Jump to content
Sign in to follow this  
iruganiisan

Japan Anime Atau Us Animation

Animasi buatan negara Jepun atau US?!  

67 members have voted

1. 1. Animasi buatan negara Jepun atau US?!

• JAPAN - Anime
      62
    • United State - Animation
      5

Recommended Posts

Kenapa anda memilih animasi yg anda undi/pilih sebagai salah satu

media hiburan tambahan atau hobi?

Topik ini dibuka bertujuan utk menilai sejauh mana pandangan anda semua sbg penonton animasi yg mewakili Malaysia termasuk ahli-ahli dlm Putera.Com sahaja. Oleh itu, diharap anda semua sila beri komen atau pendapat tentang undian yg anda pilih sahaja.

Perbincangan dlm topik ini bukan mengenai perbandingan antara kedua-dua jenis animasi di atas... Hanya post artikel seperti soalan yg diberikan sahaja.

Sekian. Kerjasama anda amatlah dihargai... unsure.gif

Sasaran undian - 50 pengundi

Sasaran luar jangkaan - 100 pengundi

Edited by Iruga Nii-San

Aku vote ANIME so aku komen pasal anime lar...

pada pandangan aku anime

1.Selalu membawa mesej positif kepada penonton cth cam dalam anime Naruto,kita dapat tengok keazaman yg tinggi akan membawa kepada kejayaan.

2.Sebagai satu medium hiburan yg membuktikan kartun bukan hanya untuk kanak2 saja malah juga untuk org dewasa.

3.Boleh membantu kita mengenali negara matahari terbit dengan lebih dekat.(err...err...my opinion ah..dun kacau)

well..tu komen aku..author taknak komen ke hohohoho..... tongue.gif

Edited by MONKEY.D.LUFFY

Komen aku cam biasa la kan.

Lagipun dah banyak artikel yg aku dah post dlm forum ni...

Korang bagaimana pula?

Dgn adanya Undian spt ni... amat sesuai skali utk dijadikan bahan rujukan dan panduan kpd kita semua sbg rakyat Malaysia amnya dan ahli2 dlm Putera.com khasnya. Komen dan pendapat drp korang juga turut memainkan peranan penting utk menguatkan lagi kenyataan undian tersebut... biggrin.gif

sekadar menyahut saranan Dr.Mahathir mohamad kita kena pandang ke timur...jadi aku pilih anime lagi pun aku suka citarasa ketimuran berbanding barat.....ahaks smile.gif

aku jatuh cinta dgn kartun jepun ni sejak aku kecik lagi....dan sekarang aku minat anime dr jepang lakz.... so pasal tu aku terus minat kartun/anime jepang nie.... happy.gif

ha'ah,aku pon suka kartun Jepun sejak dari kecik,masa mula2 tengok aku pelik apsal kartun yg selalu di-dub kedalam BM selalunya kartun2 yg best2 dan lawa tak macam kartun omputih,kaji nyer kaji rupanya bahasa asal dia Jepun daaa.......

jgnlah kutuk sangat kartun omputih...

kartun omputih pun best gak cthnya transformer best siotttt....

Eh????Aku burukkan kartun omputih?Iskk,bagi aku depa sumerlah teman aku waktu aku tadika dulu,tanpa kartun omputih saperlah aku waktu tgh boring giler dok rumah tunggu makbapak balik kerje.Wuu..sobsobsobb.....

kartun yg best masa kecik2 dulu:

1.Sesame Street(bukan kartun tapi mmg best la belajar macam2)

2.G.I. JOE Extreme(mmg kool giler sebab ada unsur2 military,aku suker!)

3.Transformer(suka sangat kat team dinosour kuning tu)

4.Alladin(menggelabah giler sampai kecoh kat mak sebab ia dijadikan siri TV)

5.Chip&Dale rescue ranger(tak lain dan tak bukan suara diorang menarik minat aku)

Edited by MONKEY.D.LUFFY

aku dibesarkan dgn budaya katun barat.. (mask, gi joe, captain power, silverhawk.. etc) so aku pilih katun US. anime populer skang ni sebab rata2 orang citer pasal anime. linkin park influence anime. matrix pun influence anime. quentin tarantino (Kill Bill) pun sama gak. US pun dah mula memandang pada anime.. takkan la kita ni nak pandang kat US lak.

anyway walaupun aku prefer US, namun hero yg terbaik tetap Space Cop Gaban!!

-the most ridiculous hero ever made but also the hero who saves my child life-

Anime Japan.. beh giller... coz realistik and ader pengajaran disebalik cerita² diorang... tongue.gif

selain tuh.. diorang lebih kreatif dan inovasi dari barat ....

chio shin cie... ph34r.gif

aku sokong acng .....................anime barat x kreative .. jln citer asyik ulang -ulang .....kalu ade yg sambung paling banyak pon 2-3 episode .... "to be continued" ....pastu ulang balik jln citer same tiap kali espisod semua gitu ....x tau la........kalu ade citer katun barat yg buatkan kite tertanya-tanya ape akan terjadi seterusnya .....mcm citer naruto !! bleach !! laugh.giflaugh.gif kalu ade pon aku rase mesti x kreative !!

lagi satu ............. katun barat suke promote pakai baju fit !! .....nak tunjuk bodi gitu ......... x sesuai dgn budaya timur ...betui x wink.gifwink.gif

huhuhu...bagi aku kartun us pun best gak....transformers (optimus prime).... pastu kartun the mask, pink panther....G.I JOE extreme..... tapi apepe pun sekarang aku lagik suke jepang anime~! happy.gif

Terima Kasih ngan komen dan sokongan yg diberikan drp korang semua.

Cuma nak ingatkan balik... Kalau boleh berilah pendapat/komen tentang undian yg korang pilih je. So, korang tak perlu la buat perbandingan antara kedua-dua animasi yg dicalonkan di atas... cool.gif

user posted image

Sekian... Harap Maklum. ~arigatou... ganbatte!!

Sasaran undian - 50 pengundi

Sasaran luar jangka - 100 pengundi

Edited by Iruga Nii-San

Yap....komen la sket,nak gak tengok motifnya!!!!

Emm... maybe sebab aku lebih suka lagu dalam kebanyakan anime J-Anime, satu lagi sebab lagu J-anime ni banyak dinyanyi oleh kumpulan Popular spt TM revolution, Larc En Ciel, dll.

Tp rasanya US-Anime ade fighting chance jugak kalau ade kumpulan popular buat OP/ED US-Anime. Cuba korang bayangkan Linkin Park buat OP Transfromer, tak ke gempak tu... tongue.gif

ehehe...Linkin Park rulezzz!!!yg lain gie mampos!!(sry kasar sgt bahase...tapi nak gak pakai.)

anime jugak..

sebab utama aku minat sebab kebanyakan seni art yg diorang paparkan..aku dari kecik mmg minat seni..terutamanya seni yg berbentuk grafik la.

kalau diperatikan seni dari sesetengah anime ni lebih kompleks

dan pengusaan diorang dlm perspektif membuatkan diorang buleh hasilkan senario dari pelbagai sudut sukar dan diluar imagenasi..

ni yg aku kagum dengan seni art diorang..

kedua sebab jalan cerita dia..

orang timur la katekan jadi senang nak menghayati karya dari region yg sama..

cerita2 yg penuh dengan perasaan..gembira sedih..humor..action packed dan sukar diramal buat aku nak tengok cita tu sampai abis..heh..

Edited by gmos

aku undi anime sebab fun, ade unsur2 moral, lawak...

tak bape ganeh...

lagi satu cite dia addicted...kohkohkohkohkohokh

Sumer yg ko cakap tu aku stuju sangat,tapi........yg ''tak bape ganeh'' tu.......ehehehe.....

user posted image

err...err...tak ganas,btul...tak ganas la...aku selesema ajer nie... laugh.giflaugh.gif

Sumer yg ko cakap tu aku stuju sangat,tapi........yg ''tak bape ganeh'' tu.......ehehehe.....

user posted image

err...err...tak ganas,btul...tak ganas la...aku selesema ajer nie... laugh.giflaugh.gif

maksud aku takde la ganas sangat sampai pecah pala pakai hammer ke?

mungkin ade certain anime yg ganas gile, tu aku tak tau la...

setakat yg aku tengok ni ok je la...

Hrm...ntuk pengetahuan ko,anime nie drama/filem atau aper2 la media hiburan versi animation so,ia merangkumi dalam semua genre cam aksi,komedi,romantik,seram,even pasal peperangan pon ada.

Cth anime ganas yg tak sesuai ditonton bebudak hingusan

1.Blood the last Vampire(darah belambak giler dlm citer ni)

2.Gunslinger Girl(tengok org kena tembak pon dah loya)

3.L/R:lisenced(tul ke eja ni) by Royal(mmg ntuk tontonan dewasa)

ada lagi...tapi tak ingat la...kadang2 yg dasatnyer tgh2 ganas tu sempat lagi buat lawak!?Cam Chrno Crusade,One PIECE and wateverlah lagi...