Jump to content
Sign in to follow this  
iruganiisan

Japan Anime Atau Us Animation

Animasi buatan negara Jepun atau US?!  

67 members have voted

1. 1. Animasi buatan negara Jepun atau US?!

• JAPAN - Anime
      62
    • United State - Animation
      5

Recommended Posts

huhuhuhuuhuh..patut la mcm penah je tgk pic tuh rupenye man3k punya huhuhuhuhu tongue.gif

Hm... well... sebenarnya aku tak tengok lagi... but aku terpengaruh habis-habisan dengan avatar dan signature seorang kenalan internet aku nie :

user posted image

*kohkohkoh... promote Karas plak... cool.gif

hohoho... KARAS?!

Karas ni dia punya karakter mcm Kamen Rider punya stail... bleh ~hanshin (bertukar)... ala... rupa pun lebih kurang la juga. bezanya... lebih dark a.k.a mutu hitam emas. boleh la dikatakan :

Kamen Rider + Samurai 7 + Matriks = KARAS

jom la kita bincang sini >> GO HERE

Open topik baru pun boleh.

p.s :

aku ngantuk la... kerja lebih masa... zzzz

Pic ni musti ko amik kat satu forum tu kan ehehehe...man3k pakai avatar dan sig gambar tu lar....memang gempak giler ah....nak nak jer aku d/l tapi malas lar...buang banyak masa...bil pon jalan...kalau kat CC... tongue.gif

Edited by MONKEY.D.LUFFY

Pic ni musti ko amik kat satu forum tu kan ehehehe...man3k pakai avatar dan sig gambar tu lar....memang gempak giler ah....nak nak jer aku d/l tapi malas lar...buang banyak masa...bil pon jalan...kalau kat CC... tongue.gif

Ko maksudkan G ke??? Kalo itu... aku tak amik sana... aku amik tempat lain... takpe... dah dia kasik... aku cakap kat dia aku nak promote Karas guna pic dia buat tue... supaya bila ada orang berminat download... leh aku order dari orang tue plak... laugh.gif

aku nampak kat sini.>>sai_am_ _.info......erm...btul??(isi tempat kosong)

btol la tu....ermm...dia dah tukar dah....

uish..aku mmg peka dgn forum2 yg membincangkan tntg anime&manga...

ha'ah...game Jepun pon ada storyline dia...tu yg membuatkan kita betul2 enjoy...sama2 menghayati watak game tu..

senang sangat nak off-topic...

Kebanyakan anime dan game jepon ni biasanya ada jalan cerita dan ia berkaitan antara satu eps dgn eps yg seterusnya terutamanya anime jepon.

US punya anime sentiasa hasilkan plot baru utk setiap eps. cth kalu minggu ni si A lawan ngan Si B minggu depan dia citer lawan lak dgn D. takde feel la mcm tu.

tu yg shooow layan anime jepon tu baru betoi citer berespisod. lagi satu apasal game jepon ni susah betol nak masuk m'sia. mcm game dragon ball tu yg ade kat M'sia cuma lawan biasa aje style street fighter. setau aku game yg bentuk pengembaraan dia dah lama kuar, mcm citer dia sejak kecik mengembara, berlatih lawan ngan musuh dia sebijik la mcm citer dia cuma kita aje boleh control goku tu. ada yg mcm tu pon style counter strike. dah banyak kedai aku carik tak de pon game tu.... dry.gif

Lagi sekali aku begitu terkejut pagi tadi selepas menonton Gundam Wing di TV2... hari Sabtu, 30 Julai 2005... ada iklan TV3... EYE ON ANIME. Apa yg begitu terkejutnya? tang ANIME. So, skrg penonton animasi tak kira kanak2 riang ribena ataupun remaja tua Malaysia akan mengenali animasi Jepun dicop sbg ANIME.

Tak sangka la pulak... heheh... first aku dengar perkataan anime dlm siaran TV3 masa iklan Apollo pasal anime Naruto. Akhirnya... ada gak pihak2 tertentu telah mendefinisikan animasi jepun sbg anime. biggrin.gif siapa la mamat/minah yg perbetulkan definisi tu.

aku rasa anime buatan jepon ni lagi cute dan seksi watak yg dia org lukis berbanding anime dari US......

aku rasa setakat ni tak de anime yg boleh chalen ngan anime jepon ni....

memang la...mata pon besar...baju plak lukis detail gile....bayang2 kat muka skali..fuh....orang putih pemalas kot.

Tak sangka la pulak... heheh... first aku dengar perkataan anime dlm siaran TV3 masa iklan Apollo pasal anime Naruto. Akhirnya... ada gak pihak2 tertentu telah mendefinisikan animasi jepun sbg anime. biggrin.gif siapa la mamat/minah yg perbetulkan definisi tu.

kalau tak silap aku pernah terdengar pasal masalah anime atau mangga ni kat m'sia. aku tak ingat kat majalah ape tapi tahun lepas punya majalah, siap berdebat Oooo... pasal kemasukan anime atau mangga dari jepon ni. sampaikan ade cadangan nak ban semua benda ni..... tapi hasilnya dia org bersetuju gak untuk membenarkan semua anime & mangga ni masuk m'sia... ph34r.gif

Maaf... kiriman post aku ni mungkin

akan menyinggung perasaan sesetengah pihak... harap maaf ^^

berbalik pada post tHe_bUgS 08Z tadi,

mmg ada sesetengah pihak yg tak mahu pengaruh karya jepun seperti anime dan manga disebarkan secara meluas kat Malaysia ni sehinggakan mereka percaya bahawa pendedahan karya sebegitu akan menenggelamkan nilai karya2 berciri ke-Malaysia-an kita. Tapi... adakah ia akan menjejaskan industri komik dan animasi Malaysia? ...dan skrg ni pun... adakalanya tetap akan menjadi isu pendebatan.

hmm... aku ada beberapa org kawan yg tak suka atau bleh la dikatakan anti manga style. Diaorg ni adalah pelukis2 lama dan baru dlm industri komik humor Malaysia. Diaorg ni secara bulat2 tidak boleh menerima hakikat bahawa pembaca skrg lebih suka membaca manga (komik jepun) dan diaorg gak tetap dgn cara karya diaorg yg dikatakan mempunyai ciri2 Malaysia.

Aku tak salahkan diaorg... sbb itu cara/teknik lakaran diaorg. Sbg seorg artis/pelukis yg berjiwa seni diaorg layak mempertahankan pendirian diaorg.

Mungkin zaman aku skolah dulu2... konsep majalah humor antarabangsa, mmg aku layan dan baca. Tapi, itu zaman aku muda remaja... zaman pengaruh anime dan manga masih samar2 pada pandangan aku lagi masa tu (aku kenal anime Macross ngan Blue Noah masa umo aku 7 tahun dlm era 80-an). Skrg ni dah masuk era Millenium... pembaca dan penonton kini banyak didedahkan dgn teknologi internet dan komputer termasuk la fansub dan scanlation... hehe biggrin.gif So... pada zaman skrg, aku lebih suka lakaran manganime.

Aku pernah kata dlm forum ni... Majalah Komik yg diberi nafas baru (mungkin kat Malaysia.... mmg baru tapi bukan kat US dan Jepun) yg mmg aku tabik kat diaorg, Majalah GEMPAK dan skrg ni pula STARZ. Kenapa aku sokong diaorg? Tak salah ...kan? sbb itu citarasa aku pada abad millenium ni. Citarasa seseorg pembaca/penonton bleh berubah dari masa ke semasa... kecuali aku, mungkin? sbb... aku mmg minat karya jepun ni sejak kecik lagi.

p/s :

bukan kat Malaysia je wujud isu pengaruh manganime hangat diperkatakan... bahkan kat US dan England pun ada. tongue.gif tak percaya?! korang akan tahu gak nanti kalo rajin berkomunikasi ngan pengguna internet luar Malaysia.

Hohoho..... memang betul cakap ko..... sebetulnya lukisan mangga atau anime mcm dah ada trademarknya, tengok je dah boleh agak dtg dari mana... tapi bebanyak lukisan mangga / katun yg dihasilkan kat m'sia ni aku respek kat kampung boy lukisan lat. dia punya lukisan ada trademark tak mcm katun yg lain.... tengok je dah tau. sebenarnya kat m'sia ni asas dah ada tapi pengolahan takde stop sampai situ je... lps tu marah kalau org beralih citarasa...

**note: lukisan je yg gempak tapi jalan citer hancus tak guna gak walaupon didatangkan khas dari kutub.**

ni Action Kamen ni betul2 wujud ke.... heheheheh..... biggrin.gif

hehe baru jumpa topik ni...kasik up sket..

mestilah ak undi animasi jepun...

yg omputih punya tak bape best sgt.. yg best pun sikit je n kebiasaannya kartun nickelodeon la.

tp yg jepun, seme best...hehehe..

anime jepun ar best,gmbr...jalan cite...lebih menarik