Jump to content
Sign in to follow this  
am_eniey_1

Bertudung tidak wajib tetapi menutup aurat yang WAJIB

Recommended Posts

bincang2kan aurat wanita

Bertudung bukan yang wajib. Yang wajib menutup aurat.

Semua orang tau zaman sekarang ni dalam "Islamic Nation" kita ni, ramai perempuan pakai tudung. Memang betul pun. Tapi yang tutup aurat betul2 brapa ramai?

Pakai tudung, tp baju lengan pendek, seluar ketat, baju senteng, nampak seluar dalam, buah dada tak cover, apa guna pakai tudung macam tu?

Semua orang ingat kalau pakai tudung, settle. That's not the case. Aurat kene tutup. Aurat means whole body except for the face and both palms. Konsep ni yang orang mesti ingat.

pakai tudung, pakai jubah... tp mulut mcm speker pasar malam. kalo marah, kita kena marah balik. nak tumbuk? perempuan beb.... hahaha...

wanjihan wrote:pakai tudung, pakai jubah... tp mulut mcm speker pasar malam. kalo marah, kita kena marah balik. nak tumbuk? perempuan beb.... hahaha...

perangai bab lain, kita mula kan dengan aurat !

tp bersangkut paut jgk.. hehe kalo aurat tutup perangai tak elok pun ada jgk.

Tu la namenye cetek ilmu agama..dan tak mau pkir secara logikal dan mendalam..Walau ade kesedaran and knowledge pon, rase ingin bergaya tu membuat kan perkara ni dianggap remeh. Sume just endup with basic regulation. Asal pkai tdung dh ckup..Sedangkan aurat tuk ppuan ni luas..walau nk bergaya skalipon, atleast x menampakkan susuk badan pon kire ok. Mintak maap yer gurls yg ske pkai jeans and fit..bg aku aurat anda still terdedah walau bertudung..klu x menepati etika bertudung dalam konteks menutup aurat, same je spt mereka² yg mendedahkan aurat secara sengaja..huhu

Marilah berdoa agar ahli keluarga dan kite yg lelaki ni dapat menjaga perkara ni untuk mereka yg berada dibawah tanggungan kita kelak. Kerana kitalah yg bakal dipersoalkan kelak..wallahualam..

huhu..
yang BIASA aku tgk, pompuan dah ok bertudung, tapi baju agak kecik, pakai jeans dan bila duduk kat [email protected] tau brand spender..kuakuakua..
sama jugak masa bonceng moto..camner ni..x rasa seram sejuk ker driver lain dok tgk ajer blakang kita?

kalau aku mmg aku tegur,malu kalau ade awek tapi biarkan org lain nampak sesuatu yg kita sendiri malu nak tgk...

loy_azloy wrote:kalau aku mmg aku tegur,malu kalau ade awek tapi biarkan org lain nampak sesuatu yg kita sendiri malu nak tgk...

yeke? awek ko tegur... member ko tak tegur pulak?

Huh memang aku tegur,kalau pakai macam tu jangan harap nak ajak kuar dating...rela aku dating kat rumah jer dari aku biarkan orang lain tgk wayang free.

Tudung,baju dan seluar memang aku titik beratkan,tak delah sampai nak larang pakai jeans ke baju fesyen baru2 ni.Janji tak nampak ISI dalam dan sedap mata orang pandang.

p/s : Naik jelik aku tgk awek naik motor,peluk bf erat giler.Macam xnak lepas jer.. (pakai tudung + baju kurung ).

BIASA aku tgk, pompuan dah ok bertudung, tapi baju agak kecik, pakai jeans dan bila duduk kat [email protected] tau brand spender..kuakuakua..

hehe..

wanjihan wrote:pakai tudung, pakai jubah... tp mulut mcm speker pasar malam. kalo marah, kita kena marah balik. nak tumbuk? perempuan beb.... hahaha...

takpelah asalkan dia tak cakap benda yg bukan2 cume sifat sebenar kalau jenis kepoh nak buat mcmana...

teri-chan wrote:

yeke? awek ko tegur... member ko tak tegur pulak?

teri aku akan tegur kalau awek atau member aku tu buat mcm apa yg Hampeh cakap : BIASA aku tgk, pompuan dah ok bertudung, tapi baju agak kecik, pakai jeans dan bila duduk kat kerusi atau bangku..aramak..kuikui..boleh tau brand spender..kuakuakua..hah yg ni mmg aku tegur,tapi kalau tak pakai tudung tu takkan la aku nak muhasabah member aku depan2 dia,aku bukannya Akhill Hayy hehehe...setiap wanita samaada nak pakai tudung atau tidak itu hak dia,walhal dia dah besar dan tau baik buruk,tapi takkan kita nak kawan dgn org yang pakai tudung semata,pastu yg tak pakai tudung tu kita banned...tak adil begitu...sekian...

Sekadar renungan, hadis yang aku pernah baca lebih kurang camni la bunyi dia,kalau ada salah tolong la betulkan

"Apabila seorang perempuan dimasukkan ke dalam neraka, dia akan tarik 4 orang lelaki untuk masuk ke neraka bersama-sama, iaitu:

1. Bapanya
2. Adik beradik lelaki
3. Suaminya
4. Anak lelakinya

Kerana apa?kerana tak didik dia dengan betul.
Jadi sebagai seorang lelaki,tanggungjawab terhadap perempuan sangat besar. Akan ditanya di akhirat kelak."

betul

mnde mmg common sense r.. ats pmpn 2.. kepala almaklumlah, sume len2.. keras kpale pn ad

bg lelaki: jlnkn la tggungjwb korg sebaik mungkin. kalo da tego, da mrh, da maki pn xjln gak. terpulang r kat pmpn 2.. yg pntg ko da jlnkn tggungjwb ko sehabis baik

bg pmpn: adoi.. ni yg ssh ni.. erm.. ckupkn ilmu la.. n tlg la dgr nasihat.. jaga diri sndr.. jgn da terhantuk br nk tengadah..

bab aurat ni, mak ayah atau adik beradik kenelah selalu pantau. ada org cakap kene didik dari kecik, tapi biler dah masuk university room mate plak yg sambung mendidiknye, tu yang jadi "dulu lain sekarang lain". Macam adik pompuan aku sorang nih, dia skang skolah asrama, so tiap kali dia outing balik umah, aku pesan2 kat dia. so far alhamdulillah dia masih ada kesedaran lagi, minta2lah dia kesedaran dia bab aurat nih tak berubah akan datang.

p/s: aku pesan kat adik pompuan aku, kalo nak bf2. bawak jumpa aku dulu. menang betumbuk ngan aku baru aku bg lampu ijau.. wakakaka!!

hahaha ko abg yg garang hehehe... jujurnya aku pun takde la bertudung sgt.. aku free hair juge kadang2 heheheh... but mostly aku bertudung hehehe... lebih baik dr org yg bertudung dlm umah, dh kuar umah bukak tudung tukar bj g clubbing...

Kekadang masa lalu kat surau,nampak jugak awek2 tak pakai tudung masuk dan solat.Yang herannya dosa tinggalkan solat takut plak...dosa free hair tak takut.Pelik2.. hurm...kene tanya tuan punya badan nanti ni... ::icon_scratch::

luqolas same cm abg aku..pntang aku kuar ngn dak laki..klu tepon aku jwb ngn laki punyela die cm ape ntah..
adeh!
pastu pesan bwk jumpe die dulu..leceh tau x!! arrghhhh..
mak aku salu tgur aku pki jeans..disbbkan aku ni cm fara fauzana..ehem phm jela..tu yg nmpk ketat skit..
padahal bju labuh yg dress..adeh!
tu yg mls kuar.baik dok umah..hehe..muke mak aku muncung woo..xsedp ati aku..p tukar bju!!
waaaaa...
tp alhamdulillah..ape yg diredhai oleh mak tu yg diredhai Allah..

aku pon x bertudung jugak...camno ni?..
tapi aku laki2..camno tu?

//ok boss...saya nak buat kijer la ni..nak lepak2 mengarut skit xleh ::icon_biggrin::

betui la aku laki2..tara percaya tara apa ::icon_biggrin:: ...

bagus2...teruskan perbincangan korang...aku saja wat iklan haram je tadi...
pada aku, bertudung biar dgn rela, jgn sebab dipaksa...niat kena betul...

Klu aku ade adik pompuan lbih kurang mcm luQolas jela..tapi apakan daya sumernye lelaki..sian mak aku pening pala ngadap sume koboi² kat rumah dlu..hik hik hik..aku mmg baran skit, tapi penyayang..haha

Aku spanjang masa pakai sluar panjang jer,jaga aurat haha .... ok x fiza ?leh wat calon ::icon_lol::