Jump to content
äcäp

Entiti : Versi Indonesia

Recommended Posts

Tak besh..

ader part yg antu nampak jelas tuh, yg jalan senget2 tuh..ntah memende ntah..cacat ke  aper antu tuh?..macam layan ganja lak..

aperpun..seram gak aku nak nengok malam2..

Tapi, pendapat aku..xyah leh nengok mende camnih..boleh memesongkan akidah..

ala wei naik syok pulak tgk korang bercerite..takde ke memande website nak di dl kan mende alah tu..puas dah goggle toggle boggle unsure.gif

aku dah tgk, name rancangan tuh kalo tak silap aku Dunia Lain, femes dgn name entiti indon sbb mcm entiti yg malaysia tuh gak...

aku tgk ramai² (utk menjage kesihatan..hehe) mcm mengarut jer.. mungkin aku tak rase ape sbb tgk ramai² kot.. tapi kalo betul seram, tgk 68 org pun seram gak.. mcm citer ju-on seram tahap jounin, menggeletar tempurung lutut aku.. tapi dlm dunia lain tuh ade nak tergelak pun ader setengah part.. ape² pun, aku anggap sbgai hiiburan jer.. okeh

A`kum...haa..kalau ada sapa2 yang masih mencari cd entiti dari indonesia ni...call aku...aku nak jual..satu set rm15..amacam..ada 2 cd...ini sikit info tentang cerita tu...rancangan siri tersebut dirakam dari sebuah rancangan gameshow dari indon...kira macam misteri nusantara..tapi ni lagi real...sesuai di tonton oleh seisi sekeluarga sambil menikmati apam balik...maha suci allah yang menciptakan semua makhluk ghaib tersebut termasuk aku yg ghaib dari korang semua...nak tahu kenapa dia org dapat shot baik..? ok macam ni...sebelum peserta ditinggalkan keseorangan selama +/- 5 jam dari 12tghmlm sampai 5 pagi..mahaguru/kiyai/bomoh/atau doktor akan mengiringi dan menjampi sikit supaya tak terkenan ke.tersampuk ke apa ke..ke..ke..dan kee..cukup masa mereka ditinggalkan keseorangan sambil diawasi oleh kamera jarak jauh dan kamera berteknologi INFRA-MERAH...tu yang dapat rakam tu...macam LANDO guna tu baru pasar mlm nya kamera...mana nak dapat shot..?nasib baiklah hantu tu kesian ..ditariknya rantai Lando..tu pun dia kata best...perggghh..Aku cukup respect perempuan yg ditinggalkan dalam bangunan seorang diri..cukup berani sampai menangis kerana krew yg mengawasi dia lambat tiba...malaslah nak cita panjang..nak tengok..? belilah...Kalau nak sangat sangat tengok sampai tahap klcc tu..ha call aku untuk bincang bab penghantaran...012-5435448..ni handset aku berada dlm liputan poket seluar aku yg berada di Penang...Kalau nak call..Wassallam..

A`kum...haa..kalau ada sapa2 yang masih mencari cd entiti dari indonesia ni...call aku...aku nak jual..satu set rm15..amacam..ada 2 cd...ini sikit info tentang cerita tu...rancangan siri tersebut dirakam dari sebuah rancangan gameshow dari indon...kira macam misteri nusantara..tapi ni lagi real...sesuai di tonton oleh seisi sekeluarga sambil menikmati apam balik...maha suci allah yang menciptakan semua makhluk ghaib tersebut termasuk aku yg ghaib dari korang semua...nak tahu kenapa dia org dapat shot baik..? ok macam ni...sebelum peserta ditinggalkan keseorangan selama +/- 5 jam dari 12tghmlm sampai 5 pagi..mahaguru/kiyai/bomoh/atau doktor akan mengiringi dan menjampi sikit supaya tak terkenan ke.tersampuk ke apa ke..ke..ke..dan kee..cukup masa mereka ditinggalkan keseorangan sambil diawasi oleh kamera jarak jauh dan kamera berteknologi INFRA-MERAH...tu yang dapat rakam tu...macam LANDO guna tu baru pasar mlm nya kamera...mana nak dapat shot..?nasib baiklah hantu tu kesian ..ditariknya rantai Lando..tu pun dia kata best...perggghh..Aku cukup respect perempuan yg ditinggalkan dalam bangunan seorang diri..cukup berani sampai menangis kerana krew yg mengawasi dia lambat tiba...malaslah nak cita panjang..nak tengok..? belilah...Kalau nak sangat sangat tengok sampai tahap klcc tu..ha call aku untuk bincang bab penghantaran...012-5435448..ni handset aku berada dlm liputan poket seluar aku yg berada di Penang...Kalau nak call..Wassallam..

hahaha aku barui je selesai tengok! best lar jugak..menyelami alam mistik! sapa student UPM sini atau dok dekat ngan area taman seri serdang sebelah gie kedai video SWARAN bersebelahan dengan kedai runcit ban soon 2 cd berharga RM5 sahaje toksah tertipu dengan org yg nak jual dua kali ganda mahal rolleyes.gif

aku dah tengok 2 cd tuh...mmg real arrr....xde tipu2

paling best episod 2 tu yang pawang tangkap orang kena sumpah jadi BABI(btul ke tak aku xtau)....dia baca mentera skit pastu babi keluar....pergh serammmmmmm....;(

ceh!....itu cd entiti pun nak kasi jual ker....member aku semua kasi aku pinjam lepas tueh save kan dalam hdd...lepas aku tengok dan burn jadi cd lak,aku still tak jual cd tueh malah tolong kasi pinjam ajer.

lagi pun itu citer pengajaran yang membangkit kan wujud nya dunia ghaib...jadi kiter kena lah banyak²an beramal.

anyway....babi yang dier tangkap tueh aku rasa babi hutan sebab dah jadi lumrah alam lah biler di rasa di ancam,mesti lah nak lari kan diri.macam gak binatang lain macam tapir.

bab hantu jalan terbongkok-bongkok tueh macam naga kecik cakap tueh,susah nak tafsir dier hantu sebab rasa ada orang tueh balik pepagi sampei mabuk.biler dah mabuk semua dier nak ghedah abis kain orang sidai pun dier bedal skali.tueh yang nampak macam real tueh....huak wokeh cun!!!

Cakap pandai la Kamilskaz...member dia kasi pinjam save kat HDD...Apa pun memang kau muka kaki pinjam barang orang..kah..kah..Thread ni ni bukak sebab org nak download movie entiti tu...kalau kau booodiman sangat kau share movie kau tu..kasi kaza sharing...hek elehh...tulis macamlah baik sangat..beramal lahh..tok kau la...aku nye pasal laaa aku nak jual...Haaa pada sesapa yg susah nak dapat cd tu...haaa carik mamat booodiman ni...dia leh kasik pinjam cd dia...dia still tak jual...suruh dia sharing file lepas tu korang download...aku nak tengok booodiman tahap mana mamat ni...itu hak engkau la tak mau jual...aku nak jual sebab pikir mereka yg susah nak dapat cd tu ...kalau mereka tu semua duduk jauh ..tempat yg susah nak dapat cd tu macamana..? Itu pasal aku nak jual...takkan kalau kau nak cd tu..kau duduk pulak kat kelantan aku nak pos kat kau free ke...akai ada ka..? Sapa nak beli ..beli...tak nak enkau punya pasal..tak paksa pun..nanti keluar lagi thread ..MANA NAK DAPAT CD TU HAH...!! hahaha..Memacam kepala manusia ni...mangkuk tingkat ada...mangkuk tandas ada..mangkuk ayun pun adaa...Oklah chowww...

heh...kalo kat tempat aku takde cd tu pon xde sampai nak kuarkan 15 hinggit...nasib baik tempat aku ada cd tuh...5 hinggit jer...kopak..kopak.. dry.gif

Cakap pandai la Kamilskaz...member dia kasi pinjam save kat HDD...Apa pun memang kau muka kaki pinjam barang orang..kah..kah..Thread ni ni bukak sebab org nak download movie entiti tu...kalau kau booodiman sangat kau share movie kau tu..kasi kaza sharing...hek elehh...tulis macamlah baik sangat..beramal lahh..tok kau la...aku nye pasal laaa aku nak jual...Haaa pada sesapa yg susah nak dapat cd tu...haaa carik mamat booodiman ni...dia leh kasik pinjam cd dia...dia still tak jual...suruh dia sharing file lepas tu korang download...aku nak tengok booodiman tahap mana mamat ni...itu hak engkau la tak mau jual...aku nak jual sebab pikir  mereka yg susah nak dapat cd tu ...kalau mereka tu semua duduk jauh ..tempat yg susah nak dapat cd tu macamana..? Itu pasal aku nak jual...takkan kalau kau nak cd tu..kau duduk pulak kat kelantan aku nak pos kat kau free ke...akai ada ka..? Sapa nak beli ..beli...tak nak enkau punya pasal..tak paksa pun..nanti keluar lagi thread ..MANA NAK DAPAT CD TU HAH...!! hahaha..Memacam kepala manusia ni...mangkuk tingkat ada...mangkuk tandas ada..mangkuk ayun pun adaa...Oklah chowww...

wooo....ngko nampak macam marah tahap gaban sampei atuk pun keluar....wokeh cun....sape nak entiti datang umah aku kat melaka siap bawak hdd.sape nak layan posting pakai post laju.nie pun satu...download kat irc putera sudah lah.....wokeh cun!!!

Edited by ^KamilskaZ^

huk... tongue.gif venom marah siut...rilek la brader..jangan memarah nanti tak laku cd tu jual nanti, takpe takpe rilek....kalo org tak nak beli ngan ko pon takpee...sapa sapa nak cd tu aku leh jual ngan reger RM5 saje...west malaysia only, nak lagi cun letak aje kat kazaa share reramai amacam? tongue.gif

Mizami...mana aku tak hangin...sebelum nak reply thread baca lah dulu tajuk thread tersebut..ni tak..asal nampak org nak jual ke..mahal ke..mula la nak tunjuk best...Aku tak paksa org nak beli...cuma aku nengok mereka susah nak dapat cd cite tu...dan mungkin kalau download line i`net 56k saja..kot la mangkuk tu dah ada sharing file dia..then kasi link org nak download..aku pun takkan nyibuk nya..ni tak..angin takde..ribut takde...alih2 bangkang tindakan aku nak jual...mahal la..apa la...dia nak semua org jadi macam dia...pinjam aje dari org..Cuba kau tengok ahli yg mulakan thread ni "acap"...dia tak request nak PINJAM.....dia request nak DOWNLOAD...yang mangkuk tu tau nak PINJAMMMMMM....Ingat orang2 kat sini sengkek sangat sampai nak meminjam..? Orang nak DOWNLOAD laaa ..reti tak..CD cetak rompak pun tak leh nak beli...sengkek sangat apa...Hishhh..Memacam..

tu cipan goreng ko yg marah blom tengok anak kucing aku lagi.....

Tak besh..

ader part yg antu nampak jelas tuh, yg jalan senget2 tuh..ntah memende ntah..cacat ke  aper antu tuh?..macam layan ganja lak..

aperpun..seram gak aku nak nengok malam2..

Tapi, pendapat aku..xyah leh nengok mende camnih..boleh memesongkan akidah..

weii naga...yg ko kata antu mcm cacat..

alaa..yg t'bongkok2 masuk dlm gua tu ko rasa betul x?

part tu yg plg best skali..

nmpk jelas arr..

tp kalo dah effect jer..buang karen arr

kalo kebanyakkan hantu³ dlm siri tu punye susah dan kabur gambar hantu tu...kecuali hantu yg masuk rumah usang yg jalan macam mat pit tu, terang pulak jelas lagi, maybe itu lakonan semata mata biggrin.gif

aku baru jer lepas tengok cd tuh....

pasal antu tuh memenag realll

2 cd laktuh....

yang aku besar kepala sekali time sorang lelaki duduk dalam terowong...

llelaki tuh pegang tasbih lagi...

aku ingatkan beranilah...

hampeh...

baru datang pontianak dah serender...

tp pontianak tuh betul2 real ...

kluar dari pintu gelap lag...

plahan2 lak tuh...

ngan rambuat terurai...

kencing dalam seluar mamat tuh....