Jump to content
diana girl

Plzzz Help

Recommended Posts

assalamualaikum.... ada sape member dlm nie yg sudi membantu x?

Senaraikan dan huraikan TIGA (3) jenis Database Server Application.

Huraikan perbezaan antara DUA (2) Database Server Application yang utama :
MySQL dan Microsoft Access

Senaraikan TIGA (3) jenis ralat.

Ni assignment ke? Dik, kalau nak mintak tolong, atleast buat la dulu..yang mana salah atau kurang, boleh la member2 putera tolong. Jangan harap nak disuap je. Usaha sket.

Ni homework awak..bukan homework ahli2 putera sekalian..

Post dulu ape yang awk dah buat, then kita boleh check dan betulkan yang mana tak betul. ok?!

Sekurang2nya ada usaha mencari di internet...
http://en.wikipedia.org/wiki/Database_server

http://forums.eukhost.com/f31/choosing-between-ms-access-mssql-mysql-databases-4530/

Hehe.. rileks2...

[quote]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Senaraikan dan huraikan TIGA (3) jenis Database Server Application.[/size][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Huraikan perbezaan antara DUA (2) Database Server Application yang utama : [/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]MySQL dan Microsoft Access[/size][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Senaraikan TIGA (3) jenis ralat[/size][/font][/color]
[/quote]

Jawapan no 1 dah ada di soalan no 2 kut.. Hehe, tinggal lagi cari lagi satu...

Perbezaan? Sonang je nie.. Leh try goggle... paling simple MySql free dan access tu bayor...:P

[font="helvetica, arial, sans-serif"][size="2"][color="#282828"]Ralat? maksudnya error... ini mudah punya jawapan.. buleh try carik...;)[/color][/size][/font]

maafla ye klu myusahkan member kat dalam nie...yg sebenarnya saya dah search kat internet n saya dah baca....banyak jawapan tak tau mana satu yg betul...so saya copy n paste kat dalam nie nak tau jwpan dari member kat dlm nie apa.....

yg no 1 n no 2 saya dah tau....ralat tu ada jenis2 atau coding yg kita silap taip...

soalan nie bkn [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]assignment tapi saya search kat internet jg...nak tambahkan pengetahuan...kot2 ada yg nak berkongsi ilmu...sambil2 tu saya search jawapan kat internet sama...[/size][/font][/color]

Hehe.. takpe kami paham... biasa la tak semua jawapan ada dalam google kita leh jumpa..

Kalau ada apa-apa soalan boleh cuba tanya pada kami, tak salah untuk kongsi ilmu...:P

Gud luck...;)

[quote name='diana girl' timestamp='1353803753' post='1087039']
maafla ye klu myusahkan member kat dalam nie...yg sebenarnya saya dah search kat internet n saya dah baca....banyak jawapan tak tau mana satu yg betul...so saya copy n paste kat dalam nie nak tau jwpan dari member kat dlm nie apa.....

yg no 1 n no 2 saya dah tau....ralat tu ada jenis2 atau coding yg kita silap taip...

soalan nie bkn [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]assignment tapi saya search kat internet jg...nak tambahkan pengetahuan...kot2 ada yg nak berkongsi ilmu...sambil2 tu saya search jawapan kat internet sama...[/size][/font][/color]
[/quote]

aku pun paham.. tapi kalau dah ada jawapan lebih baik letak soalan dan jawapan pastu tanya betui atau tidak.. dari compose soalan jer buat orang salah faham.. dan soalan ko tuh sejibik laa soalan assignment.. mungkin kembar siam kot soalan tuh atau pelanduk dua serupa atau mungkin juge kebetulan sahaja... hihihihi

pape pung good luck k.. jangan serik2 tanya soalan disini ramai belh bantu...

[color=#ff0000][sub]*chuki2[/sub][/color][color=#ffff00][sub] ko on9 semalam soalan aku belum jawab lagi size baju..[/sub][/color] Edited by akuccputsedut