Jump to content
K.A.

Harge Insuran Naik

Recommended Posts

[font="arial, verdana, sans-serif"][/font][quote]
[size="4"][color="#8B0000"]
[b]Insurans kenderaan bermotor naik mulai tahun depan[/b][/color][/size]
[font="arial, verdana, sans-serif"][b]
[/b]25/02/2011 4:48pm[/font]
[font="arial, verdana, sans-serif"]
KUALA LUMPUR 25 Feb. - Insurans kenderaan bermotor negara akan meningkat secara berperingkat-peringkat bermula tahun hadapan hingga 2015 bagi mengimbangi kerugian yang ditanggung syarikat insurans.

Menurut Penolong Gabenor Bank Negara Malaysia (BNM), Abu Hassan Alshari Yahaya, penstrukturan tersebut akan menyebabkan insurans motor akan meningkat setiap tahun.

Bagaimanapun ia tidak akan membebankan golongan berpendapatan rendah. - Utusan

[/font][/quote]
[font="arial, verdana, sans-serif"][/font]
[font="arial, verdana, sans-serif"]
[/font]
[font="arial, verdana, sans-serif"][url="http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2011&dt=0225&pub=Utusan_Malaysia&sec=Terkini&pg=bt_15.htm"]http://www.utusan.co...ni&pg=bt_15.htm[/url][/font]

[quote]Bagaimanapun ia tidak akan membebankan golongan berpendapatan rendah. - Utusan[/quote]
ayat yang biasa kita dengar..

btw insuran co ni tamak....sebenarnya diorang untung berbillion setahun setelah tolak cukai, claim..kos operasi etc...

[quote name='tasek16' timestamp='1298736332' post='1063332']
ayat yang biasa kita dengar..

btw insuran co ni tamak....sebenarnya diorang untung berbillion setahun setelah tolak cukai, claim..kos operasi etc...
[/quote]

tu yang hamba pelik tu...

ayat tu.. hehe [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img] [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img]

tak ada masalah.
yang penting melayu perintah.
modenas kriss 110 tahun 2000 insuran jadi rm500 setahun pun orang tetap pangkah beeee end.
sekarang ni ceruk kampung pun ada road block.

Naik lagi ? surat chenta dari bank baru sampai tadi mintak aku bayar insurans hujung bulan ni.Bajet lari bulan ni,tawakal jelah pergi keje pagi2 lepas ni.roadblock selalu buat depan rumah ni je. :83:

Tak perlu risau bro. letak saja stiker parti keris dan tag hidup melayu pada kenderaan nanti road block mesti lepas punmya

stiker parti keris tuh tanda pe..?? yang boleh lepas roadblock..????

memang setiap tahun naik ke..?? aku tahun nih baru nak amik tau pasal tax semua nih.. huhuhuhuhu....

biasala naek..haha ayat stendert

ada satu alternatif..sama ada korang insured keta korang rendah, sambil berdoa tak jd apa2 kt keta :P ataupun korang isi online..sbb etiqa kasik diskaun 10%..aku bru je jimatkan rm110..leh la wat bayar roadtax pulak, ada baki rm20 lagi.. :lol:

roadtax aku 90 je, sbb 1.6..kalau volvo aku 780.00 sbb 2.4...myvi ang tu 70 ja, sbb 1.3

insuran depend pada jumlah yang hang insurankan, mcm aku insured 42k, dlm 1.3k..tolak NCB 25% diskaun 10% jdlah 991.88.

[quote name='arfaie' timestamp='1300870855' post='1065491']
roadtax aku 90 je, sbb 1.6..kalau volvo aku 780.00 sbb 2.4...myvi ang tu 70 ja, sbb 1.3

insuran depend pada jumlah yang hang insurankan, mcm aku insured 42k, dlm 1.3k..tolak NCB 25% diskaun 10% jdlah 991.88.
[/quote]

oo ok thanks for the info... baru senang nak buat budget nih..

[i]P/s:bila nak banje aku tgk wayang wei.?? hehehhee...[/i]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300804844' post='1065444']
road tax kereta harga berapa..?? insurans plk berapa ratus untuk kereta..??
[/quote]

tengok keter la tu cik adik..klu pakai ninja 2.5 mmg nak mampos la road tax dia.haha...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300871033' post='1065492']
oo ok thanks for the info... baru senang nak buat budget nih..

[i]P/s:bila nak banje aku tgk wayang wei.?? hehehhee...[/i]
[/quote]
aku lupa...hang xingatkan aku :P

bab kira insurance ni most of insuran cmpany website, diorang ada sediakan premium calculator

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300804844' post='1065444']
road tax kereta harga berapa..?? insurans plk berapa ratus untuk kereta..??
[/quote]
roadtax murah.berapa puluh je.mmg boleh bayar.ramai terkedu bila dengar harga insuran kereta.kereta ko kereta baru kan? lagi la....1st party.kereta myvi aku pun insuran 1st cecah RM 1000 tu...aku terduduk kejap bila aku dengar tau.motorsikal insuran baru je RM 220.(tapi tak rasa beban sangat)

tu hari aku ada buat kereta aku disambung bayar pada satu mamat ni.masa dalam 7 bulan dia pakai tu insuran menggunakan insuran dia.sekali masa aku amik balik kereta tu...dia CANCEL insuran atas kereta aku tu...tau apa jadik??? NCD aku hilang!...masa aku nak rennew insuran baru agent insuran cerita kat aku NCD dah takde..rupanya dalam tempoh 6 bulan macam tu kereta aku tu jadik kereta besi buruk (kalau accident)....dan dibuatnya nak kena curi masa tu (kereta aku kereta baru MYvi 1.3) sia sia je hidup...pasal insuran tak cover dah.......

melayang lagi RM 1000.nilai yang sama masa mula-mula aku bayar insuran kereta 1st time........tapi aku difahamkan mmg kereta baru boleh amik insuran 3rd party utk dapatkan bayaran yang murah tapi yang bahaya kalau hilang..atau kena curik mmg nangis la.kalau kereta tu beli cash and carry takpe..ni beli hutang.9 tahun...memburukkan keadaan kalau ada penjamin...yang penjamin tu mak bapak kita.....dia punya gaduh....

Insuran biasa akan cover 80% daripada harga kereta kita.kalau kes kecurian berlaku..then kita dapat jumpa ballik motor dan kereta kita dalam keadaan yang teruk (tayar takde...tinggal rangka) pihak insuran CONSIDER kereta atau motor tu DIJUMPAI.so cant claim balik.oh ya satu lagi...Insuran yang murah KURNIA insuran...tapi kalau berlaku apa-apa nak claim susah.

kurnia? elakkan la..banyak dah story kurang best yang aku dengar pasal company ni

aku nak renew roadtax / insurans keta bulan 12 nih... paie camne yang ko wat online ngan etiqa tuh... kasi arr ajar serba skit.. kasi link ke.. camne.. yang roadtax tuh beratur kat JPJ jer kan.. kena bawak pape document tak..???

1st time nak renew road tax / insurans nih... hihihihi... tak caya dah setahun pakai keta... hihihihihi...

online isi kat [url="http://www.motortakaful.com/"]http://www.motortakaful.com/[/url] <-- ni yang aku guna. pas bayar insurans, p renew roadtax..kalau geran dekat bank, biasanya utk tahun pertama bank xkn lepas geran kt hang..kena bg depa renew, caj rm10 + roadtax... kalau dah ada geran di tangan, teruih p JPJ ja

geran dekat bank..??? means kena gi bank laa nak renew roadtax... kena wat kat bank yang kita wat loan ke camne..?? ke leh pi cawangan jer... apa aku perlu buat nih... tak paham aku nih.... yang motortakaful nih maybank kan.????

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1320228377' post='1074646']
aku nak renew roadtax / insurans keta bulan 12 nih... paie camne yang ko wat online ngan etiqa tuh... kasi arr ajar serba skit.. kasi link ke.. camne.. yang roadtax tuh beratur kat JPJ jer kan.. kena bawak pape document tak..???

1st time nak renew road tax / insurans nih... hihihihi... tak caya dah setahun pakai keta... hihihihihi...
[/quote]
ooo bru lg bwk kete cput sedut ni haha

[quote name='mon678' timestamp='1320287051' post='1074674']
ooo bru lg bwk kete cput sedut ni haha
[/quote]

memandu kereta dah lama.. miliki kereta sendiri nih je baru nak setahun... harap maklum... hihihihihihihi...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1320282031' post='1074670']
geran dekat bank..??? means kena gi bank laa nak renew roadtax... kena wat kat bank yang kita wat loan ke camne..?? ke leh pi cawangan jer... apa aku perlu buat nih... tak paham aku nih.... yang motortakaful nih maybank kan.????
[/quote]
yes kena g bank..bank yang hang sain hire purchase tu la..jgn p bank lain pulak, sbb geran dekat situ..motortakaful tu etiqa, etiqa tu produk maybank

[quote name='arfaie' timestamp='1320318419' post='1074710']
yes kena g bank..bank yang hang sain hire purchase tu la..jgn p bank lain pulak, sbb geran dekat situ..motortakaful tu etiqa, etiqa tu produk maybank
[/quote]

wei tak silap aku geran dia dah bagi masa amik kereta aritu yang photostat nya.. pung boleh guna utk renew roadtax kan..???