Jump to content
Jedi

Gymnasium - Angkat Berat Dan Bina Badan.

Recommended Posts

aku pon gitu gak..

agak dapat badan yang kemas n fit cukup la.. masalahnya skang ni, byk sgt tyre spare.. hahahaha..

[quote name='hotfloppy' date='27 October 2010 - 06:11 PM' timestamp='1288174290' post='1051534']
aku pon gitu gak..

agak dapat badan yang kemas n fit cukup la.. masalahnya skang ni, byk sgt tyre spare.. hahahaha..

[/quote]

kihkih... we are sama kapal bro kihkih

hak3...angan2 nak pegi jim,bersenam berjoging...tp tak buat2 lg.bersukan pun seminggu sekali...skrg dah berlipat-lipat jadinye.
org ckp kalo dah rajin nak membina body,kenalah jaga....kalu tak jaga nanti lg tak elok rupe body.

Salam.

Aku nak buat survey sikit :13:

Kalau aku nak bukak gym sempoi.. maknanye bukan designer nye gym mcm Fitness First ke True Fitness ke, di kawasan perumahan, agak2 ramai akan datang tak? katalah aku bukak di kawasan korang tinggal..

Sebulan cuma bayar RM80 ke RM100. Per entry pon boleh cuma bayar RM8 ke RM10 je..

[quote name='rarahim' timestamp='1295784479' post='1060180']
Salam.

Aku nak buat survey sikit :13:

Kalau aku nak bukak gym sempoi.. maknanye bukan designer nye gym mcm Fitness First ke True Fitness ke, di kawasan perumahan, agak2 ramai akan datang tak? katalah aku bukak di kawasan korang tinggal..

Sebulan cuma bayar RM80 ke RM100. Per entry pon boleh cuma bayar RM8 ke RM10 je..
[/quote]

per entry tu ok...

sebab selalu orang2 macam aku nie tak bayar permonth sebab bukan dapat pi selalu pun..

tbh, kat kawasan rumah kawan aku dulu memang banyak gak la yang bukak, tapi susah nak idup, nak maintainkan bisnes tu payah..
kalo ko ade plan marketing yang cantik tuk tarik orang ke gym ko, ok la,

so memang kene study kaw2 pasal gym nie,
kalo tak memang rugi la,
bertahan paling lama pun 1 tahun lebih kat kawasan umah aku nie.. :(

[quote name='M3ntary' timestamp='1323655272' post='1076793']
Dah tak hidup ke topic ni? Apa perkembangannya sekarang. Tergelak ku sorang² baca celoteh korang kat sini. Ku pun bukan tau pun, saja merayau. Haha..
[/quote]

Rasanya trend ke gym dah x hot kot.. Dengarnya orang minat cycling sekarang ni.. Walaupun badan x jadi berotot, tapi still sihat..

ada senaman cara lain x selain pumping untuk bg dada jd ketul2 hehe

[quote name='KeMaT HaSaN' timestamp='1323656554' post='1076795']
Rasanya trend ke gym dah x hot kot.. Dengarnya orang minat cycling sekarang ni.. Walaupun badan x jadi berotot, tapi still sihat..
[/quote]
Betul la tu, beli basikal RM1000++ ramai² naik basikal kat tempat yang aman sikit memang enjoy. (Jangang kayuh tengah town sudah kasi susah pengguna jalan raya yang lain pulak.)

[quote name='mon678' timestamp='1323658059' post='1076798']
ada senaman cara lain x selain pumping untuk bg dada jd ketul2 hehe
[/quote]
barbell antara yang paling effective. Tapi push up lagi bagus sebab tak ada guna alat. Tapi! ada tapinya, kalau dah rasa memang dah mampu tampung diri, 50x push up pun dah tak rasa sangat memang kena guna barbell la.

Ko search kat image google. Ku tak boleh insert link ngan pic, kat office diorang guna device apa entah, time rehat ngan lepas time kerja je boleh buat apa yang ko suka, lain time tarak boleh. Memang terbaik.

Ade sesape leh tolong bg tipss...cne nk bg bdn fit cam bruce lee?? aku lebih prefer yg tu..dpd ketoi2 mcm anok susoh nk eja..heee anynone? :3:

[quote name='M3ntary' timestamp='1323662951' post='1076817']
Ko search kat image google. Ku tak boleh insert link ngan pic, kat office diorang guna device apa entah, time rehat ngan lepas time kerja je boleh buat apa yang ko suka, lain time tarak boleh. Memang terbaik.
[/quote]
biar btul barbell yg org duk buat pertandingan angkat berat tu........pehhhhhhhhhhhhhhhhhh gila arrr

Hehe.. Tak ada la yang saiz angkat berat tu.. Tapi benda yang sama, yang baring atas kerusi guna barbell la..

[quote name='mrsonix' timestamp='1323665462' post='1076821']
Ade sesape leh tolong bg tipss...cne nk bg bdn fit cam bruce lee?? aku lebih prefer yg tu..dpd ketoi2 mcm anok susoh nk eja..heee anynone? :3:
[/quote]

Jaga makan focus pada cardio, macam joging naik basikal, main weight level middle (ikut kemampuan). Ramai kita ni bukan tak ada keinginan, tapi "malas".

mmg teringin tp kadang kala lebih mementingkn wang dri kesihatan haha...+ malas lg haha

Untuk permulaan sebenarnya workout ni buat kat mana² pun boleh tak perlukan peralatan yang mahal cuma guna berat badan sendiri je, macam plank, side plank, push up, sit up, squat & lain². Tu pun dah tak larat nak buat. Tambah lagi kat rumah, tempat kerja banyak sebenarnya yang boleh kita guna untuk buat workout ni.Tapi kena ingat, apa² pun yang kita buat kena dalam keadaan posisi yang betul untuk mengelakkan kemalangan & jugak untuk kesan jangka masa panjang kalau teknik workout yang kita buat tu salah.

setuju dgn M3ntary,
yang penting 'will power'. hendak seribu daya - kat youtube tu belambak ada guide home workout (FOC) - nak ngan x nak je. cari 300 spartan workout, kalau amalkan insyaalah.

*[i]no heart feeling, aku pun kategori pemalas dan bagi byk alasan[/i]. :3:

[color=#0000ff][b] :salam:

Aku selalu tengok KBS World.
Dokumentari pun aku bantai gak :152:

Bina badan ni bagus; otot2 yang dibina tu melindungi tulang kita.

Tapi aku tak minat otot besar2 nie.
Angkat pun ikut kemampuan jer.

Dalam 30 minit jer.
Tak kuasa nak angkat berjam2.

Ada yang sampai 4 jam.
Banyak lagi kerja lain aku nak buat.[/b][/color]

[color=#ff0000][b]PS: Kafir boleh la; tak yah solat etc.[/b][/color] Edited by Jedi

[quote name='Jedi' timestamp='1323686322' post='1076843']
[color=#0000ff][b] :salam:

Aku selalu tengok KBS World.
Dokumentari pun aku bantai gak :152:

Bina badan ni bagus; otot2 yang dibina tu melindungi tulang kita.

Tapi aku tak minat otot besar2 nie.
Angkat pun ikut kemampuan jer.

Dalam 30 minit jer.
Tak kuasa nak angkat berjam2.

Ada yang sampai 4 jam.
Banyak lagi kerja lain aku nak buat.[/b][/color]

[color=#ff0000][b]PS: Kafir boleh la; tak yah solat etc.[/b][/color]
[/quote]
fuyoo kbs world haha....ke kena mkn ham(pig) + exercise leh ketul2 haha

[quote name='mon678' timestamp='1323946496' post='1077113']
fuyoo kbs world haha....ke kena mkn ham(pig) + exercise leh ketul2 haha
[/quote]

[color=#0000ff][b]Protein buat ketul2 tue.

Khinzir...tak yah Google lah kebaikannya.
Keburukan takpe.

Pikir sendiri ha.... :152:

PS: Malek Noor & Sazali Said...takkan diorang makan khinzir kot. Fitnah tue....[/b][/color] Edited by Jedi