Jump to content
gmos

Xbox Owner!

Recommended Posts

nak buat camna lg ya..

sebab kalau nak recover kena ada fail sistem asal..

kalau takde kurang2 kena carik sape2 yg ada xbox version yg sama dengan ko punya..

Thank you for writing to Xbox Live regarding service availability in Malaysia.

We apologize for the delay in addressing your concern. If your concern has been addressed, please disregard this email.

We appreciate your interest in subscribing to Xbox Live. Unfortunately, Xbox and Xbox Live are not officially launched in Malaysia. Since they are not yet officially launched in your country, you will not be able to use Xbox Live.

In the meantime, we recommend that you visit www.xbox.com for any updates.

In case you have other Xbox Live concerns, feel free to write back. We take feedback on Xbox Live and our Customer Service very seriously and review customer comments daily.

Sincerely,

Jacqueline

Xbox Live Technical Support

kat msia mmg takde lagi xbox live! ni

tapi dah ade banyak orang kat sini yg beli xbox live! pack singapore punya(reg berdasarkan ID add. sig.)

tak kira lah ade yg beli kat sig. dan ade jugak beberape ketul kedai kat sini yg jual pack live! tu..

dan boleh access xbox live dari umah diorang kat sini..

tapi masih ade satu lagi alternatif kalau nak main nework ni..sape yg ade streamyx tu boleh la try xboxconnect ..yg ni 3rd party s/w yg boleh kan kita main dengan orang lain dlm network..cam yg dah penah dibincangkan dlm topik "xbox owner"

ni EvolutionX(evox) Tutorial yg dah lame aku buat,tapi baru ari ni ja ade mase nak post.

cadang memula nak buat sekali dengan tHC dash dan XBMC tuto. tapi tak sempat abiskan ..so buat mase ni cuma tuto. evox ja la..

Bahan-bahan yang diperlukan untuk tutorial ini:

-Xbox(yg sudah diubah suai(modchip) supaya dapat membaca media cdrw)

-PC(yg mempunyai sokongan rangkaian(ada network kad))

-PC to PC cat5 kabel(utp cross cable).

dan beberapa fail dan program yang perlu anda muat turun jika belum ada.

Antara program anda kena muat turun ialah :

1=fail evox.(Evolutionx_build_3921.rar)

2=SimplexISO

3=FTP Client,ada banyak program FTP yg boleh anda dapat antaranya adalah cuteFTP,FTP voyager,tapi saya mencadangkan FlashFXP untuk tutorial ini .

anda mungkin juga perlu muat turun program winrar(sama seperti winzip) dan ‘nero burning rom’ atau mana-mana windows burner yang mempunyai keupayaan “cd burning” menggunakan image files(*.iso)

Setelah muat turun,keluarkan(extract) fail evoxdash.xbe dan evox.ini

Dua fail ini adalah fail2 kritikal yang sangat sensitif dan penting,maka perhatian yg serius adalah perlu untuk langkah seterusnya:

Evox.ini

-pergi ke direktori dimana anda keluarkan fail evox.ini.

-bukak fail ini menggunakan program ‘notepad’.(klik kanan pd fail evox.ini,pilih open with..pilih program notepad)

-dalam kandungan evox.ini adalah kod-kod konfigurasi bagi program evolutionx.

-apa yg anda perlu lakukan ialah cari bahagian yg tertulis “ [Network] “,disitu anda akan nampak seperti ini:

………..

[Network]

SetupNetwork = yes

StaticIP = yes

Ip = 192.168.0.2

Subnetmask = 255.255.255.0

Defaultgateway = 192.168.1.1

DNS1 = 0.0.0.0

DNS2 = 0.0.0.0

SkipIfNoLink = No

SetupDelay = 0

……

untuk tutorial ini,anda perlu ubah setting Network evox ini supaya sama seperti diatas..

Begitu juga dengan bahagian FTP,ubah konfigurasi supaya sama seperti dibawah :

……………..

[FTP]

Enable =Yes

Password = xbox

IGR = No

…………….

‘Save’ semula evox.ini setelah anda selesai melakukan proses edit diatas.

Sekarang anda perlu buat satu salinan(copy&paste) untuk fail evoxdash.xbe ke satu folder lain dan tukarkan nama ‘evoxdash.xbe’ ke ‘default.xbe’.

Masukkan fail ‘default.xbe’ ke folder asal.Sekarang copy fail evox.ini,evoxdash.xbe dan default.xbe dan masukkan ketiga-tiga fail ini kedalam satu folder baru.

Langkan seterusnya adalah penggunaan SimplexISO untuk menjadikan fail-fail evox kepada “xbox image file”

SimplexISO

Keluarkan(extract) fail-fail dari SimplexISO.rar/.zip ke satu ‘folder’ baru.

Masuk ke dalam ‘folder’ baru tadi dan klik dua kali pada fail SimplexISO.exe bagi melancarkan program ini.

Anda akan nampak satu butang “Make an ISO”,klik pada butang itu,dan pergi(browse) ke ‘folder’ dimana terdapatnya 3 fail evox tadi,taip nama ‘evox.ini’ pada ruang ‘save as’ dan klik butang ‘save’ untuk menjadikannya sebagai satu image fail(*.iso).

Sekarang fail imej evox ini sedia untuk di masukkan kedalam cd(CD burning)

Burner

Untuk proses ‘burning’,anda perlukan win burner yg menyokong fail imej(*.iso) seperti nero(ada isu dimana versi terbaru nero tidak menyokong *.iso burning) dan CDRwin.

Panggil(load iso) fail iso tadi(evox.iso),masukkan cd-rw dlm cdrw drive.dan pilih ‘burn image’.

Selesai.Sekarang anda sudah boleh menggunakan CD ini sebagai xbox bootable CD.

*Perhatian!

Terdapat beberape isu dimana ade mereka yang tidak berjaya dalam proses ‘buning’.

Berikut adalah beberapa tips yang mungkin dapat mengatasi masalah ini.

-Adalah perlu menggunakan kelajuan 1x atau 2x atau mana2 kelajuan terendah ‘burner’ anda

-Anda juga boleh membuat dummy fail untuk dimasukkan bersama-sama 3 fail evox.Tujuannya adalah untuk menambah lagi kapasiti fail imej ISO.

Masukkan CD evox kedalam xbox drive dan reboot xbox.

Jika semuanya berjalan dengan baik,anda akan dapat melihat logo evolutionx pada xbox tandanya anda sudah berjaya,setakat ini dan sedia untuk melakukan langkah seterusnya.

Jika tidak berjaya,cube ulangi langkah-langkah diatas,baca dengan teliti arahan-arahan yg diberikan cuba sampai menjadi ini kerana anda tidak boleh meneruskan langkah seterusnya jika gagal dalam membuat CD evox.

Xbox ke PC

Sekarang anda sudah boot xbox dengan CD evox (nampak logo evolutionx),

Sambungkan xbox ke PC menguunakan utp cross cable(PC to PC)

user posted image

dan pastikan network setting pada PC anda sama seperti dibawah:

IP=192.168.0.1

Subnetmask = 255.255.255.0

Gateway = 192.168.1.1

user posted image

Menguunakan FTP client:

Lancarkan program FTP(FlashFXP.exe),pilih arahan ‘quick connect’,masukkan 192.168.0.2 pada ruang ip, dan taip xbox pada ruang ‘user’ dan ‘password’.klik connect.

user posted image

Jika berjaya akan muncul satu senarai ‘folder’/direktori pada satu bahagian yg kosong sebelum ini.

( direktori C,D,E,F,G,X,Y,Z adalah senarai asal yg sepatutnya ada dlm ruangan sebelah xbox)

user posted image

Proses backup:

Proses ini amat penting maka jangan sekali-kali tinggal langkah untuk melakukan proses yg seterusnya.

Salin keseluruhan direktori C: dan E: xbox ke dalam PC .adalah lebih baik jika anda buat cd(burn cd) untuk fail backup ini.

user posted image

Selesai proses backup,

Seterusnya adalah proses menyalin program evox.

Pergi ke folder asal evox,tempat dimana anda ‘extract’ fail Evolutionx_build_3921.rar.

Pastikan yang “evox.ini” dalam folder itu adalah fail yg sudah edit pada awal tutorial tadi.

Salin fail ‘evoxdash.xbe’ ke satu folder sementara.Tukarkan nama fail itu kepada ‘xboxdash.xbe’.

Selesai tukar nama,masukkan semula fail xboxdash.xbe kedalam folder evox.

Sekarang salin semua fail yang ada dlm folder evox(dari pc) dan letakkan nya kedalam direktori c:\ xbox

Semase proses pemindahan,sepatutnya dia akan meminta overwite fail “xboxdash.xbe’,bila dia keluar ini,pilih sahaja butang ‘yes’.

Setelah habis proses pemindahan.anda boleh keluarkan cd evox dari xbox dan reboot xbox.

Jika menu xbox asal tidak keluar sebaliknya menu evox yang keluar ini bermakna anda telah berjaya dlm tutorial ini.Tahniah!

sifu metalgrandsolid,bila ko nak buat guide ni..

masih sibuk lagi ka? rolleyes.gif

akum.......

Kat mana game xbox yg aku boleh dapat ngan harga murah kat KL ni...aku nak kirm kat kawan kau yg akan balik 31 ogos ni...tapi kawan aku sendiri tak tahu kat mana?

akum...

gmos, UGPM tu kat mana...boleh detail sket tak?......berapa harga game xbox kat situ...aku nak kirim game yg llama sket cam star wars kotor,mechassault,crimson skies dll..

lagi satu pasai xbox aku...aku dah try game sudeki (kluaran microsoft) eloklah plak...jadi xbox aku boleh main game microsoftlah......jadi yg problem ngan xbox aku mestinyanya drivelah....samsung pun problem jugaklah.........

dan lagi satu..kat KL dah kluar ke game riddick? sampai skarang nih aku tak jumpa game ni kat KB.......

thanks.....

ps....apsal gamers xbox yg lain senyap jer?

UGPM tu =U got Pribet Message ..

aku rase kalau game tu ko dpt main makna nya cd game la yg prob..

sebab kalau drive yg prob..sure dia tak boleh baca sume cd game(ehem version)..

pasal game riddick tu aku pun tak cek lagi..ko try tanya la kat kedai yg aku bagi tu..

gmos ko jadi ke jual xbox ko?

aku tak jadi jual aa sebab baru borong game kat sg wang best gak layan...

tapi aku tak byk masa nak abiskan semua...

ko main game ape skrg?

ape game yg must have nyer?

kalu gmos jual dia punya xbox maknanya dia kena resignlah dari jadi moderator untuk xbox!

Bulan 9 ni dah mulalah kluar game yg hype hype nampaknya.......harap harap game yg hype tu memang bestlah........

hehe..

kotak ngan kontroller tu maih ade lagi kat dlm bilik tu hah..

cuma console dia masih lagi kat hospital..blum amik2 ..

aku tunggu NFSU2/BO3/SRC kuar baru aku amik..

camna pun aku masih mengikuti setiap perkembangan xbox ni..

kalu korang ade pertanyaan tanya ja la ..insyaAllah aku jawab..

ape game yg must have nyer?

ni akut ko punya selera la..

cam kalau fsp,halo musti ade..

tang fsp ni aku tak brape minat..kalau tengok kaleksi game aku takde satu pun game fsp laugh.gif..

kalu racing..project gotham racing2 la..

tapi ni pun aku tak brape minat la..aku lebih prefer rally atau pun stail NFSU..

RPG..

Dark Alliance2..ni antara game yg aku abih kan..

sudeki..

action

price persia :SOT

ninja gaiden<-yg ni kalau tak beli mmg rugi..

fighting

Dead or Alive3..grafik dia sama cam ninja gaiden..sure buat korang terangkat..

antara game yg orang main sekarang pulak = sudeki,spiderman2&Chronicle of Riddick

Apalah punya otai xbox...stakat ikuti perkembangan buat per.....sketnya best koleksi ko gmos....memang game yg ko senaraikan tu memang best....terutama skali ninja gaiden....aku dah 4x khatam game nih....rasa senanglah plak...mula mula main dulu rasa susah nak mampus.......

aku masih dok tunggu chorinicle of riddick.....tak tahulah game ni dah kuar tak kat KL....aku dah kirimkan kat member aku di kl....harap harap jumpa lah dia cari......Sudeki baru ari ni habis....2minggu baru habis...dlam 22 jam gak .... ....banyak gak masa terbuang...heheh tak kisahlah yg penting ati puas....

eh gmos...ko kata minat game rally...aku harap ko try RSC2 bila ko dah ambik xbox ko nanti....aku memang frustlah pasai game ni tak jalan kat aku punya xbox....

hans18 plak game apa yg ko borong kat sg wang.....aku bagi kat member aku RM50 jer...suruh dia beli 5/6 game jer.....tu pun game lama2.....

wasslam

byk gak aku borong tapi skrg aku dah takleh jadi otai xbox lagi aa sad.gif

aku dah jual xbox aku......hehe

simpan duit sket nak angkat xbox2 lak

tapi time tu aku angkat game (yg aku igt la) PGR2, Beach volleyball wink.gif, sudeki,

burnout2, splinter cell tah kot... tak igt sgt.....aku tak dapat man sgt dah kena jual haha

gmos, game yg ko ckap memang kebanyakan aku dah main n mmg best

mana otai x box lain aa senyap je

apalah ko ni hans18..xbox2 tah bila baru kluar...tu punkalu kluar bukannya terus ada modchip...takkkan nak main game original kot....memang bagus kalu nak main ori game...lagi satu confirmke ada modchip?

Berapa rm ko jual xbox ko tu? kalu dah camtu ko bolehlah jual bundele ko punya xbox game...camna? kira mulah mulah.....

dah nak masuk bulan 9 ni banyak game yg hype nak realease.rugi jer ko jual......

tu aa pasal...rasa rugi gak jual....tapi aku takde masa sgt nak main....tesis aku wat problem lak...mmg busy giler

pasal xbox tu aku tolak rm500 je...sekali ngan game2 semua...dekat 20++ game

je

game ape nak release nanti ? kalau best aku datang rumah ko join leh wink.gif

ok aa

A'kum...

SELAMAT BERPUASE

pasal xbox error--please contact ntah amende ntah

aku penah kene mende ni, pasal ari tu aku teroverwrite original dashboard

kat dlm C: mase nak install evox

pas tu aku tak tau nak cekau kat mane dash board ori...

tetapi hari tu aku ade beli burnout 3 & aku try nak masuk LIVE -konon-konon ade akount ler

& suddenly DVD burnout terus install ori dash board (+live menu)

& problem aku terus settle....

cube nko cube try test mane tau kot-kot OK

A'kum

A'kum...

SELAMAT BERPUASE

pasal xbox error--please contact ntah amende ntah

aku penah kene mende ni, pasal ari tu aku teroverwrite original dashboard

kat dlm C: mase nak install evox

pas tu aku tak tau nak cekau kat mane dash board  ori...

tetapi hari tu aku ade beli burnout 3 & aku try nak masuk LIVE -konon-konon ade akount ler

& suddenly DVD burnout terus install ori dash board (+live menu)

& problem aku terus settle....

cube nko cube try test mane tau kot-kot OK

A'kum

lo..camna boleh jadi camtu?

pelik gak..

so sekarang xbox ko dah ok cam asal ke?

kalau setat xbox terus boleh masuk original M$ dashboard?(tanpa masukkan ape2 cd)

camna dengan evox nye dash?masih boleh masuk ke?

xbox ko pakai chip pe?hehe..banayak tanye plak aku ph34r.gif

A'kum....

haa....tu yg pakcik pelik tuuuuuu...

tapi aku rase mungkin pasal aku tak transfer semua original ms file dari C ke tempat lain cam kat dlm komputer ke..yg bebudak selalu buat.aku keep kat C xbox....

mase aku try masuk LIVE dia auto update...& evox aku hilang terus kluar

ori dashboard

dulu aku pernah try need for speed under ground tapi tak bley tak tau nape burnout 3 bley......konfius

modchip tak tau plak ....aku beli xbox january 2002 complete mod tapi aku rase enigmah kot

so skang aku buat satu backup file ms kat dalam x box jugak takyah sesusah aku nak link ke PC..transfer direct je

a'kum

hehe..pelik tapi benar..tu cd burnout orie ke?

mungkin ade backup system kat xbox ko ..

so sekarang ko install evox balik la ye?ke bootup pakai cd evox?

A'kum...

sorry le nak beli yg ori ....nak jumpa pun susah

tapi aku rase mungkin pasal xbox live update yg baru kot

pasal setahu aku xbox live menu skang dah 2nd time release

yg first aku buat tak boley pasal yg tu first version (mase aku terdelete xboxdash dulu mase tu) tapi yg dekat dlm burn out 3

nie mungkin yg 2nd version kot so consider everthing yg ade kat dlm xbox aku masih belum di update ke 2nd version jadi dia update terus tapi yg pelik nyer dash lame dah takde langsung pun... kat situ jer yg menjadi kepelikan skang....

skang aku dah tukar evolution X balik.yg lain tak penah try plak

so skang aku simpan dash ori baik-baik kat E: senang kalo ape2 hal berlaku dekat saje backup dia takyah nak link ngan PC....

apsal???? nko punyer pung dah hilang ker?????

a'kum