Jump to content
FryShadow

Macam Mana Nak Kurangkan Ngantuk Masa Drive ?

Recommended Posts

Salam,

Time ngantuk aku masa drive kereta ialah pagi-pagi nak pergi kerja, tengah hari yang panas terik dan petang time balik kerja :)

Ape yang aku buat kadang beli nescafe, kadang tarik2 rambut, tampar2 sikit muka tu pun ada aku buat.. kadang bukak radio kuat pon still ngantuk..

Salah satu sebab tu mungkin penat kerja kot..

Ada tips2 yang berguna tak ?

[i][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Ape yang aku buat kadang beli nescafe, kadang tarik2 rambut, [/size][/font][/color][b][color=#ff0000][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]tampar2 sikit muka tu pun ada aku buat.[/size][/font][/color][/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]. kadang bukak radio kuat pon still ngantuk..[/size][/font][/color][/i]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Mungkin ko tampar slow sangat. cuba tampar kuat2 sampai lebam bijik mata [/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3] :152:[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Aku jenis tak mengantuk masa drive[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Ada la jugak sekali sekala bila badan lemah rasa mengantuk tu datang jugak.[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Apa yang aku buat ialah minum REDBULL atau Livita dan buat senaman ringkas.[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Ada jugak bila mengantuk makan benda masam2 kasi keluar air mata.[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Bila air mata keluar, hilang rasa mengantuk.[/size][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Jika ko jenis suka menangis, menangislah puas2 masa mengatuk[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]insyaAllah hilang rasa mengantuk. Aku tak pernah dengar orang menangis boleh mengantuk.[/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]ok. [/size][/font][/color]
[i][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][/i] Edited by PowerRootTongkatAli2011

kalau ngantuk sangat tak dapek nak buat pape.. ngah nyanyi kuat2 dalam keta pun leh ngantuk jugak.... call sesapa ajak sembang... tak pun berhenti jer kejap basuh muka.. atau tido kejap. pastu sambung balik ke rumah... hahahhahaha

ok, kalo aku ngantuk n nak drive gak...

1. aku beli gula2 atau swingum
2. minum air livita atau redbull (air yang kandungan glukosa dia maha dasyat :P )
3, main handphone :P (jangan tiru neh woi)
4. dengar radio dan [color=#ffffff]zikir[/color]

[quote name='FryShadow' timestamp='1331883534' post='1080154'] Redbull memang aku tak minum.. seriau tekak nakkkk!~ Bersedia lah untuk ngantuk balik keje ni.. 60km untuk dituju.. huuu~ [/quote]

bro kalau camtu.. hang minum arr tongkat ali power root... confirm terjojol bijik mata hang...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1331890312' post='1080156']
bro kalau camtu.. hang minum arr tongkat ali power root... confirm terjojol bijik mata hang...
[/quote]

aku da try..

tapi takde kesan kat aku.. tetap ngantuk wooo

kalau dah ngantuk buat la apa pun still ngantuk gak hehe..

cara lain aku buat ialah bukak tingkap kasi udara fresh.. tapi jangan buat kat town la.. mau kena kanser nanti hehe..

kalau dok ngantuk gak.. berhenti tidor dulu.. kalau balik pagi. confirm sampai petang tersadai tepi jalan sebab tido kejap.. wakakkakakakaka... kalau malam confirm sampai esok pagi...

[quote name='mon678' timestamp='1332029992' post='1080183']
karok dlm kete la haha
[/quote]

karok pung lagu rancak ok arr.. kalau tak rancang..kecundang juge... ngantuk juge..

klu da ngantuk mmg ssh
klu ad kwn berborak,konpem xngantuk
ak mmg klu travel xsah klu xde livita honey ngan seratus plus
gula2 kdg2 bli kdg2 x

len org len kemampuan utk thn ngantuk
ak mmg da bese xtdo mlm so trip 2/3 pg tu mmg ak take over
ak klu ngantuk,ak akn try potong kete..after dat,mmg xngantuk tp klu xde kete,mmg cari tmpt nk bhenti basuh muka
tu yg time jalan 1 lane,xngantuk tp smpai highway,da merah bijik mata :25:

1 lg,ko burn la cd lagu2 yg ko ske2
time drive tu,layan la lagu2 tu
tiap2 mggu tukar lagu baru....
baru xboring
klu bleh ccuk usb,lg best

kalau karok lagu yang kite suka ok arr.. lagi kalau ada radio yang suka sembang2 tuh kan.. ha ilang skit ngantuk..

download le lagu bising2 sket cam linkin park ke, sum 41 .. atau ape2 lagu yg ko minat, bleh karok skali sambil2 drive tu
time ngantuk mainkan je kat kete tu

nak elok lagi mainkan je bacaan surah yasin

sng je..bwk laju2..jgn bwk perlahan,,kalau x makin lame makin layu mate ni...

satu ag,,bukak tingkap..biar bising..biar angin masuk..biar segar...dapat bnyk oksigen...bwk laju..jgn terlalu laju,...n jgn terlalu perlahan..

[quote name='FryShadow' timestamp='1331869803' post='1080140']
Salam,

Time ngantuk aku masa drive kereta ialah pagi-pagi nak pergi kerja, tengah hari yang panas terik dan petang time balik kerja :)

Ape yang aku buat kadang beli nescafe, kadang tarik2 rambut, tampar2 sikit muka tu pun ada aku buat.. kadang bukak radio kuat pon still ngantuk..

Salah satu sebab tu mungkin penat kerja kot..

Ada tips2 yang berguna tak ?
[/quote]

bawak laju laju kang bahaya juga...erm buka radio atau dengar lagu sambil drive sambil tu layan...

aku selalu cucuk earfon pasang lagu kuat2. radio tak boleh pakai la kalau dah ngntuk sangat.

ada sekali tu aku tertinggal earfon, mensasau aku drive. celik2 je aku nampak kereta aku dah ada kat tgh2 line putus2. ada la sehasta dari tingkap kereta aku bas ekspress kat sebelah. cuak kau

lebih hairannye, tak sampai 5 minit aku mengantuk balik.

tapi pakai earfon tu agak merbahaya. jangan buat selalu

[quote name='raidizh AR' timestamp='1337679023' post='1082157']
aku selalu cucuk earfon pasang lagu kuat2. radio tak boleh pakai la kalau dah ngntuk sangat.

ada sekali tu aku tertinggal earfon, mensasau aku drive. celik2 je aku nampak kereta aku dah ada kat tgh2 line putus2. ada la sehasta dari tingkap kereta aku bas ekspress kat sebelah. cuak kau

lebih hairannye, tak sampai 5 minit aku mengantuk balik.

tapi pakai earfon tu agak merbahaya. jangan buat selalu
[/quote]

gila hang rai... aku kalau ngantuk sangat bawak laju2 bagi cepat sampai umah.. kalau tak aku berhenti jer tido...

Berhentikan kenderaan anda dibahu jalan kemudian tidur sebentar. Kajian mendapati memandu ketika mengantuk akan mendatangkan risiko yang lebih tinggi untuk berlaku kemalangan. Walaupun lelap sesaat..

klau ada rnr atau stesen minyak tu berhenti pi mandi jap air sejuk mesti syok punya badan segar kaw2 mesti hilang ngantuk punya.

terlelap sesaat tu mcm hobi aku je da. xtau lah kenape. maybe sebab kelas aku malam, so dengan otak dah penat agaknya, kena memandu pulak. sesaat banyak bezanya kalau atas jalan raya.

aku pernah nak langgar divider jalan. tapi cerita lama la. nasib kereta belakang hon. sempat la aku betulkan stereng. nak kata aku kuat tidur tak jugak. tapi bila pegang stereng mmg mengantuk la.

ultimate punye mengantuk, last week. dah siap sampai depan pagar umah, aku tak tahan sgt, aku tido dalam kereta kejap malam tu. dah ok baru masuk umah.

kadang2 aku rasa kelas malam ni tak praktikal untuk sesetengah org. berhenti tepi jalan saje2 macam bahaya. sebab malam. tapi kalau terus drive pun, bahaya gak. paling praktikal adalah letak member sorg kat sebelah. sape nak jadi member aku? :P

[quote name='raidizh AR' timestamp='1337837650' post='1082212']
terlelap sesaat tu mcm hobi aku je da. xtau lah kenape. maybe sebab kelas aku malam, so dengan otak dah penat agaknya, kena memandu pulak. sesaat banyak bezanya kalau atas jalan raya.

aku pernah nak langgar divider jalan. tapi cerita lama la. nasib kereta belakang hon. sempat la aku betulkan stereng. nak kata aku kuat tidur tak jugak. tapi bila pegang stereng mmg mengantuk la.

ultimate punye mengantuk, last week. dah siap sampai depan pagar umah, aku tak tahan sgt, aku tido dalam kereta kejap malam tu. dah ok baru masuk umah.

kadang2 aku rasa kelas malam ni tak praktikal untuk sesetengah org. berhenti tepi jalan saje2 macam bahaya. sebab malam. tapi kalau terus drive pun, bahaya gak. paling praktikal adalah letak member sorg kat sebelah. sape nak jadi member aku? :P
[/quote]

kena arr yang belajar sama ngan ko... pi arr buat ehsan amik kawan sekelas kat umah.. hahahahhahaha

aku sorg je ulang alik ampang-shah alam. member lain sume duduk seksyen 7 tu je haa.

aku rasa mengantuk time drive adalah 99.9% kerana air-cond.. hahahha.. untuk aku la kot. mungkin kena bukak tingkap. kasik sapa angin malam.. wallahualam