Jump to content
sayw

Soalan Tentang Ram

Recommended Posts

kalau kita ada warranty dan hantar ke kedai.......... berapa lama ram kita fix? sebab musykil hantar ram kat kedai hari isnin masuk 2 bulan.........

[quote]sebab musykil hantar ram kat kedai hari isnin masuk 2 bulan[/quote]

Aku tak faham ayat ko ni. Selalunya RAM ni lifetime warranty..
Tapi tak tahu kalau boleh tukar 1 to 1 kalau ianya rosak...

confirm dah kena kencing nih.. baik hang pi gertak skit tokey kedai tu..

bawak sekali resit beli ngan resit repair.. ada kan ??

aku cukup angin ngan org2 yg suka kencing customer nih.. takleh ke meniaga elok2.. *tuttut* tol!! Edited by hotfloppy

kesian....anto kedai...nape tak kirim terus ke dealer die...lagi senang, takyah suh tokey kedai tuh wat sebab biasenyerr derang kumpul sampai banyak pastuh barulah anto skaligus...aku wat tak sampai 2 minggu dah dapat dah...siap dapat free gift dari coshair lagi.....

apakah itu kejan?

anyway saya tunggu la sampai 22 oktober ni
coz 22 october ni tanggal masuk 3 bulan......
macam2 alasan...... boss gi taiwan la xder orang dekat office la=_=

[quote name='sayw' date='13 October 2010 - 11:12 PM' timestamp='1286982750' post='1050131']
apakah itu kejan?

[/quote]

kejan ni 1 perbuatan yang mana kita akan berkali-kali mendorong seseorang tu utk melakukan sesuatu seolah-olah tidak sabar..

otak aku agak blank skang ni, tak dapat nak pikir perkataan sinonim utk kejan..

[quote name='hairulfadly' date='25 September 2010 - 03:37 PM' timestamp='1285400225' post='1048641']
Aku tak faham ayat ko ni. Selalunya RAM ni lifetime warranty..
Tapi tak tahu kalau boleh tukar 1 to 1 kalau ianya rosak...
[/quote]
ni pakar sudah mari.

betul lifetime.BUT still but here.tu dengan kilang.dengan kedai komputer@dealer still 1 year only.diulangi 1 year only.betul boleh tukar 1 by 1 BUT tu terms and condition in one week.ditukar tanpa banyak soal.ni mesti beli ram Winova atau Corsair.Kalau kingston takde kes **lembab** macam ni.

[quote name='sayw' date='25 September 2010 - 04:19 PM' timestamp='1285402745' post='1048644']
dah tapi jawapan belum siap lagi...... belum siap lagi... tapi tak kan dua bulan......
[/quote]
betul la 2 bulan.dia cam ni niaga komputer ni.dia ada distribitor sendiri tiap2 brand.tiap2 distribitor HANYA supply bende tertentu.
rules distribitor:

**Main MOQ.sekali order banyak.minimum order RM 1k in one list.tak kira apa barang.(masa ni ram tu dikira sekali)

**Warranti? tunggu distribitor datang.kedai order barang meet MOQ baru ram kasi hantar.pastu nak hantar balik bagi kedai kena order lagik sekali.pasal apa kena order lagik sekali? pasal minyak dan tenaga siapa nak tanggung? takkan nak caj plak kan?

**Ni mesti kedai tu dah tak amik barang dengan distribitor tu lagi.barnag tak order cam mana nak waranti barang tu?

**entah-entah barang tu tak dihantar lagik.ada kat dalam laci kedai.

cuba TS beli laptop 3 biji yang bernilai RM 3k tiap satu tengok BERANI tak kedai tu buat hal waranti lambat? (ko dah buat dia happy*untung mesti dia layan ko baik baik.) kalau beli lagi banyak dia bentang KARPET merah+dinner.

satu barang untung tak banyak dah sekarang.tu psal perangai macam tu.

[quote name='sayw' date='13 October 2010 - 11:12 PM' timestamp='1286982750' post='1050131']
apakah itu kejan?

[/quote]
aku ajar.ok ram ko tu berapa GB? 1GB? 2GB? ok let says 1gb.ko dah tunggu 3 bulan kan? ko bawak resit ko...ko cakap nak 2gb ram.jadik tambah je apa yang tinggal.(cara ni paling cepat.dan selamat)

tambah pun dalam RM 20/30...barang komputer semasa harga turun.barang yang ko dah beli harga dia kekal..jadik +/- ko untung balik...

bende ni tak boleh bawak pergi ke Tribunal Pengguna.TPPT.diorang tak layan.kena setel sendiri dengan bijak.

lagipun brand merapik ni(selain Kingston) warranti ada limited.bukan senang2 nak claim.bukan senang2 dia nak ganti baru...bila dah dapat ganti dengan barang lain...blah dari situ...kot barang yang rosak tu tak boleh waranti tu dia punya hal.bukan hal ko dah.yang rugi dia bukan ko dah.ko dah dapat barng ko balik..barang baru lagik.waranti otomatik jadik 1 tahun balik.

ilmu ni kat universiti takde ajar.jadik aku cerita bende ni sekali je....karang cerita banyak2 ranap plak bidang komputer aku kerjakan.ramai plaak yang kebulur tak boleh carik makan. Edited by Tempus

[quote name='hairulfadly' date='26 October 2010 - 02:34 PM' timestamp='1288074876' post='1051374']
kejan tu mungkin [i]always follow-up [/i](dengan izin)..
[/quote]

ya betol.. always follow up dan mendesak..

aku claim warranty kat kingston dan coshair sume takde masalah pun, kekadang tolong member atau customer aku...cume aku tak wat kat kedai aku beli...sebab aku tau most of kedai memang mengarut bile timbul pasal RMA nih...aku deal terus kat distri derang...dalam masa 2 minggu paling cepat dapat dan 3 minggu paling lama dapat....klu aku kat TS punyer situasi aku mintak balik RAM tuh dan claim sendirik( kalau kingston atau coshairlah)...brand lain aku tak penah buat lagi sebab aku tau memang lama nak claim....sebagai contoh OCZ ram amik mase 2 hingga 3 bulan siot....alasan tepakse anto ke luar negara....sume aku urus tuh melalui courier...takde masenyerr aku nak gi kl claim RMA....membazir jerrr...