Jump to content
äcäp

Entiti : Versi Indonesia

Recommended Posts

Assalamualaikum & Salam Sejahtera buat kengkawan Putera.com tongue.gif

Pada yang dah pernah tonton VCD Entiti : Bukti yang pernah keluar kat pasaran dulu.. Mesti berminat nak tonton yang versi indon punye.

Cuma nak mintak tulon jasa baik kengkawan yang tau kat mana bleh donlot citer Entiti : Versi Indonesia nih? Ada ke mana-mana web/portal yang dah upload citer nih dalam server? Dah try search dalam google guna macam2 keyword yang berkenaan pun.. Info lain yang keluar.

Harap ada kengkawan bleh membantu. smile.gif

waalaikumsalam,Tak pernah dengar lagi la.....kalau ade aku Pm la yer?

Edited by MONKEY.D.LUFFY

aku dah tengok dah entiti versi indon nis...komen aku A++++ class..hantu dier real giler...tadak iklan selipar jepun cam entiti malaysia...

yg aku kagum camner dia leh shot hantu2 tu real sekali pontianak ngan rupanya..toyol ngan pendek dan perut buncitnyer dan hantu bongkok(tul tah nama) diaorg dapat shot ngan teliti....mcm mustahilah itu adalah dari video editing....lagi pon indon mmg terer dlm ilmu kebatinan ni..no wonder dpt tarik hantu2 ni

Aku dah tengok Entiti Malaysia punya, tak horror sangat la. Indon punya belum tengok lagi, tapi aku dengar member aku citer, bukan nak seram, nak tergelak ada la. Siap ada jadik bab! la, jadik rimau la, pastu rimau tu nak terkam mamat tu, mamat tu terkam dia balik. biggrin.gif Tak tau le kan... kena tengok dulu la ni, pinjam cd member.

aku pun dah tgk....pinjam dr member aku nye....lg ok la dr malaysia nye...game show indon sebenar nye....

ei..witchblade ,aritu aku balik kg kat semban pon memembe aku heboh pasal bende ni..die cakap real gile..ade kiai ni yg buat kat indon tu kan..btol x??ade kuar ba*i jadian la,ape la kalo btol ye le tu...tp bile aku nak pinjam cd tu ntah mane ntah dioang ckp..aku nak mintak jasa baik ko burn utk aku leh x??nanti aku kasik la upah rokok..heheheheh(kalo ko isap rokok laa) tongue.gif

Aku dah tengok Entiti Malaysia punya, tak horror sangat la. Indon punya belum tengok lagi, tapi aku dengar member aku citer, bukan nak seram, nak tergelak ada la. Siap ada jadik bab! la, jadik rimau la, pastu rimau tu nak terkam mamat tu, mamat tu terkam dia balik. biggrin.gif Tak tau le kan... kena tengok dulu la ni, pinjam cd member.

aku rasa bukan yg yg tu aku tengok..ni aku info skit citer2 dlm tus

-ttg mamat disuruh duduk atas katil disebuah rumah sambil melihat kejendela..tungu beberpa masa tetiba ada kepala muncul..

-ttg mamat yg duduk kat satu halaman rumah sorang2(kamera dikawal jarak jauh) dlm beberpa jam dia duk tetiba muncul pontianak..yg peliknya pontianak tu ghaib dari jauh tetiba muncuk betul2 tepi mamat tu...mamat tu terus serender siap nangis2

tu sikit sedutan...ttg rimau jadian tu tatau lak aku

mngkin ko tgk satu cd je kot witchblade,sbb yg ko tgk tu,kat halaman tu..membe aku ade citer yg tu gak...membe aku tgk 2 cd...die ckp mmg ade 2 cd kot...

yg aku tgk..ada mamat gemuk pakai kopiah duk kat teroworng...mmg nampak hantru kat hujung puntu tu...n part last scene ada tunjuk 3 orang tangkap hantu n letak dalam botol...pastu ada sorang lukis gambar hantu ka toyl ntah ngan mata dier ditutup....

eii seram tapi ghairah plak aku nak tengok...hehe

kekadang tuh aku tengok Indonesia punye citer lebih berkualiti dari malaysia...diorang buat dgn bagus dan teliti...

aku rasa yang donlot dari #MYSERV tuh lain la...

yang ket irc tuh macam misteri nusantara...

yang si witchblade nih tengah cakap pasal citer yang sama macam entiti tapi dari indonesia...

yang donlot dari irc tuh aku dah tengok dah....

cd entiti indo ni dijual dgn rakusnya oleh aku kat kg aku dgn rege rm10 dua cd. laku beb!permintaan tinggi kat kg aku ni.yg aku jual tu cam paan_lee citer.

Tak besh..

ader part yg antu nampak jelas tuh, yg jalan senget2 tuh..ntah memende ntah..cacat ke aper antu tuh?..macam layan ganja lak..

aperpun..seram gak aku nak nengok malam2..

Tapi, pendapat aku..xyah leh nengok mende camnih..boleh memesongkan akidah..