Jump to content
gmos

Xbox Owner!

Recommended Posts

a'kum....

Korang dah main tak HALO 2...aku baru beli tadi...tapi cd tu problem lak...ni nak p tukaqlah nih....aku raa yg ni mungkin france version sbg yg heboh kat net tu....harap harap memang cd lah yg problem....bukan macam game PGR2 yg aku dah try 4 keping cd yg berlainann...asyik asyik 'problem with the disc u're using' jer........

adios..................

apsal???? nko punyer pung dah hilang ker?????

tak la..

aku dulu sebelum pepandai usik2 xbox dah berguru ngan metalgrindsolid.

master tu..kira otai dlm xbox la..

dia dah tlg backupkan awal2 fail2 penting xbox dlm cd..

sekarang kalau bab s/w prob aku tak risau,cuma kalau masuk bab h/w ja yg tension..sebab susah nak dpt sparepart xbox ni..kalau la ade aftermarket mobo ka..cpu ka..psu xbox kan senang smile.gif

ninja^gaiden,

aku lum try halo2 lagi..

aha yg ade kat luar skarang ni sume french ver. ..nak BI kena tunggu official release..

ellooo forumerz xbox...hehehe aku sbnonyer minat gak dgr psl xbox nih..yela aku tgk gambo dier pn kire best skit la drpd ps2.... aku ingat aku nk beli la x box nih.... tp sblm tuh aku nk tanyer brape harga yg latest untuk satu konsol pastu banyak ker cd dier..senang dpt x?? plz ler aku minat nih.....coz aku punyer ps2 tuh rs nk jual ler....dh x best...

Hi apache,

slamat dtg ke dunia "multimedia console".

kat luar tu ade banyak pakej pilihan yg boleh kite beli..

mula dari rm750 sampai la ke rm950+

pakej asas biasenya datang dengan 1 konsole xbox(sudah di mod) stendet warna itam + 1 orie xbox controller + power cord + xbox to std rca audio/video conn. + 10 DVD games.

biasenya yg pakej ni diorang letak rm700-750.

lain2 pakej cam ditambah 1 lagi controller(orie/oem),DVD playback with remote pack,2 atau lebih orie games & live! demopack,crystal white/green special edition xbox case&controller dan mod chip yg digunakan juga mempengaruhi harege pakej xbox.

slamat membeli belah:D

aku baru beli xbox second hand kat member baru pakai several months... dia jarang main pon... nampak com baru cuma satu kaki dia ilang... aku beli rm450 w/o games with one controller ori... pakai ic evoX.... tongue.gif

ya..tambah lagi sorang xbox owner.

welcome bro!

lame tak nampak ko posting.

tapi..ko nye xbox pakai ic evox?ermm..aku rase la konye dashboard tu yg evox.chip mod mungkin dia pakai alladin adv.kat mana&taun bila member ko bli?

ya..tambah lagi sorang  xbox owner.

welcome bro!

lame tak nampak ko posting.

tapi..ko nye xbox pakai ic evox?ermm..aku rase la konye dashboard tu yg evox.chip mod mungkin dia pakai alladin adv.kat mana&taun bila member ko bli?

gmos

Akunyer xbox pakai dashboard evox..aku nak tukai pakai dashboard Avalaunch plak buleh tak?..tak tau la cara nak tukar.Kena flash bios dulu ke..Lagi satu apsal xbox aku bila nak tau bios di tulis "unknown".Aku tengok member aku pakai Avalaunch cam best jer..bleh main game emulator lagik.

Edited by masros

lama dah tak masuk kat putera nie. aku nak ucapkan tahniahla kat gmos pasal dapat jadik moderator utk forum xbox. ada jugak aku jengok2 kat sini, nampaknya ramai dah jadik ahli xbox. ada gak yg dah start modding xbox diorang.

modding xbox nie pun dah lama aku tak buat. baru2 nie je baru nak start balik. ada lagi satu projek tengah aku buat skrang, malas nak cerita nanti dah siap bolehla bagitau. nak tanya gmos nie, apa perkembangan terbaru xbox kau? tahap mana dah modding xbox tu?

skarang tengah main halo2, tapi main separuh je. tunggu yang english version keluar, baru puas. beli jangan tak beli halo2!!!

masros,

nak tukar dahboard takyah usik bios.

tapi aku rekomen carik installer auto slayer.

dload ja kat internet,tapi fail dia besar la..beratus MB gak smile.gif

dah dload nanti burn kat cd-r,ingat mase burn tu kalau boleh guna speed yg rendah dan ambik option 'finalize cd' dan burn 'disc at once'.

pastu masukkan dlm dvdrom xbox.start xbox.nanti dia bagi guide mase install.sonang baitu..

pasal boleh main emulator tu,sebab dia ade install emulator lah..ni aku tak penah try.tapi mmg ade installer dia.dlm autoslayer tu aku rase ade kot.pastu ko carik la rom yg ko minat sumbat dlm emu tu.

pekabo metalgrindsolid,

lame tak nampak.oo..buat projek baru tak bagi tau yee..tak pe wink.gif

ni musti bigbudget projek tahap boxoffice!

aku nye xbox? hehe malu la nak cite..

nanti la bila aku dah habis projek yg satu tu aku bagi tau ape cite.tongue.gif

Assalamualaikum ...

Aku teringin nak angkat xbox hujung thn ni pasai bosan dah ngan ps2. Memandangkan aku dah baca thread xbox forum ni dan masih lagik blur, jadik aku harap korang dapat terangkan serba sedikit pd aku supaya tak kena sembelih ngan apek2 kedai tu. Jadik aku harap ko dpt terang pasai modchip xbox, dashboard yg top dan macam2 lagilah supaya aku dapat tanya apek2 tu masa nak beli nanti. Itu aje aku nak tanya.. smile.gifsmile.gifsmile.gif

walaikum salam!

nak terang pasal modchip? pegi la http://www.xbox-scene.com

kat sana sumer pasal modchip xbox ada.. ko nak mod sendiri xbox pon boleh.. ada tutorial kat situ..

btw, xbox aku beli sejak awal tahun lepas (2003) lagi dan aku sampai sekarang masih tak tau lagi xbox aku pakai chip ape.. hehehe tongue.gif chipsmore kot.. biggrin.gif stakat ni, dari 2003 hingga nak akhir tahun 2004 ni, sumer game bole run lagi, kira ok la.. so, tak kesah ler pasal modchip ni.. aku tak tau apape pon senornye.. biggrin.gif

tapi akunyer 1st dashboard Evox la .. tu pon dah banyak skin aku masokkan ke HDD dia.. setiap seminggu tukar skin.. hee.. original MSdash board tetap seperti dulu.. aku tak ubah apape sebab aku dah fobia yang xbox aku penah corrupted filenye masa aku usik original MSdashboard awal tahun dulu (masa ninja gaiden kluar).. hampeh aku hanto kat sg wang ngan imbi diowang sumer kata takle buat apape except kena hanto kat M$ SIngapore.. gilo apo, gerenti xbox aku tak dipulang balik sbb dah modded... maklomle masa tu org tak tau sangat lagi pasal xbox ni.. last last aku mintak tolon kat mat salleh dalam internet ni.. ( chatting kat MIRC) so, aku betolkan sendiri guna kepakaran aku atas tunjuk ajar mat salleh tu (memula mmg hampeh la sbb mat salleh tu bagi aku files *.xbe yang tak sama version ngan xbox aku.. so, guna cara lain (guna auto Slayer installer, ada dalam mirc kalo nak download. aku masih simpan lagi file dia kat pc aku, extract file pastu transfer guna ftp protocol dari pc ke xbox, jimat sikit takyah burn cd).. then, bila dah siap sumernye, aku masokkan skali Xbox MEdia Center supaya aku bole connect ke internet dan surfing, tengok streaming video.. dengar mp3, tengok vcd, mpeg, quicktime movie, divX, terutama skali ehem² hehe.. bole dikatakan xbox aku dah jadik cam pc la..

jadi cadangan aku kat ko meGatron, ko beli je xbox kat memana.. asalkan modded, kalo ada evox lagi baguih.. boleh connect ke pc then tambahkan lagi program dalamnye untuk jadikan xbox tu multi home entertainment.. ceee (kalo xbox ko baru beli tu rosak aku tak jamin ye.. kekeke) tongue.gif

Edited by QRi0

satu Soklan!!.. aku nak tanya soklan pada yg expert hacking xbox punya HDD key supaya bole guna savegame yang di download dari internet.. seblom ni aku ada transfer teros savegame masok dalam file HDD xbox.. tapi hampeh, habih corrupted save files tu.. nasib baik game yang aku tukar save tu tak best.. game splinter cell pandora BODO tu laa.. hehe... biggrin.gif

So, sapa tau camne nak buat?? tutorial dia memang ada.. tapi aku tak paham ler... ape mende ntah.. region tu ..region ni.. lock ID.. kobondo ntahpapo tah.. tongue.gif

Edited by QRi0

azym,

tu kan dah bagi tau kat atas,

tak pun klik kat sini : http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...764entry69764

QRi0,

aku biasenya kalau nak cheat boleh amik kat sini:

http://www.xboxsaves.com/index.php?category=saves

dia guna xbox-saves manager.takat ni takde masalah fail corrupt ke ape ke.ok ja aku pakai.

tapi mmg ade kes yg setengah2 game kena [coklat ubat batuk] HDD key tu.

tang ni pun dulu aku tak abis study..mmg pening..so tak dpt tlg la sad.gif

isk... tu la pasal.. memang susah tol nak study menatang aram jadah pasal HDD key tu tongue.gif

aku ada gak guna xbox-saves manager tu, tapi macam biasa gak.. file corrupted.. isk.. nasib baik tak melibatkan seluruh saves ninja gaiden aku.. isk.. dah lah susah nak mampos gamenye.. hehe biggrin.gif

anyway, thanx 4 ur info gmos..

pssst.. HALO2 <english> coklat ubat uhuk uhuk dah kuar ke blom?? hee...

haha tq, mahal gak tuh... tapi memori takyah belikan, dier guner hd 20 gig eh??? yes lepas nih boelh laa aku lepak kat sini lak. tapikan apsal cd dier mahal daa. sekeping rm12 ler plak.

lagi satu soklan lagi gmos!!

tau tak camne nak guna patch DOA ultimate Ayane partial n*de skin kat xbox-saves.com tu.... camne ha? ko ada try guna tak? aku nak gak nenok ehem² sambil berlawan macam DOAXXXvolleyball dulu.. hehehhe tongue.gifbiggrin.gif

kepada azym,

xbox punya game skang dah tak mahal.. RM 5 je skang.. imbi ker, sg wang ker.. sumer sama je dah skang.. beli.. beli.. jangan tak beli.. aku boleh tolon rekemenkan.. nak yang janda ker dara?? ceee.. (gurau je maaa.. hehe biggrin.gif)

Edited by QRi0

eh dah dekat nak raya ni baru meriah xbox forum....biasanya sunyi sepi je....................pasal harga cd xbox memang dah murah....kedai yg jual xbox pun dah bertambah....kalu dulu kat KB harga cdnya rm15 sekarang dah rm6 jer..................

kpd gmos..... aa la aku punya xbox aku tak tau ic ape apakai, member aku ckp aladdin advance... elok lagi stakat ni aku beli kat die: sume game aku beli bole main... 10 plus... high aku main game xbox niiiii... hehe he.... aku nyer xbox bole main mp3 ngan divx file... (normal ke ni???) DVD xde problemm... sorry aaa aku baru jer nak kenal xbox ngan mod2 nie... by the way umur xbox tue x smpi 1/2 taun die jual kat aku ssbb terbeli dua abg die beli die pon beli jadi cam terbazir jer... die jual kat aku set ajer 1 cont & power cord... xder game... game aku beli sendirri kat kedai... rm450 oke kan?

....Evox to s/w ke? aku load game senang ajer... best arrr.... berlambak pulak tu skin kat dlm xbox aku nie.....

QRi0,

n*de skin patch tu aku pun tak try lagi ..

nanti la kasi aku abihkan game ni dulu baru gegodek dianye [gula2 buat batuk].

DoomHammer,

xbox kalau original(unmodded) kena ade ade dvd remote kit baru leh main dvd.

tapi kalau dah mod,lepas tu install Xbox Media Center..boleh katekan sume jenis media boleh baca..dvd ka..vcd ka..wma ka..cda ka..mp3 ka..mpeg ka..avi ka..divx.XviD ka..dll

rm450 tu kira ok la..memandangkan baru 1/2 taun..sure vesion baru..

Evox(evolutionX) tu orang panggil dashboard.antara muka utk xbox.

kiranya kalau dalam PC tu ia mewakili os la..cam windows XP.

aku tunggu tHc dashboard kuar final release.dah kuar ke belum ye?ari tu diorang cakap ujung taun ni nak kuar..tunggu2 tak kuar2..

Halo2 (english) dah kuar ker belom!? sad.gifsleep.gif

sib baik aku tak kener tipu kat sg wang smalam.. apek tu kata english konon.. padahal french.. sib baik aku suruh dia test on the spot gak.. nak tipu konon.. ele.. elee.. eleeh.. takkan sumer iklan petronas kener ada orang mati kan.. LOL laugh.gif

soklan lagi, apa kelebihan Chronicles of Riddick : Director's cut !?

aku suka gak ngan riddick :escape from butcher bay dulu sbb game FPS yang paling sonang dalam xbox.. wahaha.. 5 jam jer bole habiskan sehari.. laugh.gif

Edited by QRi0

A'kum...

Need your help----anybody

cam nie smalam lps aku switch "ON" aku punyer xbox

tetiba C drive dia corupt daaaa . Amat ler pelik kejadian nie

sampai aku terpinga-pinga hingga ke hari ini....

tuluuuuun....

Akum....

AKU NAK TANYA X BOX PUNYA CHEAT CODE NI NAK BUEK MCM MANA NAK KENA BELI PEN DRIVE KE ATAU CAM MANA,DULU AKU INGAT NAK BELI X BOX TAPI TENGOK CODE DIA TAK ADA PUN ,TAK MCM PS2 BELI CD LANUN PUNYA GAME SHARK ATAU ACTION REPLAY DAH BOLEH GUNA CODE DIA TU ,BOLEH ANDA TERANG KAN DENGAN JELAS SEKIAN.

to 5.8,

camni, kemungkinan separuh *.xbe files dah hilang dalam drive c hdd xbox tu.. benda ni penah terjadik kat aku dulu.. sebab² dia aku kurang pasti camne bole terjadi.. macam aku dulu, aku usik file drive c dia.. tapi selalunye dalam mana² forum, ia disebabkan xbox LIVE.. so, kalo main game yang ada xbox live.. JANGAN USIK! ia mungkin akan corruptkan file.. kecuali kalo xbox tu unmodded atau boleh off modchip dan kalo ada account xboxlive je..

=penyelesaian, kalo xbox ada evox, senang skit.. sambong ke PC, then masokkan balik *.xbe files dalam drive c.. aku bole bagi sumer *.xbe files tu.. kalo ko nak, aku bole bagi.. dan kalo nak format dulu drive c tu, aku tak pasti sbb tak penah cuba..

=cara lain kalo ko ada broadband la, cari auto slayer installer kat MIRC.. ko taip je auto slayer installer atau slayer disc kat mana² websearch (pakai Google senang), carik mana² list forum, BACA dulu forum tu!! then dia akan tunjuk server mana nak dapatkan file tu dengan cara download skali.. then, burn ke CD-R.. guna NERO senang.. tutorial ada dalam http://www.xbox-scene.com .. dah siap, masokkan je cd-r tu kat xbox dan ikuti sumer langkah² yang diberi.. senang je.. btw, aku simpan lagi slayer installer file kat pc aku.. format *.xiso.. tapi, CD writer aku rosak.. takle nak burn la.. nak upload, besow lak filenye.. so, pandai² la ko carik ye..

=masalah lain, ko reply je kat forum PUTERA ni.. gmos bole tolon.., expert² lain pon bole tolon... betol tak sekalian.. cewah.. duit raya!! (nak bodek je senornye.. hee) laugh.gif

to pencacai,

gameshark atau AR aku tak penah beli untuk xbox.. so, no idea la.. NO KOMEN nE! rolleyes.gif

pasal pendrive, takde tempat nak cucuk pendrive tu.. btw, controller xbox memang pakai usb pon.. cuma bentuk port tu lain.. kalo ada converter, senangla.. nak pasang mouse ngan keyboard pon bole.. pastu install window (mobilepc) atau linux dalam xbox tu.. jadi PC teros.. heee tongue.gif

lagi satu, xbox takde code.. cuma gamesaves & patches je.. cara lain nak dapatkan gamesave tu, connect xbox ke PC.. bole transfer teros ke file dalam HDD (cara ni kalo tau mana file saves dia).. atau install xbox-save manager kat pc.. dia transfer teros save files tu ke tempat dia dalam xbox.. tapi, menda ni selalunye kena h*ck HDD key xbox tu sbb aku slalu sangat dapat corrupted saves file.. Micro$oft punye barang, paham² je ler.. sekian.

Edited by QRi0