Jump to content
Helghast

Chatbox!

perlu atau tidak?  

22 members have voted

1. 1. Saya rasa nak klik kat...

• Perlu chatbox kembali
    • Tak Perlu
    • Ok aje asalkan win win situation
    • ntahlah aku tak kisah sebab aku pun tak berapa nak aktif
      0
    • kena bayar ke?
      0
    • Ramai awek yang join tak nanti?
    • Boleh dapat jawapan time tu jugak.real time
      0
    • mandatori sebab aku dah gatal nak spam!!!
      0
    • oii spam tu ape?!!!
      0
    • weh dah la tu nanti Admin marah...!!!

Recommended Posts

kena pujuk admin atau supervisor...please...please...please...kami budak nakal...

Assalamualaikum,

HahA xleh bla majority sume Pakcik/Makcik Mod sini Legend kaki Spam Tadaaa!! :P
Chatbox tu berguna gak sumtime untuk quick enquiry, tp klu spammer bergayut je manjang x fleksibel gak untuk tanya sesuatu..YM, MSN or any other private messaging still the best.. :D

[quote name='Hiruka' date='26 April 2010 - 12:26 PM' timestamp='1272255964' post='1027490']
Assalamualaikum,

HahA xleh bla majority sume Pakcik/Makcik Mod sini Legend kaki Spam Tadaaa!! :P
Chatbox tu berguna gak sumtime untuk quick enquiry, tp klu spammer bergayut je manjang x fleksibel gak untuk tanya sesuatu..YM, MSN or any other private messaging still the best.. :D
[/quote]
betul kata ko Mohd Panda,tapi cbox ini adalah untuk memeriahkan kembali,kalau boleh kita nak jadikan pDC ni pusat sehenti bagi golongan2 muda yang ingin mencari maklumat,sahabat,jodoh...

berapa lama lagi pokcik nak tunggu nie nakkkkkk.....(chatbox nie)....tlg admin...

apa perkembangan seri kembangan chat box nie .......

alo dato aper perkembangan chatbox nie...senyap ajer..(asyik aku jer berkokok nie....)

Kalau rasa2 nak bergema kat shoutbox atau chatroom , guna la external link.. Jgn lupa jalan nak balik ke forum.

[quote name='prontoxp' date='17 May 2010 - 04:21 PM' timestamp='1274084474' post='1031370']
Kalau rasa2 nak bergema kat shoutbox atau chatroom , guna la external link.. Jgn lupa jalan nak balik ke forum.
[/quote]
tak best la ..takut kami lupa balik kepangkalan kubur ehh ...kepangkal jalan yg benar ekkekkek.....(sambil berkokok ekekek)

[quote name='prontoxp' date='17 May 2010 - 04:21 PM' timestamp='1274084474' post='1031370']
[/quote]

External link boleh jugak, tapi kena la integrated dengan nickname kami di PDC ni.
Kalau tak nanti, tak best la.. Sebab "saya" (bukan nama sebenar) boleh register nick tuan Shanai di cbox tu pastu chat merapu guna nick tuan Shanai.

Kalau integrated, takde la "saya" (bukan nama sebenar) boleh curi nickname orang lain.:P

klu dpt ulasan dr pihak admin pulak amacm?......errrr jgn mare yerr...(ingin tau jer) :rolleyes:

[quote name='MalaYneuMaya' date='19 May 2010 - 11:05 PM' timestamp='1274281519' post='1031845']
assalamualaikum...

Aku ikut aje..
[/quote]

aku pong ikut [s]adam[/s]maya gak :P :D

dapat ape2 respon tak...leganya aku dapat duk umah balik...huhuhu...terseksa tul duk kat tempat orang nih...

camne ngn chatbox ni? nak wat rusuhan baju merah chatbox ke? hehehe

[quote name='benchoz' date='20 May 2010 - 01:27 AM' timestamp='1274290043' post='1031889']
camne ngn chatbox ni? nak wat rusuhan baju merah chatbox ke? hehehe
[/quote]
ha ha nanti kena tembak kang......tapi chatbox mesti mauuuuu....

buka chatbox agar lebih ramai user yang baru masuk boleh bergaul dgn user2 lama dgn lebih pantas.sebab aku tgk bukan takde ahli yang daftar tapi lepas daftar tak nampak langsung kelibatnya.

lg pun kita leh bincang segala hal ngan lebih pantas.....sepantas kudaku lari gagah berani....tak yah la nak menyepam ajer ekekekekek..kekadang leh selesai masalah peribadi atau masalah2 lain ngan lebih pantas ...(kekadang penantian itu satu penyeksaan) :ph34r:

aku compare antara forumotion dan putera asal dari segi ahli baharu daftar dan aktif,semuanya sedikit sebanyak dari kesan chatbox.memanglah mcm nampak hanya utk chat namun kesan selepas itu kita tak perasan.
kalau tiada chatbox hah mcm nilah dalam sehari mesti ade 2-5 org daftar sebagai user,tapi berapa ramai yang aktif setakat ini?silalah cari hahaha hmmm? -_-

chatbox ni banyak fungsi la...

1. Mengeratkan silaturahim.
contoh cam aku ni ha...dulu waktu chatbox kat forumotion.putera..aku hari2 masuk putera...sambil2 chatting tuh aku bace2 menambahkan ilmu..but that not the point..my my point is... contoh orang mcm aku ni.. aku tak pernah lagi join gathering putera ke..ap2 la aktiviti putera yang telah dibuat... melalui chatbox ni la aku dapat bersuai kenal ngn agak rapat ngn user2 kat sini...tengok la post aku pun dlm thread..bukan banyak pun..sbb orang cam aku nih...pengtahuan kurang untuk bagi jawapan pada yang bertanya..

kesimpulan die..

chatbox merapatkan yang renggang

2. Mengurangkan kadar spam.
Yelah..klau ade mod yang pasni bengang ngn sstengah user yang kaki spam dalam thread yang tak sepatutnye.. denda die ngn suh die spam banyak2 kat chatbox sampai flood..biar die serik sket..pasni klau jadi la chatbox tu balik.. bleh la mod nasihatkan user spamming ni supaya lepaskan spam tu kat chatbox.

kesimpulan die..

chatbox mengurangkan yang terlebih (spam)

3. Pertolongan kadar cepat dan mesra rakyat.
Ok..yang ni lak...bagi user baru..klau die tanye pape kat dalam thread mesti lmbt dapat jwpnkan..so ngn adenye chatbox ni.. bagi mne2 user baru..die bleh bertanye dan dapatkan jawapan sepantas jari menaip.

kesimpulan die..

Mencepatkan apa yang lambat

ni pendapat aku la... aku mintak maaap klau korang tak paham apa yang aku taip ni...sbb sekarang ni pun...aku da ngntok macam nak mati da.. dan bile aku bace balik apa yang aku taip kat atas ni..aku pun kurang faham...