Jump to content
Sign in to follow this  
PinguSpy

Asal Putera.com Lenggang Je Skang?

Recommended Posts

[quote name='mon678' timestamp='1297060743' post='1061289']
tu kn forum sementara npe admin tak close je eh?
[/quote]
tak close tapi dah disabled.
maybe sebab banyak info2 berguna dalam tu utk rujukan semula.

hem.. berjuta dah topik mcm ni... tp sebenarnya yg ada apa usaha korg nk naik kan? nk kuar TT pun susah... tak sume leh join skali. so far aku join TT forum lain... kalu bukak event ramai yg turun. tp mayb sbb aku join forum kete... tu sbb takde mslh kot [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/137.gif[/img]

tp aku suka tgk pic few events cth BBQ utara... (kudos sapa yg join) [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img] ngn few rombongan cik kiah ke majlis kawin. takat tu je la... [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]

jgn harap yg lama... yg baru-baru ni la kene hangat kan. 1st time aku join mana ada aku kenal ngn yg otai-otai? nak kata mod.. sorg dua je aku tau.. tu pun sbb time tu kene warning (siut je) tp alhamdulillah aku skang rapat ngn few forummer.. dari aku lum kawin smpai la dh berdua.

so korg yg baru-baru ni la nk kene rapat-rapat antara satu sama lain... dah kenal br meriah... ok??

Teri.. ko organise ler pulak TT untuk bahagian Central. Utara bole buat, kita kat tengah2 nie mesti ramai... tak pun ko pass jer tugas nie kat partner ko tu... hehehe :D

hahah sapa partner aku? Aloy kah? hahahha...

mmg aku leh buat... tp brape kerat je nk muncul? for sure mcm2 alasan aku terima. salah 1 nya takde transport. tu la alasan paling femes skali. ala skang ni transport bersepah. tepuk dada tanya perut nak join ke tak.

tngu bile sume dh ada transport la.. kita kumpul 1 tempat pastu lepak ramai2.

kalu buat vacation sure aku folo juge tehehhe.... skali ngn cik an a.k.a laki aku tehehhe

hmmm tak sangka putera.com lengan, mana pergi anggota badan lain ? :lol:

melawak je pingu, jangan amik hati :)

[quote name='Nezict' timestamp='1294937218' post='1059336']
pingu terer nak tarik org gi carigold pakai topik camni.
[/quote]
1. sebenarnya kenyataan ni kurang tepat kalau hendak dibandingkan dari segi ranking alexa antara carigold.com dan putera.com. anda boleh periksa sendiri di alexa.com :)

2. masing-masing antara forum terulung yang menggunakan bahasa melayu sebagai medium perbincangan jadi saya fikir perbahasan menjuruskan kepada membanding-bandingkan antara forum bahasa melayu tidak perlu dipanjang-panjangkan lagi.

3. kekuatan putera.com adalah dari segi perbincangan teknologi dalam bahasa melayu dan saya fikir berteraskan kekuatan inilah yang harus digunakan untuk membangunkan semula putera.com seperti pada zaman kegemilangannya.

4. menjawab soalan, rasanya ramai orang-orang veteran sibuk dengan kehidupan berkeluarga manakala orang-orang baru sibuk dengan facebook jadi sebab itulah putera.com lengang.

[quote name='LanoZ' timestamp='1297126229' post='1061340']
Teri.. ko organise ler pulak TT untuk bahagian Central. Utara bole buat, kita kat tengah2 nie mesti ramai... tak pun ko pass jer tugas nie kat partner ko tu... hehehe :D
[/quote]
Kalau buat ku nak join sekali. :ph34r:

[quote name='DarkWan' timestamp='1297187765' post='1061417']

4. menjawab soalan, rasanya ramai orang-orang veteran sibuk dengan kehidupan berkeluarga manakala orang-orang baru sibuk dengan facebook jadi sebab itulah putera.com lengang.
[/quote]
en yg ni mmg btul aku sokong rmai mod yg mndiri rmh tngga thn lps..hihiu

[quote name='M3ntary' timestamp='1297213658' post='1061438']
[/quote]

kalau buat aku pung nak join sekali.. hehehhehehe

[quote name='M3ntary' timestamp='1297213658' post='1061438']
[/quote]
sebelum putera.com masuk zaman 'forumotion' - aku pernah juga organize gath kecil-kecilan untuk Central region. sekarang ni tak pasti boleh buat lagi atau tidak. hmm ..

dulu join putera masa hosting lama.masa tu aku masi study lg....tp lepas kena tutup tak joing da.selepas beberapa tahun ni je lah baru join balikk...putera ni best jugakz..jom kita meriahkan kembali.

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1297236457' post='1061492']
dulu join putera masa hosting lama.masa tu aku masi study lg....tp lepas kena tutup tak joing da.selepas beberapa tahun ni je lah baru join balikk...putera ni best jugakz..jom kita meriahkan kembali.
[/quote]
ni nk dgr nie haha....penyuntik smgt nie

wah dah ramai ahli lama join nih.. hehehhee.. jom ler kita meriahkan putera kembali... sesama ler kita... jom wangi-wangi ha click kat siggy.. wakakkakakaka...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1297245271' post='1061516']
wah dah ramai ahli lama join nih.. hehehhee.. jom ler kita meriahkan putera kembali... sesama ler kita... jom wangi-wangi ha click kat siggy.. wakakkakakaka...
[/quote]
eh eh sempat lagi promote :P

sape yang ada kenal ahli2 lama yang tak tahu putera.com dah kembali sila la war2kan ye.. sama-sama lah kita meriahkan kembali putera.com!!

kipidap~

[quote name='teri-chan' timestamp='1297177620' post='1061402']
hahah sapa partner aku? Aloy kah? hahahha...

mmg aku leh buat... tp brape kerat je nk muncul? for sure mcm2 alasan aku terima. salah 1 nya takde transport. tu la alasan paling femes skali. ala skang ni transport bersepah. tepuk dada tanya perut nak join ke tak.

tngu bile sume dh ada transport la.. kita kumpul 1 tempat pastu lepak ramai2.

kalu buat vacation sure aku folo juge tehehhe.... skali ngn cik an a.k.a laki aku tehehhe
[/quote]
Kalau transport jadi alasan... buat ler meet-up kat tempat yang ada banyak public transport.... contoh KL Sentral... semua jenis transport ada kat sana (Monorail, LRT, ERL, Bas, Taxi, Komuter, Parking kereta & motosikal etc. malahan kalau naik kapal terbang KLIA pun boleh sampai sana dalammasa 26 minit jer) So, takkan ada alasan takde transport ker apa ker nanti... :D

Daripada 44 562 user berdaftar, purata mase ak online ade la 2-3 user time lengang, kalu time puncak maybe ley cecah 10-15 orang, ape pun terima kasih wat yg terus menyokong, :68:

Masih ramai lagi sebenarnya yang mengikuti perkembangan Putera.com nie..cuma mereka masuk sebagai guest kat sini termasuk saya selalu..:)
ade lebih kurang 100 guest time sy on tadi..

sebab layan facebook...lowyat pun dah lengang jugak cume mereka2 yang cari info aje singgah