Jump to content
Sign in to follow this  
zareight

Mencari Tempat Praktikal..

Recommended Posts

Assalamualaikum..

saya disini ingin menolong rakan saya mencari tempat Praktikal/LI utk sesi januari 2011.. kalau boleh tempat tersebut berdekatan dengan LRT sbb diorg tiada kenderaan.. kawasan di sekitar Pusat bandar KL..secepat yang mungkin

sedikit info :

Pelajar UNIKL bidang System Security
bilangan pelajar = 4org.. 2 lelaki, 2 perempuan (rasanya la) dorg nak 1 tempat sama2..huhu

terima kasih kepada yg sudi membantu. Edited by zareight

[quote name='ahaksz28' date='17 November 2010 - 09:56 PM' timestamp='1290002165' post='1053647']
why kena sama2? tak boleh bepisah ka? sudah kawen?
[/quote]
yep btol tu..aku setju..nape nak sama2 satu tempat? xleh berpisah ke?
aku rs ada baik nya klu wat kat tmpat berlainan..nt ble share experience
masing2..lain tempat lain cara keje, diferent task, so nt ble kongsi
experience masing2. ble dapat byk ilmu.

[quote name='ahaksz28' date='17 November 2010 - 09:56 PM' timestamp='1290002165' post='1053647']
why kena sama2? tak boleh bepisah ka? sudah kawen?
[/quote]

[quote name='biskut merry' date='18 November 2010 - 12:24 AM' timestamp='1290011054' post='1053652']
yep btol tu..aku setju..nape nak sama2 satu tempat? xleh berpisah ke?
aku rs ada baik nya klu wat kat tmpat berlainan..nt ble share experience
masing2..lain tempat lain cara keje, diferent task, so nt ble kongsi
experience masing2. ble dapat byk ilmu.
[/quote]

maaf kawan2..aku xtaw..tp aku rasa xsalah pon dorg nk sama2..lgpon course diorg juz 8 org pelajar je.. mybe da biasa buat task sama2..

bkn xnk tempat lain2..nk cari 1 tempat utk accept pon payah skrg nih.. btw,aku cuma membantu..mana taw ade yg sudi amik budak2 praktikal..

[quote name='zareight' date='18 November 2010 - 03:18 PM' timestamp='1290064711' post='1053709']
maaf kawan2..aku xtaw..tp aku rasa xsalah pon dorg nk sama2..lgpon course diorg juz 8 org pelajar je.. mybe da biasa buat task sama2..

bkn xnk tempat lain2..nk cari 1 tempat utk accept pon payah skrg nih.. btw,aku cuma membantu..mana taw ade yg sudi amik budak2 praktikal..
[/quote]

selalu nya kalau praktikal nih.. company takkan accept arr kalau nak sekali 8orang sama2... diaorang selalu akan accept sorang atau 2 jer.. tu pun kalau tempat sama susah gak diaorang nak amik... sebab biasa arr kalau student nih baru masuk tempat keje pastu ada geng plk kang tak buat keje....

aku rasa kalau diaorang apply sendiri2 lagi cepat dapat... dari nak segroup camni... kalau pi interview keje pung kalau kita bagitau kita kenal candidate yang lain dah kena reject dah... 2-2 tak dapat atau salah sorang jer dapat.. aku cakap dari pengalaman.. hehehehehehe....

aku nasihatkan suh arr member2 hang tuh antar surat praktikal sekali resume tu sendiri.. pilih company sendiri2... baru ada experience cari keje tuh... kan ke praktikal tuh persediaan kita ke alam pekerjaan... so kena arr timba pengalaman camner cari keje gi interview semua.. tak gitu...

xda la 8 org skaligus..huhu...~ tp kalo ade suggestion kampeni,blehla postkan website link/email ke..

sbb mmg nk kasi dowg suh anta..ats tu adalah cdgn dowg..tp kalo ade link2,dowg juz anta,mane yg dapat,terserah dorg la..huhu..

sbb da buntu cari dah nih..~

assalammualaikum...

kwn ko tu batch bila?mesti diorg nak wat report sama2 lah tu... hehe... btw.. saya pun ingin mencari tempat prac... ada ke~ hehe... electronic engineering...

cput...tempat anda ada x?

try mohon dijabatan kerajaan la,trymana2 jabatan perikanan...masa aku keja kat subang dulu setiap tahun ade aje yang praktikal kat situ,dari UNISEL...dll.

[quote name='ztecon' date='18 November 2010 - 06:52 PM' timestamp='1290077532' post='1053757']
assalammualaikum...

kwn ko tu batch bila?mesti diorg nak wat report sama2 lah tu... hehe... btw.. saya pun ingin mencari tempat prac... ada ke~ hehe... electronic engineering...

cput...tempat anda ada x?
[/quote]

electronic engineering ada jer sini Seagate penang.. tapi kalau praktikal aku tak pasti arr amik ke tak.. dulu kawan aku pung terus interview keje jer... dapat kerje terus... permanent agik... pastu ujung bulan sembang2 ngan manager suh sign attendance ngan report...

zareigt hang suh diaorang try kat ofis2 boulevard midvalley.. sana ada gak 2-3 ofis yang amik student praktikal.. aku pung praktikal situ gak dulu 3 orang sekali dia amik budak kelas aku 2 budak diploma ada sorang belajar satu tempat ngan aku gak.... IT Support oracle System company nama EMS..

pastu ada kawan aku praktikal kat ofis situ gak selang 2-3 ofis dari ofis aku... gi arr jalan2 bawak resume..

cube wat kat swasta dulu
pastu baru kat GLC
pastu baru kat GOV

pasal

gov - selalu practikal tak berbayat
GLC - ade bayar, ade tak bayar - macam tempat aku dulu keje dia bagi RM150 (kesian, duit abes kat isi minyak jer)
Private - nie kene tgk, ade yang tak bagi, ade yang ciput (dalam RM200-350) ade yang macam gaji staff dia bayar

GLC ngan GOV aku rase paling senang, call HR diorang tanyer pasal pengambilan practikal..
biase HR suh wat resume, sent kat diorang, nanti diorang akan call la,

ni ikut pengalaman aku la.//

[quote name='akuccputsedut' date='18 November 2010 - 09:37 PM' timestamp='1290087454' post='1053768']
electronic engineering ada jer sini Seagate penang.. tapi kalau praktikal aku tak pasti arr amik ke tak.. dulu kawan aku pung terus interview keje jer... dapat kerje terus... permanent agik... pastu ujung bulan sembang2 ngan manager suh sign attendance ngan report...

zareigt hang suh diaorang try kat ofis2 boulevard midvalley.. sana ada gak 2-3 ofis yang amik student praktikal.. aku pung praktikal situ gak dulu 3 orang sekali dia amik budak kelas aku 2 budak diploma ada sorang belajar satu tempat ngan aku gak.... IT Support oracle System company nama EMS..

pastu ada kawan aku praktikal kat ofis situ gak selang 2-3 ofis dari ofis aku... gi arr jalan2 bawak resume..
[/quote]

nti aku inform dowg suh cari kt mid tu..bgus jgk idea tu..dowg pon duk area kerinchi..xda jauh sgt g situ..

[quote name='M3ntary' date='19 November 2010 - 09:09 PM' timestamp='1290172155' post='1053869']
Ada knowledge dalam networking tak?
[/quote]

ade rasenye tp xbyk mcm bdk networking la..hu3..nti aku konpemkan balik...

K.A, tula..skrg ni dowg sume anta kt HR kampeni2..kalo ade rezeki,diorg contact la balik..kalo xda,nak buat camna..

btw,thanks suma yang membantu..

company yang aku cakap tuh zareight.. masa aku praktikal dulu aku dapat gaji RM7rat sebulan... try arr... cari2 area mid...