Jump to content
TonikCapGajah2013

Tm Streamyx Patut Dipuji

Recommended Posts

bahaya gak kalau nak amik pakej lain , takut line umah yang problem , lagi kecewa karang pasal kena bayar mahal pastu problem sama..

Pasal kelajuan tak sesuai la banding dengan HSDPA,3G dan yang mobile2 , pasal memang laju tapi dorang ada download cap , dalam 5 gig untuk celcom ke maxis ..aku lupa. :P Edited by hampeh

Uih, baik upgrade dari terminate dan pasang baru. Kalau tak silap la.
Sebab kalau upgrade, bleh guna promosi2 yang dibuat tu.
Kalau terminate dan pasang baru, mahal kot bil bulanan utk 4Mb tu.
Kalau tak silap la.

Boleh tak tengok dalam modem config, status lebih kurang camni muka dia:
[IMG]http://www.imagesforme.com/upload/afbfc03c.jpg[/IMG]

Dari sini mungkin boleh detect sama ada line problem, atau wiring problem.
Pastu, bila time line laju, check sekali, time line slow pun check skali lagi.
Boleh compare apa yang berbeza.

[b]
Tak ada masalah dengan streamyx pun. kalau nak betul2 line internet stable, panggil tech datang tukar semua wayar dalam ngan luar {black&grey).
[/b]

[quote name='e_X' date='29 March 2010 - 03:02 AM' timestamp='1269799344' post='1023448']
[b]
Tak ada masalah dengan streamyx pun. kalau nak betul2 line internet stable, panggil tech datang tukar semua wayar dalam ngan luar {black&grey).
[/b]
[/quote]
Berapa lama dah encik guna Streamyx?

ok.
Hari nie aku dah upgrade ke 4Mbps --> RM160/M
2-3 hari lagi dapat la. (kata kerani TMPoint)

Aku nak tengok sejauh mana kelajuan 4Mbps.
Ada orang cakap download speed boleh dapat dalam 500KB/s
Sekarang nie masalah 1Mbps belum selesai. merangkak macam siputsedut.
[img]http://entrytwo.com/upload/streamyxsiputsedut.gif[/img]

Jumpa lagi dalam 2-3 hari lagi.

Thanks. Edited by OngBok

Aku tengok posting ko macam tension teramat je Ongbok , semoga lepas ko upgrade ni speed ko ok balik . Itu la tm, customer servis dia kekadang elok kekadang tu .. aiseh..

:o

uih laju betul dia tukar account/pakej ke 4mb , harap2 stable la kot lepas ni speed...

[quote name='OngBok' date='29 March 2010 - 01:12 PM' timestamp='1269839528' post='1023511']
tension jugak la sebab 'internet is mylife'

Lepas aku upgrade ke 4Mbps.

Laju tak?
[/quote]
sila gunakan:

[url="http://speedtest.net/"]http://speedtest.net/[/url]
[url="http://speed.vdslnetwork.com/"]http://speed.vdslnetwork.com/[/url]

tm speedometer tak leh pakai sangat.. Edited by zer0Nehza

[quote name='e_X' date='29 March 2010 - 02:02 AM' timestamp='1269799344' post='1023448']
[b]
[/b]
[/quote]
Kurang tepat ni. Minggu lepas saya punya line internet tiba2 jadi slow.
Download speed biasanya dapat lebih dari 400kB/s tetapi hari tu cuma cecah 200kB/s saja.
Bila check dalam modem config, rupa-rupanya Line Rate saya cuma 2048 (2Mb) saja, biasanya adalah 4096 (4Mb).
Lepas buat report kepada TM, barulah mereka betulkan balik Line Rate saya.
Jadi, masalah line slow ni tak semestinya masalah wiring saja. Kekadang kesilapan teknikal pihak TM. :)

Macam mana nak tahu line rate tu ? bole ajar sikit... :)

Korang punya streaming you tube ok x pada bila2 masa ? aku skang susah sangat nak bukak you tube...pagi je laju,bila petang dengan malam dah mula slow yang amat .Aku pakai 2mb er...

[quote name='OngBok' date='29 March 2010 - 11:23 AM' timestamp='1269833022' post='1023491']
Berapa lama dah encik guna Streamyx?

[/quote]

[b]Dari 2004.[/b]

[quote name='OngBok' date='29 March 2010 - 09:36 PM' timestamp='1269869796' post='1023580']
memang tak tepat pun.
depa main cakap jer.
[/quote]

[b] Nak tepat sangat kenalah memahami Streamyx ni kalau nanti dah pasang 4MB siang2 komplain streaming(cth:youtube} slow memang awak ni orang yang asik nak complain lah.

Aku pakai 1MB download rate sampai 180kbps. Tu jangan tanya lah.
[/b]

[quote]
Macam mana nak tahu line rate tu ? bole ajar sikit...

Korang punya streaming you tube ok x pada bila2 masa ? aku skang susah sangat nak bukak you tube...pagi je laju,bila petang dengan malam dah mula slow yang amat .Aku pakai 2mb er...
[/quote]

[b]
Itu memang kepribadian Streamyx, kalau nak streaming laju antara pukul 2 pagi sampai pukul 10 pagi je. Lain dari mase tu aku tak try sebab tidur.

p/s: kawan aku 10MB pun siang2 streaming slow.

????: Laju2 nak pegi mana kan? Kalau macam aku online games tak perlu laju2 sangat nanti terlajak.

????2: Asik nak kutuk Streamyx je, pakai ISP lain lah kalau lagi bagus. Tanpa wayar yeah tak bagusnyer.
[/b] Edited by e_X

lol...rilek la , bukan ongbok marah/kutuk tak bertempat+semata2 nak hentam tmnet ,dia marah pasal 70% dari speed yang ditawarkan pun tak dapat ... Kena pulak dah lama (lebih 3-4 hari) problem , orang yang takde masalah streamyx memang la tak rasa sangat@langsung tapi sesiapa yang pernah rasa tau la macam mana...

[quote]Macam mana nak tahu line rate tu ? bole ajar sikit... :)[/quote]
kena masuk modem management page tengok kat Line status@try cek satu2 page dalam tu(takpe tak banyak pun page dia) selalu kat 192.168.1.1 atau 192.168.1.254 (tulis dalam browser)
password ikut jenis modem .. ada username&password = tmadmin , ada username = tmadmin , pass = tmadmin123 Edited by hampeh

[quote name='OngBok' date='29 March 2010 - 01:12 PM' timestamp='1269839528' post='1023511']
tension jugak la sebab 'internet is mylife'
[img]http://entrytwo.com/upload/4mbps.gif[/img]
Lepas aku upgrade ke 4Mbps.

Laju tak?
[/quote]

wow laju tuh.. biasa laa internet malaysia ni mmdgkan kita n nak mgunakannye byk bersabar..
stkat aku guna streamyx ni better ok la 384k jer heheh

[quote name='e_X' date='31 March 2010 - 04:07 AM' timestamp='1269979638' post='1023821']
[b]Dari 2004.[/b]

[b] Nak tepat sangat kenalah memahami Streamyx ni kalau nanti dah pasang 4MB siang2 komplain streaming(cth:youtube} slow memang awak ni orang yang asik nak complain lah.

Aku pakai 1MB download rate sampai 180kbps. Tu jangan tanya lah.
[/b]

[b]
Itu memang kepribadian Streamyx, kalau nak streaming laju antara pukul 2 pagi sampai pukul 10 pagi je. Lain dari mase tu aku tak try sebab tidur.

p/s: kawan aku 10MB pun siang2 streaming slow.

????: Laju2 nak pegi mana kan? Kalau macam aku online games tak perlu laju2 sangat nanti terlajak.

????2: Asik nak kutuk Streamyx je, pakai ISP lain lah kalau lagi bagus. Tanpa wayar yeah tak bagusnyer.
[/b]
[/quote]
Huhu apa da. Saya pun guna dari 2004. Mula2 pakai pakej 1Mb, pastu free upgrade kpd 1.5Mb, pastu paid upgrade kepada 4Mb.
Sejak 2004 bermacam macam jenis masalah dengan Streamyx saya dapat, ada masalah port, ada masalah wiring, ada masalah teknikal TM.

Jadi, awak pun sepatutnya dah mahir la dengan masalah2 yang berlaku pada line Streamyx walaupun awak bukan technician (tapi cuma berdasarkan pengalaman).
Saya tengok awak ni yang kurang memahami Streamyx. (jgn marah ye).
Bukanlah mahu speed tu tepat 4Mb sepertimana kita langgan.
Tapi kalau langgan 4Mb, streaming cuma cecah 40kBps je, itu bukan perkara yang perlu dipandang sebelah mata je.
Macam yang saya bagitau sebelum ni, minggu lepas speed saya cuma cecah 2Mb saja.
Rupanya bila saya buat report, memang betul ia masalah dari pihak TM.
Maka kalau orang nak buat complain bila dah pasang 4Mb siang2 streaming slow, bukanlah orang tu jenis asyik complain je seperti yg awak tuduh tu.

Awak pakai 1Mb tapi download rate cecah 180kBps, saya yakin awak bukan lagi dapat line rate 1Mb, tapi dah diupgrade kepada 1.5Mb walaupun pakej masih lagi bayar RM99 (or RM88).
Sebab tu rate awak dapat 180kBps. Awak kena tahu lah ni sebab awak pakai sejak 2004.
Jangan nak boh jer apa yang orang kritik.

???: Tak semestiya orang nak laju tu nak main game je. Kalau awak main game tak perlu laju2 tu awak punya pasal lah kan. Orang lain, lain kegunaannya. Yang penting speed tu kena la munasabah dengan apa yang kita bayar walaupun tak tepat sangat.

???2: Bukan asyik kutuk Streamyx. Kalau dah langgan 4Mb tapi dapat speed 2Mb siapa tak kritik. Bayar mahal2 dapat speed slow. Lain lah kalau pakai pakej 512 tapi dapat speed 4Mb and masih nak kritik2 tu baru lah asyik mengutuk. Apalah awak ni.

Okey aku da tgk kat CP aku,memang 2046 kat data rate .

Masalah utube tu tak kerap sangat jadi,ada2 masa je slow yang amat...bukak web dan download semua ok .Papep pn terima kasih pada yang sudi mengajar aku . :rolleyes:

tapi kan.. pihak TM patut dipuji kerana masih melayan pelanggan
dengan baik walaupun asyik kena marah, kena kutuk.

masalah speed slow dah selesai setelah aku upgrade ke 4M.
tapi masalh lin plak timbul. kenapa download line rate = 2048 Kbps jer?
Sepatutnya dapat 4096 kan?.

[quote name='OngBok' date='31 March 2010 - 08:46 PM' timestamp='1270039570' post='1023953']

[/quote]
Kemungkinana undercapped...telefon TM balik..Ya it should be 4096 untuk 4meg 2048 untuk 2 meg..aku pun pernah kena macam ni 2 meg tapi check dalam modem control panel 1024..so aku telefon balik...actually just tukar jumper jer kalau diorang buat kat DSLAM tak sampai 10 minit pun....Bukan salah TM mungkin technician tersilap kot (bersangka baik) :)

masalah teknikal data rate drop tu selalu jadi.. memang kesilapan teknikal.. kalau rasa speed drop tu.. cepat2 la call teknikal..
kita ada hak ..

[quote name='OngBok' date='31 March 2010 - 08:46 PM' timestamp='1270039570' post='1023953']

[/quote]

[b]
Bayar line 4MB tapi rate masih 2048, memang Streamyx nak kenakan ko la Aprilfool. Macam aku bayar 1MB tapi rate same macam tu jugak huhu.
[/b]

masalah aku sampai skunk tak settle lagi, baru pagi tadi aku call stemix bahagian billing, derang kabo rebate aku tak approve, so derang suruh proceed ke [email protected]...

Ceritanyer begini, pada tahun awal 2009, saya telah upgrade modem saya dari level one brand yang biasa ke model all in one brand asus, so daripada interface kat 192.X.X, tuh modem aku ade tunjuk reading download 512kb dan reading untuk upload ade tunjuk 1XXkb(aku lupa brape), aku tanya kat stemix support centre dan derang bagitau yang kat report derang saya memang package 1mb. so saya pun pakai je cam biasa.

Sehingga sampai bulan November 2009, stemix saya ade problem dan saya bagitau kat support centre tentang masalah connection stemix saya, jadi technition derang datang dan fix kat tempat umah saya, tapi still takleh settle, technicion tu bagitau yang main port saya kat telekom ade problem dan bukan kat umah saya. dia pun ade bagitau yang port saya pakai untuk stemix nih adalah base on 512kb punye speed, dan bukannya base on 1mb punyer speed, so saya pun report kat streamix support centre dan mereka telah memperbaiki port tersebut.

Bile saya check kat ASUS modem report saya kat 192.X.X download reeding ade tunjuk 1024kb dan upload ade tunjuk (pun aku dah lupe). Dan semasa saya gune rapidshare memang ade nampak perubahan beso speed setiap fail yang saya download, Lagi satu semasa saya test pakai speedometer dan speedtest.net pun ade menunjukkan perubahan kelajuan yang banyak beza. So saya bring up mende nih kat stemix centre dan derang cume rebate satu bulan jerr iaitu bulan november 2009 jer dan bulan lain derang bagitau tak approve.

Alasan derang iaitu kelajuan adalah berdasarkan kepada "best efford" dan saya terangkan kepada derang bahawa kalau betul ikut pada best efford kenapa kelajuan saya paling tinggi sampai 480kb jerr, at least kalau sampai ke 600kb saya boleh terima lagi...

ni pun aku tak tau sama [email protected] bleh tolong atau tak...so korang rase kat mane lagi saya patut komplain mende nih...banyak woo beza...