Jump to content
Sign in to follow this  
funkwasabi

Lina Joy (wanita yg murtad)

Recommended Posts

nie lagi satu agenda yahudi nak memecah belah kan umat islam

sekapal ngan kamal artaturk nie,

moga ALLAH melindungi kite semua dari kesesatan ... AMIN..

"mana Lina Joy menghilang? ada yg kata, dier sedang berusaha utk menjatuhkn islam?
Mehlah kongsi berita2 yg korang dgr..."

elok2 ni dah bahagian sub forum agama nak sembang pasal khabar angin + buat fitnah pulak , baik pindah topik ni ke bahagian lain kalau nak teruskan bincang benda khabar2 angin macam ni .

kesian kan??? Tuhan dah gelapkan ati die sampai mcm ni skali...
tak rase puas murtad sorg2..cube nk hancurkan agama yg suci nih lg....
knp la dye mcm ni...agaknye dah terminum air tulang anjing hitam kot....smpi gelap ati mcm ni skali...

yup aku pun nak tahu juga...boleh terangkan...?

P.S chloe jgn terasa hati ye,kami disini marah dgn lina joy yang murtad=keluar dari agama Islam,bukan kami benci orang2 yang buakan beragama Islam...harap maklum...

Rasanya kalau tak mengenal Allah SWT betul2...tu yang murtad tu.
Rajin2 dengar ceramah, kuliah agama...inshallah yakin Islam adalah terbaik.

Ngok betul la yang pilih selain Islam.

Kalau korang dengar Tafsir Al-Furqan kat Selangor FM (kul 7.45pm).
Waktu ni citer pasal Kristian.
Kristian ni memang melampai dan kurang ajar.
Ada ke patut dia kata Allah SWT ada anak.
Satu penghinaan yang terlalu teruk terhadap Allah SWT.

Bila ingat perkara nie, bencinya pada Kristian nie.

ChloeAgnew3 wrote:i am still waiting for Miss U.A's response

sorry chloe...aku tak perasan ko tgh tunggu respons aku kat sini...

okey, btw ape yg aku tau air tulang anjing hitam ni digunakan oleh puak Kristian dalam usaha memurtadkan umat Islam...bilamana orang2 Islam yang minum air nih, kemungkinan lidah die tak boleh ucap syahadah dan hati die akan 'gelap'...

mcm ape yg berlaku kat Lina Joy tuh...samada Lina Joy ade terminum air tuh ataupun tidak wallahualam...

hal yg sama pnh terjadi dimana ade satu ms yg puak2 kristian dtg ke sekolah2 dlm usaha memurtadkan pelajar2 Islam..dorg gunakan air nih pas kat student utk minum...

dan aku sendiri tak pasti samada kandungan air tuh betul2 diambil dr tulang anjing hitam ataupun tak...yang pasti ramai masyarakat yg gelarkan air tuh as 'Air tulang anjing hitam'....
mungkin nih air yang sama dengan air suci Kristian kot...

p/s: walaupun aku tak amik dr mane2 statement yg sahih..tp dah lm org ckp psl hal ni....

raidizh AR wrote:jgn benci pada agamanya.. benci pada org yg sesatknnya.. benci pada org yg pesongknnya..

yerp, kte jgn menghina dan menzalimi agama lain.. tp kte msti hukum orng yg menyesatkn manusia nie...

kalau u sendiri tak pasti, then y u kena cakap? careful with your statement pls. benda ini saya rasa sudah saya cakap dulu semasa di putera.com. i have clarified.. but yet this matter arise again. duh...

silap aku maybe aku tak studi dulu n attach website yg menyatakan ttg air tulang anjing hitam tuh...tp adekah sume yg kuar dlm internet tuh sumenye betul??? tak jugak kan... ade jugak yg main ckp je..

aku ckp berdasarkan ape yg ustaz n ustazah2 n masyarakat setempat aku ckp...bukan aku reka sendiri bnd2 nih...

n aku jugak ckp terpulang pd hak masing2 untuk percaya atupun tak...so tak perlu nk emosional sbb masing2 ade hak untuk b pendapat kat sini..

lg satu aku taktau ape yg ko state dlm putera.com dulu coz aku br je join forum ni...

aku try nk jaga ati sume pihak tetapi kalo ade yg masih terasa ngn statement aku....aku mintak maaf.

based on orang saja yang bercakap memang tak boleh percaya lah akka. ok since u baru disini, saya cakap ini based on my very own past/experience tak ada dengar cakap orang nor browse on the internet & there is no such thing as "air tulang anjing hitam" just think lah.. berapa banyak anjing yang bewarna hitam? only anjing hitam saja kah yang ada power kuat macam itu? & juga statement u pasal christianity pun langsung salah.

my advise is u juga jangan percaya benda macam ini, semua ini tak betul. saya hanya menegur statement u pasal itu air & bukan pasal this Lina Joy topic. pernahkah u bercakap dengan orang yang murtad? or u all hanya mendengar saja dari orang lain?

Miss U.A wrote:
ChloeAgnew3 wrote:i am still waiting for Miss U.A's response

sorry chloe...aku tak perasan ko tgh tunggu respons aku kat sini...

okey, btw ape yg aku tau air tulang anjing hitam ni digunakan oleh puak Kristian dalam usaha memurtadkan umat Islam...bilamana orang2 Islam yang minum air nih, kemungkinan lidah die tak boleh ucap syahadah dan hati die akan 'gelap'...

mcm ape yg berlaku kat Lina Joy tuh...samada Lina Joy ade terminum air tuh ataupun tidak wallahualam...

hal yg sama pnh terjadi dimana ade satu ms yg puak2 kristian dtg ke sekolah2 dlm usaha memurtadkan pelajar2 Islam..dorg gunakan air nih pas kat student utk minum...

dan aku sendiri tak pasti samada kandungan air tuh betul2 diambil dr tulang anjing hitam ataupun tak...yang pasti ramai masyarakat yg gelarkan air tuh as 'Air tulang anjing hitam'....
mungkin nih air yang sama dengan air suci Kristian kot...

p/s: walaupun aku tak amik dr mane2 statement yg sahih..tp dah lm org ckp psl hal ni....

chloe...ko bole tgk blik ayat yg aku highlight nih...aku dah ckp aku tak pasti samada air tu betul2 diambil dr tulang anjing hitam ataupun tak...maybe sekadar gelaran je...so aku harap ko clear ttg hal nih... tak perlu nk inkues hal yg dah ter'explain' ok...

lg satu..nk percaya atau tak itu hak masing2...ko taknak caye bnd nih aku tak marah n ko pun takleh larang kalo aku caye bnd2 nih...(as i mentioned before)

not everything wrong larh... skng khabar pun dah terbalik2kn... apa yg miss ckp tu btul.. they trick islam dgn menggunakn cara tu... i dont say agama lain or kristian or even jewish tu teruk.. tp manusia is teruk.. banyak yg jealous, and some think they are great then others.. semua in the middle je.. klau aku rasa aku pandai, ada yg lagi pandai.. klau aku rasa jimi hendrix terer main guitar, ada lagi yg the bomb... its all about human.. not their relegion.. if nk murtad, jgn mengajak orng lain ikut skali n jgn menghina agama lama dier..

Sorry klau dah lari dari topic.. and jgn marah ttg pendapat aku...

terpulanglah dengan kepercayaan masing-masing tapi kalau cuba mempertikaikan agama masing-masing tanpa pernah medalaminya baik jangan diluahkan...

ada orang kristian menjadi seorang islam...
bagi orang kristian, dia telah menjadi murtad, tapi dari muslim pula dia telah menjadi saudara baru..

ada orang islam menjadi seorang kristian...
bagi orang muslim, dia telah murtad, tapi bagi kristian pula, dia telah menjadi saudara baru...

cumanya kedua-dua nya cuba menyembunyikan kebenaran jika yang bertukar agama tu adalah seorang usztaz atau seorang penginjil....

ada kes seorang ustaz tukar agama kepada kristian tapi islam menafikan kes tersebut mengatakan cerita rekaan orang kristian...

ada kes seorang penginjil menukar agama kepada islam tapi kristian menafikan kes tersebut dengan mengatakna cerita rekaan islam...

jadi, dari kamu mempertikaikan agama orang lain, bagus kamu mantapkan dulu iman kamu tu...

walau pun kamu mau berdakwah atau menginjil kepada orang biarlah bersopan, kalau dia tidak terima janganlah paksa....sekurangnya dia telah mendengar....dia ada pilihan nak memilih...menjadi islam atau menjadi kristian..

dalam islam tiada paksaan...
begitu juga dalam kristian tiada paksaan...

kita tak kan tahu agama mana yang benar...hanya apabila kita mait sahaja baru kita tahu agama siapa yang benar...

apa yang kamu percaya sekarang, percayalah sepenuh hati...bukannya mempertikaikan agama orang...baik dari islam ataupun dari kristian...

orang islam menghina orang kristian..
orang kristian menghina orang islam..

orang islam anggap agama mereka yang benar...
orang kristian anggap agama mereka yang benar...

kalau macam ni...iamn sendiri yang akan runtuh...

kedua-dua agama pn menyuruh menhormati agama lain...

yang kamu buat sekarang ni seperti melanggar apa yang telah ada dalam kitab agama masing-masing???
menghina agama orang lain???
menambah lagi dosa...

lagipun betul-betul kah kamu ni seorang islam yang sejati???kristian yang sejati??

rasa-rasa diri tu dah tiada dosa kah???terlalu suci???dah terlalu dalam kah ilmu agama kamu tu???ustaz pun manusia juga...kadang-kadang kenyataan dari mereka pun berdasarkan emosi juga...begitu juga ynag penginjil...

sebaik-bainya rujuk sendiri dalam kitab....mantapkan dulu iman sendiri sebelum mahu memberi iman pada orang lain...

bagusla kalo mcm tuh....aku pon bukan nk bertekak psl hal nih....ilmu yg aku ade pon mmg tak cukup lg pun utk ajar sape2..td ko yg tny psl air tuh so aku juz bg pendapat aku mengenai air tuh...bnd nih aku dgr dah lm...so aku juz nk share ape yg aku tau....

takde bukti kukuh tak semestinya bnd nih salah....kalo idop asyik berdasarkan bukti je tak betol gak...sbb bukti nih bole dihapuskan oleh sape2 je kalo nk..

lgpun aku dah ckp awal2 aku tak sure bnd nih..masing2 ade hak untuk percaya @ tak...

p/s: sorri sekali lg pada yg terasa ngn ape yg aku post nih...