito dapat lihat bahawa solat berjemaah tu penting sekali sehinggakan org yg buta pun perlu pergi ke masjid sekiranya dia mendengar azan. maaf..cam lari topik lak..tp den nak tunjukkan bahawo peranan lelaki dan wanita memang ado perbezaan..tapi saling berkaitan..dan saling memerlukan..sbb tu Allah swt ciptakan Hawa utk Nabi Adam bg melengkapkan rasa kekurangan dalam diri Nabi Adam tu dan kito keno ingat..pompuan ni diciptakan daripado tulang rusuk lelaki. apo yg kito leh tafsirkan dr kejadian pompuan nih? kenapo x diciptakan seperti penciptaan Nabi Adam (dari tanah)? cubo la fikirkan..memang ado perbezaan antara lelaki dan wanita..tapi bilo kito cakap camtu..mulo la org pompuan nak melenting..sbb apo? sbb la ni kito dah disogokkan oleh sekularisme dan feminisme..yg membawa idea2 yg berdasarkan kepada logik akal semato-mato..bukan berdasarkan al-Quran dan Hadith Rasulullah s.a.w. sbb tu x hairan kenapo umat sekarang terlalu pincang dan mudah diperkotak katikkan hehe :D ..jangan mara aaa..cuma nak ajak fikirkan bende nih.. ;)

* cadangan agar dibuek satu thread khas utk pompuan..biasa la pompuan nih..suko bersembang pasal masakan, hal rumahtangga, pendidikan anak dan lain-lain yg berkaitan..so, kalu buleh bukak la satu thread yg boleh dikunjungi oleh pompuan dgn menggabungkannya dgn dunia it..hehe.. :P

tepat skali cadangan saudare wadud kiter.....:) aku sokong pasal satu thread khas ntuk pompuan kat putera nih.......

dan aku paling menyampah statement pompuan 'ape yg lelaki bloeh buat pompuan pon boleh jugak'

YE KE?

SUME MENDE LELAKI BUAT POMPUAN BOLEH BUAT?????? PIKIR BALIK....:lol:

eh... teroff topic plak......

back to da topic..... ringkaskan citer pompuan dalam putera nih kene jujur la menyatakan dier tuh pompuan...... xyah nak menyamor2 jadi lelaki..... kate nak memperjuangkan martabat pompuan.... tapi menyamor jadi lelaki...... plek btol aku....... ;)

lagi satu..... jangan ade lelaki menyamor pompuan lak...... nauzubillahiminzalik........ :ph34r: bawak2 betobat ye..... :)

yup..aku sokong..bukak thread utk ahli prempuan kita..mungkin memula tak der orang tapi kalu dah ader thread khas utk diorang, aku rasa, bertambahlah ahli perempuan kita..

sila mod pertimbagkan.. :rolleyes:

hehe..kut ado yg masih bujang tu leh la berkenalan hehe :lol: ..kut sangkut jd jodoh ke mano la tau hehe..dah jd tompek mencari jodoh lak putero nih :lol: