Jump to content
Puteri Salju

Kenyataan Yang Terjadi Di U Aku

Recommended Posts

jgn terlalu banyak pendam dllm hati..

nanti susah..

cuba perbaiki keputusan ko dlm subjek yg ko amik..mmg betul ckp zul tue..

dia dah mkn garam dari ko..

apa yg dikatakan tue sedikit sebanyak dpt memberi rangsangan pada ko..

dunia sekarang nie perlu saingan antara ko org

Sorry... aku tambah lagi...

Sebab memang aku pantang ngan budak yang tak suka blaja nie

tak kiralah, blaja secara praktikal ke, teori ke...

Aku nak tanya apsal lebih ramai budak bukan melayu yang dapat pointer tinggi berbanding budak melayu (ni masa zaman aku laa, tak tau la zaman skrg dah brubah) ?

Sebab diorang bersaing dengan sihat...

Tekad die org aper?, "aku nak tunjukkan walaupun aku dikalangan minoriti tp aku lebih dari korang".

Tp blaku plak sebalik pada org "kite"..

Dengki sama sendiri..

Study malas, org lebih skit dah ckp "poyos"...

Baik ngan lecturer skit dah label "kaki kipas".

Entahlah, memang budaya "kita" camni...

Try ko masuk PJJ, SPACE ke...

study ngan org tua, dikalangan org2 yang dah byk pengalaman.

Diorg skit pun tak boring study,

walhal 5-6 ari keje sminggu, ader komitment lain lagi.

Korang yg study fulltime, muda lagi, ble trima byk benda lagi tapi bengong...

Sorrylaa, terkasar skit..

Kalo ko tak caya pointer penting, cuba bukan iklan jawatan kompany2 besar cam intell, HP, MIMOS, ASTRO..

korang tak trasa ke nak keje kat company2 yg dah sedia maklum pakai latest technoly nie?

PKlah masak2...

semoga korang tak kesal kemudian ari

P/S:

1. kesal pasal ramai "anak sdara" yang tak "menjadi".

2. ada budak kat keje aku, keje sbg krani, ader matrix tp x der degree psl tak abis

Edited by Zulkifli

koh koh koh...nampak sgt puteri salju ni lemah dan malas dalam menghafal...

aku sokong en.Zulkifli 100%...kalo praktikal ko power tapi ko tak asah bab teori...hampeh gak sbb ko dalam peringkat university...bukannya ko nak guna praktikal ko tu 100%...

kalo budak lain bole hafal teori, nape ko tak bole?

janganla ko nak kutuk budak lain yg pandai bab teori...sebab derang belajo memang target pointer tinggi...lantak derangla praktikal kantoi...derang abiskan mase ngan study (hafal teori)...ko ade ke buat mcm derang buat??

mase keje nanti derang bole blajo balik bab praktikal lebih mendalam...teori yang derang blajo tu derang akan igt balik waktu keje nanti...

p/s: kalo dah dok university, rajin2 la baca buku...stakat pandai bab praktikal tak ke mana pointer ko tu...dan pointer ko akan kekal tahap 2.++ kalo ko bersikap mcm ni...heboh satu forum pasal sikap pemalas ko... ph34r.gif

Aku nak tanya apsal lebih ramai budak bukan melayu yang dapat pointer tinggi berbanding budak melayu (ni masa zaman aku laa, tak tau la zaman skrg dah brubah) ?

Serupa la zaman aku skolah menengah dulu... budak cina ngan india score dalam BM while budak melayu lak boleh fail subject bahasa ibunda dia sendiri... ni semua sebab rasa dah terer cakap melayu (practical la nih)... tapi secara teori... bebudak melayu ni tak reti apa yang sebenarnya yang dikehendaki oleh peperiksaan... Dengar cerita, ada sorang budak cina ni BM mmg tunggang langgang tapi boley la dapat credit sebab dia hafal karangan dalam buku bebanyak dan buat balik karangan tu dalam peksa (kira nasib mmg baik la ni)... yang buat aku gila babi jeles, sekarang dia ada kat US kerja ngan intel (kawan cina lain cite kat aku)...

so my friend... kalau kau terpaksa menghafal satu buku teks sebab nak dapat pointer tinggi... sila lah lakukan demi masa depan anda yang tercinta...

Seksa aku dah abih dahhh... hahahaha!!!!

erk~...

#include <iostream.h>
int main ()
{
int jadi_Hebat = teori [tangan kiri]   +  praktikal [tangan kanan];
cout << "bagaimana mau jadi hebat??" << "=" jadi_hebat;
return 0;
}

P/S: bayangkan ko hanya ada sebelah tangan... Kuat kah engko???

(praktik C++... hokhokhokhokhoh laugh.gif "

Edited by ApoNie

wokeh aku dah tau puteri salju nih sekang dok kedah so..U apa yg ada kat kedah?? university utara ker?? hehehehe~ kantoi la ko puteri salju hehehehe

No offense laugh.gif

wokeh aku dah tau puteri salju nih sekang dok kedah so..U apa yg ada kat kedah?? university utara ker?? hehehehe~ kantoi la ko puteri salju hehehehe

No offense laugh.gif

waa,die x wat pengumuman lg nko dh tau biggrin.gif

ni mesti gune bomoh nie.. laugh.gif

so my friend... kalau kau terpaksa menghafal satu buku teks sebab nak dapat pointer tinggi... sila lah lakukan demi masa depan anda yang tercinta...

tak semua org dilahirkan dgn kekuatan memori yg tinggi... utk org macam aku memori tak tinggi.. kena terima la kenyataannya..

Aku pon memori tak tinggi beb... buktinya.. aku la orang paling terkenal kat opis aku kalau bab bab lupa ni... kalau tang belaja, usaha kena lebih sket la... penah gak aku tak tido satu malam sebab paper fakta (x digalakkan utk diamalkan)... the best thing is belaja awal untuk faham... belaja untuk ingat di hari2 terakhir...

tak semua org dilahirkan dgn kekuatan memori yg tinggi... utk org macam aku memori tak tinggi.. kena terima la kenyataannya..

x semua org pandai mengekploitasi otak diorang..ade org mmg terer menghafal..itu rezeki diorang..tp bagi yg x terer menghafal..rajin2la buat latihan..katekan buat programming...tgk soalan pekse yg lepas2..ade soalan suruh buat isihan buih..xtau nak buat?tgk buku...kaji..camne step2 dia...pastu tutup buku.try buat sendiri...lama2 pandaila...lagi satu...stail aku ngan member2 aku jawap pekse...jgn tinggalkan ruang jawapan kosong..tulis jerk ape yg patut..atleast..kalo lecturer ko baik..dia bagi jugak 1/2 markah sbb kesian or sbb tgk ko ade gak cuba nak jawap...kalo x jawap langsung..lecturer pom xleh nak tolong... rolleyes.gif

mcm saya. lps exam trus tak ingat dah apa yg kita hafal sblm exam tu.....

jgn kata tak ingat... mmg aku cuba lupakan segala seksaan sebelom exam tu lepas paper...

Edited by matrix01

x semua org pandai mengekploitasi otak diorang..ade org mmg terer menghafal..itu rezeki diorang..tp bagi yg x terer menghafal..rajin2la buat latihan..katekan buat programming...tgk soalan pekse yg lepas2..ade soalan suruh buat isihan buih..xtau nak buat?tgk buku...kaji..camne step2 dia...pastu tutup buku.try buat sendiri...lama2 pandaila...lagi satu...stail aku ngan member2 aku jawap pekse...jgn tinggalkan ruang jawapan kosong..tulis jerk ape yg patut..atleast..kalo lecturer ko baik..dia bagi jugak 1/2 markah sbb kesian or sbb tgk ko ade gak cuba nak jawap...kalo x jawap langsung..lecturer pom xleh nak tolong... rolleyes.gif

Setuju sehabis mungkin...

sorry... aku lagi..

Bagi aku la, masa lecturer dok lecture tu, masa tu masuk gile...

kalo concentrate masa tu, study skit pun dah ingat dah...

bukan aper, lecturer ajar siap ngan xplain lagi, tak macam plain text dlm korang punyer buku..

kalo tak paham ble tanyer...

so, aku pun bukan jenis suka menghafal, tapi masa kuliah, tumpuan memang penting...

aku ingat lagi, aku ponteng 2 kelas OOP, pastu aku masuk, aku dah tak paham aper dah, try study dlm buku, tak paham aper2...

p/s: setau aku UUM dpt MSC statu course IT dia, tapi tak tau laa...

sekarang budak sastera pun ble apply IT, tak paham betul (IT ek, bukan CS, aku..... CS)

jgn kata tak ingat... mmg aku cuba lupakan segala seksaan sebelom exam tu lepas paper...

kite serupe hehehehe...hafal utk exam...pastuh lupa jek.. tongue.gif

kite serupe hehehehe...hafal utk exam...pastuh lupa jek.. tongue.gif

ai...main sama jer mana boleh...hafal utk exam...erm....patut lerr takde kualiti...gurau jerr HeaVen X tongue.gif

ai...main sama jer mana boleh...hafal utk exam...erm....patut lerr takde kualiti...gurau jerr HeaVen X tongue.gif

huhuhuhu..xpe² aku mmg mcm tuh hehehehe~

hafal utk exam x tau la but x semua ler aku lupa kut..hehehehe~ laugh.gif

Lupa2 pon... skarang ni dah keje dah aku... buku nota time studi dulu siap simpan bawah meja takut ada menda yang terlupa nak kene guna... tapi... alhamdulillah, OK jer!!!

ni pendapat aku plak....

Firstly, aku rasa hampir semua U(kat Malaysia la yg aku tau) mmg cam tu...ko nak tau apsal semua ni berlaku? byk sebabnya lah..tapi antaranya ialah kerna wujudnya terma SME and TE dlm dunia ini.

Ni aku blaja dulu kat uni..SME(Subject Matter Expert) ni senang citer kiranya mamat teori a.k.a cam bahagian pertanyaan, yg mana tak semestinya this type of person ada ilmu praktikal. TE(Technical Expert) pulak adalah tecnichian a.k.a mamat praktikal yg maner x semestinya paham apa yg dia buat.

Kononnya, SME tu cam bos2 la..TE tu kuli2....sebab tu la ada sesetengah bos yg buat keputusan tanpa memahami effect teruk yg mungkin berlaku pada syarikat n pekerja...mmg la ada benarnya terma2 itu..tapi kenapa kita harus akur pada fatwa itu? aku rasa SME and TE patut just "a person"..cam ying and yang laa...kita pun tau kat dunia ni pun dah byk cth2 yg menginvalidkan terma2 ini...tul tak? paham kan?

Lagi satu, pasal student kita ni dah kena gempak ngan keadaan n org tertentu...jd bengong...lecturer pun ada yg freshies(cam student laa), atau kurang effektif...so siapa yg harus dipersalahkan? jawapannya salah satu pihak, dua2 pihak atau takder sapa yg harus dipersalahkan...pasal kita kena tgk gak masalah kat uni2 yg berlainan..ada yg lain2...so, this matter, kena kerjasama antarasmua pihak: student, lecturer, pentadbiran.

pepun, walau berbeza mcm mana pun masalah setiap uni, atau korang nak menunding jari kat siapa pun, puncanya masalah ini berlaku adalah kerna BUDAYA..bab ni aku dah boring tulis, aku penah tulis dah...kat topic under section ntah aku x igt...pehal la x mau wujudkan WIN-WIN situation? pelik tul la aku...nyampah.

Soalan2 aku:

i) Kenapa takder org(x kesah la student ker, lecturer ker, pentadbiran ker) nakkan hasil yg baik?

ii) Kenapa pihak yg berwajib(mana2 pihak la x kira) tidak menjalankan tugas dgn sewajarnya?

iii) Kenapa harus wujud isu perkauman, kenegerian, pilih bulu dll isu sensitif yg menjahanamkan kita smua?

iv) Kenapa bila satu pihak dah ok, pihak yg lain/lain2 naik kapla atau menindas2?

v) Kenapa xder pihak yg prihatin yg ingin tlg? (mungkin ada, tp mungkin dicaci, di halang dsbnya)...

vi) Kenapa perlu wujud suasana x mesra, x selamat dsbnya yg x best di uni? (ini penting, kalau tak, takyah pi uni..baik amik PJJ ker, Uni. maya ker, atau takyah ada sijil apa2, duduk umah just blaja sendiri, tau2 sendri n declare yg dia tuh terror dsbnya..takyah pi exam pun..save duit n masa...padan muka ngan uni2..sapa pun x mau pegi, baru tau rugi.)

p/s: sorry kalau ada menyinggung mana2 pihak. tp ini adalah kebenarannya..buat apa mau sembunyi2?

kes 3

Peluang untuk menjadi demonstrator cuma ditawarkan untuk pelajar yang mendapat pointer yang tinggi sahaja. Sentiasa jadi macam ni bila masuk dalam makmal komputer yang budak 3.5 menjadi demonstrator, "macamna nak tukar format bmp ke jpg" demonstrator tu bagi pulak alasan "boleh ke macam tu?" sedangkan demonstrator tu tengah mengajar adobe photoshop. Lagi satu kes pulak "macamana nak buat gif animasi sendiri" alasan yang dia bagi "tak boleh la, kita boleh cari gif animasi kat internet jer, mana boleh buat sendiri". Budak yang dapat pointer tinggi kat U ni menggap diri mereka tahu kesemuanya mengenai It sebab diaorang ingat pointer menentukan kemahiran it sepenuhnya. Jika dibandingkan dengan student 3.0 kebawah yang menjadi demonstrator, diaorng bleh menjawab soalan yang student kemukakan dengan slambanya tanpa perlu rujuk buku, pas tu betul plak tu.

sbb mind setting budak² pointer tinggi lebih `pandai` dari yg rendah. <_<

walaupon xsemestinya btol :P

p/s: setau aku la, semua U mmg mementingkan teori dari praktikal.lain la kalo politeknik.

Edited by asrulfaizyhelmi

U aku pun sama ajer...sem lepas aku dah buatkan 3 projek final year orang..sem nie 2 org mintak tolong aku..padahal pointer diaorang melangit tinggi dari aku...yg lelain asyik dok tanya aku pasal programming aja..padahal aku rasa aku bunya power sangat pun..huhu..masalah komp pun byk rujuk dekat aku...eh ayat macam membangga diri la plak...tapi hakikatnya peksa aku tak skor..maybe aku jenis xreti hafal kot..yg lelain tu hafal ajer apa yg lect bagi..tu yg skor..bila nak apply menda yg dah belajar dulu2 tak reti nak apply..aku yg bengap peksa nie la yg dok bagi idea utk projek diaorang...walaupun pointer aku tak bagus..tapi tak rasa rendah siri (tapi kekadang tu rasa la jugak) huahahaha..

asgmt bukan aku tak buat..buat bagai nak rak...budak yg konon skorer nie asyik goyang kaki ajer..suruh buat kata xtau la..apa la...at last aku jugak yg kena buat..budak nie relax ajer study time aku wat asgmt...tapi dia jadik posmen aku la utk fotostat ke antar dekat lect ke...hehehe

nie dah last sem...nak baiki pointer dah tak leh dah...pasrah ajer la..yg penting aku akan usahakan sem nie dapat dekan..yeah!!!!!

heheh, punya la lama thread ni :lol:

anyway, aku rasa la kan, memang tugas U ajar teori je, then sape2 yang minat (re)search sendiri praktikal nye..

so, sape2 yang ko tengok teori gempak tapi praktikal hancus, die memang tak minat ngan course die amik tu..

sape2 yang ko tengok teori memang hancus tapi kalo pc rosak ke ape ke, ko pegi kat die jugak, tu baru otai sebenarnye..

sape yang terer dua2 tu, memang minat betul la kan (and gifted/etc)..

from parangjiwa:

Kenapa takder org(x kesah la student ker, lecturer ker, pentadbiran ker) nakkan hasil yg baik?

lect/admin = makan gaji, bukan jadi lecturer sebab minat

student, macam kat atas

Kenapa pihak yg berwajib(mana2 pihak la x kira) tidak menjalankan tugas dgn sewajarnya?

jawapan di atas :lol:

Kenapa harus wujud isu perkauman, kenegerian, pilih bulu dll isu sensitif yg menjahanamkan kita smua?

its called sense of belonging

senang cakap, bila ko sorang2 kat situ, mesti cari sekepala, kan? Aku rasa memang tak buleh elak

Kenapa bila satu pihak dah ok, pihak yg lain/lain2 naik kapla atau menindas2?

sebab terasa diri/group lebih power

macam sistem pointer/kelas,

sape2 duk kelas pandai rasa bangga (not all)

vice versa, rasa rendah diri

Kenapa xder pihak yg prihatin yg ingin tlg?

ada kot :lol: tapi biasa diorang ni tak paham situasi sebenar

so tak nampak keseriusan masalah budak2 ni..

p/s: pemerhatian aku selaku seorang student je, dan ini secara general (sekolah menengah, U, etc)