Jump to content
gmos

Xbox Owner!

Recommended Posts

member ko tu guna modchip pe?

dashboard gambo logo betmen ngan robin mungkin dia guna evox..mungkin dia guna tHc dashboard cube tanya dia dia guna dashboard mod pe?

original screen ping kuar mende ni Please contact your x-box bla....bla..bla....blaa

ni disebab kan ko dah usik fail orie kat dlm xbox tu...biasenya bila ko buat dash mod secara tak langsung ko dah ubah file system box..tu yg kuar error tu..

kalau nak yg asal boleh backup semula fail asal xbox..

kalau cam aku dulu aku ade bakup dulu fail2 orie sebelum buat dash mod..nak selamat backup semua yg ade kat drive C: dan E: sebelum buat paper mod..

member ko tu guna modchip pe?

dashboard gambo logo betmen ngan robin mungkin dia guna evox..mungkin dia guna tHc dashboard cube tanya dia dia guna dashboard mod pe?

original screen ping kuar mende ni Please contact your x-box bla....bla..bla....blaa

ni disebab kan ko dah usik fail orie kat dlm xbox tu...biasenya bila ko buat dash mod secara tak langsung ko dah ubah file system box..tu yg kuar error tu..

kalau nak yg asal boleh backup semula fail asal xbox..

kalau cam aku dulu aku ade bakup dulu fail2 orie sebelum buat dash mod..nak selamat backup semua yg ade kat drive C: dan E: sebelum buat paper mod..

Waaa... ko ni xpert dlm Modding yek. Aku psl mod ni... kureng sket sbb aku dah lama x involve dlm game.

Waaa... ko ni xpert dlm Modding yek. Aku psl mod ni... kureng sket sbb aku dah lama x involve dlm game.

heh..aku tau la sikit2...

kalau takat nak install dashboard evox/tHc dan segala macam s/w kat dlm xbox tu boleh la.

bukan susah pun..ade PC sumer jalan laugh.gif

nak buat cam mane gmos

dashboard tu memang dah ada masa dier beli tu...

kalo cara aku bole tak???

-cara aku tukar HDD dier ganti HDD lain ok tak???

....HDD X-box cap apa ha? Seagate ke?

nak buat cam mane gmos

dashboard tu memang dah ada masa dier beli tu...

kalo cara aku bole tak???

-cara aku tukar HDD dier ganti HDD lain ok tak???

....HDD X-box cap apa ha? Seagate ke?

HDD tu kalau nak tukar boleh..kira upgrade lar..tambah yg 80GB atau 120GB..atas lagi pada tu bergantung pada chip..kalau chip cam x2 siri penah gak tengok orang sumbar 250GB

ni kalau nak tukar bukan boleh main tukar ja..elok ko carik guru xbox tlg buat..atau kolo konfiden buat sendiri bleh carik guide/tuto kat site2 xbox..aku rekemen http://forums.xbox-scene.com/index.php

tapi aku rase tu boleh recover balik..tak payah tukar HDD pun leh..

carik member2 yg ade xbox gak..mintak diorang backup kan drive C: dan dan E: tu balik..elok kalau dpt yg sama versi..

So.. coclusionnya.. OS problem laaa yek.

aha kiranya cam fail system corrupt la...

lagi satu ade s/w tuk xbox yg masih dlm beta dan ade bugs..yg ni pun bleh bawak corruption pada system xbox...ni tokei cina tu cakap la..cth cam DVDx...cam DVDx2 kalau install dlm hdd diorang cakap sampai satu masa bleh rosakkan sistem xbox..tu yg diorang rekomen guna swap disk(DVDx) tuk main dvd ja..

game tgh aku main skrang (xbox), van helsing. game ni betul2 tiru devilmaycry. cerita pasal devilmaycry, yg no.3 akan keluar tak lama lagi. harap taklah hampeh macam dmc2. game2 kat xbox yg baru habis-splinter cell2, breakdown (pakai trainer/cheat je pasal pening gilerbabi main game ni. nak habiskan cepat2), halo (kali ke6 cool.gif ).

kat ps2 banyak lagi game yg tak habis. cuma dlm 2 bulan ni baru habiskan onimusha3 (jpn ver.), ghost in the shell (jpn ver.) dan metalgearsolid:the twin snake kat gamecube.

apa cerita xbox kau? dah siapke? kalau tak salah aku mungkin problem kat video setting je. kalau ada enigmah video mode selector boleh selesai masalah kau ni. sebab selalunya problem ni jadi bila kita ada usik setting kat xbmp tu. kadang2 jadi secara tak sengaja habis je kita guna xbmp.

pasal xbox next/xbox 2. sistem dia kalu ikut memang gempak habis. apa2 pun personally aku, tak harap sangat kat sistem yg microsoft banggakan. kalau takde developer game yg handal, kreatif, guna sepenuhnya kuasa xboxnext tu tak guna gak. skrang ni pun berapa banyak game xbox yg best dari semua aspek? aku cuma harap lagi banyak developers dr jepun buat game utk xbox2 nanti. apa2 pun ps3 aku idamkan dulu...

game tgh aku main skrang (xbox), van helsing. game ni betul2 tiru devilmaycry. cerita pasal devilmaycry, yg no.3 akan keluar tak lama lagi. harap taklah hampeh macam dmc2. game2 kat xbox yg baru habis-splinter cell2, breakdown (pakai trainer/cheat je pasal pening gilerbabi main game ni. nak habiskan cepat2), halo (kali ke6 cool.gif ).

kat ps2 banyak lagi game yg tak habis. cuma dlm 2 bulan ni baru habiskan onimusha3 (jpn ver.), ghost in the shell (jpn ver.) dan metalgearsolid:the twin snake kat gamecube.

apa cerita xbox kau? dah siapke? kalau tak salah aku mungkin problem kat video setting je. kalau ada enigmah video mode selector boleh selesai masalah kau ni. sebab selalunya problem ni jadi bila kita ada usik setting kat xbmp tu. kadang2 jadi secara tak sengaja habis je kita guna xbmp.

pasal xbox next/xbox 2. sistem dia kalu ikut memang gempak habis. apa2 pun personally aku, tak harap sangat kat sistem yg microsoft banggakan. kalau takde developer game yg handal, kreatif, guna sepenuhnya kuasa xboxnext tu tak guna gak. skrang ni pun berapa banyak game xbox yg best dari semua aspek? aku cuma harap lagi banyak developers dr jepun buat game utk xbox2 nanti. apa2 pun ps3 aku idamkan dulu...

cam best je game van helsing tu..

breakdown tu aku ade beli tapi tak sempat main..sebab mase aku beli aku bawak balik umah je nak main tak leh..sebab time tu la xbox aku tak leh up..

aku ade call diorang ..diorang cakap barang tu dah siap tinggal tunggu dia sampai kat sini ja..minggu depan dah boleh amik la kot..

tang xbmp tu mmg aku ade ubah2 setting dlm tu..entah2 tu salah satu penyebab nya kan..tu la gatal tangan sgt...eH! XBMC dah siap lum?

metalgearsolid:the twin snake kat gamecube tu best ka?caman,ada beza tak game play dia dengan MGS1 dulu tu?lagi best ka lebih kurang ja?

tu la aku pun arap lebih banyak game developer dari jepung masuk xbox..tapi susah gak tu sebab kebanyakan diorang dah selesa ngan ps2..lain la kalau M$ boleh bagi offer yg berganda lebih baik kat diorang..

A'kum.....

Game ninja gaiden kan best giler untuk suku tahun ini...aku rasa ni game terbaik bagi suku tahun ni..............Graphic dia memang cun...pergeraka karakter pun best.ala ala prince of persia....mungkin leh masuk list game aksi terbaik tahun nih...............

A'kum.....

Game ninja gaiden kan best giler untuk suku tahun ini...aku rasa ni game terbaik bagi suku tahun ni..............Graphic dia memang cun...pergeraka karakter pun best.ala ala prince of persia....mungkin leh masuk list game aksi terbaik tahun nih...............

heh!..best gak la..

aku mase memula kuar kat KL seminggu gak perabis game tu..memula tak biase main mmg susah nak mahirkan serangan2 maut..tapi dah lelama tu ok la..overall game play..story line..grapik ngan sound dia mmg superb..aku bagi 9.1 dari sepuluh point tuk game ni..

yup.. ninja gaiden memang gempak. graphic dia, gameplay play dia memang best. aku suka style fighting dia yg laju. apa2 action yg laju memang best, macam dmc. tapi sayang tak habis gak lagi game ni. aku ada masalah sikit kat level berapa tak ingatla. tapi lepas je lawan boss perempuan yg no.2 tu. kat area piramid. taktaula pulak game ni ada bugs ke. pasal aku tak boleh ambil elemental tablets (fire, water, etc). puas aku restart xbox takleh jugak.

mgs:tts tu memang lebih kurang je sama kat ps1 dulu. cuma graphic, cut scene movie, movement ada perubahan. movie dia banyak perubahan dan director utk movie dia kali ni oleh director jepun (lupa nama plak) yg direct movie versus ngan the returner. kira terkenal la jugak kat jepun. dmc3 dia direct gak utk action dan movie dia.

kalo sapa pernah main kat ps1 boleh habis dlm masa setengah hari je (tolak masa cut scene). apa yg kau suka macam kualiti grafik mgs2:sol kat ps2 ada dalam mgs:tts.

a'kum semua......

aku ada problem sket pasal xbox....aku punya xbox korea version ntsc j....

bila nak main pgr2 jer..lepas loading terus kluar msg disc rosak atau calar....tapi bila try kat kawan aku punya elok jer....gitu juga ngan game rallisport challenge 2....

satu lagi game stakat nih yg problem ialah 'arm and dangerous'....lepas dia loading aku kena eject tray pastu eject balik...kalu tak samapi cerahlah aku tunggu.

aku tak pasti dashboard apa aku punya xbox tu...tapi kalu nak main [lanun] punya kena tekan butang power dlm dua saat........

aku harap xbox fan kat putera ni dptlah bagi pandangan sket........

yang kawan ko punya tuh dvd original ker?? or..sama gak [lanun]..

aku tak berani comment bebanyak but...kalo kawan ko punya dvd original maybe ko punya tuh tak bole main dvd yg tak ori...hurmm...nih serahkan pada master G-mos otai X-box...

aku rase maksud ninja tu dia bawak CD games yg tak dia tak leh baca tu gi umah kawan tuk test.boleh pulak dianya xbox baca .camtu kan?

memula kena tau la xbox member tu pakai mod- chip pe?yg ko nye aku rase alladin advance sama cam akunya..

so kalau member ko pakai cip lain cam x2 ka..

ade kemungkinan system(salah satunya mod-chip) ko yg tak dpt terima DVD media tu..sebab media tu kurang berkualiti..

pastu tengok gak DVD drive yg ko guna dengan dia punya..kalau ko nye jenis samsung,tak ya risau bab ni la..

tapi kalau philips/thomson mmg sensetip sikit dengan media yg kureng..

takde cara lain kena tukar DVD games tu dengan yg lain..aku penah kena gak..sampai 3kali tukar media(game yg sama)..last2 baru leh main..

PGR2 aku takde masalah baca..so sepatutnya ko punya system(alladin advance) pun boleh baca gak..try tukar cd tu..

cuma RSC2 dengan Arm&dangerous tu aku tak de try lagi..

tapi dari yg aku dengar alladin advance nye sistem mmg ade sikit susah mau baca dengan *ehem punya rallisport challenge 2 game..takleh buat pe..tunggu diorang kuarkan verison *ehem yg elok sikit..

pepun tq coz bagi pandangan........itu lah gunanya xbox geng......eh gmos apa maksud ko tunggu diaorang kluarkan versi yg elok sket.........lagi satu camna kau agak aku punya xbox guna chip aladin advance?..

rugi plak rasanya tak dapt main game rsc2 ngan pgr2....tapi rsc2 2cdnya semua tak dapat bila nak race...untuk intro dia memang boleh plak....

wassalam.........

tak sabar nak main ninja gaiden 2

Assalamualaikum semua..........

Sebenarnya aku ada masalah ngan xbox yang aku baru beli semalam...(second hand)...setakat nih aku tak dapat nak main game kluaran microsoft spt PGR2,RSC2,Counter Strike.setakat nih 3 game nih jer yg aku try)..Game nih boleh boot cuma bila time loading jer kluar msg "there is problem with the disc u're using.It may be dirty or damage"......mujurlah game Halo aku ada yg original..........

Game lain selain kluaran microsoft okay plak...takde masalah........aku pun tak passti ia berpunca dari modchip...atau apabenda ...ada sesapa yg leh bantu tak?

wassalam...............

pelik..

tapi sebelum tu nak tau gak cip mod dan dvd drive yg ade kat xbox awak.musti awak ade tanya kat owner lame sebelum beli xbox tu kan?

tapi besar kemungkinan mungkin sebab DVD media tu sendiri..

Aku tak tahulah modchip jenis apa yang aku guna...owner sbelum nih pun tak tahu....tahu main jer.........tapi xbox aku ntsc j..korea rasanya.......camna nak tahu jenis modchip plak........yang aku tahu kalu nak main game [lanun] tekan butang power dalam 2 saat.....

Memang rugi betul kalu tak dapat nak main game msoft......harap harap betul cakap awak..problem ngan media.......kalu tak nahas xbox tu aku kerjakan.......

biasenya kalau jenis tekan tunggu dlm 2saat tuk masuk hacked dash tu dia guna chip alladin advance..sama la cam akunye chip

tapi dvd ko pakai yg mana satu?thomson ke samsung ke philips?

meh rujuk gambar bawah ni

user posted image

biasenya kalau dah pakai samsung drive pun tak leh baca mmg besar kemungkinan media tu yg dah rosak..elok tukar ja..

aku penah kena tukar sampai 3kali baru dpt yg cd elok

...aku nak tanya sikit bleh?brape ko beli 2nd xbox tu?ape lg yg dia bagi?game controller brape?cd games?

A'kum...sorry lambat reply...

untuk gmos tq banyak banyak......aku pun tak perasan lah pulak philips ke thomson ke....tapi rasa rasanya samsunglah kot pasal xbox aku tu korea version....aku dok kat cc nih....

sebenarnya aku beli xbox tu ngan harga rm550...1 controller...15 dvd....mahal ke?Sebenarnya aku dah try game tu kat kedai tu...tapi eloklah plak...kata tokey kedai tu machine problem....

yg membengongkan aku, game microsot jer yg problem....alamatnya takde makna lah xbox aku tu kalu tak dapat main game msoft.............

wassalam

harga rm550 tu dah kira murah lah..tak tau la kalau owner lama tau penyakit tu pastu ,tu pasal dia letak harega memurah..

ko dah tanya ka kat owner lama kenapa xbox tu tak leh main Ms games?

pelik gak penyakit xbox ko tu..pandai dia pilih games laugh.gif

kalau bukan masalah H/W,aku rase elok ko recover balik xbox file system..

Ms dashboard xbox ko version brape tau ke tak?tanya la dengan owner lame..

skali lagi tq banyak bayak gmos.....memang sah aku punya drive samsung...secara jujurnya aku nak bagitahu kat ko, aku memang blank pasal sistem xbox nih...aku tahu main jer....nak recover camner?

nampaknya kalu berterusan camnih tak dapatllah aku nak main halo 2 & banyak lagi game best ms..............pepun tq skali lagi kat gmos...idup gmos.........heheheheh

seh..kalau nak recover sendiri mmg susah sikit..

jln paling senang antau kedai la.heh biggrin.gif

BTW,ko duduk mana?