Jump to content
Ireans

Malaysian Lawan Photobucket ! Musti Try !

Recommended Posts

Salams...

Ada satu service yang baru dibuka... yang macam photobucket.

Sure ramai yang tahu, kenal, dan pernah guna photobucket. Tp kitorang cuba bina sesuatu yg takde advertising. Takde spam. Dan easy to use. Try kalo tak caya.

http://photo.ireans.com

Service ni, ialah hosting image... Features dan kegunaan :

- tempat simpan koleksi avatar

- tempat simpan gambar2 yang nak share dengan member2

- kemudahan upload yang mesra pengguna

- kemudahan untuk COPY-PASTE URL untuk di-share dengan member2

- BETA period - unlimited bandwidth usage

- BETA period - unlimited space usage

- FUTURE features, FTP Access untuk memudahkan upload images.

... cool.gif

Service ni masih dalam peringkat BETA, dan mungkin ada beberapa features yang tak ada.

Share lah apa saja wishlist yang nak ada pada service ni.

komen dan permintaan di alu-alukan

Jika ada ape2 bugs..tlg ek bgtau. Senang kitorang upgrade service tu.

boleh dipercayai 98%.

Tak cuba maka taktau..Supportla kitorang jenama malaysia. Kitorang newbie, tp tak bermakna takleh dipercayai. Dalam proses promosi ngn google dan yahoo. Tntang tulisan tu, kitorang akan try kecilkan sikit kalau tak sedap mata memandang. Sedia menerima apa sahaja komen. Orait. smile.gif

Edited by Ireans

Good luck.. Yang penting data/gambar yang diupload selamat.. Kalo ada gambar aku nak upload aku try.. Dia punya upload size limit per file berapa?? Kalo boleh kasi besar sikit lah eh..

good luck Ireans.com dan projek photo gallery ni. kitorang forsure akan kasi sapot (dengan upload banyak2 gambo pastu stream kat web lain biggrin.gif)..

utk edisi Beta ni, size limit per file dah diupgrade, asalnya hanya 1.5Mb per file tp...jeng jeng jeng...hihihi...try las...upload yg size besar..tgk ada masalah ke tak..kitorang sengaja lom bgtau berapa size limit.

Kitorang jugak dalam edisi test jugak macam yousendit.com, dah sediakan tempat yg boleh upload hingga 200MB . Korang usya2 lah dulu photo.ireans.com ni. smile.gif

Pasal jangka masa plak, jgn risau. Setakat ini masalah server down tu tipis sgt berlaku. Lainla server terbakar ke apa ke.. Jaminan ia akan bertahan tu ada. Semakin ramai yg join semakin bagus. Setakat file2 gambar ni, tak bimbang masalah kehausan bandwith. No need to worry at all smile.gif

Edited by Ireans

Nice 1 dude~!!!

harap ader lagi rakyat malaysia yang berani mencuber~!!!

Sapot jgn tak sapot ~!!!

boleh dipercayai 98%.

Tak cuba maka taktau..Supportla kitorang jenama malaysia. Kitorang newbie, tp tak bermakna takleh dipercayai. Dalam proses promosi ngn google dan yahoo. Tntang tulisan tu, kitorang akan try kecilkan sikit kalau tak sedap mata memandang. Sedia menerima apa sahaja komen. Orait. smile.gif

Bukan ape... tak ade support ... terus lenyap. kalau boleh tahan lama aku tabik la.

hopefully site ni berpanjangan..apa-apa pun kitaorang support. Slamat maju jaya.

p/s: baru register kat site ni biggrin.gif

cadangan: kalau boleh image url di sertakan sekali macam photobucket...jadi tak payah righclik pada image kat browser untuk copy image url .

Edited by tasek16

Aku dah register.. tasek kalo ko nampak kat gambar yang ko upload tue ada icon window kecik kat bawah kanan.. kene letak mouse kat situ nanti dia kuar menu untuk url, tag, img yang ko boleh copy.. Tapi tak tau lah aku jer ada masalah nie.. Bile mouse over kat icon tue popup menu keluar jauh dari gambar tue.. Jadi aku tak dapat nak copy.. Aku pakai firefox.. harap dapat dibaiki ataupun guna cara photobucket letak kat bawah gambar..

Cam dalam gambar ni maksud aku:

user posted image

Edited by b1naryc0de

Ohh... site ni banyak pakai 'Layer' dan dibina dengan compatibality dengan Internet Explorer nyer CSS.

Hmm... nanti kitorang akan sesuaikan dengan Firefox lak.

Tenkiu b1naryc0de kerana berkongsi komen. biggrin.gif

Untuk size tulisan yang agak besar melampau tu... saje je buat cam tu. Senang nak klik-klik. Ini adalah style yang kami try implement... macam Weblog 'Word Press'. Lagi satu service, 'http://upload.ireans.com' juga pakai style yang besar2.

Nanti kami akan buat satu option yang boleh pilih style, sama ada 'default style', atau 'normal web' style.

Jadi kalu ada visitor yang tak suka dengan besar... bleh pilih style yang diorang suka. laugh.gif

Terima kasih semua kerana support..! laugh.gif

Edited by Ireans

photo gallery? fail lain tak le upload skali? hehe..btw, nice job.. wink.gif

Aku try upload satu fail zip dan masukkan emel aku. apa dah jadi? Tak ada apa-apa pun, camne nak download balik fail tu.?

hmm... cuba check dalam Bulk tu. ada yang tak kene tentang email tu agaknya. wink.gif

Terima kasih kerana mencuba. laugh.gif

aku xtau la ni soklan bodo ke tak, tp... diorg wat photo hosting, file hosting yg free mree ni mcm mana ek? space die mcm mana kira? virtually ke ataupun mmg ade HDD yg dedicated utk mende2 neh? tq....