Jump to content
Sign in to follow this  
Tempus

Ada Sesiapa Sini Pernah....

Recommended Posts

Aku dengann beraninya kelmarin menggunakaan Western Union pi bankin duit pada supplier kat China yang tidak dikenali.Suppluer tu dah dapat payment aku...dia kata esok baru sampai.ship guna DHL.

Ni kalau dia scam aku beratus jugak terbang .kalau korang..ada berani tak? aku tak tahu la nasib aku baik ke.

aku pernah jgak beli brg on-line ni. tp brg malaysia,RM 20 jer ar. sampai ari ni pon xSAMPAI2. aku call dia ,dia cakap dia dah antar, aku cakap aku xDAPAT pon. tp dia janji nak POST lein kt aku. tp xsampai2 jgak.dh 5bln. dia org sabah jer ar.xkan 1 tahun bru bleh smpai kot. aku xtahu laa nak cakap dia kencing aku ke @ posmen yg REMBAT brg aku tu. mujur ar RM 20 je arr. hati2 beb nak bli on-line nii.

[quote name='rosdi008' timestamp='1301585193' post='1066054']
aku pernah jgak beli brg on-line ni. tp brg malaysia,RM 20 jer ar. sampai ari ni pon xSAMPAI2. aku call dia ,dia cakap dia dah antar, aku cakap aku xDAPAT pon. tp dia janji nak POST lein kt aku. tp xsampai2 jgak.dh 5bln. dia org sabah jer ar.xkan 1 tahun bru bleh smpai kot. aku xtahu laa nak cakap dia kencing aku ke @ posmen yg REMBAT brg aku tu. mujur ar RM 20 je arr. hati2 beb nak bli on-line nii.
[/quote]

sabah? boygamer? haha

gilo, tu scam la tu... cube ko try tanyer tracking no ke, tangkap gmbr ke...

[quote name='rosdi008' timestamp='1301586010' post='1066059']
aku malas nak hebohh2 kes cam ni. aku bli sticker untuk pc (windows7) RM20 jer arr, tapi KECEWA laa jgak.
[/quote]

bukan heboh, tapi tolong orang lain supaya tak terkena macam kes ko

memang rm20 nampak kecik, tapi kalo 10orang? 20orang, jumlah besar gak tu...

bukan kita nak sangat pun rm20 tu balik (kalo dapat ok jer, lagi baik :D )

aku bli kt forum .....tu. siap dia tulis nama2 buyer2 yg bli brg dgn dia. tp nama aku x da laa plak masa firs time dia cakap dia dh antar kt aku tu. skang ni aku x pnah log forum tu dah. x tau apa dah jadi.

[quote name='rosdi008' timestamp='1301585193' post='1066054']
[/quote]
kadang2 bukan salah yang menjual.kekadang2 salah tukang pos tu.tak jujur.cuba seller tu post Via DHL.tengok sampai ke tidak?BTW secara tradisi mmg aku tak pernah main2 pos ni.1st time.pastu barang luar negara plak tu.masa nak guna western union tu pun dah macam pelik sikit.mana taknya? penerima cuma kena ada NAMA BELAKNG dan nama DEPAN.!!! SImple macam tu! masa aku isi borang tu nasib aku agak baik kakak bank tu cantik plak ni hari..dah macam budak umur 10 tahun isi borang universiti.hahaha.

aku dah Email yang menjual tu.dia kata dah dapat dah duit tu.alhamdulillah.tunggu barang pulak.aku doa-doa biarlah barang tu sampai.pastu bila dah sampai biar match dengan bende yang aku nak.supaya aku tahu aku dalam line yang betul.kalau sampai rumah aku kotak kosong....kakak bank tu dah warning dah.Negara China kalau nak bank in tanya orang tu betul2 nama dia apa.kalau salah..bank china sana akan POTONG amaun yang korang hantar tu.berapa? tak pasti.tapi dikira dari USD.aku hantar 200USD jerk...

aku mmg agak anti post-post barang komputer ni.1st takut scam. 2st baranng tu takde rupa [email protected] bende berapa jerk.dah kena scam apa semua apa yang tinggal.kos kemana untung kemana.

[quote name='Tempus' timestamp='1301573162' post='1066035']
Aku dengann beraninya kelmarin menggunakaan Western Union pi bankin duit pada supplier kat China yang tidak dikenali.Suppluer tu dah dapat payment aku...dia kata esok baru sampai.ship guna DHL.

Ni kalau dia scam aku beratus jugak terbang .kalau korang..ada berani tak? aku tak tahu la nasib aku baik ke.
[/quote]
bro,kalau ko oerder barang dari China memang ko nak cari nahas,kecuali ko sendiri pernah kesana dan jumpa sendiri dealer tu...setahu aku,pengalaman yang aku dengar dari member2 aku yang buat bisnes online,dan ramai dari mereka akan order setelah mereka sendiri pegi ke sana dan jumpa dealer tu sendiri.

so kalau nasib ko baik ko order pada dealer yang jujur baguslah,tapi kebanyakannya memang risiko tinggi.apatah lagi ko tak kenal dgn sape ko deal tu...

:salam:

China tak pernah.

Tapi Amerika pernah; farmasi Amerika.
Beli Rogaine foam (produk keguguran rambut)
RM100++.

Guna debit kad AmBank.
Lama dah...tahun 2007.

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1301615634' post='1066074']
bro,kalau ko oerder barang dari China memang ko nak cari nahas,kecuali ko sendiri pernah kesana dan jumpa sendiri dealer tu...setahu aku,pengalaman yang aku dengar dari member2 aku yang buat bisnes online,dan ramai dari mereka akan order setelah mereka sendiri pegi ke sana dan jumpa dealer tu sendiri.

so kalau nasib ko baik ko order pada dealer yang jujur baguslah,tapi kebanyakannya memang risiko tinggi.apatah lagi ko tak kenal dgn sape ko deal tu...
[/quote]
betul ke order online 1pcs boleh.bila dah pergi sana kena kuantiti pulak? tapi kalau dah pergi sana takkan order 1pcs pulak? mesti order banyak...aku tak tahu la diorang desperate enough USD200 pun nak kebas pastu tax lagi. shipping.......

korang bayaangkkanlah aku email supplier tu soh check itu ini tannya itu ini.10pcs berapa.last-last beli 1pcs jerk.dia layan jugak.lagipun masa deal tu aku deal 3 orang serentak.2 mencurigakan.panggil aku `Friend` aku dah bagi nama dia panggil aku `friend` jugak.pastu macam tak tahu sangat....yang aku hairan MOQ dia 1pcs?...entahlah.aku tawakal pada Allah s.w.t je.aku dah cuba yang terbaik.

aku pun doakan ler barang hang sampai ngan selamat..

aku pun pernah beli barang dari luar negara jugak.. from dubai.. alhamdulillah selamat sampai selepas 2minggu tunggu.....

moga ko dapat ler barang yang dibeli..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1301635327' post='1066088']
aku pun doakan ler barang hang sampai ngan selamat..

aku pun pernah beli barang dari luar negara jugak.. from dubai.. alhamdulillah selamat sampai selepas 2minggu tunggu.....

moga ko dapat ler barang yang dibeli..
[/quote]
thanks bro.aku pernah teroder cd linux dari US.masa tu baru kenal internet.dia kata FREE.aku order la.tengok lepsa 2 minggu terus dapat.5 keping plak tu.kalau yang order ni menjadik match apa yang aku nak ....otak aku 100% plan kearah china.

Beli barang dari luar negara tak pernah lagi la, setakat surat tu pernah la. Kalau dalam Malaysia dah banyak kali aku buat urusan beli pakai pos nih.

Kalau barang hilang tu, memang bukan salah seller tu kerja orang company tu, macam DHL, TNT, AGILITY, pekerja diorang yang rembat senyap2. Sebabnye nak post barang tu kena tulis isi barang dalam tu macam phone, spec siap tulis brand lagi. Barang2 yang branded ni memang ade can la nak kena rembat.

[quote name='Jedi' timestamp='1301617339' post='1066075']
:salam:

China tak pernah.

Tapi Amerika pernah; farmasi Amerika.
Beli Rogaine foam (produk keguguran rambut)
RM100++.

Guna debit kad AmBank.
Lama dah...tahun 2007.
[/quote]
barang tu smpai tak?

[quote name='e_X' timestamp='1301785613' post='1066197']
Beli barang dari luar negara tak pernah lagi la, setakat surat tu pernah la. Kalau dalam Malaysia dah banyak kali aku buat urusan beli pakai pos nih.

Kalau barang hilang tu, memang bukan salah seller tu kerja orang company tu, macam DHL, TNT, AGILITY, pekerja diorang yang rembat senyap2. Sebabnye nak post barang tu kena tulis isi barang dalam tu macam phone, spec siap tulis brand lagi. Barang2 yang branded ni memang ade can la nak kena rembat.
[/quote]
DHL pun ada kes rembat jugak ke? aku ingatkan pOS laju je? siapa nak ganti kalau hilang masa pos?

[quote name='Tempus' timestamp='1301997363' post='1066348']
DHL pun ada kes rembat jugak ke? aku ingatkan pOS laju je? siapa nak ganti kalau hilang masa pos?
[/quote]

Aku pernah order Antenna router dari China gune eBay masa dekat U dulu, order tak sampai2 lepas 2 minggu (mungkin sangkut dekat kastam (yang tu tau la), contact seller dia hantar lagi sekali, tunggu lagi 2 minggu sampai jugak.. haha Edited by BasicCX