Jump to content
sitoplasmat

Harga Compaq V3000

Recommended Posts

[b]salam[/b]..laptop hp compaq v3000 aku mempuyaai maslah yg popular iaitu lcd gelap tapi lampu2 lain menyala (LCD COMFIRM TAK ROSAK)... dulu kadang2 elok..tapi sekarang langsung terus tak boleh buka gelap jer..masuk bios pon dah tak boleh...jadi soalannya :

[b]soalan 1 :[/b]
kalau nak baiki kat mana murah .. servis center @ kedai biasa

[b]soalan 2 :[/b]
aku tinggal kat ipoh,,,siapa tahu kedai yang murah nak baiki laptop ini..

[b]soalan 3 :[/b]
berapa angaran kos (harga) untuk baiki masalah ini...

[b]HARAP BANTU :)[/b]

[quote name='sitoplasmat' date='06 June 2010 - 07:27 AM' timestamp='1275780448' post='1035143']
[b]salam[/b]..laptop hp compaq v3000 aku mempuyaai maslah yg popular iaitu lcd gelap tapi lampu2 lain menyala (LCD COMFIRM TAK ROSAK)... dulu kadang2 elok..tapi sekarang langsung terus tak boleh buka gelap jer..masuk bios pon dah tak boleh...jadi soalannya :

[/quote]

masalah ko .. tak lain tak bukan.. iaitu.. motherboard dah kong.. haha..

anyway... tak berbaloi dah kalau nak repair..
jual je.. dpt jugak dlm RM 500

[quote name='kae' date='06 June 2010 - 10:08 AM' timestamp='1275790081' post='1035162']
masalah ko .. tak lain tak bukan.. iaitu.. motherboard dah kong.. haha..

anyway... tak berbaloi dah kalau nak repair..
jual je.. dpt jugak dlm RM 500
[/quote]

[b]situasi 1 :[/b]
ok aku dah gi hp servis center...dia ckp kena cek dulu..upah cek rm 75.00..warranty laptop aku dan tamat tempoh..kalau ada rosak dia akan bagi tahu rosak apa...kos utk baiki kerosakan lain harganya..HP SC juga ckp munkin rosak mother borad..angaran baikinya RM1500 (gile ape)..tu kalau motherboard rosak arr..benda lain rosak mungkin murah..

[b]situasi 2 :[/b]
aku gi yik fong (kedai ala2 lowyat..tapi kecik je, kat ipoh)aku tanya 3 kedai..ketiga2 kedai itu berhujah bahawa masalah laptop hp v3000 awak adalah chipset (aku tak tahu pon binatang apa tu)...tapi mungkin betul, sebab kalau nak kata motherboard ak rosak..tapi laptop nei boleh on lagi..tapi kena of dan on dalam 10 kali baru blh masuk bios...dan diantara ketiga2 kedai itu,, yang menawarkan harga paling rendah utk baiki maslah chipset ini adalah RM300...(lari bajet)

[b]situasi 3 :[/b]
semasa perjalanan pulang ke rumah ayah aku dengan menaiki motorsikal honda wave dengan kelajuan 60 KM/jam..aku tersempak satu pusat servis komputer di tepi jalan...dengan keadaan yg tidak selesa aku menekan break kaki dan tangan...lalu aku turun dan menuju ke kedai itu..jumpa pekerja mereka.dia suruh aku ddk..tapi ak tak ddk..aku trus ckp masalah aku,,lalu dia pon ckp masalah chipset..dan kos baikinya RM 500 (lari bajet, 3 minggu siap)

jadi kesimpulannya aku nak cari kos baikinya dalam angaran RM200 kebawah di area [b]ipoh[/b]..siapa tahu kedai servis mana yang murah...TQ harap bantu.. :)

situasi 2 tuh lagi berbaloi.. tapi chipset ok lagi lagi la..

cuba tanya chipset apa plak nih.. banyak jenis chipset nih...

tapi seriously... laptop sebegini lepas repair.. tak tau la masih boleh baik atau tidak..

mintak la warranty sebulan.. lepas repair...

klo dorang tak bagi.. maknanya.. diorang tak yakin komputer/laptop tuh dapat bertahan lama... :lol:

mcm situasi aku dulu.. lepas repair je.. trus jual ^_^

ok macam nei..kata kanlah aku jual laptop nei kat kedai...dapat berapa??..laptop nei boleh guna lagi..tapi kena off dan on byk kali..kadang2 2-3 hari baru boleh buka balik..sebab aku rasa nak angkut dell yg murah dan power cket..apa pendapat korang..?

laptop nih kebiasaan problem dia adalah pada chipset grafik itu sendiri yang overheating tak tentu pasal.kalo kat service center mmg dia akan tukar terus motherboard baru sebab tu mahal.
Kedai biasa diorang akan repair chipset tu.aku ada la repair laptop v3000 member2 aku problem sama macam ko gak tapi tak tahan lama akan datang balik problem tu.ada la cara utk repair laptop jenis nih.kat youtube ada tunjuk caranya.
kat lowyat kebanyakkan dah taknak ambik repair laptop nih.
kalo nak jual laptop yang rosak nih diorang ambik rm250..kalo tak pernah repair lagi laptop boleh dpt mahal skit.

salam nak tanya ada kedai nei kat petaling jaya kata kata boleh baiki masalah aku nei..tapi jauh sangat..dia kata pos jer kt kedai nei..

soalan aku :

1. boleh cayer ker??

2. pos apa yg murah dari ipoh ke petaling jaya (berat 5kg laptop hp v3000 nei)

3. klu aku baiki masalah bga nei..boleh tahan lama tak...ker 2-3 bulan rosak balik..klu guna kipas x-tra senang rosak juga ker.??

info kedai tu ada kat sini : http://www.mudah.my/Membaiki+laptop+notebook+compaq+v3000-5535292.htm

harap bantu..tq Edited by sitoplasmat

kedai bangla kat loyat sume ok je..

[quote name='Razi_IBM' date='13 June 2010 - 04:45 PM' timestamp='1276418721' post='1036609']
kedai bangla kat loyat sume ok je..
[/quote]

btul3
same je..
klu repair sume x de beza pun
bgla ke myanmar ke
bro sito leh wat novel la
byk btul situasi
konflik dalaman..
nak tnye klu laptop tuh dh gne dr thn 2006
klu tolak still die ambik ke?
rosak dh
brand hp

ada tak kedai2 kat lowyat tu boleh siap kan dalam masa sehari...cth htr kul 10.00 pg kul 4 ptg dah siap...sebab mlm tu aku boleh balik ke ipoh semula...tak payah 2-3 kali pergi..lari bajet//

x ya repair ... jual ja senang .. klu repair leh dapat waranty 1 thn ok ... tapi lepas repair waranty 1 bulan ... lupekan la hasrat .... v3000 ni product yg gagal

RM70-80.
semua orang pun tau v3000 phail laptop.

tak sume versi v3000 tak bagus..yang pki intel kebanyakkan ok..yg amd+nvidia je yang bermasalah sedikit.

laku lagi nak jual v3000..aku baru je jual member akunye laptop..rm250 kedai ambik.kalo tak repair lagi dia kata leh dpt mahal skit rm500 leh je dia ambik.

aku rasa aku nak try re-flow BGA tu sendiri la..guna heat gun, cuma sekarang aku tak tahu mcm mana nak buka hosing laptop nei..sebab BGA tu ada kat motherbord..siapa tahu macam mana nak buka laptop hp v3000 nei...e-book ker @ video ker..atau apa2 jer..siapa tahu???

[quote name='sitoplasmat' date='15 June 2010 - 09:22 AM' timestamp='1276564973' post='1036898']
aku rasa aku nak try re-flow BGA tu sendiri la..guna heat gun, cuma sekarang aku tak tahu mcm mana nak buka hosing laptop nei..sebab BGA tu ada kat motherbord..siapa tahu macam mana nak buka laptop hp v3000 nei...e-book ker @ video ker..atau apa2 jer..siapa tahu???
[/quote]
bende tu repair dalam RM 230.amik masa 1~2 hari siap.tapi laptop compaq tu cantik.lampu warna biru tu aku tak tahan.

laptop ni jugak la yang kontroversi mic tak boleh pakai.driver problem.(masa tu OS Vista dah release)

lcd converter bley servey rega kat mudah. murah je, tapi periksa sekali ngan cable kat belakang lcd juga la cam ner. o.k ke dah tak o.k ke.... kalo masa on, masih ada nampak bayang2, try test pinjam lain converter la tengok camner.

[quote name='sitoplasmat' date='06 June 2010 - 07:27 AM' timestamp='1275780448' post='1035143']

[/quote]

SALAM...
wpun dah lama topik ni di pos...tp sy nk reply gak.. kot la membantu..huhuh
laptop compaq sy pon bru je lepas rosak.. sebab masalah yg sama cam awak ni..
then g kedai komputer...dia ckp mahal kot sebab berkaitan motherboard.. kena check dulu la.. cam remeh je.
then contact member... tanye pasal masalah ni la..
alhamdulillah.. sebaik dia ade contact.. so mlm semalam dah anto laptop tu ...
pg td kol 7pg..org tu sms..bgtau laptop dah ok..huhuhu
hepi giler...

masalah nye sebab chipset rosak..
then harga kena bayar rm150
lokasi nye kt Melaka Sentral Melaka..

huhuhu..ptg ni nk g ambik laptop tu...
hopefully leh la pakai lama..uhuhuh

sekian. :D

aku pon teringin nak reply bila tgk tajuk topic nih..

compaq v3000.. model yg diiktiraf sendiri oleh HP sebagai model yg gagal..
dan aku lak gi beli.. hoh..

skang ni, batery aku dah 'selamat'.. nak guna kena plugged in..

model ni HP kata bermasalah dari segi algo pada fan dia.. tak detect suhu..
kepada pengguna windoze, bleh try update hangpa nye BIOS.. bleh carik updater dia kat website HP..
bila dah update, algo utk fan tu akan memjadikan fan tu sentiasa berpusing dalam kadar yg perlahan..
so, lappy tak heated up sgt la..

aku takleh nak update sebab guna linux.. tak brani nak try update guna freedos.. sebab ade otai bagitau, risiko terlalu tinggi.. tah la..

rasa cam nak masukkan OpenBIOS je.. tapi takot tak compatible lak.. lagi masalah.. huhuhu..

sekarang laptop aku tu masih tak boleh baik2 lagi...dan sekrang langsung tak boleh buka..byk keje ak dalam hard disk tu..nak beli alat yang boleh ambik barang dalam h/d tu..nak tanya, kedai mana boleh dpt harga tinggi klu tolak laptop rosak tu..?

teringat aku laptop aku v3000 juga seminggu beli terus tak leh shut down windows..aku bawa ke center dia..last2 dia tukar mobo baru..aku check hp pavillon dan dia upgrade bios sekali alhamdulilah 4 tahun dah guna tkade masalah....semua ok jer......mobo dia kot masalah